Pasidaryk pats: Indėniška pirtis
pasidaryk pats

indeniska pirtis 0        Artėja šiltesnis metų laikas su jam būdingomis pramogomis. Viena tokių – indėniška pirtis. Nesunkiai padaroma ir savo funkcijomis niekuo nenusileidžianti tradicinėms pirtims, o kartais net pralenkianti. Visų pirma – kaina. Išleidę keliolika litų įsigysite visas tokios pirties statymui reikalingas medžiagas, kurios tarnaus ir teiks malonumą ilgus metus.

 

Antra – mobilumas. Visos statybai reikalingos medžiagos ir įrankiai nesunkiai tilps ant dviračio bagažinės, baidarėje ar automobilyje. O be to, pirtį galėsite statyti ten, kur norite, o ne ten, kur leido valdžios utėlės.

 

Renkantis vietą indėniškai pirčiai žiūrėkite, kad vietovė būtų miškinga, nes reikės tikrai nemažai malkų. Netoliese turi būti vandens telkinys, kad būtų galima atsivėsinti po kaitinimosi.

 

indeniska pirtis 2

 

Pirmiausia pastatomas ugniakuras. Atviroji ugniakuro pusė turėtų būti atsisukusi prieš vėją. Ugniakuras nuotraukoje statytas netoli sugriuvusios sodybos, todėl turėjome plytų. Galima naudoti vien akmenis. Ugniakuro statymui reikia iš anksto pasirūpinti 1-2 geležiniais strypais, maždaug 70 cm ilgio. Puikiai tinka senų vandentiekio vamzdžių nuopjovos ar kažkas panašaus. Kibiras ar puodas su vandeniu ugniakure nebūtinas, bet karšto vandens turi būti. Jis bus naudojamas pilti ant akmenų, vantoms mirkyti. Ant akmenų pilant šaltą vandenį, jie greit praras sukauptą šilumą.

 

indeniska pirtis 3

 

Ugniakurą kūrenti pradėkite maždaug 3-4 valandos iki tamsos. Ugnies turi būti daug. Galima į ugniakurą kišti rąstų, šakų galus ir po truputį stumti į vidų. Labai patartina visai šalia ugniakuro suręsti kokį primityvų suolą, nes sėdint kaitintis patogiau. Artėjant sutemoms, sudeginkite paskutines malkas ir iškaskite žarijas. Mes naudojomės aliuminiu baidarės irklu. Kitais atvejais turbūt reikėtų iš anksto pagalvoti apie kokį kastuvą.

 

indeniska pirtis 4

 

Dabar aplink ugniakurą reikia suręsti patalpą kaitinimuisi. Šiuo atveju panaudojome karkasinę 2x3 m plastikinę palapinę. Nors ir atrodo paprasčiau, bet nepasiteisino, nes per didelis tūris, sunku gerai užsandarinti plyšius.

 

Geriau tiesiog sukonstruoti iš karčių 2x2x1,5 m rėmus, ant jų užmesti polietileno gabalą (maždaug 6x6 m), jo kraštus prispausti prie žemės – ir pirtis paruošta.

 

Jau turėjo ir sutemti, todėl drovuoliams bus drąsiau išsinerti iš drabužėlių. Jei naktis nusimato tamsi, pačioje pirtyje galima uždegti vieną žvakutę, kitą – prie įėjimo į vandenį. Jei norite aromatų, galite į 1l karšto vandens įpilti šlakelį alaus ir tada pilti jį akmenų. O dar geriau – susirišti kadagines vantas, jas nuplikyti, o likusį vandenį naudoti pilant ant akmenų.

 

Tokioje pirtyje per vakarą galima kaitintis 2-4 kartus, kartais ir daugiau. Kai akmenys nebeturi pakankamai karščio, patalpa prisipildo drėgno garo (koks būna turkiškose pirtyse), ir tai reiškia, kad kaitinimasis baigėsi. Tada galima atsikimšti alučio.

 
RB
2010 02 10
 
indeniska pirtis 1

 

 

Komentarai  

 
0 # biškį per ankstikkk Y-m-d H:i
Lauke dar labai šalta, o anarchistai kažkodėl lauko pirteles siūlo. Iki vasaros užmiršiu.
 
 
0 # pirtisEdmundas Y-m-d H:i
Per daug čia sudėtingai pateikta. Aš naudodavau metalines sulenktas groteles, ant kurių sukraudavau akmenis ir "Pamir" tipo brezentinę palapinę išpjautu dugnu. Įkaista per dvi valandas, palapinę uždengus polietilenu, karštis laikosi ilgiau. Vandens pašildydavau plastikiniuose buteliuose (šitų tai pilnos ežerų pakrantės), pakakdavo trims užėjimams į pirtelę.
 
 
0 # ewwe Y-m-d H:i
O tai pamir palapinė nesudėtinga? Man kažkaip polietileno gabalas paprasčiau atrodo. Ir bamabaliniu vandeniu vantų nenuplikysi... Ai, bet nesvarbu, tau gerai ir valio. Kiek žmonių, tiek ir pirčių.
 
 
0 # hmjauns Y-m-d H:i
manau kad geriausia butu lenkta palapine, kad tolygiai karstis pasiskirstytu o ne i virsu sukiltu. Nors tiksliai nezinau. Isbandyti neteko
 
 
0 # KompiuterastaiViktoras Butas Y-m-d H:i
Eikit i armija, dar ne to ismoksit
 
 
0 # llapė Y-m-d H:i
Nx ta armija su visom jos pirtim, jei gali pats išmokt ir pasidaryt.
 
 
0 # pirtisto we Y-m-d H:i
Na, dažniau naudojant nusibosta raišiotis celofanus ant pagaliukų, nors ir tokius esu išbandęs. Dėl vantų sutinku, bambaliu nenuplikysi, bet tam, kad galėtum vanotis, palapinėje per maža vietos, o prikaitinti keliolikos kubų pirtelę (tokią, kad būtų daug vietos) ne juokų darbas.
 
 
0 # AJonas Y-m-d H:i
Sveiki, sumaniau ir aš tai išmėginti, noriu paklausti ar uzkaista pirtelė po anglių iskasimo ir palapinės uždegimo iškart, ar po to kai akmenys laistomi. Kiek maždaug galima išgauti laipsnių karščio? Ačiū
 
 
0 # Pasidaryk pats: Indėniška pirtisMonika Y-m-d H:i
Music and sounds - Some child bouncers have a in-built sound machine
that can pay white noise, music baby swings and bouncers: http://ahzkt.gotoip55.com/comment/html/index.php?page=1&id=112776 sounds While these sounds might
be very soothing to a child, hearing the same sound on repeat could drive you
crazy.