Paskutinio pasaulinio laukiant
politika

nacionalizmas suoliukai     Mano kaimynai išblūdo. Vienas jau rengiasi karui su rusais, išjungęs televizorių naktį sapnuoja, kad rusų tankai važiuoja į Klaipėdą, kitas patyliukais iš pensijos perka džiūvėsius ir druską pergalės baliui. Jaunesni būtų ir laiko turėtų – eitų partizanauti. Trečias dar negalanda kirvio, bet irgi išsigandęs. O ką žinai?..   

     Kai šitiek šneka ir šneka apie būsimą karą, kažkaip neramu pasidaro. Kartais galvoju ir aš: ar mano karta dar spės pamatyti laikus, kada pasaulį valdys viena imperija, o kitos, mažesnės imperijos, bus nugalėtos? Ar tai įmanoma be trečio pasaulinio? Ar trečias nebus paskutinis?..   

     Sakote, žmonės neleis? Ką tie žmonės žinos! Štai ir dabar jie tiki, kad televizorius rodo viską. Rusai pažeidžia tarptautinę teisę ir okupuoja Krymą. Jie šautuvais žmones suvarė į tariamą referendumą, kuris absoliučiai nieko nereiškia, dabar grasina taikiems savo kaimynams, įskaitant Lietuvą. Tai kaip nebijoti?   

     Taip, žinoma, čia pasakyta tiesos. Pagal tarptautinę teisę Krymo referendumas yra niekinis. Toks pat niekinis, koks palyginti neseniai Europos Sąjungos ir JAV pritarimu buvo surengtas Kosove. Tikriausiai pamenat? Na, kad Kosovas atsiskyrė nuo Jugoslavijos neteisėtu pagrindu, apie tai niekas labai mums nekalbėjo... Tačiau niekinis Kosovo referendumas buvo toks kaip ir teisingas, užtat Krymo – visai po velnių. Kodėl? Jis prieštarauja pačios Ukrainos konstitucijai.   

     Taip, Ukrainos konstitucija tikrai pažeista. Jeigu referendumas būtų vykęs visos Ukrainos teritorijoje ir leidęs Krymui jungtis prie Rusijos, tada konstitucija nebūtų sulaužyta. Apie tai kalba mūsų valdžios propaganda, ir tai yra tiesa. O Ukrainos valdžia? Ar ji – pagal konstituciją? Kodėl teisingoji propaganda nepasako, kad Janukovičius nušalintas ne pagal konstituciją, kad Vyriausioji Rada nesurinko šitiek balsų, kiek reikalinga nušalinti jų prezidentą, kad parlamentui balsuojant salėje buvo ginkluoti žmonės? Ar tai – pagal konstituciją? Na taip, sukilimas, perversmas, revoliucija... Tokiu atveju konstitucija veikti negali, užtat kitu ima ir suveikia. Dabar jos veikimas dvigubas.   

     Iš tiesų didžiosios šalys rimtai nebežiūri nei į tarptautinę teisę, nei į tas konstitucijas. Bene NATO bombardavo Jugoslaviją pagal jos konstituciją? Afganistanas, Irakas okupuoti pagal tų šalių konstitucijas? Sakote, buvo kažkoks Jungtinių Tautų sprendimas? Ne, sprendimo nebuvo, nes protestavo Rusija. Bet kas žiūrės į rusus! Juk rusai – tai komunistai!   

     Šiandien daugybė propagandos apkvailintų žmonių tikrai tiki, kad konfrontacija vyksta kažkokiu ideologiniu pagrindu. Juk JAV ir ES – už laisvę ir demokratiją, už žmogaus teises. Jeigu JAV okupavo Iraką, tai tik dėl to, kad ieškojo branduolinio, cheminio ir bakteriologinio ginklo, kad norėjo išgelbėti mus ir visą pasaulį. Jokio ginklo Irake nė būti nebuvo, bet nesvarbu – JAV bombardavo Irako miestus dėl taikos ir dėl žmogaus teisių, bet jokių būdu – ne dėl naftos.   

     O rusai? Juk tai komunistai! Šiandien daugybė žmonių tikrai tebesapnuoja Rusijos komunizmą – kolūkius, valstybinę pramonę, nemokamą gydymą, žodžiu, tuos nuostabius laikus, kai darbo užteko visiems, bet niekas nieko nedirbo. Pačioje Rusijoje tas sapnas išsisklaidė prieš 20 metų. Ten – toks pat žiaurus mafijinis kapitalizmas, tokia pat oligarchų valdžia, kaip ir čia Lietuvoje.   

     Rusija tiek pat žiūri tarptautinės teisės, kaip ir ES ar JAV. Šiandien ji kalba apie Krymo apsisprendimo teisę, bet kažkodėl tos teisės nenori suteikti čečėnams. Standartai tokie pat dvigubi. O demokratijos Rusijoj nė lašelio daugiau kaip Lietuvoj, kur visuotiniai referendumai yra nulio vietoje, kur net Konstitucinis Teismas stovi aukščiau mylimosios tautos ir gali jai pasakyti, ką tauta gali, ko ne...   

     Tai kas iš tiesų vyksta, jeigu ne kova tarp gėrio ir blogio, jeigu ne mūšis tarp demokratijos ir diktatūros? Akivaizdu – tai kova tokių su tokiais dėl teritorijos. Rusija – jau nebe ta supervalstybė, kokia buvo Sovietų Sąjunga. Taip, ji turtinga gamtos turtais, bet ekonomine savo galia jau negali prilygti nei Jungtinėms Valstijoms, jei Europos Sąjungai. Į jos protestus niekas rimtai nežiūri, NATO žiedas apie ją vis labiau traukiasi. Bet Rusija – dar ne Irakas, ji tebeturi atominį ginklą, ir tai – ne CŽV "klaida". Kai NATO atslinko visai netoli Maskvos, į kampą įvytas žvėris netikėtai parodė dantis. O taip, dantų dar yra!   

     Ukrainai labai nepasisekė. Žmonės ir taip išsekinti nuo korumpuotos valdžios, o dabar – tokia konfrontacija! Šiandien nedaug kas žino, kad vidinis konfliktas pačioje Ukrainoje išprovokuotas tų pačių didžiųjų pasaulio jėgų. Ukrainai buvo iškeltas klausimas: ARBA – ARBA. Arba su Rusija, arba su ES. To reikalavo ES – jeigu su mumis, tai jokios laisvos prekybos su Rusija. Rusija sakė tą patį – jeigu su ES, tai jokios laisvos prekybos su mumis!   

     O pati Ukraina, jeigu kam svarbus jos likimas? Ji nėra tokia vienalytė, kaip atrodė, pažvelgus į jos žemėlapį. Vakarinė – labiau vakarietiška, ji vėliausiai atplėšta nuo Lenkijos, ją natūraliai traukia į Vakarus. Rytinė, turtingoji Ukrainos dalis labiau integruota su Rusija, o Krymas – tai buvusi Rusijos teritorija, prie Ukrainos prijungtas Nikitos Chruščiovo laikais. Štai kodėl Krymas taip lengvai žengė link Rusijos – užteko Kijevo fašistams pareikšti, kad jie kovos ne tik su žydais, kad Ukrainos rusams geriau dingti į Rusiją, tie ėmė ir dingo... Ak taip, Vakarų demokratijos šalys netgi nežino, kad remia fašistuojančią valdžią!   

     O Lietuva? Ką mes, paprasti žmonės, turėsim iš tos konfrontacijos? Šį tą jau turime. Už dujas mes jau mokame kur kas brangiau, nei latviai ir estai. Kai prasidės abipusės ekonominės sankcijos, susiveršim diržus dar smarkiau. Šiandien mažai kas tiki, kad Vakarų sankcijos labai smarkiai suduos Rusijos oligarchams. Kaip jiems bebūtų sunku, bet Putinas sukrapštys kelis rublius benzinui, turėtų užtekti kuro ir Grybauskaitės mašinai. Jeigu pritrūks kam nors – tai man ir mano kaimynams.   

     O kaip su karu? Tai važiuos rusų tankai į Klaipėdą ar nevažiuos? Jeigu Rusija būtų ana supervalstybė, gal dar rizikuotų sukelti paskutinį pasaulinį... Bet ji nebeturi šitiek dantų, kad mėgintų atkąsti gabaliuką NATO. Klaipėda – tai jau ne Krymas, referendumo čia nesurengsi. Tačiau kovinis pasirengimas gerai, propagandinis karas šalies viduje labai į naudą. Kol žmonės žiūri į Ukrainą ir sapnuoja karus, patyliukais pakils kainos. Prieš eurą vis tiek turės kilti, tai kodėl ne dabar, kai visiems rūpi karai, o ne kišenė?   

     Ir Prezidentės rinkimai ant nosies. Baigtis jų aiški ir taip, bet jeigu iki to laiko pavyks išlaikyti karinę psichozę, tai jie pasibaigs laaaaaaabai įspūdingai. Rusijoj Putino reitingai šitaip pakilo ant nacionalizmo bangos – kodėl neturėtų kilti ir Grybauskaitės? Už Lietuvą, vyrai, už Lietuvą! Jeigu kelnes numaus, tai žinosim dėl ko. Dėl taikos ir demokratijos.   

     Petras Dargis

     http://petrasdargis.lt

     2014 03 24

     karas kyla

 

Komentarai  

 
+6 # ATS: Paskutinio pasaulinio laukiantInstrukcija Y-m-d H:i
Ką daryti laukiant paskutiniojo pasaulinio karo: 1. Nusiperki iš Olandijos psilocibino grybų arba kaktusą pejotlį. 2.Suvartoji tai. 3. Įsijungi The Doors dainą The End. 4. Skambant paskutiniams dainos žodžiams, patiri nušvitimą- supranti, jog kas vikšrui mirtis tas drugeliui gimimas, jog vieno pabaiga, tai kito pradžia. 5. Tu vėl Adomas/ Ieva grįžęs į Edeno sodą, tau nieko nebereikia- politika, karas, pinigai, vartojimas tau nereiškia nieko. Tu priartėjai prie Dievo ir esi gamtos harmonijos dalis
 
 
-2 # ssoho Y-m-d H:i
Petro žodis, kaip visada, pasižymi tokiu sveiku racionalumu. Kaip suprantu, jis kaime gyvena. Toks kaimo išminčius.
 
 
-2 # Apie PetraPažįstamas Y-m-d H:i
Petras yra profesionalus žurnalistas, daug metų dirbo redaktoriumi. Dabar tikrai paliko Šiaulius ir dingo kažkur į kaimą.
 
 
+2 # ATS: Paskutinio pasaulinio laukiantMarijonas Y-m-d H:i
Tiesiog Lietuvoje labai daug mulkių kurie tiki "Panorama", landsbegiu, lieuviška žiniasklaida, šitie ūbauja "rusai puola", na o indoktrinuoti runkeliai atkartoja. Aš žiūriu palydovinę tv ir matau, kad užsienyje iš Krymo krizės isterijos nedaroma. Prapuolusio Malaizijos lėktuvo paieškos yra lygiai svarbi naujiena, bet Lietuvoje Krymas, apie Krymą, kas vyksta Kryme. Isteriją pasėjo lietuviški politikieriai ir žiniasklaida, tad nenuostabu, kad žmonės trydalioja.
 
 
+1 # Teisybės daug, bet...mazylis Y-m-d H:i
Teisybės Petro žodžiuose daug, bet....
1) Veiksmo teisėtumas dalykas sudėtingas, bet jo esmė tai, kad kuo daugiau asmenų jį pripažįsta kaip teisėtą - tuo jis teisėtesnis pasidaro. Tas pats ko gero yra ir su Kosovo nepriklausomybę - ją pripažįsta gerokai daugiau valstybių nei Krymo pri(si)jungimą prie Rusijos (aišku laikui bėgant tas gali ir pasikeisti). Taip pat kiek pamenu Kosove albanų ir serbų nacionalistai nemažai žmonių išžudė. Kaip po viso to šios tautos galėtų kartu vienoje valstybėje gyventi aš sunkiai išsivaizduoju.
Ir nereikėtų taip griežtai teigti, kad tarptautinė teisė ignoruojama didžiųjų valstybių - ji tiesiog egzistuoja greta, stipresniojo ar nugalėtojo teisės.
2) Nereikėtų atmesti ir Pabaltijo okupacijos tikimybės. Techniškai Rusija dabar tai padaryti gali pakankamai lengvai. Klausimas - ar jai to reikia. Ar NATO realiai gins Lietuvą, Latviją, Estiją - greičiausiais gins panašiai kaip per antrą pasaulinį Prancūzija su UK gynė Lenkiją kai ją pasidalijo Vokietija su TSRS. Ar kas prisimena, kad NATO iš vis būtų gynusi savo narę nuo okupacijos?
3) Kokia naudą iš šio konflikto gauna dabartinė Rusijos valdžia? Kam jie kursto šį nacionalizmo laužą? Ekonominės naudos aš nesugebu įžvelgti. Greičiausiai tai noras išlikti valdžioje, o šaltasis karas ir išorės priešas tam puiki priemonė.
 
 
-4 # KlaidaJeronimas Y-m-d H:i
Tamsta rašai visiškai klaidingai,ne Rusija kursto,o Amerika ir Europos Sąjunga.Rusija su Ukraina daugybę metų gyveno taikiai,bet NATO plėtimuisi nėra ribų ir jie eis nepaisydami jokios demokratijos ar taikių metodų.Kalbėt ir save teisint,o Rusija kaltin matosi,kad niekada nepaliaus.Na nebent Rusiją užgrobs.
 
 
0 # NIEKAS IŠ NIEKUR NEATSIRANDA:Danius Y-m-d H:i
Cituojamas Jeronimas:
Tamsta rašai visiškai klaidingai,ne Rusija kursto,o Amerika ir Europos Sąjunga.Rusija su Ukraina daugybę metų gyveno taikiai,bet NATO plėtimuisi nėra ribų ir jie eis nepaisydami jokios demokratijos ar taikių metodų.Kalbėt ir save teisint,o Rusija kaltin matosi,kad niekada nepaliaus.Na nebent Rusiją užgrobs.

kaip ir rašė P.Dargis: Rusija dabar ne be ta,kokia buvo sovietiniais laikais-tai irgi grobikiška valstybė ir jeigu tik ji galėtų praplėsti savo ribas,tai nedelsiant tai padarytų.tačiau kita vertus JAV savo sukurtu instrumentu NATO kaip dalba verčia Rusijos imperiją iš pamatų,todėl pastarąjai nieko kito nelieka,kaip paprasčiausiai imtis aktyvios gynybos veiksmų.Prisimi nus istoriją,tai visada rusai buvo pradžioje gerai aptalžomi,po to jie susiimdavo ir visada priešus sunaikindavo.Mu ms nebeliko pasirinkimo- kažkas intensyviai nori perdaryti visą pasaulį pagal jiems reikalingus kriterijus,ko pasekoje daugeliui pasaulio tautų,tame tarpe ir europiečiams gyventi normalių sąlygų neliks.Dabar vyksta ta gadynė,kuri jau seniai buvo išpranašauta įvairių mediumų ,kurie su mažais skirtumais teigė,kad vyks karas,po kurio tokios kaip Europos nebeliks,likęs pasaulis labai pasikeis ir gyventojus(Euro pos)užguls skurdas,badas ir ligos.Žinant,ka d ruošiama pasaulinė finansinė krizė,kurios mastų ir padarinių dabar net negalima įsivaizduoti - akivaizdu,kad pranašystės pildosi.Ir greitai.
 
 
+1 # Demonu karasViktoras Butas Y-m-d H:i
Gintaras labai gerai sneka apie Ukraina, pasaulini kara, Sarmatija, Tartarija. Zmogus su gyvenumiska patirtim. Buvo sukures verslus, sedekas kaleime. Verta paklausyti nors ir ilgas video. Siap mano poziuris labai daug kur sutampa su juo http://www.youtube.com/watch?v=DZNi0ZMzhy4&feature=youtube_gdata_player
 
 
+5 # ATS: Paskutinio pasaulinio laukiantДонбасс Y-m-d H:i
Dabartiniu kairiuju jegu tragedija, kad nebera kiausu. Pas nacius yra, pas liberalkapitali stus yra, pas kairiuosius neber. Anarchistai ten pat. Daugiausia gali apipilti sudu kibiru ir skubiai pasiprasyt kapitalistiniu mentu apsaugos. Teises nera duodamos, teises yra imamos, ne? Ганьба
 
 
0 # Autoriai jus debilaiAndrius Y-m-d H:i
Visa šita svetainė ir čia ateinantys paskaityti esate ligoniai ir jei būtu mano valia aš jus visus senai bučiau pasodinęs ir į kambarius su paminkštinimais sukišęs. Vienu žodžiu, jums gydytis galvas reikia. Reiktu dar VST pranešti, nors ir taip manau jumis stebi ir vieną kartą nusodins. Geros dienos
 
 
+2 # Andriuimazylis Y-m-d H:i
Gal tu ir teisus. Kadangi pats čia užsukai, siūlau parodyti pavyzdį ir pasigydyti galvą.
Papasakosi kaip sekėsi.
 
 
0 # ATS: Paskutinio pasaulinio laukiantmh Y-m-d H:i
belaukiant galima smegenų mankštą pasidaryti, arba iki Krymo nuvažiuot