Vilis Normanas. Baltijos neonaciai nori užkariauti šį regioną
politika

neonaciu eitynes 2010 kovo 11        Nacių nusikaltimus tiriančio Simono Wiesenthalio centro Jeruzalėje direktorius Efraimas Zuroffas straipsnyje britų dienraštyje „The Guardian“ aprašė savo įspūdžius iš Rygos, kur stebėjo maždaug tūkstančio latvių „Waffen-SS“ veteranų ir jų šalininkų maršą. Ir apjuokė mus prieš visą pasaulį. Ne iš blogos valios.

 

Tokie maršai – Baltijos šalių kasdienybė. Iškreiptas ir nesveikas nacionalizmas, kurį tiksliausia vadinti neonacizmu. Neonaciai reprezentuoja pasauliui visą Baltijos regioną.

 

Jų nesustabdysi – jie kaip emigracija. Jų nepakeisi – jie kaip politika. Jų negali apeiti – jie kaip radiacija. Jų nenubausi – politikai juos myli. (Tą pabrėžė ir E. Zuroffas.) Andrius Kubilius grėsmės neįžvelgia – aklas kurmis visada yra aklas. Kazimieras Uoka mielai padeda gauti leidimus žygiui. Jis, kaip apuokas, irgi nieko bloga nemato.

 

Neonacių šūkiai – tai išversti Trečiojo Reicho lozungai. Pamatinė idėja – atmarozai yra patriotai. Jų sužaloti intelektai negeba priimti kitataučio kaip nekenksmingo, kitaip mąstančio, tačiau suprantamo, galų gale, jie nepriima jokio kito, kuris nepalaiko jų šovinistinių idėjų.

 

Problema visiškai aiški – tai kenkėjai mūsų šalies viduje. Mažamoksliai ir mažaraščiai. Braškių skynėjai Norvegijoje. Mandarinų rinkėjai Ispanijoje. Indų ir tualetų valytojai plovėjai Anglijoje. Jie nežino, kad galima gyventi kitaip. Net šlykštu.

 

Riboto intelekto ir savimonės, dažniausiai besireiškiantys bandomis, propaguojantys smurtą ir trokštantys įrodyti, kokius raumenis užsiaugino dirbdami trečiarūšius darbus. Nepakantūs viskam, kas nedvokia taip, kaip jų treningai. Verčia vemti. Juos palaikantieji – sovietiniai bulvių kasėjai, šiandieniniai politikai. Mėsiniai runkeliai. Jie dar šlykštesni.

 

Lietuviu ir latviu nacionalistai

 

Vienintelė visų neonacių ir juos palaikančiųjų gyvavimo sąlyga – kova su įsivaizduojamu priešu, su vėjo malūnais, su sužaloto proto haliucinacijomis, su bet kuo, kad tik reikėtų parodyti savo jėgą. Be jos, kaip paaiškėtų, daugiau nieko ir nėra.

 

Neapykanta kitai rasei, tautai, orientacijai, kitokiam mąstymui ir mintims. Apgailėtina. Jie – tėvynės gėda. Motinų skausmas. Protėvių širdgėla. Grėsmė demokratijai. Istorinis regresas. Savarankiško mąstymo neturėjimas. Juos reikia užjausti ir uždrausti. 

 
Su užuojauta,
Vilis Normanas
 
2010 m. balandžio 8 d.

 

 

Komentarai  

 
0 # :)ac Y-m-d H:i
Linksmas, bet tuo pačiu ir liūdnas straipsnis
 
 
0 # asdasddsTomasz Krakowski Y-m-d H:i
Bet tie britai tai jau labai veidmaniškai elgiasi. Pačios UK valstybinė programa skelbia "Britanijos darbai- Britanijos darbininkams" ir jie tame nieko nacistinio ar fašistinio nemato. tačiau vos keli lietuviai neoficialai sušunka "Lietuva lietuviams" tai jau rėkia, koks baisus ten fašizmas. Nesakau, kad pastarasis šūkis yra teisingas ir tūri būti propagujamas, bet tie britai turi apsipręsti- arba jie nebuna naciai ir nacizmu kaltina kitus, arba buna naciai ir nacizmu nieko nekaltina. Kaip sako britų patarlė "you can't eat your pie and still have it"
Be to, iš kur pas autorių tokia panieka darbo liaudžiai? Visų pirma vien dėl to, kad tau taip pasiseke, kad turi sėdima darba prie popierių dar nereiškia, kad esi geresnu už kitus. O visu antra tai dar nereiškia, kad tas tavo darbas labiau naudingas visuomenei nei kiemsargio.
 
 
0 # mielas Normanai,frao Y-m-d H:i
pisk nachui. ir štai kodėl:
1.neonacių klounados nei baltijos, nei kitose šalyse nėra „kasdienybė“. jie yra marginalūs idiotai. kasdienybė yra reakcija į juos ir gynimasis nuo ksenofobijos verkiant apie tai kaip doras lietuvos pilietis myli kitokius žmones - tol kol jie elgiasi kaip doras lietuvos pilietis. aišku, kai neturi parašyti nieko protingo, hiperbolizuoji. bet juk žinai kokius vertinimus gauni kai į durnumą atsakai dar didesniu durnumu.
2.davai nustojam „atreminėti“ nacių retoriką sionistų retorika? nes yra ir geresnių šaltinių nei efrate (vakarų krante esančiame okupuotame vien tik žydų kolonizuotame mieste) gyvenantys „nacių medžiotojai“.
3.„Problema visiškai aiški – tai kenkėjai mūsų šalies viduje. Mažamoksliai ir mažaraščiai. Braškių skynėjai Norvegijoje. Mandarinų rinkėjai Ispanijoje. Indų ir tualetų valytojai plovėjai Anglijoje. Jie nežino, kad galima gyventi kitaip. Net šlykštu. Mėsiniai runkeliai. Jie dar šlykštesni.“ -- čia jau jums, debilai iš redkolegijos: ir jūs, viešindami tokį šūdą tikitės būti priimti rimtai? dar turit savigarbos save vadinti „socialinio“ anarchizmo atstovais? jūs esat apgailėtini.
„Jie – tėvynės gėda. Motinų skausmas. Protėvių širdgėla.“ -- tėvynė, šeima ir pagarba protėviams: būtent tai, už ką kovoja anarchistai!
4.„Juos reikia užjausti ir uždrausti.“ -- būtent tai, už ką kovoja anarchistai. uždrausti nacius, uždrausti kubilių, uždrausti homofobiją, uždrausti komercinį meną, uždrausti per didelius mokesčius, uždrausti valstybę... oi, o kas uždraus valstybę?
 
 
0 # ?savavalis Y-m-d H:i
o iš kur pas tave nepykanta kitokiam mastymui? kodėl keli grėsmę demokratijai? kur tavo savarankiškas mastymas?
 
 
+2 # NormanuipekA Y-m-d H:i
Norėčiau spjauti tau į veidą,bjaurybe.
 
 
0 # KASPARINIAMSKASPARIOKUI IR CO Y-m-d H:i
užgauliojimai ištrinti
 
 
0 # AUTORIUIAUTORIUI Y-m-d H:i
Grasinantis komentaras pašalintas
 
 
+1 # en archefrao Y-m-d H:i
kalba ne apie tai ar vienas straipsnis yra „true“ ar „netrue“. grynumu rūpinkitės patys. kalba apie tai, kad visi jūsų straipsniai yra tokia pati „polemika“ - šūdas, kuriame skęsta interneto platybės. kodėl jums nepaviešinus šliogerio raštų polemikos vardan? skamba veikiau kaip pasiteisinimas tam, kad nesugebat suformuluoti savos nuomonės nei vienu aktualiu klausimu - nei rasizmo, nei homofobijos, nei jokia kita tema nepateikėt nė vienos nuomonės, kurioje nebūtų ginamas vienoks ar kitoks valstybinis ar tarpvalstybinis sprendimas. straipsniai kuriuose išvis neminimi sprendimai čia negalioja.
autorius neturi jokios „strategijos“, tik jau nereikia. jis turi tik panieką žemesniosioms klasėms, kuri būdinga visiems foteliuose šiknas besišildantiems postmodernistam s, pasileidusiems į interneto platybes kabinančių teorijų ieškoti.
galų gale - savo kritiką pasimatuosiu pati. aš tik paminiu priežastis, dėl kurių jūs nuolat atrodot tokie juokingi. bet mano juokas net nepalyginamas prieš juoką tų, kuriuos dedatės atstovaujantys. būtent apie juos ir rašo įžvalgusis normanas, kuriam sukritikuoti užtenka dviejų žodžių: „pisk nachui“.
 
 
+2 # ...Fock Y-m-d H:i
Jam turbūt viduriai užkietėjo, kad taip putojasi. Apsišik kniūpščias komuniste susmirdęs, nors man tos "nacių" eitynės giliai dzin, bet tai 100 kartų geriau negu mumifikuotą Lenino falą garbinančių komuniagų ir anarchistų riaušės.

P.S be pykčio vaikai ir išlaikytiniai.
 
 
0 # pergalbūt Y-m-d H:i
daug sureikšminame tą žygelį, kuris, kaip jau patys anarchija.lt pastebėjo - iškastruotas. manau, kad čia vertėtų sutikti su sociologe
http://www.atgimimas.lt/articles.php?id=1270118377
Sociologės manymu, nacionalizmas nebūtinai iš principo turi būti blogas. Pasak jos, buvo gerų pavyzdžių sąjūdžio laikotarpiu, kai nacionalistinės idėjos nebuvo siejamos su neapykanta kitiems. „Šiuo metu nacionalizmas dažnai yra siejamas su neapykanta, ksenofobinėmis nuostatomis“, – sako ji. Nors viešojoje erdvėje nepakantumo ir ksenofobijos plėtra neturėtų būti toleruotina, V.Petrušauskait ė mano, kad nustumti į visuomenės užkaborius radikalių grupių taip pat nereikėtų.
„Radikalių organizacijų marginalizavima s, išstūmimas dažnai tik padidina jų radikalumą ir pyktį. Suteikus galimybę lygiaverčiam pokalbiui,nuomo nių debatams, radikalios organizacijos yra priverstos apginti, argumentuoti savo dažnai populistinius šūkius, aiškinti, kaip jie galėtų būti realiai pritaikyti. Tuomet, jei iš tiesų yra laikomasi demokratinių principų, jos yra priverstos atsižvelgti ir į priešingą nuomonę turinčias grupes, bandyti derinti įvairius interesus, todėl jų šūkių tonas neretai sušvelnėja arba tam tikri šūkiai visai netenka savo aktualumo. Bet tam reikia, kad šalyje iš tiesų veiktų demokratinė viešoji erdvė.“ – sakė ji.
 
 
0 # apie 'Lietuvos patriotus'kaukas Y-m-d H:i
Kokia pagrindine Lietuviu patriotu problema? Gal ta, kad... savoka 'patriotas' yra nusisavine... ultra-nacionali stai? Na, visokie skinai (graziai issireiskus) ir pan.? Problema todel, kad nedaug kas nori tapatintis su skinhedais, o kas susitapatina, tas tampa visiska sudo kruva, kaip ir tie fashiai.
Kodel jie, ULTROS, sugebejo nusisavinti patrioto savoka? Gal del... musu tautos, zmoniu sugedimo? Kodel mes toleruojam skinhedus (ulta-nacionlas tus, neonacius, neofasius ir tt)? Gal del to, kad... mes esame gerokai sugede? Pakankamai sugede, kad mums tiktu toks mastymas, kad... 'esu pasiryzes bendradarbiauti su ultranacionalis tu (racistu ir autotaristu), tam, kad isgelbeciau savo valstybe!'?
Pakankamai sugede, kad mes jau nebesugebame rasti kitokiu problemu sprendimo budu???

Ir is tikruju mes sugede! Pvz pazvelkit i musu televizija! Ta svarbu dalyka, per kuri daugybe paprastu lietuviu randa rysi su Pasauliu! Jus tik pazvelkit i televzija! I lietuviska televizija! Kokia toje televizjoje dirbanciu zmoniu logika? - 'ziurovas - debilas!'!!!! Kokios to pasekmes???

Musu kultura yra ZIAURIAI kritusi. Ir tai, matyt, turi pasekmes. Mes, del tam tikru priezasciu, nusileidom iki primityvizmo ir taip tapom patys ziauriai primityviais. Tad ir musu sprendimai i problemas - primityvus. Del to leidziam zygiuoti paradui, vedama LTC ir neofashitu (skinhedu), del to ir mums priimtina, kad tipo 'skinas - geras patriotas'.

Mes primityvus. Mes velniskai primityvus. Nes musu kultura yra velniskai kritusi. Ir tai - turi pasekmiu :sad:

Is tikruju as manau, kad geriau jau mes butumem dar karta uzkariauti jegos is isores, negu kad susiestumem patys, is vidaus.
 
 
0 # !!slavik Y-m-d H:i
giaras straipsnys!! fashyztai pribaltikoj labai kelia galvas!!! virai reikia kovoty, as jums nia karta sakeu!!! kas su manym?
 
 
0 # kaukas teisus.Arturas Y-m-d H:i
Bet dar noriu gal dar dadet kaip mano nuomone kad Ltu turi gan giles patriotines , (nacionalistine s geraja to zodzio prasme) tradicijas.. Ltu buvo gan ilgai SSRS sudetije . Ir ltu pradejo nekest kairiojo judejimo. Todel patriotiskumas iskripo. Nors viduramzeis kitatuciams ir net manau iki kokia 18 amz net gal 19 ltu buvo labai tolerantiska salis . Cia taip nevare ant zydu kad jie tokie ir tokie . Gal su kaiminais ir nelabai sekes pvz kaip su lenkais . Beto manu 20 amzius ltu visuomine labai nuvargino . Tdl zmones tokie tylus dabar ir sutinkantis
 
 
0 # aaaaaaaaaa Y-m-d H:i
"Vienintelė visų anarchistų ir juos palaikančiųjų gyvavimo sąlyga – kova su įsivaizduojamu priešu, su vėjo malūnais, su sužaloto proto haliucinacijomi s, su bet kuo, kad tik reikėtų maištauti. Be to, kaip paaiškėtų, daugiau nieko ir nėra."


teisingai pasakyta :-)
 
 
0 # PinčiuipekA Y-m-d H:i
Gal žinai,ka autorius turėjo galvoje,sakydam as "raumenis užsiaugino dirbdami trečiarūšius darbus." - Ką jis vadina trečiarūšiais darbais?

"Mažamoksliai ir mažaraščiai. Braškių skynėjai Norvegijoje. Mandarinų rinkėjai Ispanijoje. Indų ir tualetų valytojai plovėjai Anglijoje. Jie nežino, kad galima gyventi kitaip." - ar tai ne panieka darbininkams?

Atsakyk prašau man,ne aukštesniųjų akademinių,o žemesniųjų sluoksnių grupei priklausančiai pekAi.
 
 
0 # aiškina apie panieką darbininkamspinčius Y-m-d H:i
Akivaizdu, kad darbas darbui nelygus. Yra sunkus darbas, yra ir lengvas. Be to, tarp anarchistų populiari ir nedarbo etika - atsisakyti dirbti (neleisti, kad tave išnaudotų). Tačiau skirtumai tarp lengvo ("balto") ir sunkaus ("juodo") darbo mūsų visuomenėje yra slepiami. Ir sovietmečiu, ir tautmečiu mums bandoma įteigti, kad visi darbai vienodai geri ir garbingi. Tai melas, siekiantis nuslėpti socialinę nelygybę.

Panašiai ir su panieka darbininkams (juodadarbiams) . Ji mūsuose tiesiog vešėte veši, tačiau irgi paslėpta (latentine) forma. Socialinė diskriminacija milžiniška, tačiau apie ją nekalbama tarytum jos visai nebūtų. Kitais žodžiais tariant, aukštuomenė ir valdžia niekina darbininkus, tačiau slapčia, kad nesukeltų jų pasipiktinimo. Todėl manau, kad reikia skatinti tokius straipsnius kaip Normano, kuriuose neapykanta "socialinėms apačioms" išsiveržia į paviršių. Tolerantiški pokalbiai apie seksualinių ir tautinių mažumų teises turi būti pakeisti bekompromise kova už socialinių mažumų teises.
 
 
0 # fffffffffffffffssdfsdfsdf Y-m-d H:i
anarchija.lt visiskai nusivaziavo, sveikinu :-) kuo daugiau tokiu str, tuo labiau Lietuvoje busit sudo vietoj, maladiec ;-)
 
 
0 # NieksaiPanzergrenadier of first waffen ss divisio Nordland :D Y-m-d H:i
Tamstos anarchistai jūs patys kalbata apie tolerantiškuma, zmogaus teisias bet apšaukiate patriotus naciais,fašista is.Mieli zmones kas jums suteikia tokia teise tai daryti ? Jus patys esate patriotafobai,l ietuvafobai. Sarmatos turetume ir susigestumete del savo elgesio
 
 
+1 # pinciui ir jo baltadarbiamsLepuneliui Y-m-d H:i
Latentine forma cia pas tave galvoj blet, be visu ukininku tokie gandonai, "baltadarbiai" filosofai net maisto negautu. Galvoji tavo jobanoj anarchijos kasnors noretu islaikyt tokius pizonus su mergaites rankom kuriu visas "darbas" juodint dirbanciuosius? Paklausinek senoliu kaip kaimuose gyvendavo, kol i miesta taves neatveze. Nereikejo jiems nei uzsienio grupiu, nei apsitriedusiu filosofu. Visi ir mastyt, grot ir dainuot mokejo, o ir darbus nusidirbdavo, ir rubus pasisiudavo. Dabar vo miestieciai intelektualai blet susireiksmine kokie matai parasyt i interna straipsni gali, knyga istriest. Bybi jus blet reikalingi, nei rubus pasiuvat, nei sultis spaudziat, nei dviracius gaminat, nei derliu imat. O viskuo pydarai naudojates ir dar blet jus panieka darbininkam jauciat?! Susede mieste anarchistai filosofuoja matai. Kokia dar blet anarchija mieste butu? Didieji anarchistai blet, jus be parduotuviu ir siuksliu konteineriu net maistas nezinot is kur atsiranda. Buvau tik pries keleta dienu amatininku mugei ir kiek ten tokiu anarchistu? Anei vieno. "pasidaryk pats" ir t.t. O is tikro tai bybi jus pasidarytumet ka nors, gal mokat oda apdorot? Gal avili sukalt? Gal duris, lovas ir baldus namie savo rankom padaret? Bobos miestuose tik auskarelius gaminas, o jei kokios kedes reik tai prie konteinerio eina, vo ir visas DIY. Tfu... Siuksles jus.
 
 
+1 # Ir dara coutry boy can survive Y-m-d H:i
Vienam "Meisteris ir margarita" numeri tukstanti kart daugiau anarchijos, nei jusu visus puslapio straipsnius kartu sudejus :DD
 
 
0 # Diy fanuipinčius Y-m-d H:i
Labai klaidinga anarchizmą tapatinti tik su "pasidaryk pats" (DIY) filosofija ar netgi su amatais. Sovietmečiu DIY filosofija buvo skatinama valstybės lygiu - buvo leidžiami "pasidaryk pats" žurnalai, veikė atskiros parduotuvės ir pan. Bet nuo to anarchijos nė kiek nepadaugėjo, pagausėjo tik nagingų meistrų ir namudinės gamybos. O valstybė nuo to tik sustiprėjo...
 
 
0 # PinčiuipekA Y-m-d H:i
"Be to, tarp anarchistų populiari ir nedarbo etika - atsisakyti dirbti (neleisti, kad tave išnaudotų)" -- nagi,išvardink man,kas iš jūsų "anarchistų" praktikuoja "nedarbo etika" ?
 
 
0 # Baltadarbiui.Taryra tam Y-m-d H:i
Filosofuok kiek nori, kad reik niekint dirbanciuosius, bet svarbiausia yra veiksmas.
Pezalai tik motyvacija suteikt gali ir nukreipt zmogu kazkokia linkme.
Viskas. Kas pagal tave anarchijoj svarbiau uz zmoniu savirankiskuma?
Kai zmogus tampa savarankiskas valstybe tampa nebereikalinga, o ne kitaip.
Beje diy apima ne vien rankdarbius. Pasidaryt pats gali ir svente, paminejima ir pns. Ar jau ipratot, kad viskas klubose vyksta ir galim patogiai vegetuot? Desimt litu uz iejima ir pabusiu anarchistas :DDDDD
 
 
0 # man patikoGeras straipsnis : Y-m-d H:i
Tegul visi pamato, kad anarchistai darbo klasės interesų neatstovauja. Jiems tai tik eilinė priemonė (runkeliai, mėsa patrankoms), skirta savo siauriems interesams pasiekti.
Viliuosi, kad neapvilsite ir paruošite dar daugiau panašaus turinio rašliavų apie mažamokslius ir mažaraščius, braškių skynėjus ir kitus fizinį darbą dirbančius asmenis :-)
 
 
0 # Don Kichotas, pats skaitai ka rasai?baltadarbiui Y-m-d H:i
Tu rasai
"Todėl manau, kad reikia skatinti tokius straipsnius kaip Normano, kuriuose neapykanta "socialinėms apačioms" išsiveržia į paviršių."

Normanas raso
"Problema visiškai aiški – tai kenkėjai mūsų šalies viduje. Mažamoksliai ir mažaraščiai. Braškių skynėjai Norvegijoje. Mandarinų rinkėjai Ispanijoje. Indų ir tualetų valytojai plovėjai Anglijoje. Jie nežino, kad galima gyventi kitaip. Net šlykštu.


Riboto intelekto ir savimonės, dažniausiai besireiškiantys bandomis, propaguojantys smurtą ir trokštantys įrodyti, kokius raumenis užsiaugino dirbdami trečiarūšius darbus. Nepakantūs viskam, kas nedvokia taip, kaip jų treningai. Verčia vemti. Juos palaikantieji – sovietiniai bulvių kasėjai, šiandieniniai politikai. Mėsiniai runkeliai. Jie dar šlykštesni."

Tu rasai
"Dirbančiųjų niekas neniekina, priešingai - gerbia."

:DDDDDDDDDDDDDDD
Tai darbininkui buti isvadintam riboto intelekto mazarasciu fasisteliu yra garbe? Suprasta.
 
 
0 # RB negink siuksliu.Isterikuoklis Y-m-d H:i
Isterija tam, kad tulas anarchistas kazka isgirstu. Jei butu toks baltadarbis pinciukas i akis pasakes, kad zmones nedirbantis elitiniu darbu yra siuksles ir reik skatint panieka jiems tai dar ir i snuki butu gaves.
O del taves tai dziaugiuosi ir pats ne viena tokia seimyna pazystu, taipogi ir paciam jokiu bedu laisvai gyvent nekyla.

"Bet tu, bl, gali vadint mane baltarankiu jei tau patogiau, nes tu esi bukagalvis, įsikandęs bukagalviams skirtą anarchisto įvaizdį."
O del sito, tai zinok galiu tave vadint ir visisku nuo~3,14sa jei nori. Nesu isikandes jokio anarchisto ivaizdzio ir isvis man pochuj jusu ivaizdis, ir jusu kuremi standartai (as busiu su zalia juoda, o tu su ruodona juoda velevele:DD).
Jei matau, kad sneka nesamones tai ir sakau, kad nusisneka ir man giliai px jis anarchistas, liberalas, patriotas ar dar kas.
Na, bet pasidziaugsiu, kad esama ir "ne bukagalviams skirto anarchistu ivaizdzio", pasirodo egzistuoja anarchizmas kuris atsiskleidzia "elitui", o ne mazarasciams ir kitokiems.
Beje vo tavo svogeris pincius sako
"Problema tik ta, kad dabartinėje visuomenėninėje santvarkoje būti savarankišku neįmanoma. Gali užsiimti rankdarbiais, susiorganizuoti šventę, padaryti dar tūkstančius mažų savarankiškų dalykų, ir vis tiek tavo gyvenimas priklausys nuo valstybės."
paaiskink pats savo elitiniui anarchistui, kad taip kaip pats gyvenani valstybe nevaidina beveik jokio vaidmens. Dokumentus tik susitvarkyt tereik, kad prikibt negaletu, o siaip ir be to apseit galim. Ar gal pas tave tankus siuncia "fasistai", kad maisto neperki is parduotuves? :DDDD

Isvis, ble, apie anarchistus zinau tik is jusu puslapio ir tiek kiek jus patys pasakot. Kazkur skvotina, vagia elektra, maista renka is konteineriu. Ble pilnas jusu puslapis tokiu "revoliucienier iu" ir dabar man sako, kad cia ne anarchizmas. Tai kokio bybio jus tada tuos straipsnius i sita puslapi talpinat?
 
 
0 # en archefrao Y-m-d H:i
jei šito straipsnio paviešinimas ir yra gerai, tai tik dėl to, kad jis į paviršių iškelia jūsų pačių veidmainiškumą panašiai kaip tai padarė išpiltas šūdų kibiras ir viskas kas sekė po to.
apie jūsų ar naujosios kairės, ar bet kokio kito kairiojo proletariato atstovo latentišką panieką žemesniosioms klasėms kalbėti neverta - jūs galit meluoti iki apsišikimo, faktas lieka faktu - su žemesniosiomis klasėmis neturit nieko bendro, kalvarkės „beraščiai“ jūsų šūdo neskaitys ir neateis paklausyti filosofijos profesorių, kalbančių apie tai, kokie kadaise puikūs buvo situacionistai.
 
 
0 # žemesnioji klasė :))ffff Y-m-d H:i
Tai kalvarkės beraščiai ir tavo raštų neskaitys, nu ir kas iš to? Tikriausiai tik tai, kad tu kalbi iš kito, bet irgi bokšto.Tu su tokiom šnekom tik dar daugiau skaldai ir taip suskaldytą visuomenę. Tu toks pat šiknius, kaip ir tie pasikėlę profesoriai. Tipo, pasiųsi visus netikrus anarchistus nx ir jau bus gerai? Tu toks pat naivuolis kaip ir tie savanoriški DIY tremtiniai.
O kas ten buvo po šūdų kibiro? Rimtai klausiu, nes jau nebesugaudau užuominų.
 
 
0 # zudyt tokius rasytojus,bite82 Y-m-d H:i
jam,matai,worki ng class vemuli kelia.Zudyt ir dar karta zudyt...
 
 
0 # Anarchistai - visuomenės užribisEUcitizen Y-m-d H:i
Kas tas "Vilis Normanas"?

Šiaip vertinu šią svetainę tik iš mokslinės perspektyvos. Straipsniai ir komentatoriai verti tyrinėjimo, nes jų mintys įdomios tik iš mokslinės pusės.

Kas per straipsnis? Emociškas, moteriškas, ne logiškas. "Apjuokė prieš visą pasaulį" - pasakė kažkoks nežinomas žmogus iš Lietuvos X miesto ir X gatvės. Kuris turbūt rusų tanką bučiuotų, bet nesipriešintų, kadangi neapsijuokti reikia prieš pasaulį, o stačiai nerti į glėbį visiems kas tik sukuria naujas idėjas.

Apgailėtina yra anarchistai-kom unistai-sociali stai. Jie man viena grupė. Tai kraštutinė kairė, tad nėra skirtumo ką jie mąsto, nes jų pavydas ir emocijos (suprask dėl žmonijos kovoja) kyla iš kompleksų. Kapitalizmas nuskriaudė juos, jie neprisitaikė. Tapo kitokie. Todėl pavydėdami griauna Valstybę. O kas sudaro valstybę? Visų pirma administracija, vadovai, politikai, tada jau kariuomenė, policija, nacionalistiška i nusiteikę piliečiai. Visa tai anarchisto-soci alisto-komunist o priešai. Nes šiems žmonėms reikia "lygybės". Jie yra paskendę pavyde, norintys, kad visi būtų lygūs.

Pats faktas, kad žmogus yra tiek fanatiškas, tiek sužlugdytas, kad kovoja prieš savo valstybę, prieš savo bendrapiliečius , jau pasako, kad toks žmogus turi būti uždarytas į kalėjimą dėl ardomosios veiklos. O tokį puslapį kaip anarchija.lt seniai reikėjo likviduoti. Sunku būtų suprasti kaip normalus lietuvis gali griauti savo valstybę, vykdyti jos naikinimo planą.

Tai žydai, tai rusai, tai lenkai - visi mieli "anarchistams". "Anarchistai" nepastebi lenkų patriotų šovinistų veiklos ardomosios, rusakalbių veiklos...

"Anarchistai" kabutėse. Tai tiesiog pavydo persmelkti, skurde paskendę individai, kuriems gyvenimas nedavė genų (suprask nuskriaudė kapitalistas) ir kuriems gyvenimas nedavė proto (suprask kapitalistas nuskriaudė). bet davė vaikišką manierą maištauti ne ta linkme, o kaltinti visus aplink, tik ne save. Kai esi skurde, beviltiškas, juk privalai surasti kas kaltas dėl tavo problemų. Atsiprašau, bet "neonaciai" šimtą kart geriau. Jie bent nekaltina viso pasaulio kapitalistų dėl to, kad šiandien jiems neleido nusiaubt miesto, sudegint policijos automobilių ar tiesiog kaip bomžams užimt porą pastatų. Anarchistai man yra verti pasigailėjimo, jie man iš viso yra netgi beverčiai nes tyrinėjimams tokie žmonės sunkia tinka, jiems reik pirma psichologo gero, kad suvoktų, kas jie tokie ir kodėl jie tokie.
 
 
0 # bubaguga Y-m-d H:i
"anarchistai-ko munistai-social istai. Jie man viena grupė. Tai kraštutinė kairė"
Tai tuo viską ir pasakei apie savo suvokimo lygį.

"O kas sudaro valstybę? Visų pirma administracija, vadovai..."
Visų pirma, visuomenę (o tau visuomenė=valst ybei) sudaro žmonės, gudruoli. Kada tai suprasi, suprasi ir kodėl negalima sakyti "savo valstybė". Ji tiek pat tavo, kiek tavo yra Marsas.

""Anarchistai" nepastebi lenkų patriotų šovinistų..."
Bl, ar tu durnas, ar skaityt nemoki?

"Kai esi skurde, beviltiškas, juk privalai surasti kas kaltas dėl tavo problemų"
A vat su tuo tai sutinku. 80% Lietuvos galėtų apie tai rimčiau pagalvoti. Tau tai paprasta viskas- kalti žydai, rusai, lenkai, genai, nepakankamas patriotizmas. Aš galvoju kitaip. Ai, tau ir kitaminčiai kalti...
 
 
0 # EucitizenEucitizen Y-m-d H:i
"Neonaciai" nedavė anarchistui darbo? :-))

Įdomu būtų suprasti, kas yra anrchistas...ko kios jo pajamos. Ideologija čia iš viso paskutinėje vietoje...čia žmonės dėl kapitalizmo trūkumų ir dėl savo trūkumų atsiranda ir kurie bėga paskui anarchizmą.

Sistema sunaikina žmogų, arba jis nemoka kovoti, todėl pasiduoda. Sunku būtų rasti finansiškai sėkmingą žmogų, kuris yra anarchistas. Anarchistas turi būti pavyduolis, iškreiptu mąstymu. Pilantis purvą ant savo piliečių, kuriantis konspiracijos teorijas. Maištaujantis prieš kitus. Visiškai nemokantis gilintis į save, nesuvokiantys mokslo pažangos genų srityje, nesuprantantis tobulėjimo, konkurencijos esmės. Toks žmogus, kuris šventai įsitikinęs, kad visi kiti kalti. Tai jau liga.

Sėkmingiems žmonėms ir tiems, kas nori būti tokiais, nereik maištauti. Logiška. Visi kiti turi maištauti, nes jie niekada nebus sėkmingi. Jie jau yra pralaimėtojai.. . O ką daro pralaimėtojas? Kovoja dėl to, kad ir kiti tokie būtų. Mes galime tai vadinti "teisingumu", bet aš tai vadinu vagyste. Kažkas dirba daug ir uždirba daug, dalinasi tuo su visa visuomene. Anarchistas sėdi gatvėje, kovoja su mistiniais priešais, jam yra sumokama už jo žaidimus, gatvių kovas, taisomos pasėkmės. Jis gydomas nuo narkotikų priklausomybės, jam duodamas šansas dar vienas, mokamos kompensacijos, pašalpos.

Visi skirtingi, tačiau ne visi sėkmingi. Kai kurie šunys tinkami narkotikų paieškai, o kiti netinkami netgi namų apsaugai. Žmonės žinduoliai, visi mes biologiniai gyvūnai, kurie dėl prigimtinių skirtumų galime pasiekti daugiau ar mažiau. Anarchistui neduotų valdyti BMW gamyklos, nes ji jau po dienos bankrutuotų, o kodėl? Todėl, kad jis netinkamas šiam procesui. Ar verta dėl to verkti? Ne. Anarchistas iš viso nenori, kad būtų BMW, ir kas jais važinėja. Jis nemoka nei valdyti, nei kurti, nei turėti BMW, jis yra apgailėtinas. Todėl kovoja "su priešais". Kovok. Kovok. ŽEmėje yra 6 milijardai žinduolių žmonių, kai kurie badauja, kai kurie verslauja. Visi nebus sėkmingi. Tačiau naikinimas nėra kūryba. Jei visi naikins, tai liksime atsilikę amžinai. BMW nesukursi, bet užtat gatvėje pakovosi. Ir liksi apgailėtinu visą gyvenimą.
 
 
0 # Anarchistai - skurde besimaudantys gatvės riteriaiAnarchistai - skurde besimaudantys gatvės riteriai Y-m-d H:i
Pats faktas, kad toks žmogus maištauja prieš "kapitalizmą" ne šiaip sau. Turbūt naivu būtų manyti, jog SEB banko ar BMW gamyklos vadovas rytoj taps anarchistu ir gatvės kovose mėtys akmenis į policiją. Ne. Anarchistu turi būti žmogus, kuris yra minios žmogus, praradęs bet kokį ryšį, o gal jo ir neturėjęs, su valstybe, su tauta, su bendrapiliečiai s. Tai galbūt imigrantas, skurdus žmogus, bankrutavęs, niekada nepasiekęs daug, o gal kaip tik pasiekęs, bet bankrutavęs, pavydus, netgi stipraus pavydo vedamas. Tai ne būtinai jaunas žmogus, tačiau maištas čia turi kitą reikšmę: norą atkreipti į save dėmesį, surasti prasmę gyvenimo. Toks žmogus yra iškastruotas dvasiškai, tačiau ta prasme, kad jis neturi ryšio su tradicine aplinka. Tarsi stogas be pamato. Namas, kuris yra kitoks.

Socialiai neprisitaikęs žmogus, kuriam nusispjauti ant Lietuvos (kitos valstybės), kitų žmonių, patriotų, biurokratų, politikų, kariuomenės, armijos, nacionalinės politikos ir t.t. Toks žmogus yra fanatiškas, gal net alkanas, nes aukoja viską, kad tik būtų jo "tvarka". Gatvės riteris mano, jog lygybė turi būti, nesvarbu kaip ir kodėl. Ji turi būti. Gatvės riteris tiesiog privalo kovoti, nes jo gyvenimas yra sunaikintas. Pažeistas, morališkai silpnas individas, minioje paskęsta su kitais, bendroje kovoje kovojančiais "anarchistais". Žmogus užpildo savo vidinę tuštybę, nevengia narkotikų.

Kokios tokio žmogaus vertybės? Dievas? Tauta? Kariuomenė? Nacionalinės vertybės? Nieko nėra. Tuštuma. Mistinis anarchizmas. Mistinė tvarka betvarkėje. Svarbu atkeršyti tiems, kas atėmė šansą būti laimingu. Ar anarchistas yra materialistas? Mes manome, kad taip, kadangi materija jam svarbu, daiktai svarbu. Tai neišsivystęs komunistas, be penkių minučių bolševikas. Kokios vertybės supa tokį žmogų? Narkotikai, mintys apie kerštą, pavydas, amžinas kompleksas, kad visi kiti geresni, o aš nuskriaustas. Neigimas visko, kas yra įrodyta mokslu. Galvojimas, kad visi lygūs, tik ne visi gavo po lygiai. Nuskriausta auka. Jis galvoja, kad mišrūnas bobikas prilygsta Vokiečių aviganiui, nes jie abu šunys.
 
 
+1 # Anarchistai - skurde besimaudantys gatvės riteriaiAnarchistai - skurde besimaudantys gatvės riteriai Y-m-d H:i
Gatvės riteris įprasmina savo niekingą gyvenimą. Šaukdamas gatvėje jis mėgina spręsti problemas. Keldamas kitiems problemų, jis jaučiais patenkintas. Šioje pilkoje anarchistų minioje viskas, kas nauja, nemėginta turi būti pritaikyta praktikoje. Maištautojas, kuriam būtina kovoti. Tokiam žmogui niekas neduotų vadovauti BMW gamyklai, kadangi jo protas ir gebėjimai nepritaikyti tam. Tačiau anarchistas kovos, stengsis tai pamiršti, savo genetinį kodą jis slėps, gatvės riteris įprasmins save kitaip, negu BMW gamyklos vadovai. Gatvės riteris mano, kad viskas priklauso visiems. Draugai komunistai, socialistai padės sunkioje kovoje, atimant iš kitų, išdalinant visiems. Materialistai pavyduoliai, kuriems būtina turėti daiktus. Mistiniai kovotojai už gėrį, už žmoniją. Galvojantys, kad sunaikindami privačią iniciatyvą, staiga padarys pasaulį geresnį.

Kova, kasdienis pavydas, kompleksų slėpimas. Anarchisto vertybės yra tikėjimas savo jėgomis, savo draugų jėgomis, kad galbūt jis pakeis pasaulį, pamatys blogį, supras, kodėl kapitalizmas ir bankai atėmė šansą jam gyventi gerai ir turtingai. Jis bando pateisinti savo kovą, bando surasti kitas priežastis. Kalti kapitalistai. Jam neteko pagalvoti, kad kaltas jis. O jei ir teko, tai tos mintys buvo nuvytos šalin. Draugai jam sako: kaltas ne tu, kalta aplinka. Ir visi tiki. Visi kovoja.

Klausimas: ne kokios anarchisto vertybės, o kodėl jis dar nenuėjo pas psichologą? Kodėl jis dar nesigydo? Nevartoja vaistų nuo savo asmenybės sutrikimo. Tokie žmonės turi būti izoliuoti nuo visuomenės. Kitas klausimas: ką tokie žmonės sukūrė?

O geriausia klausti, kas yra ne anarchistas. Sėkmingam žmogui nebūtina kovoti su kapitalizmu. Nesėkmingam žmogui, norinčiam tapt sėkmingu, nebūtina kovoti su kapitalizmu. Visi kovoja dėl to, kad tapti dar sėkmingesniais.

Bobikas neras narkotikų, jo neims į tarnybą dėl to, kad jis bobikas. Anarchistas negalės vadovauti BMW gamyklai, nes jo gebėjimai netinkami. Vien dėl to, kad jis anarchistas tai nieko nereiškia. Jsi yra netinkamas.

Vokiečių aviganį ims į tarnybą, nes jis tinkamas, jo genai tinkami. Jis sugebės dirbti. Geriausią darbuotoją ims vadovauti BMW gamyklai, nes jis generuos pelną akcininkams. Tai prigimtinė teisė.

Bobikas netaps Vokiečių aviganiu, o anarchistas netaps BMW gamyklos vadovu. - tai pagrindinė taisyklė.

Gatvėse galime kovoti visi, tačiau nuo to mūsų genai ir gebėjimai nepasikeis. Galime kasdien po 8 valandas skirti tobulėjimui, savęs pažinimui. Rasti aplinką tinkamą progresui. Mesti narkotikus, netikėlius draugus. Suprasti, kas yra sėkmė. Tačiau anarchisto filosofija yra kastruoto socialine prasme, nesėkmingo žmogaus filosofija. Jis aukoja savo net ir mažą šansą tapti kažkuo, nes taip jau mano, kad geriausia bus. Tai apgailėtinas, vertas paniekos žmogus.
 
 
-1 # EUschizophrenic+ Y-m-d H:i
"Kokios tokio žmogaus vertybės? Dievas? Tauta? Kariuomenė?"
Tokių šedevrų neparašydavo netgi dabar kažkur dingęs Viktoras Butas...
 
 
+1 # patrijotasAnarchistams vaidenasi Y-m-d H:i
Jiems vaidenasi naciai, fašistai ir tt. Bet nejaugi tie žmonės kurie sako – Lietuva mano brangi šalis, lietuvių kalba – mano kalba, o lietuvių tauta mano tauta yra naciai?
Esu lietuvis ir tuo didžiuosi man gera būti lietuviu nes esu senųjų baltų ainis.
O anarchistams kurie griauna valstybes šeimas ir religijas siūlau kukliai patylėti.
Beje K. Pocius Normantas taip pat kalba lietuviškai tai kas jūs tada? Gal koki kosmopolitai nukritę iš kosmoso kaip kokie Tolminkiemio meteoritai?
 
 
0 # patrijotasAnarchistams vaidenasi Y-m-d H:i
Jiems vaidenasi naciai, fašistai ir tt. Bet nejaugi tie žmonės kurie sako – Lietuva mano brangi šalis, lietuvių kalba – mano kalba, o lietuvių tauta mano tauta yra naciai?
Esu lietuvis ir tuo didžiuosi man gera būti lietuviu nes esu senųjų baltų ainis.
O anarchistams kurie griauna valstybes šeimas ir religijas siūlau kukliai patylėti.
Beje K. Pocius Normantas taip pat kalba lietuviškai tai kas jūs tada? Gal koki kosmopolitai nukritę iš kosmoso kaip kokie Tolminkiemio meteoritai?
 
 
0 # patrijotasAnarchistams vaidenasi Y-m-d H:i
Jiems vaidenasi naciai, fašistai ir tt. Bet nejaugi tie žmonės kurie sako – Lietuva mano brangi šalis, lietuvių kalba – mano kalba, o lietuvių tauta mano tauta yra naciai?
Esu lietuvis ir tuo didžiuosi man gera būti lietuviu nes esu senųjų baltų ainis.
O anarchistams kurie griauna valstybes šeimas ir religijas siūlau kukliai patylėti.
Beje K. Pocius Normantas taip pat kalba lietuviškai tai kas jūs tada? Gal koki kosmopolitai nukritę iš kosmoso kaip kokie Tolminkiemio meteoritai?
 
 
0 # "Geriausią darbuotoją ims vadovauti BMW gamyklai, nes jis generuos pelną akcininkams. Tai prigimtinė teisė. "viva Y-m-d H:i
Aha, darbas jus išlaisvins. Bando kultūringai poteriaut žmogus, bet nacistinis kvapelis vis tiek sklinda nors tu ką.

"Sėkmingam žmogui nebūtina kovoti su kapitalizmu. Nesėkmingam žmogui, norinčiam tapt sėkmingu, nebūtina kovoti su kapitalizmu. Visi kovoja dėl to, kad tapti dar sėkmingesniais"
Klausyk, gal tu kartais kokiu gyvenimo treneriu dirbi? Gyvenimo treneris užsiima tuo, kad palengvina gyvenimą tiems, kuriems vieną dieną atsivėrė akys ir jie suprato, kad jie pateko į tuos 90% populiacijos, kuriuos toks šiukšlė kaip tu vadina lūzeriais, neprisitaikėlia is, atsilikėliais, nespėjančiais į traukinį ir pan. Gyvenimo treneris juos vėl užliūliuoja būsimos sėkmės užkalbėjimais ir "viskas tavo rankose" burtažodžiais.
 
 
0 # Dar apie uab'us8===D Y-m-d H:i
Darbininkai tai jums kliuna, dar kart straipsni paskaityk.
O del uab'o tai juokingiausia kiek cia triedziat apie komunas, klajokliska gyvenima, bomzavima vagiant elektra ir taip neva kovojat su kapitalizmu. O dabar paaiskeja, kad jusu tarpa sudaro ir zmones kurie kaupia kapitala :D Nu tai kokio velnio tada anarchistus vaidinat ? :DDDD
Nedarbo etika cia matai :DD
Apsispreskit ponai del savo isitikinimu, o tai dabar viena snekat kita darot tame ir yra didziauses absurdas :DDD Isverstaskuriai , telieka jums pripazint, kad kapitalizmas siuo metu geriausia santvarka ir baigt apsimetinet anarchistais. ;-)
 
 
0 # Logika be logikosApie Y-m-d H:i
O tau neatrodo, kad jei anarchistai kapitalo kaupeja pristato kaip sava anarchista, sneka apie jo uzdirbamus neva didesnius pinigu kalnus nie kiti, tai anarchistai parodo, kad tokius zmones toleruoja, laiko savais ir visiskai neturi stuburo?
Pries atsakydamas gali irgi pamastyt, jei pajegsi :DD
 
 
0 # briedastoks Y-m-d H:i
tai Normanas pritaria Zurofui, ar kaip šitą nesąmonę suprast?
 
 
0 # autoriuimundis Y-m-d H:i
paskaicius straipsni susidariau nuomone, kad esi nepilnaveriskum o kamuojamas zydras-zydas
 
 
0 # Autoriui... kur nubėgo? Y-m-d H:i
Rašytojas, matyt, mažai nuo savo kuriamų personažų skiriasi. Tik gal neturi tiek jėgos smurtui tai kitaip plūstasi ir neapykantą reiškia, kitaip mąstantiems.

Su zuhoffu kitas klausimas. Persimetelis yra ir tiek. Tik sau naudos beieškantis.
 
 
0 # ATS: Vilis Normanas. Baltijos neonaciai nori užkariauti šį regionąokidoki Y-m-d H:i
ne nu ant paprastu darbininku varo anrhistas didysis gal isivaizduoji protingas baisiai viena bala pridejai paprastiem zmonem kad butu nacionalistai as kaip paprastas darbininkas uz tokes kalbas biski marmuze pagrazinciau anarhistai jo majo