Rinkimams artėjant: filmo „Nužudyti drakoną” peržiūra ir aptarimas
švietimas

NUZUDYTI DRAKONA     Spalio 10 d., trečiadienį, 18 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia žiūrėti ir aptarti kultinę rusų režisieriaus M. Zacharovo juostą „Nužudyti drakoną” (1988). Filmas itin tinkamas žiūrėti prieš rinkimus, nes skatina susimąstyti apie valdžios esmę bei prigimtį. Peržiūra vyks baro „Misterija” II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje. Filmas įgarsintas originalo kalba su angliškais subtitrais.

     Filmas „Nužudyti drakoną” – tai filosofinė kino alegorija, tirianti valdžios kilmės bei valdžių kaitos problemas. Iš kur atsiranda valdantieji? Kodėl žmonės leidžiasi valdomi? Kas atsitinka, kai viena valdžia keičia kitą? Į šiuos iš pirmo žvilgsnio paprastus, tačiau iš tikro sunkius klausimus filme atsakoma daugiaprasme simbolių kalba, kurią savaip supranta kiekvienas žiūrovas.

     Filmas, susuktas pagal 1942-1944 m. dramaturgo J. Švarco pjesę „Drakonas”, perkuria folklorinius įvairių tautų pasakoms apie didvyrį, kuris nužudo drakoną ir išgelbsti žmones iš vergijos. Kitaip nei pasakose, filme žmonės nenori, kad juos kas nors išvaduotų iš drakono vergijos, o išvaduoti jie savo noru trokšta užsidėti kito drakono jungą.

     Keliaujantis riteris Lancelotas, nugalėjęs žiaurųjį drakoną ir išlaisvinęs miestą, priverstas sugrįžti, nes drakoną pakeitė buvęs jo pakalikas, dabar tapęs miesto burmistru. Riteriui paaiškėja, kad nužudyti drakoną nepakanka. Reikia, kad drakoną savyje nužudytų kiekvienas miesto gyventojas…

     LUNI info

     2012 10 09

    

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.