Prokuratūra susidomėjo lietuviškai prabilusiu nacistiniu portalu „Naujoji Europa“
politika

naujoji europa        Sausio 29 d, penktadienį, Lietuvos generalinė prokuratūra pranešė, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl tinklalapio „Naujoji Europa“, kuriame nacistinė propaganda pateikiama ir lietuvių kalba. Manoma, kad šiame puslapyje viešai publikuojama galimai antisemitinė kurstomojo pobūdžio informacija. Specialiųjų tyrimų skyriaus prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo neapykantos kurstymo pagal baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d.

 

„Naujoji Europa“ yra tik sudedamoji nacionalsocialistinio tinklalapio Нова Европа – Neues Europadalis. Informacija publikuojama ne tik lietuvių, bet ir bulgarų, ispanų, rumunų, vokiečių, prancūzų, vengrų, rusų, anglų, kroatų, flamandų, slovėnų, estų, italų, norvegų, suomių, graikų, latvių, portugalų bei švedų kalbomis. Lietuvių kalba tinklalapis pristatomas kaip „nacionalsocialistų internetinis laikraštis menui, kultūrai ir politikai“.

 

Tinklalapis atvirai propaguoja nacizmo bei fašizmo idėjas. Jame pateikiami nacistinės Vokietijos ir fašistinės Italijos vadovų bei ideologų – Adolfo Hitlerio, Alfredo Rozenbergo, Josepho Goebbelso, Ernsto Hiemerio, Benito Mussolinio – tekstai, išversti į lietuvių kalbą. Be to, dalį tekstų parašė ir Lietuvos nacionalsocialistai. Pvz., straipsnio „Nacionalsocializmo lyginimas su komunizmu kaip eilinis demokratų melas“ pabaigoje pateikiamas toks kreipimasis: „Taigi, tautiečiai, supraskime, kad nacionalsocializmas ir kitokios nacionalizmo krypties ideologijos yra visiškai ir iš esmės priešiškos ne tik „demokratijai“ ir jos kišamam kapitalizmui, bet ir žydiškajam bolševizmui. Pabaigos žodžiui norėčiau pakviesti jus, tautiečiai, pabusti iš miego ir stoti kovon už Lietuvos išsivadavimą iš žydijos jungo. LIETUVA LIETUVIAMS!“

 

Savo specifiką išlaiko portalo dalys visomis trimis Baltijos šalių kalbomis. Lietuviškoje dalyje pateikiamas antisemitinis 1941 m. Lietuvių aktyvistų fronto atsišaukimas, kviečiantis „išvaduoti Lietuvą ne tik nuo azijatų bolševikų vergijos, bet ir nuo ilgamečio žydijos jungo“. Estų kalba pristatomi garsiausi naciams tarnavę estų kolaborantai – SS oberšturmbanfiureris Haraldas Riipalu,  SS štandartenfiureris Alfonsas Rebane, SS šturmbanfiureris Paulas Maitla, pasakojama ir estų Waffen SS bataliono „Narwa“ istorija. Latviškoje portalo dalyje viešinami propagandiniai nacių plakatai latvių kalba.

 

Labai panaši nacistinė ir fašistinė propaganda lietuviškai skleidžiama ne tik šiame portale, bet ir amerikiečių verslo magnato Gary Laucko nacistiniai portalai www.zensurfrei.org bei www.nazi-lauck-nsdapao.com. Be to, jau metus vykstant bylinėjimuisi dėl M. Murzos „Vieningojo lietuvių nacionaldarbininkų sąjūdžio“ portalo www.vlnds.lt, dalis lietuviškos fašistinės propagandos buvo perkelta į Estijos nacionalsocialistų portalą www.estland88.com. Jame viešinamas ir nuo 2009-ųjų lapkričio pradėtas leisti Lietuvos nacionalsocialistų fronto leidinys „Šturmuotojas“. Portale šiuo metu jau paskelbtas ketvirtasis – 2010 m. vasario mėn. – „Šturmuotojo“ numeris, kurio redakcijos kreipimasis baigiasi žodžiais: „JUDA, PADVĖSK! LIETUVA, PABUSK!”

 
a.lt info, 2010 01 29
 
naujoji europa LAF atsisaukimas

 

Komentarai  

 
+1 # :)Viešpatis Dionisas Y-m-d H:i
Puslapis puikus :-) Yra nemažai geros ir asmeniškai nematytos informacijos. Pagal valstybės teisinio pozityvizmo logiką jau seniausiai reikėtų uždaryti ir Anarchija.lt, bei sudeginti Nyčės knygas. Tai daugiau valstybės integralistinės fašistinės politikos pasekmė, kai bandoma nuslėpti savo darbelius (Rusijos kvazifašistinio režimo pavyzdys).

Etnocentrizmą reikia tyrinėti ir juo domėtis. Aš į jį žiūriu skeptiškai vien dėl savo metodologinio individualizmo (o ne Markso internacionaliz mu), kuris atsisako traktuoti tautas kaip homogeniškas grupes su išankstine ideologija, religija ir savybėmis (išskyrus akivaizdžias genetines, kurios matosi).

Jeigu nuosekliai vadovautis nacionalistų anti-imperializ mu, kuri reiškia pvz. Patriotai.lt, tai prieitumę prie išvados, kad pačioje lieutvių tautoje yra tarkime žemaičiai, kurie galėtų tapti separatistais ir nacionalistais. Čia nacionalizmą reikėtų suprasti kaip norą atsiriboti nuo kitų, nuo svetimų elementų.

Toks požiūris artimas anarchizmui, nes siekia autonomijos ir secesijos nuo valstybės. Pabaigos tokiam procesui nerasime, nebent sustosime ties individu kažkur miške - anarchoprimityvizmu.

Bakunino tipo panslavizmas ir Proudhono patriarchalizma s galėtų būti įgyvendintas kartu su anarcho-feminiz mu ir multikultūralis tiniu anarchizmu. Tokių bendruomenių konkurencija apspręstų jų išgyvenimą ir vidines taisykles. Galiausiai turėtų susiformuoti klaninės patrarchalinės ir demokratinės matrarchalinės visuomenės.

Šlykštėtis rasizmu yra viena, įveikti jį jo paties išankstinėmis prielaidomis, štai kur užduotis ir iššūkis bet kam, kas prieš jį stoja. Beje, prisiminkim, kad patriarchalinės demokratinės rasistinės - pergvaldiškos bendruomenės Sen. Graikijoje užsiiminėjo pederastija ir garbino meilę tai pačiai lyčiai, visą savo kultūrą ir mitologiją užliedami pederastija ir homoseksualizmu . Taigi, istoriniai pavyzdžiai rodo, kad įmanomai visokie variantai.
 
 
0 # :)Viešpatis Dionisas Y-m-d H:i
Pasiskaitykit Nacių politinę programą ir gerai pagalvokit kuo jūs panašūs į juos:
http://nseuropa.org/Lithuanian/NSDAP_Programa.pdf

Taip, tai labai panašu į tai ko nori dauguma čia besilankančių asmenybių. Pažiūrėkit į veidrodį ir gal pamatysit kažką labai baisaus.
 
 
0 # Socialdemokrata i-anarchistai, ar fašistai-social demokratai? gėda jumsViešpatis Dionisas Y-m-d H:i
Štai kaip išsipildė Markso prognozė, kad proletariato diktatūra pirmiausia pasiteisins Vakarų Europoje, kur buvo dižiausias industralinis išsivystymas. Pasiteisino, bet ne taip kaip norėjosi, iš Ryrų dar atsirado ir kita Totalitarinė galybė su feodaline technokratija. Ar mes norime to vėl?
 
 
0 # biti bitineo Y-m-d H:i
ar tik čia ne bitininkas? Jis visų draugas ir kritikas, save išsidekonstrukt avęs.
 
 
-1 # !!slavik Y-m-d H:i
virai ,kovokyme pries fashyzmaa labeu !!!
 
 
0 # komentatoriamsmossad Y-m-d H:i
neminekit disidento vardo be reikalo :-)
 
 
0 # kamienine lastelenacbol Y-m-d H:i
Nu reik tiketis neuzdaryt to puslapio. Kam slept tai kas buvo, gal aplamai istorijos mokslus uzdruast reiktu ? Cia uzeje zmones turetu pasiskaityt pasijuokt ir iseit lauk. ;/
 
 
+1 # puikusKostia Y-m-d H:i
puikus tinklapis, geras dizainas, nuostabiai pateikta info. anarchija,lt iki tokio lygio simta metu sudu bristi
 
 
0 # ...Fock Y-m-d H:i
O tai čia ne tie patys autoriai kur sukūrė anarchija.lt ir pokaris.info? Rašymo stilius ir idėjos visuose trijuose puslapiuose beveik identiški. Sodins Pocevičių prie parašos?
 
 
+1 # ...Afr0man Y-m-d H:i
puslapio dizainas tikrai vertas dėmesio :D ypač besisukiojančio s svastikos :D
 
 
0 # vėl atims: Y-m-d H:i
Vėl iš kažko atims mamos kompiuterį... Blogai kai vaikai žaidžia senelių žaislais
 
 
0 # įdomuanarchy Y-m-d H:i
Na šiaip ten pateiktų tekstų niekur daugiau lietuvių kalba nerasi. Pvz.: Musolinio rašliavos apie fašizmą. Iš tikrųjų šis puslapis naudingas, kad galėtum atpažinti kai kuriuos konservų retorikos elementus. Aš žodžio laisvę.
 
 
0 # ahaen arche Y-m-d H:i
Taigi anarchistai ir nenori, kad būtų uždarinėjami portalai - bet kokie, net ir fašistiniai. Juolab valstybės rankomis.
 
 
0 # 88Kalia Duodytė Y-m-d H:i
Jie ne nacistai, jie patriotiškas jaunimas! Heil Hitler!
 
 
0 # Uždraustipacifistė Y-m-d H:i
Kaip galima teigti, kad nacizmas nėra blogai? reikia skirti patriotizmą nuo šovinizmo. Mes turėtume kurti tolerantišką visoms tautoms visoms religijoms Lietuvą. manau tokias oraganizacijas reikėtų išvaikyti ir uždrausti jų leidinius, kad nepritrauktų daug naivių jaunų žmonių, kurie paprastai būna žiaurūs ir nepakantūs kitiems.
 
 
0 # FAK TAVE NACIValkata Y-m-d H:i
Po kulka kiekvienam tokiam i kakta ir grazi bus Lietuva
 
 
-1 # INFOINFO Y-m-d H:i
http://der-stuermer.org/indlit.htm

Ko cia bijot? Visvien tie debilai murzilkos tik psichikos ligonius ir vaikus privilioja i savo partija! Beje ar panele Mindaugas Murza ne pedofilas?
 
 
0 # INFOINFO Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/user/NacionalinisSajudis

http://www.youtube.com/user/HansasVestmaras

http://www.youtube.com/user/AlfredasRozenbergas
 
 
0 # INFOINFO Y-m-d H:i
siulau padaryt viesa foruma kuriame diskutuotu paleckis ir murza dar murza galetu pasiimt i paranke ir mazona kad nebutu baisu
 
 
0 # Žygeiviuipinčius Y-m-d H:i
Ar ne pats būsi "šturmuotojas Juozas", pats aktyviausias ir turbūt vienintelis naujo nacių laikraščio autorius?
 
 
0 # pražuvėlisevaldas Y-m-d H:i
kur Žygeivis buvo tiek ilgai dingęs, mama jau vėl leido naudotis jos kompiuteriu?
Čia dalinies smulkmenomis, kaip ir kas ten pas jus fašistukus daro - čia ką stukačini? tai gal bėk iš kart į prokuratūrą ir stuksenk - anie įvertins. O čia nelabai yra kam
 
 
0 # ŽygeiviuiBičiulis Y-m-d H:i
Kol tu taip Žygeivi mėgsti savo amžiumi manipuliuoti? :-D Jei manai, jog pasakęs savo amžių tampi protingesniu ar autoritetingesn iu, tai labai klysti, nes jei žmogus vyresnis, nereiškia, kad protingesnis. ;-) Tu ir esi įrodymas. :-) Dar net 60 neturi, kiek žinau, o jau visiškai nukvakęs. :-)
 
 
0 # kvailutisevaldas Y-m-d H:i
Kvailas tu Žygeivi, tokiais pigiais triukais, bandai vaidint reikšmingą ir daug žinantį
 
 
0 # evalduiBičiulis Y-m-d H:i
Juk esi viską parašęs savo biografiniame straipsnyje, tai bet koks nacis gali perskaityt ką nori. :-)
 
 
0 # evalduiBičiulis Y-m-d H:i
Jis jau seniai perskaitęs tą darbą, juk komentaruose yra pasisakęs. :-)
 
 
0 # evalduiBičiulis Y-m-d H:i
Visiškai niekas nepasikeitė dėl to, kad patikslinau Žygeiviui tavo metus ir niekas dėl to tikrai nenukentėjo/nen ukentės. :-) Rišam tai rišam. ;-)
 
 
0 # evalduiBičiulis Y-m-d H:i
Aš turiningai leidžiu dienas krūvoj forumų skirtingas slapyvardžiais besiginčydamas su visais: ir su naciais, ir su "patriotais", ir su kitokio plauko išgamom. ;-)

Skirtingai nei tau Evaldai, man neleidžia principai į juos numot ranka, na bet mano kantrybė kolkas geležinė. ;-) Gal su amžium ateis ne vien patirtis, bet ir kantrybės stygius ir tada numosiu. :D
 
 
0 # ZygeiviuiZygeiviui Y-m-d H:i
pasidalink evaldo biografija.
 
 
+1 # ATS: Prokuratūra susidomėjo lietuviškai prabilusiu nacistiniu portalu „Naujoji Europa“Jonas Y-m-d H:i
Nacizmas yra slyktus savo nusikaltimais pries zmonija ir savo destruktyve idiologija . Lyberalizmas ir kapitalizmas yra nusikalstama kastu ir klanu sistema gryzimas i feodalinius laikus . Nusispjaut aniems i morale dorove ir amzinasias zmogaus vertybes . Atnaujintas komonizmas yra vienintelis logiskas kelias i hormoninga ateities visuomene , be negru ir ciurku . Tik is baltuju tautu sudarytas komonizmas . Tam tikras zmoniu grupes reiketu visiskai sunaikinti , tai visus spalvotosius [negrus mulatus metisus ciurkas indenus cigonus] ,uzkietijusius pederastus psichinius ligonius issigimelius narkomanus ir nepataisomus veltedzius . Negailestingai sugriovus senajaji pasauli , pastatyti , nauja grazesni tyresni ir laimingesni kur gyventu save gerbentis narsus ir pasiaukojantis zmones .


darbuotojas