Meno streiko bienalė: pagrindinės taisyklės ir bendrosios rekomendacijos
menas

meno streiko bienale       PAGRINDINĖS TAISYKLĖS

 

1. Kiekvienas, atvykstąs į Alytaus meno streiko bienalę, yra menininkas. Tik atvykęs/usi į Alytų, menininkas/ė privalo apsispręsti, ar jis/ji dalyvauja streike, ar aklai tęsia savo meninę veiklą (reikalingi ir vieni, ir kiti – pirmieji, kad būtų bendra tvarka palaikomi ir skatinami, antrieji – kad  būtų pirmųjų nepakantumo taikiniai – streiklaužiai).

 

2. Visuomeninėje erdvėje streikininkai veiks be jokių tvarkaraščių ir apribojimų, nebus jokios dokumentacijos. Bet koks bandymas dokumentuoti savo veiksmus bus laikomas streiklaužišku.

 

3. Streikininkai pasklis visuomenėje ir taps nematomi, kai tuo tarpu streiklaužiai demonstruosis viešai ir be abejonės neliks nepastebėti savo buvusių kolegų. Visiškas atsiribojimas nuo jų bus jiems bausmė, o išskirtinumo teikiamas pasitenkinimas toli gražu nepadės išvengti dvasinio diskomforto.

 

4. Streikininkai vieningai pasirodys piketuotojų mitinguose, o streiklaužiai bailiai slėpsis minioje.   

 

5. Streiko kritikams (transformavusiems iš meno kritikų) rekomenduojama keisti savo įpročius bei vardus ir nedelsiant prisijungti palaikant konstruktyviausiai griaunančias tendencijas.

 

6. Žiniasklaida bus priimta tik tuo atveju, jei ji sąmoningai nustos apsimetinėti objektyvia.  

 

7. Jokių autorinių teisių, jokių teisių žiūrovams.

 

8. Konkurencija neįmanoma – ji bus laikoma meno atgyvena. 

 

9. Visi įmanomi streiko būdai gali būti panaudojami žinant, kad jie bus tinkamai suprasti.

 

10. Užsieniečiai streikininkai, nežinantys vietinės situacijos ir nerandantys dėl ko streikuoti, gali streikuoti prieš sau žinomos visuomenės blogybes.   

 

11. Streikas gali sunaikinti ir save pagimdžiusį reiškinį – Alytaus meno streiko bienalę.

 

12. Joks apsimetinėjimas nebus toleruojamas. 

 

13. Veiksmai gali būti tiek koordinuoti, tiek chaotiški, jie gali ir trukdyti vienas kitam.

 

14. Jeigu Alytaus meno streiko bienalė pasiteisins, jos strategija gali būti ir bus panaudota slopinant kitas „rimtosios kultūros” grimasas netolimoje ateityje planuojamame visuotiniame streike.  

 

15. Pirmenybė teikiama solidarumui.

 

16. Alytaus meno streiko bienalė parodys, ar menininakas šiandien dar yra įgalus ištrūkti iš savo asmeninių interesų ir atsisakyti vaidinti jam primestą vaidmenį visuomenėje. 

 

17. Alytaus meno streiko bienalė – tai ne atostogos menininkams! Tai streikininkų fiesta!

 

                      alytaus meno streikas

  
 
BENDROSIOS REKOMENDACIJOS

visiems chaoso priešams – tiems, kas tiki tvarka; kuriems ji būtina ir kurie negali nei gyventi, nei streikuoti be instrukcijų

   
Meno streikininkas privalo:
 

1. Dirbti socialiai naudingus darbus kasdien 8 val. per parą (išskyrus gegužės pirmąją*) nuo 9.00 val. iki 17.00 val.**

 

2. Kartu su Meno streikininkų profsąjunga (jeigu tokia bus įkurta) kovoti dėl kūrybinio nedarbo įvedimo įkuriant laikinąsias tarybas ir išpešant lėšas iš įvairių institucijų (nesvarbu, ar jos patinka, ar yra nekenčiamos).

 

3. Prisiekę marksistai (pagal įsitikinimus arba gyvenamąją vietą) galės eiti pamedžioti ar pažvejoti, sulaukėję marksistai vegetarai (pagal įsitikinimus arba gyvenamąją vietą) galės pasirinkti tinkamesnius užsiėmimus.

 

4. Socialiniai komunistai galės rinkti šiukšles iš viešųjų erdvių ir (per)paskirstyti jas tiems, kas jas pagamino (į šią veiklą įtraukiami ir kapitalistinių kanalizacijų užkimšimo darbai). Taip pat jie galės užsiimti maisto ir aprangos problemų sprendimu šaltesnio klimato platumose.

 
5. Greenpeace aktyvistai kaip visada augins žolę ir medžius.
 

6. Antiglobalistai galės pabandyti susiurbti seksualinę energiją iš kosmoso ir paskirstyti ją žmonėms (SEKSUALINĘ GALIĄ – ŽMONĖMS!)

 

7. Nuo 17.00 iki 20.00 val. – pobūvio tipo pietūs su  kabareto propaganda prieš tinginius menininkus, kolekcininkus, kritikus, kuratorius, žiūrovus ir prieš godžius galeristus, meno dilerius bei visokio plauko žvitrius kapitalistus.

 

8. Nuo 20.00 val. iki vidunakčio – kritikos kirvio ašmenų galandimo laikas.

 

9. Nuo vidurnakčio iki 8.00 val. – laikas miegoti ir sapnuoti revoliucinius sapnus.

 

10. Nuo 8.00 val. iki 9.00 val. – rytmetinė mankšta ir bepesticidiniai (organiniai) pusryčiai (abejojame tik dėl kardžuvės patiekalų).

 

11. Kraštutinės formos elementai (meilė, seksas ir pornografija) gali būti pasitelkti kiekvienoje veiklos sferoje bet kuriuo metu, tokiu būdu suteikdami papildomų galių streiko sąmoningumui.

 

12. Visi streikininkai bet kurioje sferoje, bet kuriuo metu privalo kurti konkrečiai situacijai ir veiklai pritaikytus šūkius. Šiuo tikslu reikia nepaisyti jokių ankstesnių prasmių, konotacijų ar autorinių teisių (pavyzdžiui, šių bendrųjų taisyklių atveju: DĖJAU ANT MAČIŪNO!).

    

* Taisyklės parašytos siekiant jas pritaikyti platesniems visuomenės sluoksniams.

** Nurodytas Alytaus meno streiko vietos laikas

  
Martin Zet ir Redas Diržys

ZCCA-Libusin (paskelbęs neribotą streiką)

STASAC-Alytus
 
2009 03 28
www.alytusbiennial.com 

 

Komentarai  

 
0 # .. Y-m-d H:i
siektiek nesupratau.. tai cia tipo "menininkai" suvaziuos ir zais kara? Tipo vieni i kitus sudus metys ? Tiksliau vieni metis, o kiti maloninsis "dvasiniu diskonfortu". Na ir neturit ka veikt...
 
 
0 # dvasios ubagamspinčius Y-m-d H:i
Centralizuota valdžia, jos įstatymai ir tabu nesiderina su tikrąja demokratija, kuri yra ne kas kita, o galimybė sutikti, priimti, toleruoti viską. „Kas nutiktų, jei visi darytų ką panorėję“ – dudena „tvirtos rankos“ šalininkai – nuo megztos beretės iki sotaus milijonieriaus. Ne, laisvės nebus, tegul viešpatauja moralė ir padorumas! Visuomenė turi būti vienoda ir pilka. Jei gyveni ne šeimyninį gyvenimą – tu mūsų priešas. Jei atsitinka taip, kad įsimyli tos pačios lyties žmogų – tu mūsų priešas. Jei tu esi iš kitos šalies – tu mūsų priešas. Jei nesilaikai įsikibęs savo tautinės vėliavos, kryžiaus ar kitokio fetišo – tau šitoje valstybėje vietos nėra. Valstybė turi būti homogeninė, valdžia turi dieną naktį stebėti, ką veikia jos piliečiai.

Jei norite pasitikrinti, ar nesergate sveikuoliška fašizmo liga, galite atlikti vieno klausimo testą: „Ar dažnai klausi savęs, kas būtų, jei visi darytų ką panorėję? Pasirink atsakymą: TAIP arba NE.“ Jei atsakei TAIP – tavo mąstymo būdas fašistinis. Jei TAIP – tave mylės mūsų valstybė ir, atsidėkodama už paklusnumą, suteiks išskirtinę galimybę netrukdomam su draugais pereiti Gedimino prospektu. Jei NE – turi savarankiškai išsiugdyti naujus savicenzūros ir savidrausmės kompleksus, kitaip tau šioje šalyje vietos nėra.

(Castor&Pollux: 2009 m. kovo 11-oji – lietuviškos demokratijos laidotuvės)

Nesutinku su CP dėl vieno: fašistinio mąstymo žmonės nebūtinai fašistai, tai tiesiog apkiautę tradicionalista i ir susenę konservatoriai, kuriems, nepriklausomai nuo jų amžiaus, bet koks įdomesnis nestandartinis veiksmas ar žodis sukelia baisų pasipiktinimą, įtūžį ir panieką.

Sveiki, dvasios ubagai ir kūrybos lavonai!
 
 
0 # klausimsFock Y-m-d H:i
„Kas nutiktų, jei visi darytų ką panorėję“. Na gerai, o jei aš ateisiu į šitą jūsų (pseudo)meno masturbalę ir perpisiu kiekvieną man nepatikusį urodą su beisbolo lazda? Juk aš panorėjau taip. Juk tai mano laisvė. Ar jūs kokie gnoini pydarai ir ribosit mano laisvę? Taigi čia jau kažkoks ratzingerizmas gautųsi.
 
 
0 # ant agresijos patrauke...evaldas Y-m-d H:i
Gerbiamas Fokuti, išsigandai savo norų? norėtum pasislėpt už didžiulės tautiškų niekšelių minios? Indų tų kitos rasės medicina rekomenduoja paniuką įveikt kvėpavimo pratimais.
 
 
0 # anarchizmo parodijanavarro to fock Y-m-d H:i
Deja negalesi, nes anarchoidai eilini karta tures isduoti savo principus ir i pagalba kviesis taip ju nekenciamas galios strukturas. Jei policija nereaguos anarchoidai prades verkslenti kur dingo teisine valstybe!!!, kodel neapgina ju teises i sava nuomone. Tegul vaikai zaidzia ta simuliakrini anarchizma, nekreipk i juos demesio.
 
 
0 # imbecilui evkaiFock Y-m-d H:i
Tu į klausimą atsakyk, o ne psichologu apsimetinėk. Ar jau anarchistai nesugeba pagrįsti vieno iš savo mėgiamiausių teiginių?
 
 
0 # vxkubox Y-m-d H:i
o debilai is Vilniaus su dumsaskem ir bombom bus? jei taip tai tikiuosi busit pasveikinti vietiniu radikalu...
 
 
0 # Fokučiuievaldas Y-m-d H:i
Alytun aš nelėksiu, ne tos srities meninyks, bnao jei pamėgintum su lazda manau paaiškyčiau akai ką apie anarchiją i pacifizmą... tik nesupyk man kartais santūrumo trūksta galiu beaiškydams i smegenis atkrėst, esu alergiškas lazdom, taip kad berniuk geriau žaisk klaviatūra, saugesnis būsi.
 
 
0 # VajeFock Y-m-d H:i
Didysis sukrėtėjas :D
 
 
0 # teorija ir praktikafockučiui mažajam Y-m-d H:i
Taigi nueik ten, pabandyk realizuoti savo norus, ir sužinosi atsakymą į savo klausimą. Ar tu nepripažįsti jokios kitos praktikos, išskyrus tualete su latekso pirštinaitėmis? Idėjinis virtualus onanistas, blin.
 
 
0 # Nu blFock Y-m-d H:i
Na bet visi jūs ir dalbajobai. Nesugebantys į paprastą metaforišką klausimą atsakyt. Eitumėt geriau nachui intelektualais neapsimetinėję. Vienas klavos erelis smegenų sukrėtimais grąsina, toks virtualiai išreiškiamas noras bybiais matuotis rodo, kad už to slepiasi akiniuotas suskis, vakarais tyliai tupintis ant sofos ir su bybiu rankoje keliantis revoliucijas ir juo sukrečiantis smegenis visiems savo skriaudikams. Kitas kažką nerišliai bando pritarti pastarajam, bet yra per kvailas, kad sugebėtų kažką aiškaus pasakyt. Pabėgai ar paleido dėl vaistų trūkumo? Graudu, o dar revoliuciniu avangardu būti norit. Chui.
 
 
0 # Nu jofockučiui mažajam Y-m-d H:i
O aš pasakyčiau, kad Fockučio kalbos maniera rodo, kad už to slepiasi buvęs parašos apylinkių gyventojas, dabar vakarais tupintis ant sofos ir su klaviatūra rankose mėginantis apsimesti krūtu blatnuoju. Tai neisi į bienalę su beisbolo lazda? Tik "metaforiškas klausimas" tai buvo? Taip ir maniau. Graudu, o dar šustrą pacaną nori vaidinti. Paraša, fui.
 
 
0 # „Kas nutiktų, jei visi darytų ką panorėję?“Fock Y-m-d H:i
Būtų švaks reikalas. Bet tavo klausimas neturi nieko bendro su anarchija. Anarchija yra kai visi ir kiekvienas atskirai daro ar gali daryti ką panorėję tol, kol tai nepažeidžia pamatinių kitų žmonių ar žmonių grupių teisių ir laisvių.
 
 
0 # Nu nuFock Y-m-d H:i
Tai, kad evaldukas panašiau į parašniką šneka. Ar projektuoji savo skaudžią patirtį į kitus, kad jaustumeisi krūtas, galinis "smegenis sukrėsti"? Graužk bybius toliau. Nes kai žmogus net nematęs oponento gasdina smegenų sukrėtimu parodo, kad tėra apsimyžęs nuopisa, kompleksų užkamuotas parašnikas.
 
 
0 # der ewige fockdidaktika Y-m-d H:i
Mūsų Focko kolegos iš sionistų genties:
http://shraibman.livejournal.com/264193.html
 
 
0 # Fokučiui labų dienų :)evaldas Y-m-d H:i
nelabai reikia tave matyt, pažadėjai ateit su lazda, išdrįsi ateit gausi ką sakiau i sveikatas tam man dar kokią desėtką metų pakaks, o paskui matysim. Jautri vieta žmogaus smegenys, ypač fašisto, sutrenki o ans žiek mąstyt praded.
 
 
0 # (_._)Fock Y-m-d H:i
Kartojiesi pydare.
 
 
0 # fockuididaktika Y-m-d H:i
Priviet, smirdintis parašnike.