Rugpjūčio 15 d. Budapešte surengtos trys antifašistų demonstracijos
aktyvizmas

antifa vengrija        Rugpjūčio 15 d. Budapešte buvo surengtos 3 protesto demonstracijos, nukreiptos prieš neonacių maršą, skirtą Hitlerio pagalbininko Rudolfo Hesso, nusprendusio nusižudyti 1987 m. rugpjūčio 17 dieną, mirties metinėms. Vieną demonstraciją suorganizavo piliečių judėjimas „Piliečiai prieš ultradešiniuosius“ („Civilek а Szélsőjobb Ellen Mozgalom“), antroji buvo suruošta feminisčių grupės, o trečiąją surengė „Anti-Racist Mobilization“ grupė, kuri susideda iš anarchistų, antifašistų ir juos palaikančiųjų aktyvistų.

 

Neonacių maršas oficialiai buvo uždraustas, bet sklido gandai, kad tą pačią dieną bus organizuojami mažesni nacių maršai. Neonacių grupuotės – „NS Hungary“, kuri tarnauja kaip „skėtinė“ priedanga fašistuojančių skinhedų organizacijai „Blood & Honour“, taip pat „Pax Hungarica“, „Kruvinasis kardas“ („Veres Kard“) ir vadinamieji „Vengrijos skinai“ („Skins Hungaria“) – buvo pažadėjusios paskelbti maršų vietą rugpjūčio 13 dieną. Kalbama, kad neonacių maršus neoficialiai parėmė „Vengrijos gvardija“ („Magyar Garda“) – nacionalistų grupė, palaikoma dešiniosios „Jobbik“ partijos. Paramos tikėtasi iš vietinių skinų, futbolo sirgalių ir užsienio neonacių grupuočių.

 

Be to, Vengrijos žmonių požiūris į neonacius tampa vis labiau pozityvus. Situacija Vengrijoje iš tiesų yra gana pavojinga, nes vis daugiau ir daugiau žmonių palaiko nacionalistines idėjas, antisemitizmą, priešišką požiūrį į romus ir homoseksualus. Be to, vengrai paprastai linkę manyti, kad ultradešinieji, tarp kurių nemažai atvirų neonacių, yra tautos didvyriai, siekiantys išvalyti vengrų naciją ir išvaduoti šalį nuo imigrantų bei tautinių mažumų. Kita vertus, antifa aktyvistai dažniausiai nesusilaukia deramo dėmesio iš paprastų žmonių, nes šiems trūksta žinių ir informacijos apie antifašistų judėjimą.

 

Labai svarbu atkreipti vengrų ir pasaulio visuomenės dėmesį į dabartinę situaciją šalyje ir užkirsti kelią besiliejančiam pykčiui prieš žydus, romus ir homoseksualus. Atėjo laikas parodyti tikrąsias vertybes, atkreipti žmonių dėmesį į stiprėjantį nacionalistų judėjimą Vengrijoje, apsaugoti žmogaus teises tų, kuriuos neonaciai pasirinko savo aukomis. Laikas rodyti solidarumą su pasauliniu antifašistų judėjimu. „Anti-Racist Mobilization“ grupė kviečia pareikšti TARPTAUTINĮ SOLIDARUMĄ su Vengrijos antifašistais. Vengrija – be nacių!

 

Pagal indymediacall.blogspot.com parengė LUN

2009 08 16
 
                
 
                
 
antifa vengrija

 

Komentarai  

 
0 # aaaaaaaaa Y-m-d H:i
"vengrija be naciu". kokia jus teise turit kistis i kitos valstybes vidaus reikalus? Cigonu gynejai didieji, eikit pakovoti uz taboro tasko issaugojima
 
 
0 # šešioms apinčius Y-m-d H:i
Į ką kreipiesi?

Jeigu į šio teksto autorius - „Anti-Racist Mobilization“ grupę, vadinasi, atrodai debilavotai, nes šios grupės nariai yra Vengrijos valstybės piliečiai.

Jeigu į šio teksto vertėją - LUN, vadinasi, atrodai labai debiliškai, nes teksto vertimą iš svetimos kalbos prilygini kišimuisi į svetimos valstybės reikalus.

Jeigu į portalą a.lt, kuris šį vertimą paviešino, vadinasi esi visiškas debilas. Tingiu aiškinti, kodėl.
 
 
0 # :DFock Y-m-d H:i
"antifa aktyvistai dažniausiai nesusilaukia deramo dėmesio iš paprastų žmonių, nes šiems trūksta žinių ir informacijos apie antifašistų judėjimą."
Ko jie tikisi? Kad visi pamirš 1956 metus ir rimtai žiūrės tokius urodus, kurie putojasi "nuosavybė yra vagystė" arba identiškom frazėm kaip komunistai (revoliucija, kova su buržuazija, fašistinė diktatūra)?
 
 
0 # RE: pinčiuslun Y-m-d H:i
žinoma lengviau pasakyti jog esi debilas, nei protingai argumentuoti, ir aš nieko nesakysiu, ne todėl kad tingiu, na jūs patys suprantat (-;
 
 
0 # istoregui fuckui+ Y-m-d H:i
"Kad visi pamirš 1956 metus"
Gal jie geriau prisimintų, kas toks buvo Imre Nagy.