Afganistanas: šaudomos nėščios moterys ir vyrai su vaizdo kameromis rankose (video)
politika

NATO NAZI        Vėlų sekmadienį, balandžio 4 d., JAV kariuomenės vadovybė pripažino kaltę dėl 5 Afganistano civilių nužudymo. Tarp nužudytųjų buvo 3 moterys, 2 iš jų – nėščios. „New York Times“ pranešė, kad moterys buvo nušautos per specialią operaciją, atliktą vasario 12 d. Paktijos provincijoje. Tai būtų gana įprasta naujiena iš šios karo apimtos šalies, jei ne tas faktas, jog amerikiečiai iš pradžių neigė savo kaltę ir turėjo prisipažinti tik spaudžiami įrodymų.

 

JAV kariuomenės vadovybė pripažino civilių žmonių aukas tik po to, kai speciali komisija nustatė įtartinas manipuliacijas su įkalčiais. Kaip pranešama, iš lavonų ir sienų buvo pašalintos kulkos. Kariškiai anksčiau tvirtino, jog moterys buvo nužudytos iki pasirodant koalicijos pajėgoms, neva buvo kažkieno nudurtos peiliu.

 
 

Balandžio 3 d., šeštadienį, internetinėje svetainėje „WikiLeaks.org“ paviešintas slaptas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuoti vaizdai, kaip iš JAV karinio sraigtasparnio buvo nušauti 12 irakiečių civilių ir 2 „Reuters“ žurnalistai. Tai įvyko Bagdade 2007 m. liepos 12 d. Vaizdo įrašas buvo slepiamas iki pat šiol.

 

Jame girdimas ir pokalbis, kuriame dalyvavo dviejų sraigtasparnių „Apache“ pilotai ir skrydžių kontrolės centro pareigūnai. Pilotai pareiškė maną, kad Bagdado gatvėje esantys vyrai yra ginkluoti sukilėliai ir paprašė leidimo atverti ugnį. Tačiau iš tikro pilotai suklydo – vyro rankose buvo ne ginklas, o vaizdo kamera. Vėliau buvo apšaudyti ir į pagalbą aukoms atbėgę civiliai.

 

Per keletą dienų šį vaizdo įrašą „Youtube“ peržiūrėjo beveik 2 mln. žmonių.

 
Parengė pinčius
2010 04 06

 

 

Komentarai  

 
0 # !!!slavik Y-m-d H:i
virai, ka nugaliesim fashyzma, davai einam kovot pries ameryka????? kas su manym??
 
 
0 # Svarbus pranesimas slavikuiPiderchistas Y-m-d H:i
Ivertine sia situacija su visu buriu nusprendeme jungtis prie taves, tokio nepailstancio kovoti uz teisybe ir paprasta darbo nekankinta bomza. Kaspara mums rodos sudorojo fasistai, nes jau senai negaunam paskaityt jokiu isakymu ir jo papezijimu, bet matom, kad reik kovot. Todel as ir mano antifasistu burys is kiemo "gerk alu, mysk krauju" jungemes prie jusu organizuojamos saviorganizacij os kovai pries fasizma.
Buri "gerk alu, mysk krauju" sudaro: aleksejus, gandonas, (kodinis vardas, kad fasitai nesusektu, jis mano pavaduotojas) olga, viktoras, karina, garis ir as piderchistas (kovotojams pries fasizma vardas zinomas).
Noredamas parodyt savo rimta nusiteikima papasakosiu kuo uzsiemame paskutiniu metu. Taigi, vakar kaip visada po pamoku prisigerem alaus, ziurejom songoka ir mokemes kaupt jegas kovai pries fasizma, kaip tikri kovotai su blogiu, t.y. sajanai. Esame ir toliau atsidave kovai ir atvirksciai nei kai kurie anarcho-fasista i musu burio hemofroditai atsiriboja nuo bet kokio fasizmo, bei heteroseksualum o ir homoseksualumo. Esame biseksualus, nes manome, kad nesutikdami myletis su visais varzome ju teises pajust malonuma. Tai tiek apie musu buri. Laukeme nurodymu.

"gerk alu, mysk krauju" hemofroditu burys uz pasauli be lyciu ir fasizmo.
 
 
0 # kas cia tokio ?Kostia Y-m-d H:i
o kas cia tokio ?
 
 
0 # yra ir ginklųziurkes Y-m-d H:i
3:38 sekundę pradeda rodyt keturis žmones kurie eina iš paskos tiem žurnalistams. Gan aiškiai matosi, kad du iš tų keturių, turi ginklus, vienas panašu kad kalašą o kitas tą minimą RPG..
 
 
+1 # zudikaidedesemas Y-m-d H:i
Net jai jie ir butu tie teroristai vistiek toks elgesis tiesiog genocidas jei net suzeistus iki mirties susaudo. Patis susikuria taisykles kurias naudoja smagindamiesi kitu visuomeniu zemese. Beto kaip jie taip lengvai isitikino su kokiais ginklais jie vaiksto is tokio nuotolio ir ar tiem jankiam nebuvo itartina kad jie visi vaiksciojo isleto niekur nesislapstydami . Ir didziausias bjaurumas ziurint sita dalika tai, kad jie dar sugeba is to pasijuokt ir tuomdidziuotis. Kad ir kas ten bebutu nera jokios garbes zudyt zmones. asilai blet
 
 
0 # ajajajajajajaja jajajajajajajai !!!jurgelis Y-m-d H:i
virai, rūskei puola! davai visi biegam i chicago i uzszirasom i ruru piestininkus kareuti afganystane!!!
 
 
0 # fffffffffffff Y-m-d H:i
dar vienas nevykes bandymas kopijuoti slavika, apgailetina :D
 
 
0 # copypaste nuoIlythiiri Y-m-d H:i
http://www.alfa.lt/komentarai/straipsnis/?id=10339572&JAV.kariu.zaidimai..uzfiksuoti.vaizdo.irase

Komentaras Reuters saite:
"I would also like to add, if possible, that the behavior seen in the military action that killed Mr. Namir Noor-Eldeen and the other unfortunate victims is tactically wrong and in violation of the Geneva Convention on Human Rights.
The video shows clearly how the operation not only slays the initial 11-12 men but also attacks a van (yelding the last 2 adult victims and severly injuring – if not killing – 2 innocent children on board) who clearly and without any doubt was not posing any threat nor was maneuvering aggressively but was openly attempting to RESCUE a wounded man on the ground.
Attacking any person/organiza tion/vehicle in the act of helping the wounded on a battlefield is PROHIBITED by the Geneva Convention.
I believe Mr. Obama at this point should honestly and publicly give up the Nobel Prize for Peace (….), maybe such a sorrowful act by the US President and the national shame that would come after could move something within the Pentagon and bring this “cow-boy” like army back to a decent status and behavior.
Claude Tadolti"

"noreciau taip pat pridėti, jei įmanoma, kad elgesys, matomas kariniame veiksme, kuris nužudė Mr.Namir Noor-Eldeen ir kitas nelaimingas aukas, yra taktiškai neteisingas ir pažeidžia Ženevos žmogaus teisių konvencija.
Video aiškiai matosi, kad operacija ne tik nužudo 11-12 žmonių, bet taip pat atakuoja mikroautobusą (kas pridėjo dar 2 aukas ir sunkiai sužeidė - jei neužmušo - 2 nekaltus vaikus viduje), kuris aiškiai ir neabejotinai nekėlė grėsmės ir agresyviai nemanevravo, bet atvirai bandė IŠGELBĖTI gulintį sužeistą žmogų.

Atakuoti sužeistus gelbstintį asmenį/organiza ciją/transporto priemonę UŽDRAUSTA Ženevos konvencijos.

Aš manau ponas Obama turėtų sąžiningai ir viešai grąžinti Nobelio Taikos premiją (... .), galbūt toks Prezidento poelgis, ir vieša tautinė gėda kažką pakeistų Pentagone ir gražintu tokia "kauboju" armija į žmoniškesnę išvaizdą ir elgesį.
Claude Tadolti"

cia argumentas anglaberasciams :D
 
 
0 # o ciaIlythiiri Y-m-d H:i
atsakymas i DAZNAI :-) vartojama argumenta:

"...tai bent atrado naujieną-kad kare matot dar ir šaudoma.Ginkuot i vyrai šaudo į kitus ginkluotus vyrus,tai bent staigmena ne kuriems internautams.JA V kariams galim nebent priekaištaut dėl atsipalaidavimo -kare nereik laukt kol sužeistasis prišliauš prie ginklo,reik kalt ir tiek.O dėl tų žurnalistų kurie su savo kamerom ant pečių akurat atrodo kaip teroristas su RPG-karo žurnalistai patys tai puikiai žino,yra ne kartą įspėti kad jei vaidensis su savo "rpg" mūšio zonoje, tai bus nukalti.Nes nė vienas karys netyrinės kas ten tam tipažui ant pečių.Nes jei tai bus RPG,tai "tyrinėtojas" žus pirmas.Žurnalis tai tai žino,ir vis tiek lenda dėl babkių...."Jo teisingai ziggy - ner ko cia tiem zurnalistam landzioti kur nereikia. o tai, kisa nosi net i skydines, korupcijos iesko, visokius vagonelius randa

juk zino, kad gali buti netgi paduoti i teisma, bet vat lenda ... viskas del tu babkiu ...

o seniau isvis - tankais traiskomus zmones filmuodavo!!! kaipgi galima, juk kokia trauma ... "ziurovui". Gerai kad lietuvoje morale ir pilietiskumas pagerejo nuo tada ...


(:

uzdirbineja tuos pinigus ir negalvoja, kad zmonems gyvenima gadina - padarytos klaidos, jau nepakeisi, kam cia primineti

jie juk gailisi ir atsiprase

konkreciai šitas kareivis gailisi taip:
"nera ko listi i karo zona su vaikais"
 
 
0 # hehIlythiiri Y-m-d H:i
Ir standartai susiformavo konkretus ... tankais netraisko? viskas gerai!

:D
 
 
0 # ?slavik Y-m-d H:i
virai, ce biski ne i tema bus, bet patarkyt man, kur galieciau nusipyrkti guminia vagina?
 
 
0 # o gal einam putino dubasytoba Y-m-d H:i
Nu jokiu irodymu o jei ir buvo tai suklydo ir atsiprase.. ko nesugeba uz raudonosios armijos nusikaltimus putleris padaryt , daunas slovina sadistus nei kiek vokieciam neatsiliekanciu s, nor mano bobutes apie vokiecius ne vienu blogu zodziu neatsiliepe tik apie raudonus prasmirdusius girtus sadistus