Anarchistinio meno paroda (8): gatvės partizanas Banksy
menas

banksy flower chuker        Betliejuje ant kariaujančias puses skiriančios betoninės sienos kažkas pavaizdavo taikos balandį, dėvintį neperšaunamą liemenę, mažą mergaitę, apieškančią prie sienos pastatytą desantininką, iki dantų apsiginklavusį kareivį, sustabdžiusį asilą – pažeidėją. Tačiau daugeliui Bristolio ir kitų pasaulio miesto gyventojų šis pseudoanoniminis autorius kuo puikiausiai atpažįstamas. Žinoma, kad tai Banksy darbas! Jis yra graffiti meistras, tačiau šiam britui pavaldžios įvairios technikos: nuo „ad busters“ iki gatvės meno, nuo klasikinės tapybos iki karikatūros. Banksy molbertas yra šiuolaikinio turtingo didmiesčio gatvės: jis pasinaudoja geltonomis važiuojamosios dalies žymėjimo linijomis, nuveda jas ant namo sienos ir ten nupiešia didžiulę gėlę. Šalia stebėjimo kameros užrašo: „Į ką tu žiūri?“. Jis piešia žiurkes (panašu, kad tai Banksy simbolis), gyvenančias po pastatų tinku, ant šiukšlių dėžių ir draugiškai žiūrinčias į praeivius.

 

Ant turbošiuolaikinio pastato sienos Banksy užrašo: „Nuobodu“. Jis vaizduoja klykiantį nuogą vaiką, kurį už vienos rankos laiko Ronaldas McDonaldas, o už kitos – Peliukas Mikis... Jis atnešė į Metropolitan muziejų savo kūrinius, kuriuos slapta pritvirtino tarp tikrųjų eksponatų taip, lyg jie ten visada būtų buvę: madoną su dujokauke (prabangiai įrėmintą, žinoma), o antikos skyriuje pakabino akmenyje pavaizduotą pirmykštį žmogų su prekybcentrio vežimėliu. Vien šis veiksmas priskiria Banksy šalia iškiliausių šio amžiaus vardų.

 

Jis yra žmogus, kuris turėjo drąsos užrašyti: „Laiko tiek daug, o pasakyti nėra ką...“

 

Banksy „niekada niekas nematė“. Jis slepia savo tapatybę. Šiaip ar taip jis tarsi Tibeto tankų tapytojas, kuris nenurodo savo vardo, nes tibetiečiams svarbu kūrinys, o ne autorius (jiems tai svarbu net šiomis dienomis, kai per tankas važinėja tankai).

 

Cinikai sako, kad toks paslaptingumas yra tik puiki viešųjų ryšių strategija. Nežinia, ką apie tai mano kūrėjas, savo partizaniniu menu (o gal sąžiningas menas šiais laikais ir tegali būti partizaninis?) aiškiai pasisakantis prieš vartojimą, karą ir turtingos visuomenės skurdą. Norisi tikėti žmogumi, kuris ant sienos Betliejuje pavaizdavo mergaitę, kylančią aukštyn su balionais.

 

Savo knygose greta įdomiausių darbų reprodukcijų Banksy pateikia ir pamastymų, pastebėjimų viena ar kita tema, praktinių patarimų ir šiaip meistro vertų pamokymų.

 
Daugiau Banksy darbų rasite: www.banksy.co.uk
 
 
Parengė RB
2009 03 14
 
banksy anarchija
 
 
banksy destroy capitalism
 
 
       banksy flower
 
 
banksy change
 
 
       banksy gunmen
 
 
banksy lenin
 
 
banksy media
 
 
banksy mickey
 
 
       banksy peace
 
 
banks soldier
 
 
       banksy police
 
 
banksy
 
 
       banksy tesco
 
 
banksy sale

 

Komentarai  

 
0 # ;)Rainius Y-m-d H:i
Super. 5-as labai realistiškai atrodo.
 
 
0 # .antifa Y-m-d H:i
man jo darbai labai patinka, dabarties menininkas tikrai vertas savo vardo. ir beje labai realistiski dabartiniu problemu vaizdai. puiku tegu taip ir toliau.
 
 
0 # apie Leninalt Y-m-d H:i
Grazus Leninas. Liepe saudyti kulkolsvaidziai s i kareivius, jeigu pradetu atsitraukineti is pilietinio karo fronto. Ir laimejo kara. Per revoliucija ivykde genocida - 10porc rusu buvo isnaikinta.

Tikras punk... Punk style...

P.S. gerai, kad Lietuva ta utopine nesamone jau pergyveno. Ir puikiai atsimena. Ir nepamirs.

:-D
 
 
0 # galaslt Y-m-d H:i
Krc kazkokia debilu svetaine. Nesuprantu, ko as cia ardausi? Meslas tie lietuvos anarchistai, kurie nesupranta nei apie pasauli, nei apie Lietuva.

Uzteks jus pizdavot. Jus apgailetini. Jus be savo nuomones ir proto. Jus siurbiat viska, kas ateina is "civilizacijos" , ane? Beveik be atrankos, taip?

Kazkokie idiotai. Dar as issigandau, kad gali kazkas ant tos "laisves" idejos pasiraut. Bet jus b#bi apie kazka nusimanot. Durni komuniagos -supratimas lyg naciu. Ultra kaire, Ultra desine - debiliskos nesamones, is per didelio rasto isejusios is krasto.

Nematau as cia prasmes daugiau nervintis ir jus vartyti. Kazkoks laiko gaisimas ir nervu gadinimas. Dar ir tos neapykantos, skaitant tokias nesamones, prisikaupia. Dar keli menesiai sioje raudonoje nesamoneje ir, ziek, naciu tapsiu.

Vnz tos durnos komunistines idejos atgims nebent tik ten, kur komunizmo nebuvo (jeigu pries tai islamas nesues). O kur buvo, tai... nuolat visi itarines, kad jus arba rasija mylit, arba debilai esat.

O jeigu atsiras daugiau pasekeju (ne tik grupele durneliu ir p#derastu), tai isitrauksiu i politika. Nes jus, debilai, viska is viso Lietuvoje susiksit (o joje ir taip daug kas smirdi).

Vnz, jusu kalba tariant, atsisveikina nacis. Nu, tipo tas, kuris eina pries jus, su jumis nesutinka. "Nacis" - tai duodda licenzija be sazines anhiliuoti zmogu. Lyg gyvuli. Tiesa?

Nu krc viso.
 
 
0 # sitaate Y-m-d H:i
oi oi didysis vartytojas atsirado :D
puikus darbai :-)
 
 
0 # Netiesa, bet viso ir laimingai tau.lt Y-m-d H:i
Na, Banksy būtu patenkintas. Provokacija pavyko ir dar kažkam sukėlė krizę. Mums taves truks, nes santykinai švelniai burnojaisi ir pralinksmindava i savo neįtikėtinais ideologiniais pasažais. Gaila, kad kaip dažnai tokiais atvejais būna, konstruktyvi diskusija nepavyko. Tokio tipo kaip lt žmonėms aiškinti, rodyti su pirštu į elementarias klaidas ar nukreipinėti į solidžius šaltinius ar tyrimų duomenis matyt nėra prasmės.
 
 
0 # apie "kauką" ir "lt"pastaba Y-m-d H:i
Kaukas, penktadienis, 13 kovas 2009 19:02

Kas yra nacizmas ar fashizmas? - Jeigu fashizmas ar nacizmas yra savo tautos, identiteto ir valstybingumo issaugojimas, tai... Vnz ate. Tikiuosi, kad jus nesuvesesit, nes suvesejimas atnes tokia anarchija, kad musu vaikai mus keiks.

lt, sekmadienis, 15 kovas 2009 09:06

Vnz, jusu kalba tariant, atsisveikina nacis. Nu, tipo tas, kuris eina pries jus, su jumis nesutinka. "Nacis" - tai duodda licenzija be sazines anhiliuoti zmogu. Lyg gyvuli. Tiesa? Nu krc viso.

Kiek žmonių atsisveikino su a.lt?
 
 
0 # ;)Rainius Y-m-d H:i
Kad pas jus mąstymas labai siauras. Nepykit, bet jeigu kas rašo ką prieš jus, tai jau nacis arba nevisprotis ant jūsų kraunantis. Daugelis sutinka su tuom, kad anarchija yra tobulas dalykas ir negali joje būti nesamonių. Tačiau visos ideologijos turi pliusų ir minusų. Sugebėkit konkrečiai įrodyti, jog teiginys yra teisingas ar neteisingas, o ne šūdais drabstytis.
 
 
0 # vnzlt - kaukas Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=mM2dC1iWzww

Taskas.
 
 
0 # nesusilaikault - kaukas Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=mHh0NdR5Jh0&feature=related

Bet fanatiku vis tiek nepakeisiu, tiesa?
 
 
0 # anksyb Y-m-d H:i
http://yfrog.com/4ztalkingmovieyz9g
 
 
0 # vis daro nieztikaukas Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o&feature=related

Bet jeigu tu tai sakysi omenyje turedamas islama ir gyvensi kazkur V. Europoj, tai gali pamirsti apie sauguma. Tad visai naturalu, kad as nenoriu, jog Lietuovoje privistu sito briedo. Ir del sito as esu NACIS???
 
 
0 # lt-kaukuien arche Y-m-d H:i
Prašau neteršti komentarų erdvės gąsdinimais islamo fašizmu. Su straipsnio tematika tai niekaip nesusiję. Be to, idiotiška islamo fašizmui priešpastatyti tautiškąjį-liet uviškąjį. Anarchistai vis tiek bus vienodai nusistatę prieš abi fašizmo apraiškas.
 
 
0 # to archekaukas Y-m-d H:i
Tai, kad cia nera jokio diskusiju forumo. Jeigu jus ginat imigrantus, tai turit tai pateisint. O tai, kad su imigrantais atsivelka kruvos problemu, tai ignoruojat. Tai yra labai didele lietuvos anarchistu problema.
 
 
0 # ;)evaldas Y-m-d H:i
kauko baimės ir kompleksai ne mano problema, ir kai nekuriuos veikėjus kankina tapatybės kompleksai pasireiškiantys homofobija - ne mano problemos, ir kai tie žmonės savo bėdas vinioja į fašizmo ideo;ogija aš sakau tai mėšlas ir jam vieta kanalizacijoj.. .
 
 
0 # evalduikaukas Y-m-d H:i
Krc beveik toks pats atsakymas, koki pries metus gavau diktaturos svetaineje daves astrios kritikos :-). Tik va nepamenu - ten mano pasisakymai buvo istrinti ar ne...
 
 
0 # prsiminiaukaukas Y-m-d H:i
Jo, buvo.
Jeigu anarchija.lt prades trinti, tai tuomet bus viskas aisku - Lietuvos anarchistai su laisve turi tiek pat bendro, kiek rusijos komunistai turejo bendro su lygybe.
 
 
0 # :)evaldas Y-m-d H:i
sveikinu jei kas kaip ir aš fašizmą vadina tikru jo vardu - MĖŠLAS. Ir normalu kad tą daiktą iš visur mėž tai rodo valyvumą ... O kad pačiam tapatink po tą daiktą kapstytis, apgailėtina, bet kaprofagija (meilė šūdui) ne toks jau retas iškrypims...
 
 
0 # skaitytojai+ Y-m-d H:i
"Krc beveik toks pats atsakymas, koki pries metus gavau diktaturos svetaineje daves astrios kritikos"

Taigi viens prie vieno tikras "Tikras lietuvis", tik su paaugliškais marazmais.
 
 
0 # problemakaukas Y-m-d H:i
"Jeigu jus ginat imigrantus, tai turit tai pateisint. O tai, kad su imigrantais atsivelka kruvos problemu, tai ignoruojat."

Neignoruojam, problemų tikrai atsiranda, bet esmė yra ta, kad to vadinamo išsivysčiusio pasaulio valstybės pačios jas ir sukuria. Tik tiek, kad jos sukuriamos ten, kažkur toli- Afrikoje, Azijoje, iš kur mes atsivežam varį savo kabeliams, uraną savo elektrinėms, deimantus savo ausytėms pagražint, ar kur surinkinėjami mūsų kompiuteriai, skalbimo mašinos ir MP3 grotuvai. Žmonės tose šalyse visiškai sąmoningai ir kryptingai skurdinami, žeminami, skaldomi ir valdomi vien tam, kad daryti biznį, kurtis prabangą ir patogumus sau, o ne jiems. Bet žinia apie tokias vietas, apie tokias šalis pasiekia ir tuos kraštus ir žmonės natūraliai nori atsidurti ten, kur suplaukė jų gėris, jų darbas, jų pinigai, kur yra bent kažkokia galimybė gyventi žmonišką gyvenimą. Bet gi ne, prakutę iš kitų darbo, vargo ir resursų nenori to nei girdėti. Jie, matai, yra šviesuoliai, kultūringi ir darbštūs, o anie purvini tinginiai ir nusikaltėliai, jie ne tokie kaip mes, kitaip kalba, tiki į kitus dievus ir valgo kitokį maistą, todėl mums netinka. O kodėl tada mums tinka jų resursai, jų darbas? Kodėl tinka procesorius už kelis centus iškeptas Kinijos sukarintos pramoninės zonos fabrikėlyje, bet netinka kinas gyvenantis kaimynystėje? Kodėl mielai nešiojame deimantuką bamboje, bet šlyktu paspausti ranką suvargusiam 13 metų vaikui iš deimantų kasyklos Kenijoje. Žviegiantis apie lietuvą lietuviams Gervaldas turbūt net nesivargina pasidomėti kas, už kiek ir kokiomis sąlygomis pasiuvo jo marškinėlius, susuko jo indaplovės varžtus ir iškasė aliuminį jo dviračio rėmui. Todėl ir sakau, jei nori kovoti prieš imigraciją, turi kovoti prieš kapitalizmą ir jo parsidavusią tarnaitę- valstybę. O kova prieš konkretų imigrantą yra bukaprotiška, nehumaniška ir galų gale- fašistinė.
 
 
0 # ;)Rainius Y-m-d H:i
Gal atsiras anarchistas, kuris galės išvardyti bent 5 minusus anarchizmo?
 
 
0 # to problemakaukas Y-m-d H:i
Na, tai kad ir anarchistai humaniskumo nesilaiko - juk smurta toleruojat, kaip priemone tiksui pasiekti.

Tikrai? TIkrai mes gyvenam is treciuju saliu gyventoju vargo ir prakaito??? Oho - cia tai jau atradimas. Paskleiskit ji ir atsiras daugiau besipriesinanci u kapitalizmui! Arba prades priesintis po to, kai jie bus ileisti! :-D

O siaip tai, kai salyje pradeda atsirasti gangsta mentaliteto zmoniu, kai ima atgyti religija ir kai ima veistis muchadzinai (ar kaip ten jie), tai tolerancijos, paprasciausiai buti negali. O tos moterys, slepiancios veidus, tai... ne nu, bet as duodu 99proc, kad ju gyvenimo tikslas yra auginti muchadzinus.

Zinoma, kad tokiu tik mazuma, bet kazkodel V. Europa turi problemu su terorizmu, bet ne r. Europa. O apie juodaodzius, tai... "Why gangsta is cool?" - "Because of respect" - po menesio isvaziuoju i JK, tai, jeigu manes paprasytu atsakymo, tai as pasakysiu, jog "There can not be any respect for animals" - ar busiu palaikytas racistu?

Ir cia tik dalis problemu. Mano nuomone, tai tik laiko klausimas, kada V. Europos miesta istiks Mumbajaus likimas. Nes uzteks kokio 100 fanatiku uzpulti miesta ir saudyti i zmones lygio vietoj. O ar bus dar blogiau, tai... tikiuosi, kad nebus.

Ir jus tai ignoruojat - popieziu tarsot kaip norit, bet va muslimu, imamu, su kuriais daug didesnes problemos, negu su nupiepusiu popieziu, tai,kazkaip ne pirstu nelieciat. Ar sunku juos pasmerkti, kad JK mecetese skleidzia religine neapykanta ir netolerancija? Nekalbu apie teroristus - kalbu apie legalius imamus. Ar bijot tapt racistais?

Nu ir t.t.

As ir nemanua, kad geras dalykas yra zmones uzpuldineti ir zudyti gatvese. Bet kai valdziai nusisikt ant problemu, tai... ir as, jeigu prireiktu, eiciau i kara. Nes karas siaip nera kazkoks ateivis - jis nuolat siaute ir nesibaige. Tik musu, lietuviu, kol kas per pastarousius 60m neuzkliude.

Vnz as pagaunu ka tu man nori pasakyti, bet tai vis tiek nepateisina imigrantu.
 
 
0 # >kaukasta pati Y-m-d H:i
"smurta toleruojat, kaip priemone tiksui pasiekti."
Nesupratau bajerio... Arba tu nesupranti, kad nei Hitlerio, nei Stalino, nei Sadamo ar dar kokio prietrankos dainas dainuodamas nesustabdysi. Taip, smurtas gali būti kaip priemonė tikslui pasiekti. Čia svarbu su kuo kovoji. Nei viena valstybė nebuvo sukurta be smurto ir nei viena valstybė be smurto negalėtų egzistuoti, tai kodėl į smurtą negalima atsakyti smurtu?

"Tikrai? Tikrai mes gyvenam is treciuju saliu gyventoju vargo"
Tai atsidaryk savo kompą ir pažiūrėk kas viduj sudėta. Paskui pasidomėk apie darbo ir poilsio sąlygas tose šalyse, pasidomėk jų atlyginimais, gal suprasi ką reiškia žodis vargas.

"O tos moterys, slepiancios veidus, tai... ne nu, bet as duodu 99proc, kad ju gyvenimo tikslas yra auginti muchadzinus"
Cha, geras pavyzdys iš kur atsiranda ksenofobija. Žinios kaip trylikamečio vaiko, o duoda 99%.

"tai aš pasakysiu, jog "There can not be any respect for animals" - ar būsiu palaikytas rasistu? "
Niekuo tu nebūsi palaikytas, nesipūsk. Būsi sukaltas jei taip žiaukčiosi gatvėje, arba būsi atleistas, jei dirbsi ne kokioj white power šiknaskylėj.

"tik laiko klausimas, kada V. Europos miestą ištiks Mumbajaus likimas"
Tikėtina. Todėl, kad Europos šalių armijos ir toliau skerdžia trečio pasaulio šalių gyventojus, o verslininkai toliau sunkia paskutinius variokus. Neapykanta linkusi kauptis ir pratrūkti.

"Ar sunku juos pasmerkti"
Na, man visos religijos yra briedas. Ar imamas, ar popiežius- tas pats dumblas. Ir joks čia ne rasizmas.
 
 
0 # tai paciaikaukas Y-m-d H:i
1) Nu va - cia ir uzsibaigia humanizmas, taip?

2) As tavimi patikejau. Tik savo klausimu norejau isreiksti nuostaba. Nes tuomet is tikruju, jie igauna kazkokia teise gyventi musu salyje. Taciau etniniai gyventojai, susikure savas taisykles ir pagal jas gyvenantys vis tiek nesutiks keisti savo valstybes vardan imigrantu noru. Todel, kad zeme musu ir mes jos dalintis su kazkuo neplanavome. Kalte reiketu suversti valdziai, kad mes gyvenam treciuju saliu saskaita. Todel, kad mes, paparsaciausiai to nezinom. Samojis ateitu, jeigu kas nors GARSIAI ir AISKIAI pasakytu, kad "jeigu norti taip pat gerai gyventi - isileiskit imigrantus".

3)Trylikamecio vaiko??? Esi moteris? Mergina? Pabandyk issivaizduoti ju gyvenimo buda - jos, gyvenda vardan Alacho (Europoje jos turi pasirininkima) - del ko gi daugiau? Ir del seimos (turbut 10 savu ir del vieno vyro, kuriuo kazkaip tai dalinasi su kokiom dar 2 bobom, auganciom dar po 10vaiku). Del Islamiskos seimos. Net jeigu jie ir nedalyvauja terorizme, tai bent jau jie tyles, kai bus smerkiamas radikalus islamas ir palaikys per rinkimus islama, o jeigu ir reikes, tai iseis i gatves (mes ta jau matem).

4) Nieko as "neziopciosiu". Jei manes paklaus, tai as isreiksiu savo nuomone. Jei gausiu i galva duosiu grazos, nes gyvuliams uzsileisti neimanoma - mirciau is gedos. O jeigu pralaimeciau, tai nueciau i mentura, kad ta sumauta vaiko proto "kietiaka" patampytu. Vnz jokio pralaimejimo. Na, bet ka as cia - negi gangsteriai gali tureti respect? Ne. Nes jiems vieta uz grotu. Del to, kad pavojingi. O as toks jau esu ,kad pavojingu dalyku gyvu nepalieku ju nenukenksmines - del to, kad palikes nesunaikines as ... paprasiciausiai bijociau.

5) Tu juos pateisini? Pateisini terorizma??? Vau - cia irgi humanizmas uzsibaigia. Ir uzsibaigia kaip reikiant! :-D
Kaip ten bebutu, tos salys, kurios neturi imigrantu nebijos, tu mumbajaus ataku. O tos, kurios turi - bijos. Va tau ir "perzengiama pieva".

6)Ane, tai kodel anarchija.lt tyli?
 
 
0 # keistas tas kaukasevaldas Y-m-d H:i
pas žemaičius kaukas nauda į namus neša, o šitas visokį fašistinį šūdą bruka... apsišaukėlis, matyt,...
 
 
0 # ;)Rainius Y-m-d H:i
Tai čia keli tik prabyla, kurie mažiausiai ką nutuokia. Kaukas, nesivargink, neįaiškinsi jiems nieko :-) Nesupras kas yra anarchizmas šiomis dienomis, kuomet reikia vadovautis ir savu protu, ne tik kažkokiais apibrėžimais.
 
 
0 # šitaip ir focko blevyzgų galima pasiilgti, ypač pasigėrus+ Y-m-d H:i
"po menesio isvaziuoju i JK,"
ir
"Vnz as pagaunu ka tu man nori pasakyti, bet tai vis tiek nepateisina imigrantu."
o po to:
"Todel, kad zeme musu ir mes jos dalintis su kazkuo neplanavome."

Vienžo, viskas perdėm aišku. Neapykanta ekologinės konkurencijos pagrindu. Kovotojas už Lietuvą, įsikūręs Londone. Ble, kiek mes jau tokių matėm, eina jie na... Plius nulis savikritiškumo, ne tik ignoruos elementarią problemą, bet net nesugebės jos pastebėti - ačiū "laisvei" ir antiautoritarin iam auklėjimui, nes tas ypač linkęs formuoti šitokius. Galima pagalvoti, Londone toksai veikėjas sugebėtų konkuruoti su indų programistais, arabų inžinieriais ar karibiečių juodadarbiais: rankos iš subinės išaugę, o po galvą karveliai skraido - kuo daugiau pasigirsi, jei ne šiknos spalva. Taip ir atsiranda "baltieji potreotai iš Lietuvos", kurių Anglijos potreotai, nepaisant viso rasizmo, nekenčia labiau negu negrų. Nes yra už ką.

Šlykštu, ble.
 
 
0 # tai pačiai+ Y-m-d H:i
Mano pagarba. Tačiau bandyti kažką paaiškinti tokiems, kaip šitas - beviltiška, neturėkite dėl to jokių iliuzijų.
 
 
0 # to +kaukas Y-m-d H:i
Nei tu zinai kiek laiko ten busiu, ka ten veiksiu ir, is viso, kodel as ten vaziuosiu. O tas pliusas uzklijavo ant mano kaktos naciuko etikete ir pagal savo fanatiska krauja ir siaura prota bando mane vartyti.

O mane dar kazkas apkaltino, jog as turiu 13 metu prota...

Na, matai, ant rytu europieciu lengviau galima kalbeti, "nes mes tos pacios spalvos ir netgi is to pacio zemyno" (sudentes zodziai is JK). O kad labiau nekencia musu ir yra uz ka, tai as labai abejoju. Be to, as ne lenkas.

O ar man beviltiska kazka isaiskinti ar ne tai..., pirmiau i save pazvelkit. Labankt, laisvo proto filosofai....
 
 
0 # pasitikslinsiukaukas Y-m-d H:i
:nes mes tos pacios spalvos ir netgi is to pacio zemyno" (sudentes zodziai is JK). - tiksliau ne pacios studentes zodziai, bet jos DESTYTOJO.
 
 
0 # nusivyleskaukas Y-m-d H:i
Krc velai vakare i patriotai.lt numeciau kritikos komentara. Krikscionybe pavadinau "del savo prigimtiniu ydu stimpanciu lavonu, kuri kvaila butu gaivinti". Ir dar paaiskinau. O jie mat istryne. Po to numeciau dar 3 komentarus - izulesnius su paerzinimu, kad Europos civilizacija apgyne geju armija (300 spartieciu - mat kai gini meiluzi savo skydu, gaunasi geresne gynyba - istorija). Ir jie, ne tik istryne, bet dabar ir ieiti nebegaliu is viso.

Vnz as nusivyles. Stipriais zodziais rasiau, bet vis tiek i anarchija.lt pyliau kur kas stipresniais... Vzn tikrai nusivyliau.

Zinau, kad jie koncervai, bet uzbaninti uz krikscionybe (Cekas norisas ten straipsnyje susirupino del krikscionybes menkejimo JAV) ir dar su paaiskinimais, tai... Absurdas.

Zinau, kad patriotai.lt turbut bendrauja su LTC, uzsiima veikla, dalyvavo eitynese... Jeigu tai yra geras atspindys desiniuju judejimo, tai tuomet as labai labai liudnas....

Del to, kad... gali buti, jog jie nera imlus naujoms idejoms, laisvo proto, nera kuribingi ir be savikritikos. Sudas jiems gausis, jeigu turi pomegi tiesiog imti ir nutildyti. ne ju siauroms galvelems Lietruvos problemas spresti.

Krc ydu pilna kaire, ydu pilna desine... Kazin ar Lietuva sulauks XXIIa???

bet pasaulis Lietuva neuzsibaigia....

:-(
 
 
0 # pridesiukaukas Y-m-d H:i
bet pasaulis Lietuva neuzsibaigia... .
:-(
Va taip. tiesiog va taip.
 
 
0 # nusivylę Lietuvos gelbėtojaihumoristas Y-m-d H:i
Taip ir žlunga tautos vienybė pačioje užuomazgoje:-). Kokį patriotą ir rasinės minties galiūną LTC prarado, ai ai ai:-).
 
 
0 # to humoistaskaukas Y-m-d H:i
Pamiršai pridėti, kad "naciukas pasijuto išduotas draugų" ar pan. mėšlo...
Ir joks ten aš galiūnas - spręsti ne man. Tik tiek, kad ėmė ir išlindo dešiniųjų yda.

Ir dar apie krikščionybę... . - juk tai niekam tikęs dalykas, dėl dievo meilės... O juk kultūra ir nusako tautos vertę (aš taip manau). Tad jeigu kultūra šūdina, tauta yra be jokios vertės...
 
 
0 # superheroairis Y-m-d H:i
jis dievas, o galbut velnias kuris darosi beprotiskus pinigus ? bet jo darbai mane zavi !!!
 
 
0 # --railgunner kid Y-m-d H:i
tas su Tesco maiseliu tai geras. daznai rioglinu ten apsiprekint. o ir lietuvisko alaus ten buna :-)
 
 
0 # n-drey2008@mail.rundrey Y-m-d H:i
cool