„Veneros projekto” kūrėjas J. Fresco: Kai išgirsti žodį „laisvė” ar „demokratija” – saugokis (video)
politika

jacque fresco interviu        „Karas yra geriausias įrodymas, kad mes nesugebame įveikti tarpusavio skirtumų“, – teigia socialinio ateities modelio „Veneros projektas” kūrėjas, amerikietis futuristas ir išradėjas Jacque‘as Fresco. Fresko taip pat teigia, jog ištekliais grįsta ekonomika (resource-based economy) yra esminis faktorius norint pasiekti taiką pasaulyje.

 

„Demokratija yra legalus žaidimas, tai išgalvotas žodis, kuriuo žmonės apgaunami ir priverčiami geranoriškai priimti esamas institucijas. Visos institucijos kaip susitarusios šaukia „Mes esame laisvi”. Iš tiesų tą sekundę, kai išgirsti žodį „laisvė” ar „demokratija” – saugokis, nes tikrai laisvoje šalyje niekam nereikia įrodinėti, kad ji laisva”, – sako Fresko.

 
 

Jis teigia, kad „nėra nei blogų, nei gerų žmonių, yra tik netinkamos ir nenormalios sąlygos, kuriose jie užaugo”. „Socialinė kaita negali prasidėti anksčiau už intelekto pokyčius”, – teigia Fresco komentuodamas dabartinę ekonominę krizę. „Viskas susiveda į žmonių kančias, ir kuo daugiau žmonių kenčia, tuo mažiau jie gerbia esamą valdžią. Jie pradeda dairytis kitomis kryptimis. O jeigu per daug žmonių dairosi kitomis kryptimis, valdžia kviečiasi kariuomenę ir policiją, kad tuos žmones suvaldytų, – tai vadinama fašizmu.”

 
2010 02 20

 

Komentarai  

 
-8 # idomumo deleiKostia Y-m-d H:i
is kokios palatos sis " isradejas" ?:-)
 
 
0 # dsdfJonas Y-m-d H:i
Nežinau. Bet norėčiau ten su juo pasigydyt
 
 
+7 # Gerb. Kostia,Protagonistas Y-m-d H:i
Prieš kažką sarkastiškai kritikuojant verta pasidomėti savo kritikos objektu, nes kitu atveju kritika atrodo kaip bukas, neišsilavinusio žmogaus svaičiojimas.
O ,,palatos" adresą galiu nurodyti:
http://www.thevenusproject.com
http://www.thezeitgeistmovement.com
http://www.zeitgeistmovie.com/
 
 
0 # *Peka Y-m-d H:i
Mielas senukas :-)
 
 
0 # @hujeka Y-m-d H:i
ušgauliojantis komentaras pašalintas
 
 
0 # O kas bus vadasViktoras Butas Y-m-d H:i
Ir nejaugi jūs norėtute gyventi tokiame pasaulyje kurį siūlo šitas senis. Tas pasaulis būtų kaip filme Demolition Man http://www.youtube.com/watch?v=18e4GeUwVWs Ir ką tokiame pasaulyje darytų tokie žmonės, kaip aš? Gyventume pasislėpe požemiuose ar ką
 
 
+7 # mielas senukasMANAU Y-m-d H:i
Sis zmogus daro tai kuom tiki. Jis yra visame pasaulyje izymus FUTURISTAS. O cia sedintys komentatoriai - kuom JUS esate zymus visame pasaulyje? Ar zinote nors ka reiskia zodis FUTURISTAS?

Ir dar, sis mielas senukas buvo teisus - zmones dar nepasirenge priimti jo vizijos.
 
 
0 # pereinamas etapasNocturne Y-m-d H:i
Mano nuomone, socializmas yra pereinamoji grandis einant į veneros projektą ar ką nors panašaus.
 
 
+3 # Darykit išvadasLaurynas Y-m-d H:i
Baikite tuščiai komentuoti, viskas ką rašote blogo apie šį žmogų, tai tik jūsų pirmos šovusios į galvą minties forma.

Šis žmogus, bando padaryti tai ko niekas nesiruošė ilgus metus, jis nori sukurti kitą visuomenę. Baikit čia svaigti apie, tai ,jog tai yra bloga visuomenė ir t.t. Ką jūs muštis norit? Prašau, jis sakė, jog žmogus pats pasikeis tik to norėdamas savo laisva valia, tai tegu ir keičiasi žmonės taip kaip nori.