Lietuviškasis „Google“ ateizmą sieja su fašizmu ir antisemitizmu
politika

hitler church        Šiandien nutariau žvilgtelti, ar neatsirado naujų svetainių, skirtų laisvamanybei, ateizmui ir t. t. Taigi „Google“ paieškos laukelyje surinkau žodį „ateizmas“ ir leidausi tyrinėti rezultatus. Labai nudžiugau, kad vėl veikia dar žaismingesniu tapęs http://www.god.lt/, į kurį tikrai verta užsukti kasdien, nes nuo šiol, kaskart apsilankę šiame puslapyje, sužinosite ką nors naujo ir naudingo. Pavyzdžiui, man išradingi puslapio kūrėjai priminė, kad, pagaliau išsiaiškinus egzistencinius klausimus, pats laikas palaistyti augalus (ką aš ir padariau, nes kambarinės gėlės buvo gerokai pavytusios). Kita staigmena – ne tokia žaisminga. Rezultatų puslapio apačioje pamačiau, kad lietuviška paieškos sistemos versija „Google.lt“ ateizmą sieja su... fašizmu ir antisemitizmu.

 
ateizmas google fasizmas 

 

Manydamas, kad „Google“ ko gero irgi pokštauja (kaip jau minėtas http://www.god.lt/), dar keletą kartų vedžiau „ateizmas“ ir spaudžiau paieškos mygtuką: „Paieškos susijusios su: ateizmas – fašizmas ir antisemitizmas“, − kala „Google“, nors pasiusk. Neįžvelgęs ateizmo sąsajų su fašistais ir antisemitais, nutariau žvilgtelti, ką mano anglakalbis „Google“. Angliškoji versija, pasirodo, pritaria mano nuomonei ir bendrumų tarp šių reiškinių taip pat nemato.

 

atheism fascism

 

Smalsumo pagautas, žvilgtelėjau, su kuo gi „Google.lt“ sieja Vatikaną. Ogi tik su Monaku ir Italija. Apie fašizmą ir antisemitizmą − nė užuominos, nors Šv. Sostas įkurtas fašistinės Mussolinio diktatūros Italijoje metais, popiežius Pijus XII pasirašė konkordatus su fašistine Vokietija, o dabartinis popiežius J. Ratzingeris (alias Benediktas XVI) uoliai tarnavo hitlerjugende iki pat karo pabaigos. Beje, krikščioniška antisemitizmo kilmė taip pat mažai kam kelia abejonių.

 

Vis tik viliuosi, kad tai − tik nevykęs rimavimas: visi trys žodžiai baigiasi galūne „-izmas“.

 
2009 08 13

 

Komentarai  

 
0 # aaaaaaa Y-m-d H:i
http://img440.imageshack.us/img440/562/rimtasreikalas.jpg
 
 
0 # NesvarbuNesvarbu Y-m-d H:i
Nereikia čia pritempinėti, niekas jokio konspiracinio sąmokslo nerezgė ir ateizmo su fašizmu ir antisemitizmu specialiai nesaistė. Paieškos variklis, saistydamas raktinius žodžius, vadovaujasi grynais algoritmais, o ne kokiais nors preferencijų metodais. Jei autorius norėjo parašyti apie Vatikano sąsajas su nacizmu, galėjo paspausti mygtuką next blog entry or smth, o ne toliau kurti teorijas apie paieškos variklio diskriminaciją ar faktų nuslėpimą. Žodžiu, niekam nereikalinga naujiena.
 
 
0 # hmlbziurovas Y-m-d H:i
>aaaa
Tikrai, kad rimtas reikalas. +1

>nesvarbu
"Nereikia čia pritempinėti, niekas jokio konspiracinio sąmokslo nerezgė ir ateizmo su fašizmu ir antisemitizmu specialiai nesaistė."
O kas ka pritempe? Ismok skaityt, debile. Apie konspiracijas nieks net nesneka. Kiek as supratau is supisto teksto tai tiesiog google su "grynais algoritmais" padare juokinga sasaja tarp ateizmo ir nacizmo. Tuo tarpu tarp dalyku kurie is tiesu siejasi su nacizmu sasajos neranda.. kad ir kaip butu naujiena ir man atrodo nereikalinga, kaip ir atrodo nereikalingas tavo komentaras.. mano aisku reikalingas.
 
 
0 # hmmIlythiiri Y-m-d H:i
Kazhkodel ash isitikines, kad ieshkant ko nors Google veikia ne tik "max efficiency and relevant information" algoritmai.

http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_Google

http://en.wikipedia.org/wiki/Censorship_by_Google

... search engine is the tool ... for seekers of any and all sorts of information. In April, the most recent month for which it compiled statistics, Nielsen Online found that 62 percent of all US Internet searches were done using Google. Yahoo, the next largest player, had only 17.5 percent of the market.

Despite its size and dominance, Google has avoided the public suspicion and vilification that have plagued powerful companies from Standard Oil to Microsoft. Instead, protected by its reputation for innovation, its famed "Don't Be Evil" mantra, and the ever-improving precision of its search engine, Google has remained for the most part a trusted, even a beloved, brand.

But as Google's influence grows, a number of scholars and programmers have begun to argue that the company is acquiring too much power over our lives - invading our privacy, shaping our preferences, and controlling how we learn about and understand the world around us. To ..."
 
 
0 # oopsIlythiiri Y-m-d H:i
Reikia ir man pabandyti: au, au, UUUUuuuu!

Taip, sutinku - loti visad idomiau nei galvoti.
 
 
0 # NesvarbuNesvarbu Y-m-d H:i
To Ziurovas

Kiek tu supratai iš -supisto- teksto, tai ir pusdurnis delfi komentatorius suprastų.
 
 
0 # galūnė su priesaga - izmasmazylis Y-m-d H:i
Manau, kad tiesiog šie žodžiai taip pat baigiasi taip pat. Gali būti, kad pakankamai dažnai surandami tame pačiame straipsnyje.
Bet kita vertus dauguma mano pažįstamų per daug nesigilindami anarchistus, fašistus, antiglobalistus ir kitus ,,......-istus' ' laiko tiesiog riaušininkais, kurie velnias žino ko nori, ir kurių pagrindinis tikslas, gaudant kaifą, kelti sumaištį ir betvarkę.
 
 
0 # tarnavimas hitlerjugendeA. Y-m-d H:i
Šis teiginys labai aiškiai parodo autoriaus kompetencijos lygį:

"..dabartinis popiežius J. Ratzingeris (alias Benediktas XVI) uoliai tarnavo hitlerjugende iki pat karo pabaigos".

Visgi, prieš rašant blėnius, derėtu pasidomėti, kas gi buvo tas hitlerjugendas ir ar jame tikrai reikėjo "tarnauti"?
 
 
0 # mazyli pataisauman Y-m-d H:i
anarchistai - tiesiog paaugliai, arba dar nesubrendę pagal savo amžių riaušininkai, kurie velnias žino ko nori, ir kurių pagrindinis tikslas, gaudant kaifą, kelti sumaištį ir betvarkę.
 
 
0 # svarbuZiurovas Y-m-d H:i
> Nesvarbu
Butent, o visiskas debilas anarchija.lt komentatorius nesvarbu nesugebejo suprast. DUCHAS.
 
 
0 # to manIlythiiri Y-m-d H:i
jei tu rashytum "as manau, kad autorius yra ... tiesiog paaugliai, arba dar nesubrendę pagal savo amžių...", priimchiau tokia nuomone.

O chia, tiesiog rodai media sumaitintus stereotipus - "...riaušininka i, kurie velnias žino ko nori, ir kurių pagrindinis tikslas, gaudant kaifą, kelti sumaištį ir betvarkę...".
T.y. maksimaliai supaprastintas generic tvarkos lauzhytojo paveikslelis (:
O kadangi tvarkos lauzhytojus pieshia sultingiau - speju tik tiek sutilpo pas tave propagandos (:

Ir dadedi ta butina ad hominem: yra gaidzhiai! Nes as tai zhinau!

Heh. Shaunuolis.
 
 
0 # man Y-m-d H:i
Aš tokią nuomonę apie jus susidariau iš šio puslapio...
 
 
0 # hehIlythiiri Y-m-d H:i
Nors, teisybes delei reikia sutikti - kokia 1/3 straipsniu a.lt tikrai per reksmingi (:
 
 
0 # che chepinčius Y-m-d H:i
Tada puiku - juk anarchistams būtų gėda laikytis santūrių politinio korektiškumo normų... Tegu Donskis jų laikosi.