Vieša diskusija: kaip tinkamai pažymėti gegužės 1-ąją?
aktyvizmas

Kubilius bybys        Trims profsąjungų susivienijimams – Lietuvos darbo federacijai (LDF), Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) ir LPS „Solidarumui“ – Vilniaus miesto valdžia leido paminėti gegužės 1 d. – surengti demonstraciją Gedimino prospektu ir mitingą prie Vyriausybės būstinės. Demonstracija prasidės gegužės 1-ąją, šeštadienį, 13 val. prie Seimo rūmų esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

 

Profsąjungos, kaip visada, žygiuos pasipuošusios spalvotais balionėliais ir reikalaus „ilgesnių grandinių“ – nemažinti darbo užmokesčio ir neatleidinėti iš darbo. Mitinge prie vyriausybės bus dainuojama pagrindinė demonstracijos daina – ištrauka iš kompozitoriaus C.-M. Schönbergo miuziklo „Vargdieniai“ („Les Miserables“), daug kalbama apie socialinės partnerystės ir Nacionalinio susitarimo svarbą...

 

Socdemai išleido „Nutarimą dėl Gegužės 1-osios paminėjimo“, kuriame sakoma, kad socialdemokratai savo šūkiuose turi atspindėti aktualiausias šių dienų problemas: nedarbo augimą, emigraciją, pensijų mažinimą, nusikalstamą Vyriausybės politiką, raginimą kartu su savivaldybės rinkimais rengti pirmalaikius Seimo rinkimus.

 

Socialdemokratinio jaunimo sąjunga nusprendė būti originali ir išsiskirti iš minios. Jos nariai persirengs įvairių profesijų atstovais: gydytojais, policininkais, gaisrininkais, statybininkais, staliais, virėjais ir pan. O dešinieji, priešingai, nėra originalūs ir vėl bando uždrausti šią šventę. Seimo pirmininko pavaduotojas, TS-LKD narys Česlovas Stankevičius parlamento sekretoriate įregistravo įstatymo projektus, kuriais iš valstybės švenčių sąrašo išbraukiama gegužės 1-oji..

 

Labai tikėtina, kad ir šiemetinė gegužės 1-osios demonstracija bus neįdomi, nepatraukli ir neradikali. Standartinės kalbos, standartiniai šūkiai, standartiniai veidai. Formalumas, kurį iš įpročio atlieka valdžiai parsidavusios profsąjungos ir valdžios ištroškę socdemai.

 

Ar galime sugalvoti ką nors įdomesnio ir radikalesnio? Štai praeitais metais visiems patiko nedidelė anarchistų akcija – būgno dūžiai ir spalvotoje kolonoje akį rėžęs didelis juodas transparantas „BUBILIUS KYBYS“. Ar šiais metais sugalvosime ką nors įsimintinesnio?

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Primename, kad Gegužės 1-osios šventė prasidėjo nuo 1886 m. Šieno turgaus (Haymarket) įvykių Čikagoje. Tų metų gegužės pirmąją Čikagoje įvyko didžiulė taiki demonstracija dėl 8 darbo valandų dienos įvedimo. Nežinomas provokatorius metė į minią bombą. Amerikos vyriausybė nusprendė ta proga susidoroti su darbininkų lyderiais ir surengė viešą teismo procesą, kuriame žmonės buvo teisiami už jų politinius įsitikinimus. Proceso pabaigoje keturi anarchistai buvo pakarti. Šiandien Gegužės 1-oji yra oficiali šventė ir nedarbo diena 80-yje pasaulio šalių.

 

Vienose šalyse ši šventė švenčiama teatralizuotai ir linksmai, kitose ji dažnai baigiasi susidūrimais su ultradešiniaisiais bei policija. Bet greičiausiai niekur ji nėra tokia nuobodi kaip Lietuvoje!

 

Tad atiduokim visą valdžią fantazijai ir vaizduotei, pasiauskim taip, kad buržua prisimintų visus metus! Tegul dreba valdžios ir turčių kinkos (ir langai)!!!

 

Dalyviai registruojami FB grupėje „Kitokia Gegužės 1-osios demonstracija

 
a.lt, 2010 04 29

 

Komentarai  

 
0 # siūlymas 1pinčius Y-m-d H:i
Galima panaudoti tą patį plakatą "BUBILIUS KYBYS" (jei dar neišmetėt) jį atitinkamai patobulinus. Pavyzdžiui, įtarpą įrašius žodžius "dar didesnis" arba "vis dar":-)
 
 
0 # ...neronoop Y-m-d H:i
'Labai tikėtina, kad ir šiemetinė gegužės 1-osios demonstracija bus neįdomi, nepatraukli ir neradikali. Standartinės kalbos, standartiniai šūkiai, standartiniai veidai.'

tai ką, organizuojam riooooots.. :-)
 
 
0 # siulymas Nr.2Kostia Y-m-d H:i
atbaninti Slavik :-) o jei rimtai, tai juk absoliuti dauguma anarkystu yra nedirbantys ar tevu islaikomi studentai. Neisivaizuodju, kokia moraline teise turite svesti sita grynai proletaro svente. As tai per geguzes 1 prie ruso visada nesdavau uzbeskitano sssr veliava. Is principo :-) uz tai gaudavau arba 10rubliu iskart, arba viena atostogu diena:-)
 
 
0 # !!slavik Y-m-d H:i
esu trolis, platinu spamą
 
 
0 # --3kartas Y-m-d H:i
saunuoliai! pabandykite tik tiek kad sukius gal aktualesnius ir radikalesnius , negu niekam neuzkliunantis tik galimybe i jus kaip durnelius visiems ziureti, retro egzotika tipo ,,laisve arkliams,,ir tt susigalvokite,n es durneliais apsimesdami kapitalistu neisgasdinsite o tik pradziuginsite. o ir kova imituodami tik patvirtinsite kad anarhistas tai tik isvirkscias burzujus
 
 
0 # BejeVB Y-m-d H:i
Socialdemokratu nera net ant leidimo renginiui. Jie siu metu geguze 1-a diena pramiegojo ir tik kai pamate kad procesas vyksta be ju greitai nutare prisideti. Renginiu organizatoriai Profsajungos ir SLF.
 
 
0 # jokapsukas Y-m-d H:i
nešvankybės trinamos
 
 
0 # ...Savizudis Y-m-d H:i
http://vz.lt/2/straipsnis/2010/05/01/PSD_prievole_buvo_ir_iki_2009_m2

Manau su kilpa ant kaklo teks sventes minet.