Studentų renginiu susirūpino saugumiečiai
politika

valstybes saugumo departamento paranoja        Paranoja dėl viešų renginių Lietuvoje vis labiau įsisiautėja. Netikėto Valstybės saugumo departamento (VSD) dėmesio sulaukė studentiška organizacija, antradienį prie Vilniaus universiteto (VU) centrinių rūmų rengianti protesto akciją prieš aukštojo mokslo reformą. Renginys suderintas su sostinės savivaldybe ir policija, gauti visi reikalingi leidimai, tačiau tokių saugumo garantų VSD, regis, nepakanka. Judėjimo atstovas iškviestas į VSD. Saugumiečiai nepaaiškino savo susidomėjimo priežasčių.

 

„Dabar skelbiamės, kad renginys bus labai saugus, nes mumis rūpinsis ne tik policija, bet ir VSD, – portalui teigė Olga Suprun, renginį organizuojančio Solidarių Lietuvos studentų judėjimo atstovė. – Labai nustebau, kad saugumas domisi mūsų veikla. Kas, kas, o mes, studentai, tikrai nekeliame grėsmės nacionaliniam saugumui.“

.

Protesto akcijos metu prie VU Filosofijos fakulteto paradinio įėjimo bus „sumūryta“ simbolinė siena iš kartoninių dėžių, skambės legendinė grupės „Pink Floyd“ daina „We don't need no education“, renginio kulminacija – kartoninės sienos sugriovimas. Kuri programos dalis sukėlė nerimą VSD, organizatoriai nežino.

 

Pasak O.Suprun, kartoninė siena beveik užblokuos įėjimą į VU Filosofijos fakultetą. „Bus paliktas nedidelis tarpelis, pro kurį galės praeiti vienas žmogus. Kabės simbolinis krepšelis, kuris rodys, kad studentai su krepšeliais gali patekti į universitetą, o visiems kitiems įėjimas kainuos 5-19 tūkst. litų per metus“, – tęsė pašnekovė. Anot jos, internetu jau platinamas perdirbtas minėtosios „Pink Floyd“ dainos vaizdo klipas – jame figūruoja ne visiems žinomi žygiuojantys plaktukai bei į mėsmalę metami moksleiviai, o švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Mantas Adomėnas, buvęs premjeras Gediminas Kirkilas bei jo įpėdinis Andrius Kubilius ir buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas Egidijus Kūris. Šiuos veikėjus protesto organizatoriai laiko pagrindiniais reformos iniciatoriais.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

O. Suprun teigimu, akcijos metu bus stengiamasi atkreipti dėmesį į esą sukomercintą aukštojo mokslo sistemą ir savotiškai legalizuojamą prekybą diplomais. „Esame prieš studijų komercializavimą ir prieš prekybos diplomais įteisinimą. Visų pirma, esame nepatenkinti dėl studijų prieinamumo, nes nemokamą mokslą gauna tiktai tie studentai, kurie studijuoja pagal valstybės užsakymą ir atitinka nustatytus gerai besimokančio studento kriterijus. Tie studentai, kurie nepateko į valstybės finansuojamas vietas, neturi galimybės gauti nemokamą mokslą, netgi jeigu jie mokysis geriau už valstybės finansuojamus studentus. Manome, kad tai yra neteisinga ir iškraipyta Konstitucijos nuostatų prasmė“, – pabrėžė pašnekovė.

 

Anot jos, esama įrodymų, kad aukštosios mokyklos dėl pasikeitusios tvarkos studentus vertina neobjektyviai. „Jos yra suinteresuotos išlaikyti valstybės finansuojamus studentus, nes jų pačių finansavimas priklausomas nuo studento krepšelio. Prastai besimokantiems studentams už egzaminus rašomi penketai - tik todėl, kad išlaikyti jų įmokas. Nes jeigu jie neišlaikys egzaminų, universitetai praras lėšas. Yra liudininkai tokių atvejų, kai to tikrai nevertiems studentams surašyti penketai - vien tam, kad jų pinigai liktų universitete“, – aiškino O. Suprun.

 
www.diena.lt
2010 03 08

 

Komentarai  

 
0 # paranojadp Y-m-d H:i
Lietuviškus kagėbistus apėmė paranoja: vietoj to, kad gaudytų tuos, kurie pirmą kartą oficialiai įvardinti "kraštutiniais kairiaisiais", jie persekioja vargšus studentus.

Žr. http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-03-08-kaltinamieji-riausiu-byloje-itariami-politiniais-o-ne-kriminaliniais-nusikaltimais-sako-krastutiniai-kairieji/41599
 
 
0 # Is esmes normaVB Y-m-d H:i
Kad VSD renka medziaga apie bet kokius neformalius ir oficialiai veikiancius judejimus tai tokia ju darbo specifika. Taciau informacijos rinkimas kvieciant "pokalbiui" jei nera pagrindo itarti jokia nusikalstama veikla vercia sunerimti.
 
 
0 # o kas cia baisaus ?Kostia Y-m-d H:i
saugumieciai pasiklausys pora menesiu telefonu, patikrinis el pasta ir viskas. Nu dar sarasus sudarys. Jad jeigu kas, kad zinotu.
 
 
0 # Kostia, vėl meluoji šiukšle: Y-m-d H:i
pernai kovo 11 mentai saugojo fašistus kad tik žmonės jiems ko nors neiškrėstų. Ir visiškai nereagavo į fašistų klaunus kurie buvo atėję grasinti.
lietuvos valdžia nuolat remia fašistines organizacijas ir skatina fašistinių nuotaikų reiškimąsį. Netgi kai fašistai įsivelia į akivaizdžius kriminalinius nusikaltimus, teisėtvarka visaip bando juos išsukti. O tokie veikėjai kaip Kostia bando juos pateisinti
 
 
0 # hmmmIlythiiri Y-m-d H:i
Shukis "nebuk plyta sienoje" geras.
Bet buti tiesiog plyta - irgi nieko shustro :D