NATO okupantai vis dažniau atsiprašinėja už civilių Afganistano gyventojų žudynes
politika

stop karui        Per užsitęsusią Afganistano okupaciją, kurioje dalyvauja ir Lietuva, vis dažniau žūsta civiliai gyventojai. Okupacinių NATO pajėgų vadovybei teko pripažinti, kad praeitą sekmadienį, vasario 21 d., NATO antskrydžio metu buvo nužudyti mažiausiai 33 civiliai, o dar 12 civilių buvo sužeisti.

 

Beginkliai žmonės žuvo, kai NATO naikintuvai Afganistano Daikundžio provincijoje bombardavo tris automobilius, kuriais civiliai vyko į Kandaharą. Tarp žuvusiųjų yra ir moterų bei vaikų. JAV ir NATO pajėgų Afganistane vadas Stanley McChrystalas atsiprašė už incidentą. Per pokalbį su prezidentu H. Karzajumi jis pareiškė „užuojautą ir apgailestavimą dėl tragiško įvyko. Tai buvo jau trečias kartas per savaitę, kai per NATO oro antskrydžius Afganistane žuvo civiliai.

 

Daug nužudytų civilių okupantai priskiria „nežinomiems“ Talibano kovotojams. Kai kada tokios „klaidos“ paaiškėja. Štai vasario 25 d., ketvirtadienį, NATO vadovybė pripažino 2009 m. gruodžio pradžioje Afganistano Kunaro provincijos Narango rajone „per klaidą“ nužudžiusi 10 civilių, tarp kurių buvo 8 nepilnamečiai nuo 12 iki 16 metų. Beveik tris mėnesius NATO tvirtino, kad jų antpuolio tikslas buvo sunaikinti nežinomą maištininkų grupuotę, atsakingą už teroristinius išpuolius.

 
 

JT duomenimis, per 2009 metus Afganistane NATO ir talibų kariuomenė nužudė 2412 civilių gyventojų, tarp jų daug vaikų, moterų ir senukų. Jei NATO vadovybė pripažįsta, kad beginklis žmogus žuvo nuo NATO kareivių rankos, aukos artimiesiems išmokama 2000 JAV dolerių kompensacija.

 

Šiame kare, kuriame tūkstančiais žūsta taikūs gyventojai, nėra teisiųjų. NATO jėgomis plečiama JAV ir Vakarų Europos įtaka Artimuosiuose Rytuose, o talibai bando atstatyti savo diktatūrą, atvedusią šalį į katastrofą. Taikūs gyventojai žudomi be jokių skrupulų, lavonai skaičiuojami metodiškai po kiekvienos NATO arba talibų atakos.

 
a.lt info
2010 02 28

 

Komentarai  

 
0 # tolerastams pseudoanarchist ams:D Y-m-d H:i
davai varykit į Afganistaną savo vaivorykštiniai s plakatais mojuot :-))
 
 
0 # O kokia iseitismazylis Y-m-d H:i
Klausimas a.lt kolektyvui: ,,Kokia būtų racionaliausia išeitis iš Afganistano beprotybės?''
 
 
0 # .Heh Y-m-d H:i
Racionaliausia būtų pasitraukti be jokių išankstinių sąlygų, sumokėti už padarytą žalą ūkiui ir civiliams žmonėms (tik, bl, ne po 2000 USD), garsiai ir aiškiai atsiprašyti ir užsiimti savo šalies ir savo žmonių reikalais. O dar geriau- patiems žmonėms leisti tvarkyti savo reikalus.
 
 
0 # Rusofilai neminės niekada savo MotinosRusofilai neminės niekada savo Motinos Y-m-d H:i
Pseudoanarchist ai rusofilai komunistai pamiršta tuo pat metu rašyti ir apie Čečėniją, Kaukazą...matom ai kova su JAV užsitesė. Komunistukai jaunieji. Anarchistai, mylintys Rusiją, rusofilai prasmirdę =]
 
 
0 # huy archekarabasas Y-m-d H:i
butinai taip padaryk. tik pradziai nustok mamos apatinius uostyt :D
 
 
0 # Jo oViktoras Butas Y-m-d H:i
Įdomu, o kaip ten Čečėnijoje sekasi
 
 
0 # NATOViktoras Butas Y-m-d H:i
Vienintelį kartą kur NATO suklydo ir tikrai, be reikalo įsikišo tai bosnija ir hercegovina. Serbai turėjo patys tvarką padaryti ir viską sutvarkyti kas kur kam priklauso. Ir laisvė tikriems vyrams http://www.youtube.com/watch?v=0xdRERVoqLc&feature=related Tik tokie žmonės per amžius gynė savo žeme, tauta, šeimą, rasę http://www.youtube.com/watch?v=ez2guFXsKGg&feature=related
 
 
0 # netycines aukosKostia Y-m-d H:i
kiekviename kare daugiausia zuna civiliu gyvetoju. Vienam zuvusiam kariui statistiskai tenka 8-10 civiliu gyventoju. Nieko nuostabaus ar naujo. Pvz anarkystu ideologine ir finansine remeja ruSSija karo Cecenijoje metu sugebejo nuzudyti 30 000 vaiku, bei 300 000 taikiu gyvenotoju, tiek pat zmoniu tapo pabegeliais. Noriu priminti,kad iki karo Cecenijoje gyveno 1 milijonas gyvenotju.
 
 
0 # ...Fock Y-m-d H:i
Viktoriukas kaip matau yra apsimyžėlių kosmopolitų judėjimo blood and honor gerbėjas ir kaip tikram ruskiui dera, panslavizmo korifėjų falų graužikas.
 
 
0 # asdasd Y-m-d H:i
jie ten stengiasi pasipriesinima isprovokuot, kad galetu ilgiau pasilikt. Nejau nato su savo super tiksliais ginklais gali tiek prizudyt?
 
 
0 # nuomonekaukas Y-m-d H:i
Jeigu musu salyje nera kokybiskos demokratijos, tai kaip po velniu ji gali taip staigiai atsirasti kokiam afgane? Durni amerikieciai. Nelaimes jie tam afgane, nes ju vertybes ten nereikalingos. Geriau tegul grizta namo ir problemas su negrais sutvarko, kol dar gali. (laiko limitas apie 30m).
 
 
0 # pridesiukaukas Y-m-d H:i
Kai kuriuose JAV priemesciuose per gansta 'zaidimus' 1m begyje mirsta daugiau zmoniu, nei JAV kariu kokiam irake. Jie ne ten savo armija dislokave xD