Trečiasis „Be sienų“ numeris – ir anglų kalba
švietimas

Bez granic        2010 m. kovo viduryje Rygos anarchistai išleido trečiąjį Baltijos regiono libertarų laikraščio „Be sienų“ („Без Границ“) numerį – ne tik rusų, bet ir anglų kalba. Numeryje apžvelgiami naujausi Estijos, Latvijos, Lietuvos, Baltarusijos, Sankt Peterburgo ir Kaliningrado srities įvykiai, aktualūs anarchistams ir libertarams.

 

Pirmasis puslapis pasitinka redkolegijos kreipimusi bei linksmu komiksu „Anarchizmas ir subkultūra“. Pateikiama Sankt Peterburgo aktyvistų veiksmų kronika 2010 sausį-vasarį. Kaliningradui skirtoje rubrikoje analizuojamas pats didžiausias per pastaruosius metus mitingas (2009 m. gruodžio 12 d.), subūręs apie 6000 Putino režimu nepatenkintų kaliningradiečių. Straipsnyje „Koks feminizmas – kokiai Latvijai?“ prisimenamas 2009 m. vasarą Rygoje surengtas „Blondinių paradas“, kuriame dalyvavo apie 500 moteriškos lyties atstovių.

 

Baltarusijos įvykiams skirti su tekstai. Pirmajame jų vertinama politinė situacija prieš Baltarusijos prezidento rinkimus, kurie bus surengti 2011-ųjų pradžioje. Antrajame pristatoma „Aktyvisto biblioteka“, kurią įsteigė Minsko anarchistas, sukaupęs daugiau nei 800 savilaidos leidinių. Nedidelis nuotrauka papuoštas tekstas pasakoja apie 2009 m. birželio 1 d. Tartu mieste duris atvėrusį infošopą, kuriame įsikūrusi anarchobiblioteka. .

 

Kiek ilgesnis tekstas „Kibucas: šimtas istorijos metų“ supažindina su kibucų judėjimo istorija nuo pat pirmojo Deganijos kibuco sukūrimo 1910 m. Nedidelė rubrika skirta ir ekologijai – joje atpasakojamas Sankt Peterburgo aktyvistų susitikimas su Kopenhagos COP15 protestų dalyviais.  Laikraščio priede primenama apie lietuvį Lauryną Mogilą, uždarytą Berlyno kalėjime.

 

Skaityti „Be sienų“ laikraštį rusiškai: http://left.lv

Atsisiųsti „Be sienų“ laikraštį angliškai: http://depositfiles.com

 
a.lt info
2010 03 30
 
bez granic nr 3 english

 

 

Komentarai  

 
0 # idomuKostia Y-m-d H:i
kiek tokio laikrastaplaiko isleidimas kainavo Lubiankai ?
 
 
0 # Nesuprantu siek tiek..Vytis.. Y-m-d H:i
Idomus tas anarchizmas, jei per visokius COP15 ir pan nesamones pasiruose visi savo teises atiduot.. Gal ir JT dar reikia atsiduot.. Jie irgi juk pasauli gelbeja, tiek kad nuo karu.. Bet karas tai bent jau problema kazkokia, o cia net tos nereikia..