Zeitgeist.lt autorius: „Norint, jog kažkas pasikeistų, reikia nustoti žaisti šios sistemos žaidimą“
aktyvizmas

Gana        Tai mano paskutinė rašliava šiame puslapyje. Artimiausiu metu visos teisės bus perduotos asmenims, kurie norės toliau kuruoti šį tinklapį. Tolimesnio intereso jį prižiūrėti nebeturiu. Galbūt kažkam įdomu, kodėl? Norint į tai atsakyti, reikia grįžti į pradžią, į pirmą dieną, kai paleidau šį puslapį. Tada, kaip ir dauguma Zeitgeist žiūrovų, buvau šokiruotas esamos pasaulinės situacijos. Džiugu buvo pajausti, kad tuometinės mano idėjos puikiai sutapo su Zeitgeist skleidžiamomis idėjomis. Todėl pradėjau rašyti daug straipsnių ta tema…


Labai greitai puslapis įsivažiavo. Buvau pakviestas net į radiją ir pravesti LUNI paskaitos. Iškart po to sekė puslapio praplėtimas. Tai yra: forumo paleidimas, bandymai versti filmus ir rengti susitikimus. Išties, šios svetainės dėka susipažinau su daugybę įdomių žmonių. Tai tik leido toliau tęsti pasaulio problemų nagrinėjimą. Labai greitai stipriai prasiplėtė ir mano žinių bagažas. Tai leido rašyti vis naujus straipsnius ir daryti naujas išvadas. Kartais straipsniai buvo gana tolerantiški, kartais pikti. Ypač tada, kai nebeišlaikydavo kantrybė matant įvykius, kurie vyksta mūsų pasaulyje.

 

Bet po kurio laiko mano idėjos staiga pradėjo krypti nuo originalių Zeitgeist. Ir greitai supratau, kad rašau ne apie Zeitgeist idėjas, o savo. Dėl to rašymą nutraukiau. Mačiau, kad žmonės nelabai supranta, apie ką kalbu. Galbūt tai dėl mano negebėjimo tiksliai perteikti mintis ar dėl jų nenoro jas priimti. Tačiau dabar jau jokio skirtumo.

 

Išties, įkurdamas tinklapį, turėjau tikslą perteikti Zeitgeist idėjas, o ne kurti judėjimą ir bandyti „gelbėti” pasaulį. Bet taip jau išėjo, kad įsivėliau ir į judėjimą, kuris nors ir vangiai, bet vyko. Deja, tai man kenkė labiau nei tikėjausi. Iš prigimties esu mąstytojas, todėl žūtbūt norėjau rasti atsakymus, kurie nuolat iškildavo. Vis bandžiau rasti būdą, kaip pakeisti sistemą, kurioje dabar gyvename. Tai atėmė daug sveikatos ir nervų. Negalėjau susitaikyti su mintimi, kad nėra atsakymo į tokį svarbų klausimą.

 

Puikus atsakymų paieškos pavyzdys – „Diena, kai sustojo Žemė”. Šios istorijos idėja kilo bandant užmigti. Kankintis teko ilgai, kol suėmė miegas. Bet tai dar nebuvo pabaiga. Teko keltis 3-ią nakties ir sėsti rašyti, nes kitaip organizmas atsisakė klausyti. Ir tokių atvejų buvo ne vienas – kai mintys kankindavo tol, kol jas išliedavau tekstu.

 

Tada dar nesupratau, bet tokie „nuolatiniai” kankinimaisi bei nuolatinis neigiamos informacijos pumpavimas į save išties sugadino mano sveikatą. Net taip savo mylimą sportą mečiau. Galų gale pradėjau sau užduoti klausimus: „Kam aš tai darau? Kokia man iš to nauda? Ar čia nėra vėjų vaikymasis laukuose?”. Šiuos atsakymus gavau. Žinoma, jie nedžiugino, bet logika turėjo paimti viršų.

 

„Nėra tikslo gelbėti tų, kurie patys nenori gelbėtis arba tiki, kad juos išgelbės kažkas kitas.” Ir nors ši mintis man kilo senokai, ji iki šiol yra nepakitusi. Galbūt tik prasiplėtusi. Kodėl aš taip manau? Tam yra kelios priežastys. Pirma - norint pamatyti globalius pokyčius, jie turi įvykti pačiame mažiausiame lygmenyje. Tai yra, žmoguje. Ši idėja daug kam nesvetima. Tik dauguma praleidžia vieną labai svarbų dalyką. Norint pokyčiams įvykti žmoguje, jis turi ne tik jų panorėti, bet ir pats imtis juos įgyvendinti.

 

O dabar stebėkite situaciją. Esu gavęs daugybę neigiamo turinio komentarų. Esu prašęs daugybės žmonių išreikšti savo nuomonę straipsniais. Esu gavęs nesuskaičiuojamą kiekį laiškų su turiniu „noriu prisidėti”. „Noriu prisidėti” – argi jums nekelia šypsenos šie žodžiai? Man kelia. Ir galiu atsakyti, kodėl.

 

Būtent ties „noru” viskas ir pasibaigia. Atrodo, tada lyg visi kažko lauktų. Lyderio, o gal vadovo, kuris nuvestų už rankutės paėmęs ar kaip kai kurie gyvūnai – suvirškintų viską ir paduotų ėdimui. Mano nuomonė vis dar nepakitusi – kol visi netaps lyderiais ar vadovais, tol niekas nesikeis. Nes pirma ir pati didžiausia šiuolaikinio žmogaus problema – iniciatyvos stoka. Bet čia nereikia kaltinti žmogaus. Nereikia kaltinti ir sistemos. Tiesiog tokios „žaidimo taisyklės”. Nuo pat gimimo mums skiepijama ir augame tokioje aplinkoje, kur beveik viskas „padaroma už tave”. Tegauni galutinį produktą ir juo naudojiesi, nesukdamas galvos, kaip jis buvo padarytas. Tai sėkmingai galima pritaikyti ir žinių įgijimui. Juk mokyklose, universitetuose ir kitose panašaus plauko įstaigose tas tik ir tedaroma. Tau duoda suprasti, kad tau tereikia „mokytis”. Visą informaciją, apdorotą ir suvirškintą, mes tau pateiksime, tu tik mokykis. Aš klausiu jūsų: What The Fuck???

 

Tarkime, dabar staiga atimame iš žmogaus galimybę mokytis pagal šią sistemą. Kas bus? Jis žlugs visais įmanomais būdais. Nes jis neturi INICIATYVOS pradėti tai daryti PATS. Žinoma, kartais kai stipriai prispaudžiama „sėdynė”, tada pradeda lįsti iniciatyvos daigai. Atrodo, lyg pabunda žmogus iš letargo miego. Bet dažniausiai tas pabudimas būna trumpas ir sėkmingai vėl užmiegama.

 

Tai kaip gi kažkas gali pasikeisti, jei viskas turi būti daroma už žmogų? Kaip galima tikėtis iš žmogaus veiksmų, kai jis dreba dėl savo darbo, už kurį jam moka grašius, kad jis jį mes ir ims ieškoti kito? Žinoma, klasikiniai argumentai: šeima, vaikai. Negalima jų palikti be duonos namie, reikia arti, kad ir už centus. Vėlgi: WTF? Tokios situacijos problema yra savo srities neturėjimas. Jei esi eilinis darbininkas – prarasti darbą problema didžiulė. O kodėl žmogus yra tik darbininkas? Manote, gimė negabus? O gal šiaip tingėjo mokytis? O gal… ši sušikta SISTEMA užgniaužė bet kokią iniciatyva jam vos tik gimus?!

 

Meskite iš galvos tas nesąmones, kad žmonės nesugebėtų už save pastovėti ir išdrįsti keisti savo gyvenimą. Jie tai darytų, ir labai sėkmingai, jei būtų augę ir auklėjami visiškai kitaip. Bet čia tik dar viena utopija. Tu negali auklėti žmogaus pats būdamas jos vergu. Kitaip tariant, gimęs vergu ir mirsi vergu.

 

Ką, slysta žemė iš po kojų? Toliau – dar įdomiau. Pasirodo, sistemos pakeisti neįmanoma. Nes ši sistema – tai save balansuojantis mechanizmas, kuris tave privers žaisti pagal savo taisykles arba suvirškins ir išspirs. Tačiau net ir tada tu pasitarnausi jos balansavimui. Taip veikia sistema.

 

Atmink, tu negali sugriauti to, ko neapčiuopi. Tu gali tik žaisti. Ir visi tokie judėjimai ir ideologijos kaip Zeitgeist ar kitos, yra tik įrankiai sistemai balansuoti.

 

Kol kas šiuo klausimu esu priėjęs išvados, kad norint, jog kažkas pasikeistų, reikia nustoti žaisti šios sistemos žaidimą. Reikia nutraukti balansavimą, kurį taip sėkmingai atlieka visi „pasaulio gelbėtojai”. „Pasaulis bus išgelbėtas tada, kai išmirs visi jo gelbėtojai”. Tai mano frazė, ir iki šiol ji tiksliai apibūdina mano požiūrį į bet kokias sąmokslo teorijas, ideologijas ar religijas, pasirengusias išgelbėti pasaulį.

 

Tik nesupraskite klaidingai, nesakau, kad Zeitgeist yra blogai. Zeitgeist, kaip ir dauguma kitų ideologijų, yra būdas sukratyti tavo smegenys. Priversti nervų impulsus pasiekti smegenų vietas, jau atrofavusias nuo nemąstymo. Bet, mano asmenine nuomone, tai neturi tapti absoliučia siekiamybe. Tai yra, ji neturi siekti globalaus pripažinimo, nes to niekada nebus. NIEKADA! Sistema neleis sunaikinti status quo. Nes nėra jokių piktų dėdžių, kurie specialiai tampo visą pasaulį už marionetės virvučių. Yra tik sistema, kuri vystėsi ir buvo sukurta pačių žmonių. Ar tai turčių ar vargšų, bet prisidėjo kiekvienas.

 

Ko gero, jau nuklydau į lankas, tačiau tai, ką parašiau, yra priežastys, kodėl aš savęs niekada nesurišiu su viena ideologija. Mano akimis, tai visiškas savęs apribojimas ir daugybės informacijos kanalų nukirtimas.

 

Tikiu, kad daug kam nepatiks, jog nuvertinu Zeitgeist idėjas. Aš dar kartą sakau: taip nėra. Dar galbūt kils noras paklausti: o tai ką tada daryti? Na, jei jums kilo toks klausimas, tai jau ir atsakymo nereikia… Žiauru, bet tai tiesa. Reikia pradėti galvoti. Susigrąžinti prarastą iniciatyvą ir siekti to, ko jūsų širdis išties trokšta. Pasaulis pagerės savaime. Ir jo sulauks ne jūsų vaikai ar anūkai, o jūs patys!

 

Radikaliau tai galėtų skambėti maždaug taip: „Nustokite žaisti. Abejokite viskuo. Stebėkite ir analizuokite. Raskite save. Galų gale įsivaizduokite, jog esate vienintelis žmogus Žemėje. Ką tada darytumėte? O gal tada jūsų egzistavimas prarastų prasmę? Baisoka eiti tokiais keliais? Gaila, bet tai vienintelis būdas išjudinti savo smegenis! Su savo protu reikia dirbti, nes tai galinga mašina. O jei ja naudositės tik paviršutiniškiems dalykams, tai nieko gero nesitikėkite.“

 

Išties dar norėčiau daug daug rašyti. Tačiau tai vis tiek nieko nepakeis. Vieniems patiks, kitiems ne. Vieni ignoruos, kiti pasisems žinių. Galutiniame rezultate vis tiek niekas nepasikeis. Taigi pabaigai norėčiau palinkėti visiems Zeitgeist idėjų šalininkams sėkmės, o svarbiausia – atviro proto bet kokios idėjoms.

 
2010 01 20
 

Taip pat skaitykite: Zeitgeist.lt autorius: Kodėl aš mečiau mokslus

 

banksy caveman

 

Komentarai  

 
+1 # -Mefisto Y-m-d H:i
Sektos vadovas pasitraukia į pensiją.

Zeitgeist ir "Projektas Venera" praktiškai tokio pat rimtumo judėjimai kaip scientologai, kurie apsimeta besiremiantys mokslu. Na kas per fck sėdėti ir paišyti "ateities" vaizdus: http://www.zeitgeist.lt/galerija . "Projekto Venera įsivaizduojamas ateities transportas" - o kur techniniai aprašymai?

"Ko gero, jau nuklydau į lankas, tačiau tai, ką parašiau, yra priežastys, kodėl aš savęs niekada nesurišiu su viena ideologija. Mano akimis, tai visiškas savęs apribojimas ir daugybės informacijos kanalų nukirtimas"

Jei skeptiškai žiūri į visą informaciją, tai epitetas kalba už save - būsi skeptikas. Arba kitais klausimais, kur manai, neįrodoma - agnostikas.

Bendrai, matosi Zeitgeist jau gerai paveikė, jei įsivaizduojama, kad pasivadinęs "anarchistu" nuo prarasi kažkokius informacijos kanalus :D
 
 
+1 # @Anarchist Y-m-d H:i
na išsipasakojo žmogus, šaunu, jam palengvėjo.
 
 
-1 # anarchofeminizm o poziuriuanarchofeministas b. Y-m-d H:i
taip ir gimsta vaneigemai, hakimbejai ir erlickai: po skepsio ir nihilizmo, ateis sarkazmas ir saviironija (arba vasaros 5, saugokis!)...

zinoma "reikia nustoti žaisti šios sistemos žaidimą", kas ir yra sekmingai daroma: 3-4 zmones per du metus... ant nykstukines lietuvos... globalistinio, panekonomistini o maro salygomis... cia ka - mizeris?
ar jus norite kaip koks sindikalistas vieno "solidarnosc[lt ]" pagelba (tuomet ijunkit dar ir vatikana) "pakelt" [ofisu] proletariata?
 
 
0 # Anarchists against conspiracy nutsalex Y-m-d H:i
Tegu visi tie Zeitgeist, Ufo, Alex Jones, David Icke, 9/11 inside job, JFK eina velniop! Visi jie tokie patys fanatikai kaip ir visi kiti religijos fanatikai. Anarchistų atsaka į konspirologus jau pareiškė Noam Chomsky http://i3.ytimg.com/vi/BzGd0t8v-d4/default.jpg http://www.youtube.com/watch?v=LoDqDvbgeXM o vienas iš didžiausių anarchistų forumų duoda baną už bet kokia tema apie konspidiotus: http://forums.infoshop.org/viewtopic.php?f=12&t=7849
 
 
-1 # chomskyalex Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=BzGd0t8v-d4 http://www.youtube.com/watch?v=LoDqDvbgeXM
 
 
0 # anarchofeminizm o poziuriuanarchofeministas b. Y-m-d H:i
tuk tuk tuk... svarbu suderint su majoru, o tada galima prikliedet nuostabių dalyku. o jei kliedet kuribingai tai majoras dar ir vyno užbasliuos.
Visi i disidento, anarchofeniosto b. stukaciu brigadas
 
 
0 # ziurek tu manIlythiiri Y-m-d H:i
Iki dar 1 daejo :-)

Ir sekminga netgi sekanti stadija, kuri arba "uzknisot uzsipiskit" arba visa kita :D
 
 
0 # diagnozeKostia Y-m-d H:i
3 viename. Isamiau teirautis pas gydinti psichiatra.
 
 
+1 # :)zeitgeist.lt Y-m-d H:i
Apgailėtina...
 
 
-1 # .Nocturne Y-m-d H:i
Ko jūs čia ant zeitgeist varot ? Tas judėjimas daugiau žmonių į anarchistų pusę patraukė negu kiti manifiestai. O kas liečia sci-fi miestus ir automobilius, tai net nevisi užkietėję zeitgeistininka i juos yra matę. Ten visai ne tame pointas. Tas filmas parodė dabartinės santvarkos absurdiškumą ir neišvengiamą kolapsą. Tame judėjime nei vieno nėra "atsiribojusio" nuo kitų šaltinių, ar įdėjų. Jūs džiaukitės, kad tokių kaip zeitgeist yra. Tai dar vienas akmuo į jūsų taip nekenčiamo kapitalizmo daržą.
 
 
0 # Jie vadinamiNocturne Y-m-d H:i
TROLIAIS
 
 
+1 # 2 (pažįstamas)anarchofeministas b. Y-m-d H:i
neskleisk,
juozis erlickas -- siuo metu vienas kryptingiausiu ir nuosekliausiu kapitalizmo kritiku rytu ir vakaru europoje. mums -- kur kas aktualesnis uz buhalteri marxa.
 
 
0 # kitaip tariantanarchofeministas b. Y-m-d H:i
gali buti gali buti, juozui dar toli iki marx: ir ant gramo darymo (sumuse ne vienos aludes rekorda), ir ant svetimu ideju vogimo (smeklas mate ne tik Swedenborg'as). ..
 
 
0 # anarchofeminizm o poziuriuanarchofeministas b. Y-m-d H:i
yra labai svarbu ne tik slanguoti, painiojant ir iskreipiant menkai zinomu (tu dar geriau, maziau sansu kad kas nors zinos ka tai reiskia)savokas , bet ir sukeliant "diskusijas" apie pasalinius klausimus. Trolingas jega. Majoras ta labai megsta ir stato uz tai vyno.
 
 
0 # grįžtant prie temosen arche Y-m-d H:i
Suprantu autoriaus neviltį ką nors pakeisti. Atrodo, kad sistema neįveikiama, veikianti uždaro rato principu. Sistema visur sėja pasyvumą ir apatiją skatindama vienintelį akstiną veikti - norą pralobti ir patirti malonumų. Visi kiti norai bei troškimai lieka už sistemos ribų ir yra automatiškai pašalinami, nes žmogus, turintis tokių norų, ima paprasčiausiai skursti. Todėl jam lieka tik dvi alternatyvos - arba įsijungti į sistemą, arba dvėsti iš bado. Kito, tarpinio, kelio lyg ir nėra. Jį dar reikia sugalvoti.
 
 
0 # Zeigeist-Komuni zmasViktoras Butas Y-m-d H:i
Zeitgeist tai visiškai nerealus ir smerktinas dalykas. Įdomu kokiu būdu jie stabdytų vis didėjantį gyventojų prieaugį(steril izacija, loterija, ar kaip kitaicai) Kaip kurtu avalyne ar sijonus, kogero būtų 5 rušių. Kaip suprantu neliktų ir valstybių, o tuo pačiu ir Lietuvos. Čia gyventų kinų, negrų ir indusų mišinys, o kas prisimitų senasias Lietuvos tradicijas(dain as, šokius, kalbą)Ir tai ačių savanaudiškai žmogaus prigimčiai niekada nebus. Todėl, kad visi norės išsiskiti iš kitų, turėti daugiau ir gražesnių mergų, daugiau palikuonių, daugiau prisiminimų, daugiau visko....
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
siaip zeitgeist, siulo alternatyva - ekonomika,parem ta gamta(ar kazkas panasaus), taciau tuo miestus is ko statyti?visa zeitgeist alternatyva remiasi, tik technologiju pazanga, taciau ar technologijos spes taip pazengti, kad dar kazkiek gamtos liktu?man, tas visas futuristinis pasaulis, kazkoks dirbitinis atrodo,gamta netika,nelaukin e(suprantu, kad su kompu padaryta,bet vis tiek..). o kaip prie sitos alternatyvos prieiti?a?lyg ir nesako, revoliucija?ar valdzia uzimti, ir valdyti alia proletariato avangardas?nela bai aisku...
bet siaip galutinis tikslas,komuniz mas,zeitgeist,a narchija kazkuom panasus- visiskas issivadavimas nuo valdzios ir laisvos zmogaus valios sukurimas.
 
 
0 # Ptikėkit Patikėkit Patikėkit PatikėkitViktoras Butas Y-m-d H:i
Zeitgeist pasaulis tai vienas iš šių filmų dviejų versijų. Greičiausiai tai žmonės daržovės būtų kaip Demolition Man http://www.youtube.com/watch?v=18e4GeUwVWs arba su laiku dar labiau taptų kontroliuojami iki http://www.youtube.com/watch?v=TlqpfV9marA&feature=related
 
 
0 # anarchofeminizm o poziuriuanarchofeministas b. Y-m-d H:i
" Visi kiti norai bei troškimai lieka už sistemos ribų ir yra automatiškai pašalinami, nes žmogus, turintis tokių norų, ima paprasčiausiai skursti."

gerai jus norit: i rybku s'est i na... sest; i kostochkoj ne podavit'sia. kai ema goldman sake, kad nedalyvaus revoliucijoj, jeigu nebus sokiu, jokiu budu ji neturejo minty "vienos baliaus", o jus negalit -- be sostiniu, "ich bin ladenu", traktoriu ir eskalatoriu...

sistemai pasipriesins tik skurdzius estetas -- suprates technikos absurdiskuma, kontempliuojant is "skurdo grozi" (prancuzijos kalniecio jauciu kinkinysm man kur kas grazesnis uz vilnieciu "fordus")
 
 
+1 # ManyčiauManyčiau Y-m-d H:i
Šitas žmogus yra didis kankinys.
 
 
+2 # apgailetinadimmer Y-m-d H:i
lankausi cia pirma karta nuspaudes sio puslapio linka kazkuriame forume ish skaitytojo komentaro antrashtes. neesme.
kaip supratau ish straipsnio ir komentaru tai sitai liaudziai kurie komentuoja tikrai newisi namie ;-)
kaip supratau zeitgeist nenori iteigti, ikishti, priversti ar kitaip paveikti zmogaus samone. o jaj jus sawe laikantys ishaiuklejusiai s protingais zmonemis taip karshtai cia pilstotes atliekom vienas ant kito, tai tik ir irodo ant kiek jus paweikti esat tu visu pliurpalu :-)
vieni ishsake sawo nuomone o jus tik ir meginat irodyt vienokias ar kitokias tiesas.

Zeitgeist tik PARODE o jus cia apsisike nugaras trinates viens ikita ir ziurit kuris didesne deme paliks.
Paziurejau as tuos filmus. Sudomino, suzinojau dalyku kuriu nezinojau (ir mano reikalas tikesiu jajs ar ne, bet nereksiu wisa gerkle kad yra tiap ar anaip), kai kurios mintys sutapo kai kurios ne. kancofkei padareu ishvadas kad si ideja man patiktu bet bukim realistais kad tai teorishkai imanoma o praktishkai ne.
pabaigai ir pakomentuojant sio strapsnio autoriaus mintis galiu jam pritarti apie jo pamastymus kaip yra ir kaip neturetu but. bet vargsas tu esi jaj teigi kad taip isitraukei ir taip skausmingai dabar ish viso sito bizneso iseini :D apgailetino silpno zmogaus pawizdys. donkichotas nerades meiles ;-)

aciprasau uz rasytines klaidas.
 
 
0 # kanapiniskanapinis Y-m-d H:i
visi ateinate, komentuojate, tačiau kiekvieną dieną didžioji jūsų dalis (jei ne visi) grįžtat į tą vadinamą realų pasaulį, kur dirbate, mokotės, einat į parduotuvę ir t.t. Kol žmogus nepamatys kur, kaip ir su kuo gyvena tol tiek Lietuvoje tiek visame pasaulyje bus Babilonas ir nepadės jokie projektai, joks mokslas ir niekas
 
 
0 # Dalis_tiesosLina Y-m-d H:i
sutinku delto, kad norint tikru pokyciu, reikia kad keistusi visu pirma pats zmogus, jo poziuris ir elgesys. Taciau nesutinku, kad turin kitokia ideja nereikia nieko nedaryti, nes tai bus kova su vejo malunais. Nes visu pirma kad kas keistusi reikia pradeti nuo zmoniu svietimo ir tokiu budu susidarius kritinei masei viskas pamazu naturaliai keiciasi bei materializuojas i.
 
 
0 # Kapitalistinė NirvanaUpe Y-m-d H:i
Man autorius primena Šakjamunį atsivalgiusį paukščių šūdų.
 
 
0 # man patikopraeivis Y-m-d H:i
kas cia parasyta.Zaidim as yra toks,kad didziausia dalis zmonijos visada bus vargsai ir nevykeliai,kaip tu benoretum tai pakeisti nieko neiseis,nes jie paprasciausiai nenori ar tingi keistis patys.Nebent sugebetum uzvaldyt visus pasaulio resursus,o tada galetum ivesti savo tvarka.Tai tokie reikalai,gali rinktis,buti nekenciamu ir laimingu kapitalistu arba dauzyti visa gyvenima galva i siena,begelbeda mas tuos kurie nenusipelno buti gelbejami.Visas pasaulinis progresas tik del gobsumo,norejim o pirmauti,baimes pralaimeti ir t.t.nes norint pirmauti reikia problemas presti efektyviai-vadi nasi analitiskai/log iskai/be jausmu.Meile,pa siaukojimas ir kiti vejai sprendzia problemas didele dalimi jausmais todel i tiksla sliauzia labai letai ir visada atsiliks.Taigi kol vidutinis hormonu balansas vidutiniame organizme bus toks koks yra dabar visada bus 99% vargsai.Kurkit anarchizmo hormonu piliules,gal kas pasikeis,tik klausimas kaip ANARCHISTAI vers tas piliules gerti???:DDD