Anarchijai.lt vėl grasinama saugumo ir prokuratūros represijomis
politika

protestuotojo abc        2009 m. sausio 8 d. dėl portalo anarchija.lt veiklos į Valstybės saugumo departamentą (VSD) kreipėsi du Seimo liberalsąjūdiečiai. Po kelių mėnesių jie gavo saugumiečių atsakymą, kuriuo, matyt, liko nepatenkinti. Š. m. kovo 31 d. dėl portalo anarchija.lt veiklos į prokuratūrą kreipėsi du Seimo konservatoriai, tačiau kitą dieną jie persigalvojo ir atsiėmė kaltinimus. Š. m. balandžio 14 d. tūlas „Vilniaus dienos“ žurnalistas parašė straipsnelį „Pamokėlės riaušininkams“, kuriame pranešė, kad dėl portalo anarchija.lt veiklos informuota Viešojo saugumo tarnyba (VST). Šios tarnybos atstovas pareiškė, kad portalu anarchija.lt turėtų susidomėti Generalinė prokuratūra bei Valstybės saugumo departamentas.

 

Kuo gi šį kartą užkliuvo mūsų portalas, kuriam neturėjo priekaištų nei saugumas, nei valdantieji konservatoriai? Pasirodo, žurnalistas nepatingėjo pasiknaisioti straipsnių šūsnyje ir ištraukė tris, kurie, jo manymu, turėtų sudominti jėgos struktūras. Tai:

 

Protestuotojo ABC (juridiniai ir praktiniai patarimai)“, kuriame pateikta atmintinė protestuotojui, kad jis jaustųsi saugus mitingų bei demonstracijų metu,

Pasidaryk pats: Ašarinių dujų ir pipirinių aerozolių neutralizavimas“, kuriame pateikiami praktiniai patarimai, kaip apsisaugoti nuo žalingo ašarinių dujų poveikio,

Pasidaryk pats: Anarchisto (-ės) pradžiamokslis (1)“ – verstinis straipsnis, kurį parašė jauna mergina Yvette, norėdama patarti bendraamžiams, pradedantiems anarchistinę veiklą.  

 

Kokie konkretūs kaltinimai portalui anarchija.lt? Anot žurnalisto, mūsų portale aiškinama, kaip neutralizuoti prieš riaušininkus naudojamų ašarinių dujų poveikį, kaip apsunkinti policininkams atpažinti riaušių dalyvius, kaip galima pasipriešinti teisėsaugai, kaip pažeisti įstatymą ir likti nesučiuptam, kaip apipaišyti pastatų sienas grafitais ir pabėgti. Kaltinimų daug ir įvairių, tačiau galima sutikti tik su pirmuoju: taip, portale anarchija.lt buvo mokoma, kaip apsisaugoti nuo sveikatai žalingo ašarinių dujų poveikio. Visi kiti kaltinimai yra laužti iš piršto ir visiškai neatitinka tikrovės.

 
Norėdami, kad nurimtų įvairaus plauko kaltintojai, galime jiems pranešti:
 

1. Juridinių ir praktinių patarimų brošiūrą „Protestuotojo ABC“ rengė kvalifikuotas juristas, kuris gerai išmano įstatymus ir moka formuluoti įvairius juridinius teiginius. Brošiūros gale pateikiamas jo telefonas ir el. paštas, tad visiems „budriems valstybės saugotojams“ vertėtų susisiekti tiesiai su autoriumi.

 

2. Straipsnis „Pasidaryk pats: Ašarinių dujų ir pipirinių aerozolių neutralizavimas“ – tai įvairių sveikatos išsaugojimo patarimų, rastų internete, kompiliacija, savo turiniu itin primenanti sekmadieninę televizijos laidelę „Sveikatos ABC“.

 

3. Straipsnis „Pasidaryk pats: Anarchisto (-ės) pradžiamokslis (1)“ – tai jaunos ir ganėtinai naivios (pasak jos pačios) žurnalistikos studentės dienoraščio fragmentas. Jos patarimai pradedantiesiems anarchistams labiau panašūs į mergaitiškus patarimus, kaip greičiau ištekėti, o ne kaip sugriauti valstybę.

 

Manome, kad Lietuvos saugumo pareigūnai per du mėnesius (nuo šių metų sausio iki kovo) turėjo pakankamai daug laiko išnagrinėti portale anarchija.lt pateiktą informaciją, todėl laikraštininkams bei kitiems sensacijų medžiotojams siūlome tuščiai neeikvoti savo jėgų ir užsiimti tuo, kuo užsiimti ir derėtų – radikalia valdžios kritika.

 

Internete – pamokos riaušininkams („15 minučių“)

 
Redakcinė a.lt kolegija
2009 04.26 

 

Komentarai  

 
0 # .Raitelis Y-m-d H:i
"Š. m. kovo 31 d. dėl portalo anarchija.lt veiklos į prokuratūrą kreipėsi du Seimo konservatoriai, tačiau kitą dieną jie persigalvojo ir atsiėmė kaltinimus."

Net negirdėjau, kad atsiėmė. Gal galima būtų nuorodą?
 
 
0 # Raiteliuien arche Y-m-d H:i
Atsiėmė, bet turbūt tik dėl anarchijos.lt

Kovo 31 d. Paulius Saudargas (vienas iš dviejų kaltintojų) parašė komentarą: "Drįstu patikinti, kad čia grynas nesusipratimas. Svetainė anarchija.lt nebuvo mūsų kreipimosi objektas." Žr. 15 komentarą http://www.anarchija.lt/index.php/politika/9842-anarchija-lt-pries-mela-ir-kitaminciu-smeizt.html

Kitą dieną jis man paskambino, atsiprašė už nesusipratimą ir apkaltino konservatorių partijos spaudos tarnybą, kuri kažką pripainiojo. Po to jie kreipėsi į žiniasklaidą su paneigimu. Kai kuriuose portaluose a.lt buvo ištrinta. Žr. http://www.balsas.lt/naujiena/245855/del-partizanu-vardo-smeizimo-i-generaline-prokuratura-papildyta/rubrika:naujienos-lietuva-politika
 
 
0 # o galiama?o galiama? Y-m-d H:i
o galima jusiu pokalbio irasa su saugumiedciu picerijoj ?
 
 
0 # klausimasaiwo Y-m-d H:i
Kazin kodel patriotai.lt niekam dar neuzkliuvo - ten juk propaguojamas ir teinsinamas racismas? Na, gal todel, kad patriotai.lt pritaria "vado" idejai??? O juk "vadais" ir "vadukais" daug valdziazmogiu nori buti...
Gaila, kad zmones tokie durni.
 
 
0 # ironijaSheriff Gin Y-m-d H:i
a.lt moko neutralizuoti asarines dujas - ne, jei kas nors apipurks, jokiu budu negalima sumazint skauksmo, reikia stoveti ir laukti, o dar geriau - padidint skausma, nes tu jo nusipelnei.
 
 
0 # apie skundikusevaldas Y-m-d H:i
kai kurie skundikai, kaip čia minimi konservatoriai, išsisigąsta savo skundo pasekmių,pvz., bijo demaskavimo... Ir Tarybiniais laikais taip būdavo. bet gi skundas jau paduotas ir operas jį perskaitė, ir jei norės, bandys rasti kitą judą... taip kad tas Saudargiokas - tai genelis. Rusai tokius vadina "Stukačiok". Beje ir tie minėti laikraščiai su jų raštininkais tesia "tiesos" tradicijas - publikuoja susirūpinusių "darbo žmonių nuomones". Elementarus žemo lygio politinis įskundimas.
 
 
0 # aaaaasdc Y-m-d H:i
brošiūrėlę ruošė garsusis šamanas S.T ? Čia tas, kurio disertacijos tema apie šamanišką teisėjų ir teismų prigimtį, o konstitucijos ( inter alia teismo/teisės) = miško dvasia ? Pamiršo turbūt šis prancūzų garbintojas ( nieko tame blogo neįžvelgiu) ir kritinių teisės studijų judėjimo apologetas tokį įdomų Švietimo Amžiaus projekto kūrėją ir figurą - baroną Ch. de Secondat arba geriau žinoma kaip de Monstequiue