Profsąjungos bosas: „Mūsų nesustabdys nei policija, nei guminės kulkos, nei ašarinės dujos“
politika
robokopai saudo i minia       Leidimo 2011 m. sausio 16-osios mitingui prie Seimo nedavusi valdžia apie šį draudimą informavo žiniasklaidą, tačiau dar iki šiol nepranešė leidimo prašiusioms organizacijoms – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) ir Socialistiniam liaudies frontui (SLF).

 

LPSK pirmininkas A. Černiauskas tvirtino kol kas negavęs oficialaus raštiško atsakymo iš savivaldybės ir piktinosi negalintis kreiptis į teismą. Jo teigimu, savivaldybė tyčia vilkina pateikti atsakymą, kad teismas nespėtų išnagrinėti skundo.

 

Prieš savaitę A. Černiauskas aiškino, kodėl leidimo mitingui paprašyta labai anksti: „Procesą pradėjome gana anksti. Jeigu negausime leidimo, iš karto pateiksime ieškinį. Jeigu teismas priims mums palankų sprendimą, net jei savivaldybė šį sprendimą apskųs, mes iki sausio 16-osios pereisime visus teismus.“ Oficialiu teisminiu keliu einančioms profsąjungoms dabar iškilo rimtas pavojus, kad jos nespės ne tik laimėti teisme, bet netgi pateikti ieškinio.

 

Sprendžiant iš profesinių sąjungų pranešimų, jos šiais metais nusiteikusios ryžtingai. LPSK pirmininko pavaduotojas A. Kvedaravičius viešai pareiškė, kad su valdžia „socialinis dialogas jau nutrūko, kito Nacionalinio susitarimo – nebus, nes profesinių sąjungų reikalavimai LR Vyriausybei nepriimtini. O darbdaviai – tyli“.


A. Kvedaravičius ragina visus Lietuvos žmones nesitaikstyti su esama situacija ir pareikšti savo nuomonę: „Jei įstatymai ar valdžios draudimai mums to neleidžia daryti, eikime į gatves ir reikalaukime normalaus gyvenimo“. „Mūsų nesustabdys nei policija, nei guminės kulkos, nei ašarinės dujos“, – teigiama jo pareiškime.

 

„Ekonominių ir socialinių reikalavimų epocha baigiasi ir prasideda politine kova už tokią valdžią, už kurią mes pasisakome. Ši valdžia tautai netarnauja, todėl reikia naujos, sudarytos iš visuomenės pasitikėjimą įgijusių atstovų. Tik baliai ir nekompetentingi valdžioje esantys žmonės gali nepaisyti visuomenės nuomonės ir įsikibę laikytis savo postų. Ne mums valdžia turi diktuoti, kaip mes turime gyventi, o mes turime jiems nurodyti, ką jie turi daryti. Gana tyčiotis iš žmonių!“, – savo pareiškimą baigia LPSK pirmininko pavaduotojas.


a.lt info

2011 01 03

 

2009 01 16 policija 0