Jurgis Viningas. Didingoji klaustrofobija arba būtis-sau
politika

tautine klaustrofobija        Lenkų ironikas, poetas Zbigniewas Herbertas rašė: „...karo dėka užsiauginome naują vaikų rūšį / mūsų vaikai nemėgsta pasakų žaidžia karą / dieną naktį sapnuoja sriubą duoną ir kaulus / visai kaip šunys ir katės“ (1). Šis groteskiškas Herberto piešinys implikuoja naujos kartos kultūrinę aklavietę – fantazijos prarastį. Ir, rodos, šiandien jauno žmogaus išvedimu iš šios aklavietės turėtų rūpintis švietimo programų kūrėjai.

 

        Tačiau kai jie tampa paklusniais „darytojais“, veikdami konservatyvių politinių jėgų įtakoje, kurios savo ruožtu kolaboruoja su „raidės“ įsikibusiais klierikais, toji aklavietė nušviečiama kaip išeities taškas. Ir daroma viskas, kad anas jaunas žmogus joje pasiliktų. Nes „žmogus su fantazija“ yra pavojingas „žmogui su galia“.

 

Taigi stengiamasi kelti moralines, scholastines dogmas, taip nustumiant į šoną estetines vertybes. Tačiau pastarosios turėtų užimti labai didelę dalį sąmoningai besiformuojančio individo gyvenime, nes tautiškesnis tapsi ne išklausęs kunigo pamokslo, o, tarkim, refleksuodamas Švažo tapybą, Naujalio kompozicijas ar Nykos-Niliūno eiles. Nes visų prima – kultūra, o ne religija ar kilmės grynumas lemia žmogaus tautiškumą. Tačiau jaunas žmogus maitinamas ne jambais, o šeriamas šovinistiniais „triaukščiais“.

 

Liūdina dar ir tai, kad dažnai kategoriški pasisakymai girdimi net iš tokių šviesuolių, kaip, pavyzdžiui, Romualdas Ozolas, teigiantis, kad be nacionalizmo jokios ateities neturime, arba iš Vytauto Radžvilo; pastarojo propagandinis straipsnis, pavadinimu „Šliaužiantis totalitarizmas“, kurį sausio 13 d. publikavo portalas „balsas.lt“, vėliau ir „lrytas.lt“ bei „bernardinai.lt“. Straipsnyje rezonierišku tonu perspėjama apie kiekvieno Lietuvos žmogaus ir tautos laisvei grėsmę keliantį „liberalistinį totalitarizmą“. Radžvilas tvirtina, jog homo sovieticus pakeitė „apsišaukėliai Vakarų civilizacijos vėliavnešiai“, neva naudojantys politinę ir ideologinę prievartą, puolantys krikščioniškąją kultūrą, besikėsinantys į sąžinės, minties ir žodžio laisvę. Taip pat Radžvilas piktinasi įstatymais, numatančiais bausmę už „neapykantos nusikaltimus“ (girdi, nebegali net pederasto paauklėt!).

 

Kita vertus, išgirdus Radžvilo poziciją, gal ir neverta stebėtis. Kyla pagrįsti įtarimai, jog šį žmogų „nešti“ tokią poziciją verčia „kažkas“, ir tas „kažkas“ supranta, jog propaganda gali būti veiksminga, jei ji sklis iš tautos autoriteto lūpų, nes Gražulis, Paleckis, Tomkus ar Murza jau paprasčiausiai kelia juoką...

 

Šitoks patriotizmo skatinimas ir kosmopolitiškų bei humanistinių idėjų ignoravimas yra ne kas kita, kaip pavojinga hermetiškos tautos projekcija. Taip patenkama į iliuziją, kurią įvardino dar Juozas Girnius, teigęs, kad toji iliuzija yra tautiškumo sąvokos įsisąmoninimas vien biologiniu ir/ar teritoriniu aspektu. Nes iš tiesų „palikti kraštą dar nereiškia palikti pačią tautą Tautai priklausoma pačia savo būtimi, o ne vieta, kurioje gyvenama“ (2). Tad hermetiška tauta (įsisavinanti save kaip tautą visų pirma teritoriniu ir kilmės atžvilgiu) pasmerkia save kažkokiam „klaustrofobiškam“ monologui, o ne atviram kultūriniam dialogui.

 

Taip pat labai argumentuotai patriotizmą ir nacionalizmą demaskuoja amerikiečių politikos teoretikas George‘as Katebas: „Patriotizmas, labiau nei bet kokia kita politinė aistra, verčia dorybes atlikti ydų darbą, šlovinti ydas ir taip paversti jas pasibaisėtinomis dorybėmis. Taigi tokiu būdu palaikoma didžiulė moralinė perversija. Jei nebūtų patriotų, pasaulis taptų geresnis“. Maža to, Katebas „išgrynina“ patrioto sąvoką pareikšdamas, jog „geras patriotas yra geras žudikas (A good patriot is a good killer)“ (3).

 

Kas vyksta, kai nacionalizmas eskaluojamas neturint konkretaus priešo? Ima reikštis fobijos ir priešo paieškos, kažkodėl įsivaizduojant, kad tasai priešas būtinai turi ateiti iš išorės, o ne iš vidaus. Tada kalta Europos Sąjunga, gėjai, kitatikiai, ateistai ir moraliniai reliatyvistai. Suprask, kraujo ištroškęs skandinavas ateis ir nuplėš tautinį identitetą Lietuvai tarytum nekaltybės plėvę skaisčiai mergelei, o gėjai Lietuvos vėliavą pakeis septynspalve...

 

Ką gi primena tokios paranojiškos patriotų agitacijos? Kremliaus ideologinę poziciją. Rusijoje kasmet masiškai auga nacionalistinio jaunimo judėjimo „Našy“ (Medvedevui tapus prezidentu persivadinusio į „Miški“) narių gretos. Norisi tikėti mūsų jaunimo atsparumu demagogijai ir ideologiniam angažavimui, tačiau jeigu „Patriotiškumo“ programa ir toliau bus taip aktyviai vystoma tiek žiniasklaidos, tiek mokyklos pagalba, labai realu, kad sulauksime analogiško rusiškajam „Našy“ judėjimo ir Lietuvoje. Ir tada jau bus galima dresuoti mūsų vaikus. Visai kaip šunis ir kates.

 
_________________

(1) Eugenijaus Ališankos vertimas.

(2) Girnius J. Raštai/Mintis, 1991

(3) George Kateb. On Patriotism. March 10th, 2008.

 
2010 01 16

 

Komentarai  

 
0 # Pasaulis pagal ButąViktoras Butas Y-m-d H:i
1.Reikia nuo darželio įvesti privalomas tautiškumo ugdymo pamokas(kaip dabar padarė Gruzijoje ir yra Izraelyje). 2.Privalomos 5 fizinio pamokos į savaite+ pasirinktinai kažkokia viena sporto šaka papildomai. 3.Visi piliečiai privalomai nuo mažumės į skautus, vėliau šaulius, o poto metams į kariuomenę.4.Vi si piliečiai-karia iviai savo namuose privalo laikyti paruoštus kovai ginklus, reikalui esant turi veikti kaip buvo mokomi visą savo gyvenimą. Ir tai būtų idilija, pasaulis pagal Butą, o jai pradėtų taip elgtis visa dar nenutautėjusi Europa.Viskas pasaulyje susitvarkytų į savo vietas ir visi gyventume ilgai ir laimingai.O tada, tada į kosmosą pas žalius žmogeliukus (įvesti tvarka ir ten). Va tep ačių visiems už dėmesį
 
 
0 # geras str.pinčius Y-m-d H:i
Masiškai Ima reikštis fobijos ir priešo paieškos, kažkodėl įsivaizduojant, kad tasai priešas būtinai turi ateiti iš išorės, o ne iš vidaus. Tada kalta Europos Sąjunga, gėjai, kitatikiai, ateistai ir moraliniai reliatyvistai.
 
 
0 # vatkairysis Y-m-d H:i
"Našy" išlike, o "miški" tai jauniei mažieji patriotai, ale spaliukai, o našy ale komjaunuoliai.. .. o šiaip labai neblogas straipsnis.
 
 
0 # fsaafsafsfas Y-m-d H:i
"tačiau jeigu „Patriotiškumo“ programa ir toliau bus taip aktyviai vystoma tiek žiniasklaidos, tiek mokyklos pagalba, labai realu, kad sulauksime analogiško rusiškajam „Našy“ judėjimo ir Lietuvoje"

ar anarchija.lt visai idiotai? pailsekit gal puse metu kur nors... realybes nesuvokiat visai
 
 
0 # Skirta ai nxViktoras Butas Y-m-d H:i
Supirks nes tokie kaip tu gaidalai, makleriai, tolerastai ekonominiu pagrindu pardavę visą savo tėvyne susileis visus kinus, turkus ir visokius Mutombas. Eik geriau į spekuliantai.lt ir pirk Snoro akcijas, rusams biznį daryk. O jai labai pasistengsi, išsirinksi tinkama valdžia, kuri iš pasaulio banko pasiskolins pinigų, gal pavyks ir Lietuvą parduoti. Ekonominiu pagrindu
 
 
0 # skirta ai nx aiViktoras Butas Y-m-d H:i
Įdomu kaip tu man į akis taip pasakytum. O svaigalų aš beveik nevartoju, nu kartais. Nesijaudink, Sarmatia dar išsivalys nuo tokių šiukšlių kaip tu
 
 
0 # adminamspinčius Y-m-d H:i
Imkitės priemonių. negražu, kai anarchistų portale du gražūs naciukai tarpu savęs taip negražiai riejasi...
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
Bet pažiūrėkit gi kokia įvairovė lankytojų...juk taip ir turi būti...įdomu aišku "ai nx" politinę nuomonę sužinoti :D
 
 
0 # Viktorijai Butkutei ir visiems kuriems idomi mano politine nuomone. KRAUJASAi px Y-m-d H:i
"Jis ne nacionalistas, o komuniaga."
Oi tik neverk svelnusis viktoreli. BUK VYRAS BLET, kalbi apie armijas, o sneki kaip gejus. Pirmiausia as esu PATRIOTAS, TAUTININKAS, TAVO KRAUJO BROLIS! Nebent tu esi koks supistas mandarinas ar kacapas. LIETUVA -LIETUVIAMS, LAUK IS LIETUVOS GAIDI!
Bet jei esi tikras ivairiais testais patikrintas Lietuvis. Veislinis, grynakraujis, TAI NESUPRATU KODEL ESI TOKS DURNAS? Lietuva nuo senu laiku apsiedusiu, tamsuoliu krastas... tpfu protingu vyru. Ir filosofu turejom ir kompozitoriu.. O dabar kas... Viktoras Butas ir Mindaugas Murza. TAI AR CIA LIETUVA? Jau senai man galvoj kirba, kad cia kazkoks zydu samokslas. Kaip patriotas taip debilas.

O komunizmas su nacionalizmu dar ir kaip siejasi. Tai tarsi trukstama nacionalizmo dalis. Nacionalizmas komunizma papildo, kaip komunizmas papildo nacionalizma. Tai tarsi Jing ir Jang, tarsi makstis ir penis... tai yra tai kas be vienas kito negali isgyvent. Kad ir kaip marksistai kritikavo nacionalizma patys veliau atsisuko i nacionalines vertybes. Tiek LTSR, tiek Kuboj, tiek Kinijoj, tiek Siaures korejoj (KURIOJE SIUO METU SVARIAUSIA RASE!!! ISIVAIZDUOJI TAMSUOLI?). Supranti zmones tiek ilgai gyvena, kad jiems uzpisa but paprastais logiskais robotais ir prisigalvoja paskui ieskot savo saknu, dometis visokiom istorijom, paskui save kam nors priskirt... Taip is neturejimo ka veikt ir tautos susikure ir i karus zmones ejo ir is kartos i karta tais karais didziavos. Nacionalizmas gali gyvuot bet kokioje santvarkoje ir tai ne kart buvo patvirtinta ir dar ne kart bus patvirtinta. Svarbiausia, kad mums LIETUVIAMS butu gera gyvent savo ISTORINESE ZEMESE, kad ir kokia cia butu santvarka. Dabar kai pasukom kapitalizmo keliu, mes turim apsisprest VISA TAUTA AR MES JUO EINAM AR NE? TURIM VIENS UZ KITA STOT KAIP UZ BROLI, SOLIDARUMAS SU SAVO TEVINAINIU TAI DIDZIAUSIA NACIONALISTO VERTYBE. GI LIETUVOS SUKIS YRA "Tautos jega vienybeje" Tai ar mes vieningai einam einam kapitalizmo keliu, kovodami uz Lietuva ar snekam nesamones apie kretinu armijos kurima kuri siais laikais jokios naudos neduotu. JEIGU NEINAM TAI VIENINGAI TURIM PASAKYT "STOP TAUTIECIAI SEDINTIS SEIME, JUS ESAT AVINAI IR MES NESUTINKAM SU TOKIA POLITIKA". Tad sutinkam su tokia politika ar ne? Ar cia pasireiske lietuvio budas? Lietuviui siks ant galvos ir jis dantis sukandes toliau darys kaip lieptas.
 
 
0 # Viktorijai Butkutei ir visiems kuriems idomi mano politine nuomone. GARBE!Ai px Y-m-d H:i
Beje kaip nacionalizmo prisitaikima ir prie kapitalizmo noriu pateikt mazojo Singapuro pavyzdi. Salis maza, bet galinga. Zmones susitelke, solidarus, mylintis savo krasta ir del jo dirbantis. Aisku musu butelis ir jiems patartu sukurt armija ir visiems palapinse gyvent... IR NET ZINAU KODEL "Singapūre taisyklės reiškia daug: pavyzdžiui, draudžiama į šalį įvežti kramtomąją gumą, draudžiama užsiiminėti oraliniu bei analiniu seksu, uždrausta ar cenzūruota nemažai populiarių knygų ir filmų – prie tokių ir panašių suvaržymų vakariečiui priprasti gali būti sunku." Singapure tokie liurbei negaletu nei pimpalu ciulpt, nei duotis pisami i sikna. Nei komiksu skaityt ar kokia anime ziuret. O tarp vyru armijoj butkute neturetu daugiau ka veikt. Tai vat durnasis patriote, jei jau musu salis pasuko kapitalizmo keliu tai buk zmogus prisitaikyk, del savo tevynes, kad visokie sudai negaletu taves apsukineti.

"ir isleto kova su seseliu padirbėti"
Na o dabar standartiskai.. . Jei eini pasmaukyt savo maza gnoma, taip dziumbras ir gali sakyt. Visi savi, visi zino, kad esi susikta auka. Dar reikejo numest linka i kovos klubo straipsni kaip koks ketures klases baiges "treneris" aiskina apie raumenu sandara, psichologija ir panasu tikro kovotojo brieda.

P.S. Viktoras Butas - visiskas pizdukas!

P.P.S. Stengiausi vartoti maziau keiksmu, ant galo vistik neistveriau... bet tikrai nuosirdziai stengiausi.
 
 
0 # Kas, kas, bet tu tikrai ne auka, o atraitotas bybis.Ai px Y-m-d H:i
Aisku, kad apie psichologija turi aiskint ne Viktoras Butas ir keturklasis daunas.
"Dar pasakysi brieda, kad treneris visa gyvenima prakovojas ringe turi turėti universiteto diploma."
Butent tai ir pasakysiu. Treneris yra treneris ir jis turi zinot apie biologija, fizika, biofizika, sveika gyvensena ir psichologija ar ka ten juos mokina. Kovotojas yra kovotojas. Treneris yra treneris. Lygiai taip pat ir muzikantas ne kiekvienas gali but mokytoju. Dar pasakysiu toki brieda, kad tavo varpa su kiekvienu mano post'u sutrumpeja po milimetra. Tai yra tu jau eini i minusa.
Del zydu, tai tik durniai gali jiems kazko pavydet. Gudriai jie padare tik tai, kad pasinaudojo Hitleriu, kad susikurtu sau valstybe, va ka reiskia zmoniu ekonomikos ismanymas.
Social nocionalizmas.. . ka tu cia vapi nesamones apie savo Hitleri. Valink i savo supista Vokietyna. Gal dar apie kokius integralistu judejimus pradesi svaisciot? Supranti, kad gyveni Lietuvoj, reikia puoselet savo vertybes. Kam kopijuoti ir garbint uzsienio daunus? Turim gi ir SAVO durnius, juos GARBINK. Koks tu patriotas jomajo... Pamokinsiu.. sakyk "neveltui Gervaldas taip nekencia komuniugu, jis tikras tevas besirupinantis tautos gerove"

"Ir vizdėlto ne veltui Hitleris taip nekentė komuniagų"
NU JAU TAIP NEKENTE, kad su sovietais buvo pasirase simta sutarciu ir vieni kitiems zalevas ir visoki kitoki mesla pardavinejo, o zinai kodel? TODEL, KAD VISKA VALDO EKONOMIKA. Todel VADAS Hiteris ir Sveicarijos nepuole.
Kad jokiai kariuomenei gedos nepadarytum as matau, ten butent tokiu ir reik. VISISKU TUSCIAGALVIU. Nes jei tokius salis kare prarastu tai anei joks nuostolis, tik dziaugsmas visiems, o ir kariuomenei vienas saunumelis toki siknaduri turet.
 
 
0 # Nekomplleksuoti ir viskas bus geraiViktoras Butas Y-m-d H:i
Kad ne visi sportininkai gali būti treneriais tai tikrai, bet, kad treneriui reikia kažkokio diplomo tai čia briedas. Patikėk geras treneris per savo gyvenima tiek sukaupia žinių, kad tikrai joks universiteto profesorius jam neprilygs. Va kas labiausiai nervina tai visokie nekontaktinio bulsudo atstovai kaip aikido ir Wing chun skirto runkeliams nieko neišmanantiems kas yra tikra kova, kur treneriai kazkodel didziuojasi ir reklamuojasi, ne pasiekimais kovos menuose, o savo teises ar verslo magistro diplomais.Ir geriausiai kai treneriu pradeda dirbti žmonės palanke 4 metus(pvz win chun), o prieš tai visiškai nieko netureja bendro su kovos menais. Aisku tokie labai gerai pasirodo kovos menų forume, suvartyti profesonalus gali kaip nezinia kas, išmano viska psihologija, fizologija ir ttt. Tik pasakysiu viena. ,,Pasakyk kiek kovų laimėjas ir pasakysiu kas tu per kovotojas, pasakyk kiek čempionų paruošiai ir pasakysiu kas tu per treneris". Nu bet čia ne į tema nugrybavau. Apie Hitlerį gaidziuk, tu man neaiskink ka jis kentė , o ko ne. As apie jį literatūros esu perskaites ir sukaupes daug daugiau, nei tu gali įsivaizduoti. Garbint jo niekas negarbina, tik mylim svastikas senuosius Rytų Europos simbolius ir nekenciam žvaigžių. o dėl komunizmo, tai labai keista, kaip patriotas gali garbinti rėžima išnaiknusį tiek jo tautiečių. Dėl varpos tai nekompleksuok, matau tau labai aktuali problema, įsikali mažučiuk sau į galvą ir sapnuojasi. Isduosiu paslaptį moterims labiau patinka ne ilgis, o storis. Gal dėlto ir į kariuomene bei sporto sale neini, nes ten reikės maudytis bendram duše, o kaip komunistas taip gali pasirodyti. Bet tu tik nekreip dėmesio kareivi
 
 
0 # Bet kam čia dovanai laiką gaištiViktoras Butas Y-m-d H:i
Kaip liaudies išmintis sako, kol du pešasi tai trečias...paval go. Šis video, puikus to įrodymas http://fishki.net/comment.php?id=58535
 
 
0 # Grybu karas tesesi :)))))Ai px Y-m-d H:i
"Va kas labiausiai nervina tai visokie nekontaktinio bulsudo atstovai kaip aikido ir Wing chun skirto runkeliams nieko neišmanantiems kas yra tikra kova, kur treneriai kazkodel didziuojasi ir reklamuojasi, ne pasiekimais kovos menuose, o savo teises ar verslo magistro diplomais."
wing tsun Lietuve yra ne kas kita kaip gerai paruosta preke ismelzt musu tautiecius. O aikido, tai nelabai aisku kas per sudas. Nesu susipazines su ju treniruotem, kazkada tik vienas tipas buvo atejes i musu kluba parodyt keleta aikido prijomu. O siaip gerai, kad zmones sportuoja, kad ir nekontaktini sporta, blogai jei juos apgaudineja. (wing tsun atveju)

"Patikėk geras treneris per savo gyvenima tiek sukaupia žinių, kad tikrai joks universiteto profesorius jam neprilygs."
Tas geras treneris kur kas greiciau tu ziniu igytu jei baigtu universiteta, kad ir neakivaizdzias studijas, daugelis treneriu butent taip ir studijuoja. Jauni sportuoja megstama sporto saka, veliau neakivaizdziai studijuoja ir patys dirba treneriais kai baigia sportininko karjiera.

"Dėl varpos tai nekompleksuok, matau tau labai aktuali problema, įsikali mažučiuk sau į galvą ir sapnuojasi. Isduosiu paslaptį moterims labiau patinka ne ilgis, o storis."
O dar labiau moterims patinka ilgi ir stori. Tokios ukines desros. O jei tau tavo nuopisa sake, kad jai nesvarbu, kad taviskis trumpas, bet uz tai ispampes... tai cia tiesiog taves izeist nenorejo. Beje del birku sapnavimosi tai klysti, tiesiog cia anarchistinis puslapis ir jame jauciu pareiga komentuojant nelauzyt senai nusistovejusiu tradiciju.. t.y. kalbet apie pisimasi i sikna, pimpio ilgi, ciulpima, koks tu duchas ir panasius blevyzgojimus. Tad gali man nors sudus is siknos laizyt, bet as ir toliau rasysiu butent taip.

"Nu bet čia ne į tema nugrybavau."
Nebutum grybas...

"Apie Hitlerį gaidziuk, tu man neaiskink ka jis kentė , o ko ne. As apie jį literatūros esu perskaites ir sukaupes daug daugiau, nei tu gali įsivaizduoti."
Gaidziuk :DDD Kiek prakaito isliejei, kad toki mandra apibudinima man paskirtum? Grizk i internata pedofile. Apie Hitleri nieko ten tu daug neprikaupsi, buvo menkas zmogus, toks ir mire. Geriau apie koki Vyduna knyga nusipirktum.
 
 
0 # dar sako kur du pesasi, zydas laimiAi px Y-m-d H:i
"dėl komunizmo, tai labai keista, kaip patriotas gali garbinti rėžima išnaiknusį tiek jo tautiečių"
O man dar keisciau buna girdet, kaip patriotai sako, kad Lietuva buvo iki 1940, paskui is kazkur 1990 vel atsirado. Tarsi LTSR buvo ne ta pati Lietuva su tais paciais zmonem. Pagal tokia logika nuo 2004 Lietuvos vel neliko, nes ja uzgrobe Europos Sajunga. Beje tautiecius naikino ne kas kitas kaip patys tautieciai. (kaip ir dabar) Gali tu kiek nori kaltint zydus, lenkus, rusus, bet lietuviai patys savo tautiecius skunde, isdavinejo. Rusijos komunistai tik organizavo visa ta vezima i sibira. Lietuviai patys nebutu idave saviskiu tai anu nieks ir nebutu isvezes. Bet tiek to ir patriotizmo tuo metu pas zmones tebuvo... Geriau kaimyna apsneket, viena kita zmogu. TEGU VEZA, O MES JAU PAGYVENSIM. Pagyveno padlos blt. Vertinant komunistine santvarka po Stalino mirties tai nieko ten paranojiskai blogo nebuvo. Grazios tautines sventes, pagarba vienas kitam, buvo puoselejama Lietuviu kultura. Per telika zinau, kad rode dar visokias svietejiska laidas. Dabar tarkim teberodytu ta laida kur mokino kaip taisiklingai rasyt, tai gal ir as nerasyciau kaip susiktas bomzas. Vaikai mokyklose rytine manksta atlikdavo. Nebuvo tokie isglebe kaip dabartiniai. Buvo daug pliusu ir pora minusu:
1) Tvarkemes priklosomai nuo rusijos,
2) Neturejom visokio vakarietisko meslo (tuo metu tai atrode minusas, dabar tai aisku pliusas)
Tad daugiau nei pilnai butu pakake atsijungtu nuo girtuokliaujanc iu ruseliu ir toliau tvarkytis savo zemelei, bet suda... uzpuole landzbergiai. Viska kas buvo nacionalizuota ir priklause musu valstybei prasiko uzsienieciems. O dabar istatymus priimineja europos parlamentas su europos prezidentu. Tokia vat ir tavo laisve. Tai lietuvis lenkus garbina ir ju kalba mokos, dabar isprotejimas del vakarieciu vyksta... oj ble ble... Kada Viktorai garbe bus but lietuviu?
 
 
0 # reziumeen arche Y-m-d H:i
Šių dviejų subjektų - "Viktoro Buto" ir "Ai px" - virtualus pokalbis yra pati geriausia iliustracija šiam straipsniui, įrodanti jo teisingumą. Šie du absoliučiai klaustrofobiški subjektai puikiai patvirtino teiginius:

tautiškumo sąvokos įsisąmoninamos vien biologiniu ir/ar teritoriniu aspektu

hermetiška tauta (įsisavinanti save kaip tautą visų pirma teritoriniu ir kilmės atžvilgiu) pasmerkia save kažkokiam „klaustrofobišk am“ monologui, o ne atviram kultūriniam dialogui
 
 
0 # O mano tikslas is tiesu yra tiesiog trolint :)ai px Y-m-d H:i
Klaustrofobisko s valstybes siuo metu yra tokios kaip Siaures Koreja, o Lietuva tai Europos Sajungoje atviromis sienomis stovi su laisviausiu judejimu. Vyksta tiek kulturinis dialogas, (ziurim uzsienio filmus, klausom uzsienio muzikos, nesenai vyko europiada ir atrodo jokiu protesto akciju del to nekyla) tiek vakarietiskos kulturos kopijavimas. Europos sajungos galvos igauna vis daugiau galios ir tryna sienas tarp tautu, tad tikrai nera del ko nusimint. Bus leidziama ir homoseksualams tuoktis ir paradus renkti, ir narkotikus vartoti liberalams pelna nesant. Tiesiog viskam reikia laiko. Europos federacine valstybe sprendzia visas bedas, keista, kad anarchistai jos nepalaiko. Nors bendrai suprantu jus vienu ypu viska padarytumet, o cia matai visokias rezoliucijas rengia durniai, veiklos kryptis ir planus sudarineja, bet tenka pripazint, kad ES kur kas daugiau padare trinant tautu sienas uz bet kokia anarchistine grupele. Tad siulau anarchistams nebut hermetiskiems ir klaustrafobiski ems. Nustot virti savo sultysi ir pradet atvira dialoga ne tik su savo rato anarchistais, bet ir su kitokio plauko apsisikeleis. Viva la revolucion!