Gegužės 1-oji Graikijoje: taikių demonstracijų šiemet nebus! (video)
aktyvizmas

Graikija geguzes 1        Gegužės 1-ąją Graikijoje paprastai vyksta taikūs profesinių sąjungų paradai, tačiau ekonominės Tarptautinio valiutos fondo (TVF) sankcijos, metusios šešėlį visai šaliai, leido suprasti, kad taikių demonstracijų šiemet nebus.

 

Gegužės pirmąją Graikijoje buvo surengtos 4 demonstracijos, atspindinčios klasinę ir politinę visuomenės įvairovę. Nuo Syntagmos aikštės iki Amerikos ambasados pražygiavo Graikijos komunistų profsąjunga PAME. Klafthmonoso aikštėje koncertą surengė privataus sektoriaus profsąjunga GSEE, kurią kontroliuoja valdančioji socialistų partija. Iki darbo ministerijos pražygiavo Viktorijos aikštėje susirinkusios kairiųjų radikalų grupės, susibūrusios į Kairiųjų radikalų koaliciją. Ketvirtoji demonstracija, vienijusi anarchistus ir autonomines profsąjungas, surengė maršą nuo archeologijos muziejaus iki parlamento.

 

Pirmieji neramumų ženklai pasirodė tada, kai anarchistų ir autonomų kolona, kurią sudarė apie 4 000 žmonių, žygiuodama per Klafthmonoso aikštę, ėmė skanduoti prieš GSEE nukreiptus lozungus („Šiukšlės!“, „Atliekos!“, „Profsąjungų bosai!“) ir mėtyti į socialistų sceną maišelius su raudonais bei juodais dažais.

 

 

Pasiekę parlamentą, maršo dalyviai patraukė ES institucijų biurų link. Kelią jiems pastojo policija. Prasidėjo susidūrimai. Maršo dalyviai atakavo prestižinį „Didžiosios Britanijos” viešbutį, atakos išplito po Panepistimiou gatvę, joje nukentėjo bankų ir brangių parduotuvių vitrinos.

 

Pasiekę Propilėją, protestuotojai apdaužė valstybinės televizijos furgoną ir mėgino apsupti buvusį parlamento pirmininką, užklydusį Korai aikštėn. Politikierius pasislėpė kavinėje ir pratūnojo joje tol, kol jo neišsivežė policija.

 

 

Tuo metu kiti protestuotojai atakavo finansų ministerijos pastatą. Maršas tęsėsi. Kai anarchistai pasiekė Omoniją ir susijungė su kairiųjų radikalų grupe, grįžtančia iš protestų prie darbo ministerijos, žmones netikėtai atakavo motorizuotos policijos būriai. Keletas proetstuotojų buvo sužeista, keliolika – suimta. Šimtai žmonių grįžo į Exarchiją ir Politechnikos institutą, kur ėmėsi statyti barikadas. Susidūrimai su policija tęsėsi toliau.

 

Iš viso gegužės 1-ąją Atėnuose suimta 10 žmonių, 2 sužeisti, vienas jų patyrė sunkią galvos traumą. Suimtas ir vienas žurnalistas. Policija pranešė apie 7 sužeistus mentus.

 

Daugybė smulkių susidūrimų su policija įvyko Salonikuose. Šiame mieste nukentėjo bankai ir prestižinės parduotuvės. Protesto maršai gegužės 1-ąją buvo surengti visuose didesniuose Graikijos miestuose.

 

 
a.lt info, 2010 05 02 
 

 

Komentarai  

 
0 # ekonominės TVF sankcijos?hadrian@hedocityblog.lt Y-m-d H:i
"tačiau ekonominės Tarptautinio valiutos fondo (TVF) sankcijos, metusios šešėlį visai šaliai, leido suprasti, kad taikių demonstracijų šiemet nebus."

Pasitikslinu, ar teisingai viską suprantu:

(1) graikai gyveno ne pagal išgales (leido daugiau, negu uždirbdavo), ir tai jiems visai patiko

(2) kadangi niekas jų tokios išlaidavimo finansuot sutikęs nebūtų, jie falsifikavo savo fiskalines ataskaitas

(3) kai pagaliau yla išlindo iš maišo, ir pasidarė aišku, jog nebėra likę pinigų maistui, jie pradėjo tuo piktintis

(4) TVF pasiūlį PAGALBĄ (graikų prašomi) - paskolinti pinigų (labai rizikingas užsiėmimas)

Įsivaizduoju, graikų valstybininkai žymiai atsakingi už lėšų iššvaistymą ir tuo galima būtų piktintis, tačiau ar realu reikalauti gauti daugiau nei už tai sumoki?

Bet svarbiausias mano klausimai yra šie:

Ar TVF jėgą privertė graikus skolintis ar graikai to patys maldavo? Ir ar normalu, kad skolintojas iškelia tam tikras sąlygas skolininkui, ypač rizikingam ir praeityje neatsakingam?
 
 
0 # ...neronoop Y-m-d H:i
šiaip gegužės 5 d. Graikijoje vėl planuojamas visuotinis streikas..
 
 
0 # dirbti reikia graikamsKostia Y-m-d H:i
Graikijoj vid.pesijinis amzius - 53 metai, virs 300 profesijos atstovu yra laikomi kaip " padidintos rizikos" grupes ( pvz. puciamuju orkestru grojanciu per laidotuves ). Graikijoj yra norma atejus i darba visa diena praleisti kavinese. Taip kokia valstybe neisgyvns. O dar simtai tukstanciu migrantu is afrikos ir artimuju rytu....ir jiems soc. apsauga. Zodziu kol Graikija valde karine chunta, tol Graikija ir gyveno.
 
 
0 # Graikus smaugia keistas polinkis ginkluotispekA Y-m-d H:i
http://m.lrytas.lt/?data=20100308&id=eko08_a5100308&view=2
 
 
0 # Kostia nenusisnekek , ok??Arturas Y-m-d H:i
Jo jie megsta pasedeti kavinese. Bet kai jie daro darba jie dar ji kokibiskai ir gan greitai . Draugas is graikijos atvazevo pasokojo kad pas juos kavine bet kokia uzsidarytu jei dirbtu kaip pas mus dirba . Pamate sienos kaip padarytos jis negalejo suprast is kur sitiem statybininkam rankos auga. Tai jau kad graikus tingus nereik nusisneket . Lietuvei negeresni, lenkai ir taip pat ir rusai negeresni kaip ir visos kitos tautos tai priklauso ne no to kur gyveni blt
 
 
0 # To kostia velArturas Y-m-d H:i
tikriausiai jau keleta desimtmeciu nagrineji graikijos valst gyventoju mintaliteta kad jau atsakai uz bazara. Ir jei ka yra tokia gera fraze : " kto otveciajet tot v nos poluciaet"
 
 
0 # tyrineti ?Kostia Y-m-d H:i
mentalitetas ju aiskus - nedirbti ir naudotis visomis soc. garantijomis. Taciau as, kaip euroskeptikas cia matau tik+.
 
 
0 # ...hm Y-m-d H:i
jau tik nereikia kalbeti apie gera graiku darbo kokybe - teko ir paciam Graikijoje buti, ir su graiku verslu, ir su valstybinemis institucijomis dirbti - didziausi tinginiai, nesilaikantys zodzio, pastoviai veluojantys ir pilni pretenziju. si krize gal jiems pagaliau bus zenklas nustoti joti kitiems ant sprando. tikiuosi ES apsigalvos ir negelbes sios stipriai pervertintos salies. o streikais jie patys sugriaus viena is nedaugelio veiksniu ekonomikos sektoriu - turizma