Eugenijus Misiūnas. Lietuva turėtų griežtai pasmerkti Izraelio piratų veiksmus
politika

dublino akcija pries izraelio valstybe 0        Po Izraelio atakos prieš laivų flotilę, plukdžiusią humanitarinę pagalbą Gazos gyventojams, kurios metu buvo nužudyti devyni beginkliai taikūs aktyvistai, visą savaitę pasaulyje tęsiasi demonstracijos, smerkiančios dar vieną Izraelio valstybinio terorizmo aktą. Dubline ir kituose didesniuose Airijos miestuose tūkstančiai žmonių dalyvauja akcijose reikalaudami savo vyriausybės imtis realių žingsnių – išsiųsti Izraelio ambasadorių, susiaurinti diplomatinius santykius, boikotuoti Izraelio produktus tol, kol bus nutraukta Gazos blokada.

 

Airiai turi papildomų priežasčių piktintis Izraelio veiksmais – Izraelio slaptosios tarnybos prieš keletą mėnesių panaudojo padirbtus airiškus pasus nužudant vieną „Hamas” lyderių Mahmudą al-Mabhudą, o šioje „Laisvės flotilėje“ tarp aktyvistų buvo ir penki airiai, kurie, kartu su kitais įvairių šalių piliečiais, buvo pagrobti tarptautiniuose vandenyse, nugabenti į Izraelį, o vėliau deportuoti iš šalies.

 

Ketvirtadienį, birželio 3 d., Airijos antikarinis judėjimas (Irish Anti-War Movement) suorganizavo protesto demonstraciją, kurios dalyviai, skanduodami šūkius „Izraelio ambasadorių lauk”, „Laisvę Gazai”, „Laisvę Palestinai” ir nešdami Izraelį smerkiančius plakatus, pražygiavo nuo miesto centro iki Izraelio ambasados. Kolonos priekyje buvo nešami karstai, plevėsavo Turkijos, Palestinos, Airijos vėliavos (beje, buvo ir viena Lietuvos vėliava).

 

Prie ambasados demonstracijos dalyviai išreiškė užuojautą Turkijai, tylos minute pagerbė nužudytuosius ir, solidarizuodamiesi su Gazos gyventojais, susėdo ant grindinio bei tokius būdu simboliškai užblokavo ambasadą. Vienam antikarinio judėjimo aktyvistui pavyko užlipti į Izraelio ambasados kieme augantį aukštą medį ir iškelti Palestinos vėliavą. Tarp pasisakančiųjų buvo laivuose plaukę Izraelio atakos liudininkai, Antikarinio judėjimo aktyvistai, Airijos-Palestinos solidarumo kampanijos lyderiai, kai kurių partijų atstovai.

 

Tą patį vakarą apie du šimtai taikos aktyvistų, reikalaudami diplomatinių ir prekybinių sankcijų prieš Izraelį, gyva žmonių grandine apsupo ir užblokavo ambasados pastatą, apie penkiasdešimt jų, uždegę žvakes, pasiliko protestuoti per naktį.

 

Rytoj airių laivas „Rachael Corrie”, plukdantis humanitarinį krovinį, turėtų pasiekti Gazą. Airiai baiminasi, ar nepasikartos tokios žudynės, kurias tarptautiniuose vandenyse prieš keletą dienų surengė Izraelio piratai.

 

Negaliu nepritarti kalbėtojų išsakytiems raginimams ir nežinau, ar pasaulyje, be pačių žydų, yra žmonių, kurie pateisintų šiuos Izraelio nusikaltimus. Vis dėlto rasistinį ir apartheidinį Izraelio režimą gali paveikti ne vien demonstracijos, bet ir realūs žingsniai – galingas ir vieningas pasaulio šalių spaudimas. Juk savo laiku tarptautinės visuomenės pasmerkimas ir boikotas padėjo priartinti Pietų Afrikos baltųjų mažumos vyriausybės žlugimą.

 

Simboliška, kad po šios Izraelio atakos Pietų Afrika viena pirmųjų atšaukė savo ambasadorių iš Izraelio. Tą patį turėtų padaryti ir Lietuva, kuri pati neseniai buvo okupuota ir pati pergyveno Rusijos blokadą. Lietuviai labai gerai turėtų suprasti palestiniečių padėtį ir, solidarizuodamiesi su Gazos gyventojais, pareikalauti, kad Lietuvos valdžia pasmerktų nusikalstamus Izraelio veiksmus.

 

Lietuvos Seimas prieš keletą dienų priėmė rezoliuciją dėl padėties Gruzijoje. Ne mažiau svarbu, kad Lietuva prisijungtų prie tarptautinio spaudimo Izraeliui, o Seimas priimtų rezoliuciją, smerkiančią Izraelio akciją, ir pareikalautų nutraukti Gazos blokadą.

 
2010 06 04
 
dublino akcija pries izraelio valstybe 2
 
dublino akcija pries izraelio valstybe 1
 
dublino akcija pries izraelio valstybe 3
 
dublino akcija pries izraelio valstybe 4
 
Eugenijus Misiunas
 
 

 

 

Komentarai  

 
0 # Akcija prie Turkijos ambasadosFB Y-m-d H:i
Šiandien 12:00 prie Turkijos ambasados Vilniuje buvo surengta užuojautos ir solidarumo akcija. 7 žmonės uždegė žvakutes ir perdavė ambasados darbuotojams užuojautos laišką:

Mes, susirinkusieji prie Turkijos Respublikos ambasados, esame giliai sukrėsti dėl brutalaus Izraelio kariuomenės išpuolio prieš taikią laivų flotilę, kuri vyko į okupuotą Gazos ruožą su humanitarine misija.

Tas faktas, kad užpuolimas įvyko tarptautiniuose vandenyse, Izraelio valstybę prilygina kaizerinės Vokietijos imperijai Pirmojo pasaulinio karo metu ir šiandienos Somalio piratų gaujoms. Pralietas taikių žmonių kraujas. Žmonių, kurie tiesė pagalbos ranką kenčiantiems dėl bado, vaistų trūkumo, nuolatinių smurtinių išpuolių. Net ir vykstant karams reta valstybė drįsta brutaliai elgtis su humanitarinių organizacijų atstovais ir smurtauti prieš humanitarinės pagalbos misijas. Tačiau Izraelis, nuolat paminantis tarptautinę ir humanitarinę teisę, naudojantis draudžiamus ginklus prieš civilius gyventojus, vykdantis etnocido politiką neteisėtai užgrobtose teritorijose, nepaiso ir šių paprasto žmogiškumo taisyklių.

Su giliu liūdesiu sutikę baisią žinią, reiškiame nuoširdžiausią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems, draugams ir visai Turkijos tautai. Taip pat nuoširdžiai linkime pasveikti visiems, kas nukentėjo per Izraelio piratų išpuolį.

Mes, skirtingų politinių, religinių pažiūrų Lietuvos piliečiai, vieningai pareiškiame: tarptautinės teisės pažeidimai nėra toleruotini, o juos įvykdžiusieji turi būti nubausti.

http://www.facebook.com/album.php?aid=2054270&id=1191521753&ref=mf
 
 
0 # EUpekA Y-m-d H:i
These findings might help explain why the collective response of the European Union’s 27 member states to the attacks has been weak.

http://www.ipsnews.net/news.asp?idnews=51723
 
 
0 # "prišiksiu ant stalo už mylimą Izraelį"+ Y-m-d H:i
Žiūrint į Kostią, Focką etc., galima pastebėti, jog karštas Izraelio rėmimas dažnai eina išvien su asmens liguistu susitelkimu į analines-fekali nes bei urinarines temas. Įdomu, ką apie tai pasakytų senelis Froidas?
 
 
0 # ogi- Y-m-d H:i
ui?
 
 
0 # O taip išeina pagal juosViktoras Butas Y-m-d H:i
Dar savo pusė(daugiau) tautos bočiūvių turto neatidavėm priklaususio jiems. Kaip ir visa Europos žemė nuo amžių jiems
 
 
0 # Gutvaidas Y-m-d H:i
Shaunuolis Genuti
 
 
0 # grani.ruKostia Y-m-d H:i
stahttp://www.g rani.ru/opinion /portnikov/m.17 8644.htmli -
 
 
0 # Dokumentinis filmas apie Izraelio-Palest inos konflikto priežastispekA Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=-SbjAanvUqs (angliškai)
http://www.youtube.com/watch?v=SzA_07877zU (rusiškai)
 
 
0 # avanti popolivicko Y-m-d H:i
Varyk, Genuti, napasiduok!
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Koste Zingeris net pasmerke ta ishpuoli :-) atsitokek..
 
 
0 # Kas prieš Izraelį, tas už musulmonustikras lietuvis Y-m-d H:i
Tegul muslimai laikosi tvarkos.
 
 
0 # Klausimas, Kostiai.mazylis Y-m-d H:i
Kiek muslimų (palestiniečių) gali/turi mirti vardan Izraelio ,,tvarkos''?
 
 
0 # užpisatKoks skirtumas Y-m-d H:i
Debilai tie žmonės nx. Koks supistas skirtumas: muslimas, žydas ar negras a blet? Nuo kada žmogaus gyvybės vertė matuojama pagal jo spalvą, religiją ar įsitikinimus? Būtent dėl tokių idiotų kaip jūs čia ar tam pačiame karo centre nx ir skerdžiami žmonės. Atsimerkit idiotai. Būtų mano valia įmesčiau aš jumis tenai, galėtume gerkles persipjauti, o ne iš šono stebėti ir "reikšti" savo supistą poziciją.
 
 
0 # anarchboilanarchboil Y-m-d H:i
Tam, kad geriau suprasti šituos "anarchistus" reikia suvokti, kas jie yra, tada mėginti suvokti, kokios jų "vertybės".

Pats faktas, kad toks žmogus maištauja prieš "kapitalizmą" ne šiaip sau. Turbūt naivu būtų manyti, jog SEB banko ar BMW gamyklos vadovas rytoj taps anarchistu ir gatvės kovose mėtys akmenis į policiją. Ne. Anarchistu turi būti žmogus, kuris yra minios žmogus, praradęs bet kokį ryšį, o gal jo ir neturėjęs, su valstybe, su tauta, su bendrapiliečiai s. Tai galbūt imigrantas, skurdus žmogus, bankrutavęs, niekada nepasiekęs daug, o gal kaip tik pasiekęs, bet bankrutavęs, pavydus, netgi stipraus pavydo vedamas. Tai ne būtinai jaunas žmogus, tačiau maištas čia turi kitą reikšmę: norą atkreipti į save dėmesį, surasti prasmę gyvenimo. Toks žmogus yra iškastruotas dvasiškai, tačiau ta prasme, kad jis neturi ryšio su tradicine aplinka. Tarsi stogas be pamato. Namas, kuris yra kitoks.

Socialiai neprisitaikęs žmogus, kuriam nusispjauti ant Lietuvos (kitos valstybės), kitų žmonių, patriotų, biurokratų, politikų, kariuomenės, armijos, nacionalinės politikos ir t.t. Toks žmogus yra fanatiškas, gal net alkanas, nes aukoja viską, kad tik būtų jo "tvarka". Gatvės riteris mano, jog lygybė turi būti, nesvarbu kaip ir kodėl. Ji turi būti. Gatvės riteris tiesiog privalo kovoti, nes jo gyvenimas yra sunaikintas. Pažeistas, morališkai silpnas individas, minioje paskęsta su kitais, bendroje kovoje kovojančiais "anarchistais". Žmogus užpildo savo vidinę tuštybę, nevengia narkotikų.

Kokios tokio žmogaus vertybės? Dievas? Tauta? Kariuomenė? Nacionalinės vertybės? Nieko nėra. Tuštuma. Mistinis anarchizmas. Mistinė tvarka betvarkėje. Svarbu atkeršyti tiems, kas atėmė šansą būti laimingu. Ar anarchistas yra materialistas? Mes manome, kad taip, kadangi materija jam svarbu, daiktai svarbu. Tai neišsivystęs komunistas, be penkių minučių bolševikas. Kokios vertybės supa tokį žmogų? Narkotikai, mintys apie kerštą, pavydas, amžinas kompleksas, kad visi kiti geresni, o aš nuskriaustas. Neigimas visko, kas yra įrodyta mokslu. Galvojimas, kad visi lygūs, tik ne visi gavo po lygiai. Nuskriausta auka. Jis galvoja, kad mišrūnas bobikas prilygsta Vokiečių aviganiui, nes jie abu šunys.

Gatvės riteris įprasmina savo niekingą gyvenimą. Šaukdamas gatvėje jis mėgina spręsti problemas. Keldamas kitiems problemų, jis jaučiais patenkintas. Šioje pilkoje anarchistų minioje viskas, kas nauja, nemėginta turi būti pritaikyta praktikoje. Maištautojas, kuriam būtina kovoti. Tokiam žmogui niekas neduotų vadovauti BMW gamyklai, kadangi jo protas ir gebėjimai nepritaikyti tam. Tačiau anarchistas kovos, stengsis tai pamiršti, savo genetinį kodą jis slėps, gatvės riteris įprasmins save kitaip, negu BMW gamyklos vadovai. Gatvės riteris mano, kad viskas priklauso visiems. Draugai komunistai, socialistai padės sunkioje kovoje, atimant iš kitų, išdalinant visiems. Materialistai pavyduoliai, kuriems būtina turėti daiktus. Mistiniai kovotojai už gėrį, už žmoniją. Galvojantys, kad sunaikindami privačią iniciatyvą, staiga padarys pasaulį geresnį.

Kova, kasdienis pavydas, kompleksų slėpimas. Anarchisto vertybės yra tikėjimas savo jėgomis, savo draugų jėgomis, kad galbūt jis pakeis pasaulį, pamatys blogį, supras, kodėl kapitalizmas ir bankai atėmė šansą jam gyventi gerai ir turtingai. Jis bando pateisinti savo kovą, bando surasti kitas priežastis. Kalti kapitalistai. Jam neteko pagalvoti, kad kaltas jis. O jei ir teko, tai tos mintys buvo nuvytos šalin. Draugai jam sako: kaltas ne tu, kalta aplinka. Ir visi tiki. Visi kovoja.

Klausimas: ne kokios anarchisto vertybės, o kodėl jis dar nenuėjo pas psichologą? Kodėl jis dar nesigydo? Nevartoja vaistų nuo savo asmenybės sutrikimo. Tokie žmonės turi būti izoliuoti nuo visuomenės. Kitas klausimas: ką tokie žmonės sukūrė?

O geriausia klausti, kas yra ne anarchistas. Sėkmingam žmogui nebūtina kovoti su kapitalizmu. Nesėkmingam žmogui, norinčiam tapt sėkmingu, nebūtina kovoti su kapitalizmu. Visi kovoja dėl to, kad tapti dar sėkmingesniais.

Bobikas neras narkotikų, jo neims į tarnybą dėl to, kad jis bobikas. Anarchistas negalės vadovauti BMW gamyklai, nes jo gebėjimai netinkami. Vien dėl to, kad jis anarchistas tai nieko nereiškia. Jsi yra netinkamas.

Vokiečių aviganį ims į tarnybą, nes jis tinkamas, jo genai tinkami. Jis sugebės dirbti. Geriausią darbuotoją ims vadovauti BMW gamyklai, nes jis generuos pelną akcininkams. Tai prigimtinė teisė.

Bobikas netaps Vokiečių aviganiu, o anarchistas netaps BMW gamyklos vadovu. - tai pagrindinė taisyklė.

Gatvėse galime kovoti visi, tačiau nuo to mūsų genai ir gebėjimai nepasikeis. Galime kasdien po 8 valandas skirti tobulėjimui, savęs pažinimui. Rasti aplinką tinkamą progresui. Mesti narkotikus, netikėlius draugus. Suprasti, kas yra sėkmė. Tačiau anarchisto filosofija yra kastruoto socialine prasme, nesėkmingo žmogaus filosofija. Jis aukoja savo net ir mažą šansą tapti kažkuo, nes taip jau mano, kad geriausia bus. Tai apgailėtinas, vertas paniekos žmogus.