„Batka“ gėjų nemėgsta: Minske išvaikytos LGBT eitynės (video)
aktyvizmas

minsko slavic pride        Baltarusijos valdžia uždraudė gegužės 15 d. planuotas LGBT judėjimo eitynes „Slavų gėjų pasididžiavimas 2010“, o kai seksualinių mažumų atstovai surengė nesankcionuotą akciją Minsko centre, ji buvo išvaikyta specialiosios milicijos būrio. „Mums leido nueiti apie 300 metrų su 12 metrų vaivorykštės vėliava, o tada milicijos pareigūnai išvaikė akcijos dalyvius“, – sakė vienas iš eitynių organizatorių. Suimti 8 akcijos dalyviai.

 

Eitynėse „Slavų gėjų pasididžiavimas 2010“ („Slavic Gay Pride 2010“) dalyvavo apie 30 žmonių. Kolona žygiavo Surganovo gatvės šaligatviu su didžiule vaivorykštinės spalvos vėliava ir skandavo „Ne homofobijai!“, „Lygios teisės be kompromisų!“, „Homofobija – tai liga!“. Prie 1-ojo Surganovo gatvės namo demonstrantai surengė nedidelį mitingą, o vėliau ketino žygiuoti Botanikos gatvės link. Tačiau Botanikos, Akademinės ir Surganovo gatvių sankryžoje žmonėms kelią pastojo specialusis milicijos dalinys.

 
 

Milicija panaudojo jėgą ir sulaikė 8 žmones. Jie buvo nugabenti į milicijos skyrių. Likusiesiems pavyko pasprukti.

 

Minsko valdžia prieš tai uždraudė LGBT eitynes, kurių dalyviai ketino pražygiuoti Nepriklausomybės prospektu nuo filharmonijos iki Nacionalinės mokslų akademijos. Savo draudimą valdžia motyvavo įstatymo „Dėl masinių renginių Baltarusijos Respublikoje“ 9-uoju straipsniu, kad „masiniai renginiai draudžiami vietose, kurios nuo požeminių perėjų ir metro stočių nutolusios ne daugiau kaip 200 metrų“.

 

Kaip pranešė Sergėjus Androsenka, vienas iš areštuotų renginio dalyvių, milicija sulaikė 8 žmones, iš jų – 2 Sankt Peterburgo gyventojus. Milicijos poskyryje jie buvo apklausti ir nufotografuoti. Jų parodymai buvo filmuojami videokamera, akcijos dalyviams teko palikti pirštų antspaudus. Po trijų valandų visi sulaikytieji buvo paleisti.

 

Pagal http://news.tut.by parengė N.K.

2010 05 15

 

 

Komentarai  

 
0 # na tik...Kostia Y-m-d H:i
nenaudojo milicija daug jegos, labai svelniai tsakant, zinant belarusu metodus. Bet gejai irgi geri - pamete savo veliava ir pabego. Negalima palikti savo veliavos musio lauke.
 
 
0 # ...Arturas Y-m-d H:i
O su tuo paskutiniu nesupratau.. Ji kdl paeme??
 
 
0 # ...... Y-m-d H:i
"gomofobia eta balezn" :D

oj homikai

o mat jau homoseksualumas - ne? :D

gerai kad nors baltarusai stubura turejo pasipiresint homiku naglumui.
 
 
0 # wohahahahahaah Y-m-d H:i
uj juokingai zuikuciai bego, savo skudura ant zemes numete :D