Europos Komisija leido Prancūzijos prezidentui N. Sarkozy deportuoti 15 000 romų
politika

sarkolandas        Vakarietiškos vaizduojamosios demokratijos gelmėse užgimęs žmogaus teisių gynimo diskursas dar kartą pasirodė esąs tuščias muilo burbulas. Prancūzijos prezidentui N. Sarkozy nusprendus deportuoti iš šalies visus neva nelegaliai gyvenančius romus, Europos Komisija (EK) neprieštaravo tokiam sprendimui, tik nurodė tai daryti „tinkamai“.

 

Rasistu dažnai vadinamas Nicolas Sarkozy liepos pabaigoje įsakė sunaikinti 300 romų stovyklų ir deportuoti iš Prancūzijos visus šių stovyklų gyventojus – apie 15 000 žmonių. Tai neva atsakas į ankstesnį incidentą, kai vieno Prancūzijos kaimelio romai užpuolė policijos pareigūnus, nušovusius kaimynystėje gyvenusį jaunuolį.

 

Rugpjūčio 6-ąją įsakymas buvo pradėtas vykdyti – policijos pareigūnai apsupo romų gyvenvietę Sent Etjeno mieste, kurioje gyveno 135 romai, suėmė visus tuo metu gyvenvietėje buvusius žmones, o stovyklą sugriovė. Romų stovyklų naikinimas, kurį daugelis vadina genocidu, vyksta itin sparčiai. Iki rugpjūčio 19 d. policijos pareigūnai sunaikino 51 nelegalią romų stovyklą. Rugpjūčio 19 dieną lėktuvas su romais išskrido į Rumuniją, rugpjūčio 26 dieną išskris į Bulgariją, o rugsėjo pradžioje numatytas trečiasis reisas.

 
 

Tokių drastiškų veiksmų prieš savo šalies gyventojus ėmęsis Prancūzijos valdžios elitas šiek tiek baiminosi priešiškos Briuselio reakcijos, tačiau nieko panašaus neįvyko. Prieš kelias dienas pagrindinių teisių komisarės Viviane Reding atstovas spaudai Matthew Neimanas paskelbė pritariančią Europos Komisijos nuomonę šiuo klausimu. „Jei šalis asmenis deportuoja, mes turime būti tikri, kada tai daroma tinkamai. Tai turi būti taikoma išskirtinais atvejais, o ne visai tautai“, – sakė jis. 

 

M. Newmanas nurodė, kad Europos Komisija nemano, jog Prancūzija vykdo „masinį deportavimą“. Anot jo, EK akylai stebės romų išsiuntimą iš Prancūzijos ir sieks užtikrinti, kad nebūtų pažeistos jokios Europos Sąjungos normos. „Mes labai akylai stebime situaciją, siekdami užtikrinti, kad būtų laikomasi visų taisyklių“, – pridūrė jis.

 

Romų deportavimą iš Prancūzijos stebės du EK komisarai – minėtoji V. Reding bei užimtumo, socialinių reikalų ir integracijos komisaras Laszlo Andro. Žmogaus teisių gynėjai karčiai juokauja, kad EK komisarai stebės romų deportavimą lyg nacių konclagerio prižiūrėtojai ir tikrai nepastebės nei žmogaus teisių pažeidinėjimų, nei policijos smurto prieš taikius gyventojus.

 
 
Parengė en arche
2010 08 20

 

 

Komentarai  

 
0 # pasibaigė: Y-m-d H:i
Judėjimo laisvė ES eina į pabaigą... Tuoj norėdamas būti mieste turėsi turėt to miesto registraciją...
Niekingi veidmainiai
 
 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
"Prancūzijos prezidentui N. Sarkozy nusprendus deportuoti iš šalies visus neva nelegaliai gyvenančius romus"
Jo jie visi legaliai gyvena būdami be dokumentų ir kažkodėl statydami tokius pat legalius taborus, ir tuo labiau legaliai gamindami narkotikus.
"Tai neva atsakas į ankstesnį incidentą, kai vieno Prancūzijos kaimelio romai užpuolė policijos pareigūnus, nušovusius kaimynystėje gyvenusį jaunuolį."
Tai ne tik atsakas į būtent tą įvykį, bet aplamai atsakas į romų gyvenimo būdą, kurį aš išvardinau aukščiau, prancūzijoje mokslas nemokomas, tad kažkodėl čigonai neeina mokytis.
"Tokių drastiškų veiksmų prieš savo šalies gyventojus ėmęsis"
Ne savo šalies, nes romai neturėjo prancūzų pilietybės.
 
 
0 # 8888 Y-m-d H:i
Jėga reikia ir iš Lietuvos deportuoti visus šitus narko taborus velniop ir vagių liks mažiau :-)
 
 
0 # Reikia reikiaOOOOOOOOOOO Y-m-d H:i
Lietuvos cigonus reiketu rumunijon. Bet siandien skaiciau, kad ir taip tabora lygins su zeme. Reik nors i koki visagina iskelti.
 
 
0 # .Upe Y-m-d H:i
Sekantis logiškas žingsnis būtų deportuoti iš ES visus lietuvius.
 
 
0 # HmHm Y-m-d H:i
Kada nors tai turėjo įvykt, nes ponai ir valstybinės utėlės negali pakesti, kad kažkas tiesiog gyvena neuždirbinėdami jiems pelnų. Socialiai spaust, baust, iškeldint, deportuot, mušt, šaudyt- koks skirtumas ką daryt, kad tik visi dirbtų (t.y. gyventų "padoriai"). Mums suteikta pagrindinė laisvė- parsidavinėt darbo rinkoje, o apie laisvę nedirbt juk niekur nepasakyta, tad privalome dirbt ir uždirbt ponams tamstoms verslininkams ir autoritetingiem s ir kompetetingiems valstybininkams , kurie ir mums aišku šį tą palieka (duonai ir žaidimams). Romai šiuo atveju yra tik vienas iš simptomų.
 
 
0 # StrelkaBelka Y-m-d H:i
Reikia ir su Vilniaus taboro narkasom kazka daryti. Gal i koki kosmosa kaip Strelka ir Belka, tik i viena puse visus issiusti.
 
 
0 # Is esmes...VB Y-m-d H:i
Is esmes sprendimas svelniai tariant nevienareiksmis kas nors ju ir vien del to kad Sengeno erdves niekas nepanaikino, tad mirk plysk o laikytis privalai. Kita vertus zinant kad yra cigonu taboras prancuzus irgi galima is dalies suprasti. Sprendimas? Esant dabartinei santvarkai - aklaviete.Cia is esmes poziurio i zmogu klaus. Jei strukturizuota visuomene numato kelias zmoniu rusis tai tokios problemos ir toliaus bus sprendziamos "techninemis" priemonemis. Jei kalbeti apie kitoki poziuri i zmogu tai tuomet turi buti keiciama stereotipu kamuojama "vakaru civilizacija" is esmes.
 
 
0 # Blogį reikia naikinti, o taboras daugumai gyvenimo kelio pabaiga.Viktoras Butas Y-m-d H:i
Anksčiau čigomai visiems asocijavosi su arkliavagiais, dabar su narkotikais. Deja dauguma gindami jų teisias, užmiršta apie jų vien Lietuvoje tūkstančius nužudytų jaunų žmonių. Nemanau, kad iš čia rašančių yra mate tiek daug narkomanų kaip aš. Ilgą laiką dirbau netoli čigonų taboro, ten kaip į Maximą važiuoja. Beto asmeniškai vieną buvusį klasioka jau palaidojom prieš daug metų, kitas kiek žinau dabar skaičiuoja paskutinius metelius mindamas taboro takelius dėl varganos čyrkos. Ir reikėtų pamatyti tų jaunų žmonių akis. Aišku jai nuo kaikurių stiklinių akių negautūt peilio į pašonę. http://www.youtube.com/watch?v=tsR_iiG29LI
 
 
0 # prognozėkaukas Y-m-d H:i
Kuo toliau, tuo bus gražiau.

Video, kai prancūzų (prancūzų?!) policija tampo nesčią afrikietę su vaiku po asfaltą, gerokai mane nustebino.
Pirma, tai pati afrikietė kalta - kokio velnio ji nesugebėjo atsistoti, ne tik dėl savęs, bet ir dėl savo kūdikio - ar tai reiškia, kad imigrantai manipuliuoja humanistais europiečiais? Antra, prancūzų mentų brutualumas - jie vis tiek ją vilko!
Ar tai reiškia, kad daugybė dalykų ima keistis???
Omenyje turint ateitį, omenyje turint tai, kad tų imigrantų (arba svetimų) bus dar daugiau ir tai, kad jie nenori būti (arba jiems neišėina) tokie kaip etniniai gyventojai, tai ar aš suklysiu padarydamas išvadą, kad ateityje bus dar blogiau???

P.S. jeigu prancūzai šitaip elgiasi, tai kaip tuomet elgtųsi brutualieji lietuviai, jeigu būtų prancūzų vietoje??? Tuomet, ar protinga liberalams į lietuvių žemę stumti multikultūraliz mą???