Pirmadienį prasideda parodomasis sausio 16-osios „riaušininkų“ teismo procesas
politika

riausininkai        Baudžiamoji byla dėl 2009 m. sausio 16 d. protesto mitingo, virtusio riaušėmis prie Seimo, iškelta net 29 asmenims. Kaltinamiesiems yra pareikštas šimtatūkstantis ieškinys, kurį prokurorai prašo priteisti solidariai iš visų kaltųjų asmenų. Prokurorų kaltinamajame akte teigiama, kad Gedimino prospekte, A. Goštauto, Gynėjų gatvėse ir Nepriklausomybės aikštėje kaltinamieji susitarė tarpusavyje, o taip pat su tyrimo metu nenustatytais kitais asmenimis, bendrininkų grupėje dėl chuliganiškų paskatų dalyvauti riaušėse. Pasak prokurorų, jie išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, smurtavo, niokojo turtą ir kitaip šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką, pasipriešino policininkams ir kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, padarydami pareigūnams bei kitiems asmenims fizinę ir moralinę žalą. Pirmasis teismo posėdis numatytas jau spalio 19 d., pirmadienį, 13 val., kiti posėdžiai planuojami lapkričio 24-26 dienomis.

 

Tyrimo metu nustatyta, kad Seimo kanceliarijai, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatui, Viešojo saugumo tarnybai (VST) bei kelioms įmonėms buvo padaryta beveik 280 tūkst. litų turtinė žala. Vilniaus apygardos prokuratūra kaltinimus yra pareiškusi Dariui Subotkevičiui, Tadui Šobliui, Romui Vaicekauskui, Genrikui Lisovskiui, Edgarui Švabauskui, Aleksandrui Daško, Tomui Čaikauskui, Karoliui Lenkovskiui, Jurijui Šidlionokui, Edgarui Jonušui, Andrejui Artemenko, Slavomirui Stankevičiui, Aleksandrui Aškelovičiui, Tomui Virbickui, Aivarui Avgustinui, Česlavui Dukeliui, Česlovui Bitovtui, Skomantui Pakalkui, Tomui Čedrauskui, Vadimui Kundinovičiui, Aleksejui Druzevui, Sauliui Stepaičiui, Sauliui Žukauskui, Arturui Pantiuchinui, Leonidui Ivanovui, Sigitui Astratovui, Michailui Gajevskiui, Arturui Laveckiui ir Veslavui Lukoševičiui. Tik keturi kaltinamieji pripažįsta savo kaltę.

 

29 kaltinamuosius gina ne tik valstybės paskirti advokatai, bet ir dalis garsių Lietuvos teisininkų, kurie apsiėmė ginti įtariamuosius nemokamai. Didelio rezonanso sulaukusi sausio 16-osios riaušių byla Vilniaus 1-ojo, 2-ojo ir 3-iojo teismo pasitarimų salėje, kuri labiau primena ne teismo, o koncertų areną. Joje gali tilpti keli šimtai žmonių. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai paaiškėjo, jog sostinės teisingumo rūmuose nėra tokios didelės salės, kurioje tilptų ne tik kaltinamieji, bet ir tiek pat jų advokatų bei dar daugiau procesą stebėti norinčių žiūrovų.

 

Kadangi byla yra kolektyvinė, teisėjai bus priversti atidėti jos nagrinėjimą, jeigu vent vienas baudžiamojon atsakomybėn patrauktas asmuo negalės atvykti į teismą. Bylą atidėti teismas bus priverstas ir tuomet, jeigu į posėdį neatvyks nors vieno kaltinamojo advokatas. Gali būti, kad tokiu atveju teismas imsis griežtų priemonių – kaltinamuosius nurodys policijai atvesdinti arba jiems skirs pinigines baudas. Be to, teismas gali imtis dar griežtesnių sankcijų – į teismą neatvykstančius asmenis suimti.

 
Pagal delfi.lt
2009 10 17
 

 

 

Komentarai  

 
0 # :(evaldas Y-m-d H:i
Tarp teisiamųjų nkaži kodėl nėra generolo Modalovo pavardės... Čia tas kur grasino kitą kart žmones šunimis užpjudyti
 
 
0 # represijų metodikapinčius Y-m-d H:i
Turbūt atkreipėte dėmesį, kad tarp kaltinamųjų yra daug žmonių su rusiškomis pavardėmis. Sklinda gandai, kad valdžia specialiai atrinko kaltinamuosius, kad suverstų kaltę kitataučiams ir toliau provokuotų tautinę nesantaiką.

Panašūs metodai jau buvo taikomi po pirmųjų antisovietinių riaušių Kaune 1956 m. "Po kelių dienų Kauno dienraštyje buvo išvardinti keli nuteisti “chuliganai“ (tarp jų, matomai specialiai, paminėta ir rusiška pavardė), kurie esą trukdė į kapines atvykusiems žmonėms pagerbti mirusius."

Skaitykite: http://www.balsas.lt/naujiena/173079/norbertas-penkaitis-antisovietines-riauses-kaune/rubrika:naujienos-lietuva-politikutribuna
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
zala padaryta visuomeniniams daiktams, todel cia yra visuomenes daiktai, kuriuos galima naudoti, jei mitinguojantiej i "nusprende", kad seimui nereik langu,tebunie ju ir nebuna:-) vst yra islaikoma visuomenes,tai ji ir egzistuoja del visuomenes mokesciu...seim unai isprovokavo riauses,tad jie ir turi susimoket, jei visuomene nusprende suniokot tai kas jiem priklauso ir jiems dirba(vst) tai ju teise,taciau matome sita biesa ir musu teisine sistema kaip sudo gabala
 
 
0 # !!!slavik Y-m-d H:i
virai, reike kazka dariti!!! fashystu valdzia nashyx bjut!! reike kovoty!!!
 
 
0 # pinčiuiFock Y-m-d H:i
1. Rusas, negras ir homoseksualas negali būti kaltinamas bet kokiu nusikaltimu, nes tai diskriminacija.
2. Jei aukščiau išvardinti subjektai padarė nusikaltimą, žiūrėti į pirmą punktą.

Panašu, kad tolerastams visur vaidenasi tautinės nesantaikos kurstymas. Gal valerijonų pagerkit?
 
 
0 # riausesASas Y-m-d H:i
Sveiki,kelinta ir kur bus posedis del riausiu???