Anarchija.lt – prieš melą ir kitaminčių šmeižtą
politika

luomanas ir saudargas       Jau antrą kartą šiais metais Lietuvos Seimo nariai iš piršto laužia įvairius kaltinimus ir skundžia „anarchija.lt“ valstybinėms institucijoms. Šių metų pradžioje Seimo nariai Dalia Kuodytė ir Vytautas Grubliauskas kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą norėdami išsiaiškinti, ar portalas „anarchija.lt“ nepažeidžia Lietuvos įstatymų. Šį kartą į Generalinę prokuratūrą kreipėsi Seimo nariai Petras Luomanas ir Paulius Saudargas. „Anarchija.lt“ kaltinama dėl komunistinės ideologijos propagavimo, taip pat dėl komunistinės simbolikos naudojimo. Girdint tokius nepagrįstus kaltinimus, susidaro įspūdis, kad minėti seimūnai nėra susipažinę su socialinių judėjimų istorija ir nieko nežino apie esminius anarchizmo, kaip antiautoritarinio judėjimo, ir sovietinio komunizmo, kaip totalitarinės sistemos, skirtumus. Anarchistai pasisako už tiesioginę demokratiją, smerkia prievartą ir bet kokį žmonių išnaudojimą, todėl jie yra nesutaikomi abiejų pakraipų totalitarizmo tiek kairiojo bolševizmo, tiek dešiniojo nacionalizmo – priešininkai.

 

„Anarchija.lt“ primena Seimo nariams, kad priimta Susirinkimų įstatymo 8 pataisa numato drausti nacistinės Vokietijos, SSRS, Lietuvos SSR vėliavą, herbą, ženklą ar uniformą. Draudžiama demonstruoti už Lietuvos gyventojų represijas atsakingų Vokietijos nacionalsocialistų arba SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdus, nacistinių ar komunistinių organizacijų simbolius, uniformas, nacistinę svastiką, nacistinį SS ženklą, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklą, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklo pagrindu sudarytas vėliavas ar ženklus. Įstatyme taip pat įteisintas draudimas atlikti nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR himną.

 

Visų pirma, „anarchija.lt“ yra internetinis portalas, o ne susirinkimas. O svarbiausia, kad portale „anarchija.lt“ nėra naudojama jokia sovietinė simbolika. Juoda vėliava nuo XIX amžiaus 9 dešimtmečio yra anarchizmo, o ne sovietinio komunizmo simbolis. Raudona ir juoda spalvos – tai anarchosindikalizmo, vienos garsiausių anarchizmo atmainų, simbolis. Anarchosindikalistai pripažįsta, kad individo laisvė yra neatskiriama nuo socialinio solidarumo. Anarchistinė ideologija buvo ir yra paremta tiek liberalizmu, kaip žmogaus laisvę skelbusia ideologija, tiek socializmu, kaip bendruomenine ideologija.

 

Todėl visiškai absurdiškai skamba žiniasklaidoje pasirodę šių dviejų Seimo narių Petro Luomano ir Pauliaus Saudargo kaltinimai portalui „anarchija.lt“, neva ši svetainė „stiprina visuomenėje antidemokratines bei ksenofobines idėjas“. Juk yra visiškai priešingai – Lietuvos anarchistai visada pasisako ir pasisakys už tiesioginę demokratiją, kaip aukščiausią demokratijos formą, ir visomis išgalėmis kovos prieš bet kokias ksenofobijos, homofobijos ir kitokio nepakantumo apraiškas. Jie – nesutaikomi nacionalizmo priešininkai. Dėl pastarųjų ultradešiniųjų „vertybių“ sklaidos reikėtų kaltinti visiškai kitus judėjimus ir interneto svetaines, kurių pavadinimų žmogiškas orumas mums neleidžia minėti.

 

Galbūt Seimo nariai norėtų kuo nors apkaltinti ir kitas ideologijas, pavyzdžiui, liberalizmą ar konservatizmą? Juk esama atvejų, kai ir vadovaujantis šiomis – dešiniosiomis – ideologijomis buvo vykdomas teroras, prievarta, genocidas. Beje, ne sykį pasaulio istorijoje anarchistai pasižymėjo kovose prieš stalinizmą, kuriuo savo ruožtu naudojosi Vakarų jėgos, norėjusios komunistine šmėkla pateisinti savo pačių prievartą ir išnaudojimą. Dabar visame demokratiniame pasaulyje veikia bendruomeniniai tinklai ir socialiniai judėjimai, kovojantys už socialinį teisingumą ir žmogaus teises – prie jų itin aktyviai prisideda ir anarchistai. 

 

Esame pasipiktinę žodžio laisvės nepaisymu ir bandymu ją riboti pasitelkus prievartos mechanizmus – valstybės saugumo ir teisėsaugos struktūras. Kaip ne kartą rašėme savo portale, visas šis procesas be galo primena dabartinės Rusijos valdžios naudojamas represijas. Tikimės, kad ateityje dešinieji Lietuvos Seimo nariai išlaikys savo, kaip žmonių, orumą, nedemonstruos savo neišmanymo ir neleis sau atvirai šmeižti politinių kitaminčių.     

 

Anarchija.lt redakcinė kolegija

2009 03 31 

 

Komentarai  

 
0 # aadfaaasdf Y-m-d H:i
Tai, ką šie "seimo" nariai teigia - visiškas nesusipratimas. Anarchija.lt, mano, kaip skaitytojo nuomone, nė velnio nepropaguoja komunizmo ar neiškreipia istorijos.Savo ruožtu komunizmas.org - tėra homo sovieticus forumas, o tai lygu visiškam bezpridielui.

Aš manau jums laikas pagaliau parašyti konkrečią, aiškią, konstruktyvią, argumentuotą nuomonę, kurioje išdėstytumėte savo požiūrį į komunistinį-sov ietinį "kolchozą", fašistinę/nacio nalsocialistinę doktriną, ksenofobiją/hom ofobiją, į augančią nacionalizmo grėsmę ( užtenka pagalvoti kas dedasi Putinoj Rusijoje...) galų gale pilnai atskleistumėte tai, ką reiškia Jūsų naudojami simboliai.Atsak ymas į priekaištus - nieko nepakeis.Tokia mano nuomone.
Tai būtų ne tik teisingas atkirtis oponentams, bet ir būtų atskleista dalis anarchistinės teorijos, kaip visiškai nieko bendro neturinčios su SSRS/Rusija? anti-demokratiš kumo/nepagarba Kitam.
Sekmės
 
 
0 # taip ir norisi cituoti Hašeką+ Y-m-d H:i
"ši svetainė „stiprina visuomenėje antidemokratine s bei ksenofobines idėjas“."

Įdomu, ar šitie du veikėjai bent žino, ką reiškia žodis "ksenofobija"?

Šiaip, kiek prisimenu, mūsų seimelis visada garsėjo kaip dundukų susirinkimas. Bet susidaro įspūdis, kad dabartinė jo sudėtis savo kvailumu pranoksta visas buvusias kada nors anksčiau. "Kasdien vis labiau klestinti Lietuva", taigis.
 
 
0 # HmRB Y-m-d H:i
Ką gi, žiūrėkime į tai kaip į eilinę portalo reklamą. Ką nors dar papildomai aiškinti tiems dviems ko gero net nėra prasmės. Jei jie nesuvokia tekstų, kurie čia talpinami, tai yra jų problema, o greičiausiai tik ideologijos klausimas. Kažkaip manau, kad prokuratūroje irgi ne kvailiai sėdi, supras kur čia šuo pakastas ir, kad iš šito gaisro bus mažai dūmų, todėl neverta persistengti. Iš portalo pusės, redkolegijos straipsnis visiškai pakankamas ir nebėr ko burną aušint.
 
 
0 # nu josimukas Y-m-d H:i
anarchijalt naudoja sovietine simbolika... pas juos pacius simbolinis-sovi etinis mastymas (kad nepasakius stipriau). verta susimastyti - bet kuris sunadvokatis nesunkiai islostu tokia byla.
 
 
0 # galMaikUniversum Y-m-d H:i
Reikėtų šį straipsnelį įdėt į DELFI ? Nes jo čia niekas nepamatys ir naudos bus nulis. Bent jau į VOX populi skiltį.
 
 
0 # nesamoneaaxcf Y-m-d H:i
nors anarchija.lt poziuris man nevisada patinka, taciau siu dvieju seimunu pasisakymas absoliuti nesamone, neturinti nieko bendro su realybe.
 
 
0 # to nujoto nu jo Y-m-d H:i
turbut nebloga mintis, manau nebutu sunku isgauti siu dvieju klounu viesa atsiprasyma uz sitoki nepagrista mela
 
 
0 # idejablablabla Y-m-d H:i
O neimanoma is to butu islost kaip kurstymo pries zmoniu grupe pagal politines paziuras? Gal yra kokiu turinciu duag laiko paruost teismams medziagos? Gi pagalvojus uz smeizta, kuris pakenkia reputacijai(pvz sutapatinimas su bolsevikais bet kuriam anarchistui yra smeizto aktas) galima administracine tvarka duoti pareiskejus i teisma. Ir ciuju tam kad laimeti tokia byla pakaktu politologijos zodyno. Manau butu imanoma isgauti atsiprasyma viesoje erdveje
 
 
0 # :)evaldas Y-m-d H:i
seimo dauguma (berots) 81 žmogelis pasidalino po du ir puldinėja anarchija.lt šiemet jau antras antpuolis, manau bus daugiau, akivaizdžiai prašosi, provokuoja... O paskui vėl verkšlens, kad žmonės jų nemyli.
 
 
0 # Pankai ne diedaiLaibach Y-m-d H:i
Sveikinu, kad nors kas į jus kreipia dėmesį į jus rimtai :D Šiaip gaila jei uždarys - tokio durno tinklapio daugiau nerasi. Paskaitai, pasijuoki.
 
 
0 # abu konservaigryt Y-m-d H:i
Abu jie konservai. Matyt dreba kinkos partijai, kad staiga kažkas ėmė nuolat abejoti jų dievišku teisumu.
Žodžiu, elementarus bandymas susidoroti su oponentais.
 
 
0 # konservai pridėjo nuo savęspapildoma informacija Y-m-d H:i
TS-LDK puslapyje patalpinta naujiena:

http://www.tsajunga.lt/index.php/seimo_nariai_kreipesi_i_generaline_prokuratura_del_lietuvos_partizano_vardo_niekinimo/2967

Jos apačioje prisegtas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pareiškimas (http://www.tsajunga.lt/uploads/files/dir85/dir4/9_0.php), kuriame kaltinama tik svetainė www.pokaris.info dėl partizanų šmeižto.

Tačiau konservai NUO SAVĘS pridėjo, jog toje svetainėje yra nuorodų į puslapį anarchija.lt (nors iš dokumento konteksto galima aiškiai matyti, jog buvo turima galvoje tokie puslapiai kaip komunizmas.org) , kas jų teigimu (A).lt sulygina anksčiau minėtuoju puslapiu.
 
 
0 # Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pareiškimaskonservai pridėjo nuo savęs Y-m-d H:i
LIETUVOS POLITINIŲ KALINIŲ IR TREMTINIŲ SĄJUNGOS

P A R E I Š K I M AS


Dėl Lietuvos partizano vardo niekinimo

Pagerbiant Lietuvos partizanus ir visus ginkluotos rezistencijos dalyvius, ginklu gynusius savo Tėvynę nuo sovietinės okupacijos, 2009-ieji metai yra paskelbti Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) metais. Prieš keletą savaičių Lietuvos Respublikos Seimas, įvertindamas Lietuvos ginkluoto pasipriešinimo vadų nuopelnus, Lietuvos partizanų generolą Joną Žemaitį-Vytautą specialia Seimo deklaracija prilygino Lietuvos Prezidentams. LLKS 1949 m. vasario 16-osios Deklaracijos signatarus ketinama prilyginti Lietuvos Nepriklausomybė s akto signatarams.
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) valdyba dėkoja LR Seimui už šias pastangas deramai pagerbti Lietuvos partizanus ir įvertinti jų didvyrišką indėlį nelygioje kovoje su šimteriopai skaitlingesniai s okupantais, siekiant Lietuvos Nepriklausomybė s.
Tačiau LPKTS valdyba yra susirūpinusi, kad Lietuvos valstybė, išreikšdama pagarbą už ją gyvybes atidavusiems Laisvės kovotojams, visiškai nieko nedaro, kad viešojoje erdvėje būtų užkirstas kelias atviram ir šmeižikiškam Lietuvos partizano vardo niekinimui ir žeminimui.
LPKTS žiniomis, internete veikia ne viena svetainė lietuvių kalba, tokia kaip www.pokaris.info, kur Lietuvos partizanai atvirai vadinami banditais. Čia, remiantis sovietinių laikų publikacijomis, mėginama įteigti, kad Lietuvos partizanai buvo ne Laisvės kovotojai, o tik civilių gyventojų žudikai. Taip pat šioje ir panašiose svetainėse apstu komunistinės ideologijos ir santvarkos šlovinimų, atvirai publikuojama komunistinė simbolika, kurią, kaip ir nacistinę, viešai propaguoti draudžia Lietuvos Respublikos įstatymai.
LPKTS valdyba mano, kad šmeižikiški išpuoliai prieš Lietuvos partizanus turi užtraukti baudžiamąją atsakomybę. Todėl kreipiasi į Seimą, prašydama pareikalauti iš atitinkamų teisėsaugos institucijų, kad būtų vykdomi LR įstatymai ir neleidžiama viešai propaguoti komunistinių simbolių ir šmeižti už mūsų visų laisvę žuvusių partizanų.
Taip pat kreipiamės į Seimo Valdybą, ragindami iš naujo svarstyti ir priimti Seimo narės V.Aleknaitės registruotas Baudžiamojo Kodekso pataisas, kurios numato bausmes už komunistinio okupacinio režimo nusikaltimų neigimą Lietuvoje.
Tuo pačiu prašome šioje pavasario sesijoje svarstyti ir priimti naują Liustracijos įstatymų paketą.Lietuvos politinių kalinių ir
tremtinių sąjungos valdyba


2009 m. kovo 28 d.
Kaunas
 
 
0 # zodzio laisveliudvikas Y-m-d H:i
Zodzio laisvei negali buti jokiu islygu. Ir kiekvienas bandantis atimti sia laisve yra pats baisiausias nusikaltelis kokiu tik imanoma buti.
Tegu tie idiotai pagaliau supranta, kad internetas yra laisva erdve, kurioje negalioja jokios taisykles. Tai atskira salis, be sienu, be valdovu ir tarnu, be taisykliu ir apribojimu, kur kiekvienas gali buti tuo kuo nori.
Kiekvienas bandantis nusikalsta visai zmonijai.
 
 
0 # atidus skaitymasPaulius Saudargas Y-m-d H:i
Mieli kolegos,

Drįstu patikinti, kad čia grynas nesusipratimas. Svetainė anarchija.lt nebuvo mūsų kreipimosi objektas. Jeigu atidžiai peržiūrėsite kreipimosi tekstą į prokuratūrą (ko nepadarė žiniasklaidos priemonės) tai pastebėsite, kad partizanų niekinimu yra kaltinama svetainė pokaris.info (t.y. "pirmoji" svetainė), o komunizmo propagavimu komunizmas.org svetainė (t.y. "antroji" minima tekste). Jokių kaltinimų minėtais dalykais svetainės anarchija.lt kreipimosi tekste nėra, ji buvo pridėta kaip kontekstas t.y. į kokias svetaines galima patekti iš dviejų pirmiau minėtų. Taigi jokių laisvo žodžio varžymo "represijų" prieš svetainę anarchija.lt nesiūlome imtis.
 
 
0 # Tikras kreipimosi tekstasPaulius Saudargas Y-m-d H:i
LR Generalinės Prokuratūros 2009-03-31 Nr. R-2009-20
Generaliniam prokurorui Algimantui Valantinui


Dėl Lietuvos partizano vardo šmeižimo ir komunistinių simbolių viešo eksponavimo


Šių metų kovo 28 d. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga išplatino pareiškimą “Dėl Lietuvos partizano vardo niekinimo”, kuriame yra nurodomas interneto svetainės lietuvių kalba www.pokaris.info adresas. Taip pat joje yra nuoroda į kitas, tokias kaip www.komunizmas.org, www.anarchija.lt , lietuviškas ir rusiškas, svetaines.
Pirmoji svetainė yra sukurta specialiai šmeižti Lietuvos partizanus, vadinant juos banditais, taip pat - iškraipyti Lietuvos naujausiųjų laikų istoriją, perrašant ją sovietinės okupacinės ideologijos naudai. Antroji svetainė yra skirta komunistinės ideologijos propagavimui, taip pat naudojant ir komunistinę simboliką, kuri Lietuvoje naudoti yra draudžiama Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodeksu.
Abi šios interneto svetainės stiprina visuomenėje antidemokratine s bei ksenofobines idėjas.
Prašau Jūsų pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos partizanų šmeižimo, antidemokratini ų ir ksenofobinių nuotaikų skatinimo ir komunistinės simbolikos viešą naudojimą.
 
 
0 # taiptaip Y-m-d H:i
pilnai sutinku del pokaris ir komunizmas.org ivertinimo del smeizikiskos veiklos. Nesutinkate? del anarchija - na, jus irgi megstate klijuoti etikes, vadinti visus i kaire ir i desine naciais, taigi ir jums stai - komunistu etikete. ginkites dabar. bet tai kai patys naciais ir fasiais isvadinate kitus, tai nelabai mastote, ka sitie zodziai is tiesu reiskia. norite keisti visuomene, keiskites pirma patys, atsisakykite stereoptipu, etikeciu ir neapykantos kurstymo. sekmes. nors nemanau, akd sekme jus labai lydes - neapykanta ir netolerancija gristas kelias ilgas nebuna.
 
 
0 # brainfxxxxingpastabusis Y-m-d H:i
Tai kodel gerbiami anarchistai nepareikalavo is komunizmo.org ir kt. skubiai pasalinti nuorodas kai tik jos per "klaida" atsirado?? Jei jau taip tikrai ner sasaju :DD hehe nereikia p*** proto....
 
 
0 # Pauliui SaudarguiDarius Pocevičius Y-m-d H:i
Esu anarchija.lt redakcinės kolegijos narys, todėl norėčiau pareikšti savo nepasitenkinimą neaiškiais ir galimai piktybiškais Jūsų skundais prokuratūrai.

1. Visų pirma, nelabai suprantu, kaip įmanoma rašyti rokius neaiškius prašymus (jei rašėte pats) arba jais remtis (jei rėmėtės Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pareiškimu).

Jūs rašote:

"Savo prašyme generaliniam prokurorui Šių metų kovo 28 d. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga išplatino pareiškimą “Dėl Lietuvos partizano vardo niekinimo”, kuriame yra nurodomas interneto svetainės lietuvių kalba www.pokaris.info adresas. Taip pat joje yra nuoroda į kitas, tokias kaip www.komunizmas.org, www.anarchija.lt , lietuviškas ir rusiškas, svetaines.
Pirmoji svetainė yra sukurta specialiai šmeižti Lietuvos partizanus, vadinant juos banditais, taip pat - iškraipyti Lietuvos naujausiųjų laikų istoriją, perrašant ją sovietinės okupacinės ideologijos naudai.
Antroji svetainė yra skirta komunistinės ideologijos propagavimui, taip pat naudojant ir komunistinę simboliką, kuri Lietuvoje naudoti yra draudžiama Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodeksu."

Iš Jūsų prašymo teksto visiškai neaišku, kokias svetaines turite galvoje rašydamas „pirmoji svetainė" ir "antroji svetainė", todėl kuo puikiausiai galima suprati (žurnalistai taip ir suprato), kad "antroji svetainė" ir yra anarchija.lt

2. Antra, jeigu svetainė anarchija.lt nebuvo Jūsų kreipimosi objektas, kodėl ji paminėta lygiomis teisėmis su komunizmas.org svetaine?

3. Trečia, savo prašyme Jūs meluojate teigdamas, kad "joje [pokaris.info] yra nuoroda į kitas, tokias kaip www.komunizmas.org, www.anarchija.lt, lietuviškas ir rusiškas, svetaines". Svetainėje pokaris.info (ką tik patikrinau) yra tik dvi nuorodos: į komunizmas.org ir lithuania.left. ru. Nuorodos į mūsų svetainę akivaizdžiai nėra.

4. Ketvirta, man visiškai nesuprantamos Jūsų insinuacijos, paremtos vienų svetainių nuorodomis į kitas. Jeigu svetainėje komunizmas.org, kurią Jūs kaltinate komunistinės ideologijos propagavimu, yra pateikta nuoroda į svetainę anarchija.lt, tai anaiptol nereiškia, kad komunistinės ideologijos propagavimu galite apkaltinti ir svetainę anarchija.lt. Juolab, kad su apkaltintomis svetainėmis - pokaris.info ir komunizmas.org - nepalaikome jokių ryšių ir niekada neprašėme, kad komunizmas.org administratoriu s patalpintų nuorodą į anarchija.lt

Tikiuosi, kad Jūs plačiau pakomentuosite visus 4 mano klausimus ir pastabas.
 
 
0 # visada taippinčius Y-m-d H:i
Atvirai sakant, aš irgi nesuprantu konservų prašymo - viskas taip sumalta, kad nė pats Landsbergis nesupras. Išvada: jei nemoki net skundo aiškiai parašyti - tai ir nerašyk. Ir nereikės kaltinti žurnalistų.
 
 
0 # a* Y-m-d H:i
Šitie seimūnai turbūt patriotai
 
 
0 # is pnvz.Vilma-Fiokla Y-m-d H:i
Tai cia specialiai taip painiai parase. Matyt, a.lt jiems ant mozolio uzlipa, tai subtiliai apsmeize. Tik koncervai taip subtiliai piarint moka, o dabar ir krikscionis istvirkino...
geda krikscionims nedemokratams smeizti kitamincius
 
 
0 # Eikit kuopt aplinkosLaibach Y-m-d H:i
http://darom09.lt/registracija
 
 
0 # del tekstoPovilas Y-m-d H:i
Gerbiamieji, anarchija.lt, buvo minėta tarp kitko rašte prokurorams. Jūsų veiklos tirti neprašė. Tačiau, tam tikru kampu jūs teisus - paminėjimą pareiškime galima laikyti mėginimu netiesiogiai "užsiminti apie niekšus".
Sekmės
 
 
0 # kurstymas?Feltonas Y-m-d H:i
Patriotams įdėjus "demokratijos laidotojų" nuotraukas, o po to vienam iš jų gavus į galvą, šie įvykiai susieti, o Patriotų pateikta informacija įvardinta smurto kurstymu.
Išvada - dabar Anarchija kursto smurtą prieš Saudargą ir Luomaną :D
 
 
0 # susidomėjęsfeltonui Y-m-d H:i
"o Patriotų pateikta informacija įvardinta smurto kurstymu."

Ką tu sakai? Nejau kas nors dėl to kreipėsi į generalinę prokuratūrą?:-)
 
 
0 # liualiau liau liau Y-m-d H:i
uzdarys gaidziu saita tuoj :D
 
 
0 # .a. Y-m-d H:i
bet koks nesveikas tas istatymas. absurdiskas. tiek drausti... cia tam, kad ka nors neapsiziurejusi , besidominti istorija, galetu nubausti, kad isvis zmones nezinotu nei kaip tie zenklai ar zmones atrode, nei su visuo tuo susijusios istorijos. kas cia tokio- sugiedot SSRS himna. arba uniforma drausti- nu negaliu. paimsiu, nusipirksiu kur nors turgely kaip istorine vertybe kazkokia sena uniforma, gal net neklausiu, kokios ji valstybes, nes man tai yra dzin, kokios valstybes politika buvo vykdoma ta uniforma apsirengusio zmogzudystem... nesiuosi ja namo- mane ir supakuos- jega. ABSURDAS. reikia uzsibarikaduoti kur nors, kad atsauktu ta debilu istatyma. tegu visos idejos, zenklai, paveiklsleliai, veidukai etc. reiskiasi, tegu zmones didkutuoja, o ne pogrindy uzsidare planuoja kokius nors ispuolius pries juodaodzius , pvz... juk tokie dalykai- daug pavojingesni. kas cia per totalitarizmas - viska drausti. absurdas kazkoks. negaliu, kaip sunervino dar karta galvoijant apie tokia absurdiska kontrole. nu sudas.
 
 
0 # to a.tyrinėtojas Y-m-d H:i
Kodėl totalitarizmas? Tai demokratija. Nes demokratija - tai demokratų valdžia. O mūsų valdžioje dabar sėdi vien patys tikriausi demokratai. Argi ne taip? Kaip prieš 20 metų sėdėjo vien patys idėjiškiausi marksistai-leni nistai. Kurie, vieną gražią naktį, ėmė ir pavirto visi į idėjinius demokratus. Ir susėdo valdžion iš naujo. Su šūkiais "sukursime šviesią kapitalistinę ateitį", "nėra tokių tvirtovių, kurių demokratai negalėtų paimti" ir "profesorius Landsbergis visada teisus". Visai demokratinei liaudžiai rėkiant "valio". Todėl kame čia totalitarizmas? Čia demokratija. Atmink: jeigu tau liepia melstis Stalinui - tai totalitarizmas; o jeigu tau liepia melstis Landsbergiui - tai demokratija. Labai paprasta ir nepaneigiamai demokratiška. Tiesa, dar daug yra nesimeldžiančių , ir net besidergiančių. Ką gi, pats profesorius Landsbergis pripažįsta, kad mūsų demokratija kol kas nėra tobula. Bet ji bus, bus tobula, trockistų-zinov jevininkų-bucha rininkų blokas bus nušluotas, mendelistų-morg anistų pseudomokslas bus demaskuotas, ir tada...!!!
 
 
0 # tarp kitkoevaldas Y-m-d H:i
Pasitaiko oligofrenų, debilų, imbicilų, konservatorių ir netgi Paulius Saudargas... Visko yra gamtoje.
 
 
0 # is kitu pusiudisidentas bacevycia Y-m-d H:i
is dainos zodzio neismesi: partizanas petras tikrai tarkavo lietuviams siknas. vienokiai ar kitokiai atsiprasymo formai tikrai jau atejo metas.

tuo blogiau jums, broliai konCervatoriai.
 
 
0 # --Jonukas Y-m-d H:i
Jo kaip visada konservai pasishiukshlino , cia juos Tevelis ishmoke kaip shmeizhti reikia :D ? Na bent jau veidus zinom kita kadencija asmenishkai agituosiu kad ju nerinktu ;-) va jiems ir bausme grybams! Jei nemoki rashyti tai ir nerashyk nes zodis ne zvirblis! :-) o ypac neshamas i Prokuratura! Sheip buciau portalo savininkas pagalvociau ar tik nereiketu shitu shmikiu i teisma paduoti uzh shmeizhta.. nes cia jie rimati apsikakojo.. CHE! Konservus i muila!
 
 
0 # konservaina konservai.. Y-m-d H:i
kaip visada daro o tik paskui galvoja, tokie jau tie konservatoriai pas mumi..o beje kaip ten bebutu, bet as savo mazoje makaulyteje vis tiek glaudziai sieju komunizma su anarchija..t.y. kad is esmes egzistuojant anarchinei santvarkai zmones burtusi i komunas.