Feministinis frontas (FeF) kviečia į kolektyvinę apostazės akciją
aktyvizmas

Apostaze        Feministinis frontas kviečia gyvai reaguoti į naujausią katalikų bažnyčios „žygdarbį”, šį kartą nukreiptą prieš nuoširdžius jos pačios bendruomenės narius, kai buvo atsisakyta palaidoti pagal katalikų papročius palaidoti tragiškai mirusį vienerių metų vaikutį, kadangi tėvai, abu būdami tikintys katalikai, nespėjo jo pakrikštyti.

 

Simboline apostazės akcija kviečiame parodyti, jog nesame abejingi vaiko artimųjų skausmui ir norime bent morališkai perspėti bažnyčios hierarchus, kad jų „darbai” neliks be atgarsio. Kartu atkreipiame dėmesį į kitus RKB „trūkumus”, už kuriuos, mūsų nuomone, ši konfesija nusipelno griežto moralinio pasmerkimo:

 

Pirma, katalikų bažnyčia (kaip ir daugelis kitų konfesijų), neįsileidžia moterų į dvasininkijos luomą. To neįmanoma racionaliai argumentuoti, belieka atsiremti į viduramžišką požiūrį, kad moteris yra dvasiškai nevisavertė būtybė prieš katalikų dievą, kurio teisę vadintis Dievu besąlygiškai neigiame, kaip ir kitų patriarchalinę santvarką įamžinančių dievų.

Antra, mūsų savigarba reikalauja nutraukti visus ryšius su religine konfesija, kuri nevengia smerkti žmonių dėl jų prigimtos seksualinės orientacijos ir, formuluojant oficialią doktriną, homoseksualius asmenis įvardija kaip nevisaverčius žmonės, kuriems iki šiol siūlo/bando taikyti „perauklėjimą” ir vadinamąjį „gydymą”, kai jau seniai pripažinta, kad homoseksualumas nėra liga. Negana to, dabartinės bažnyčios galvos nusikaltimai, slapstant pedofilijos atvejus savo konfesijoje, į kuriuos drįstama atsakyti kaltę verčiant homoseksualumui, jau seniai tapo vieša paslaptimi.

 

Trečia, ryžtingai pasisakome prieš jaunų žmonių luošinimą suvaržant juos celibato įžadais. Cituojant garsų britų sociologą Anthony Giddensą, „celibatas yra kūno neigimo forma, jis gali tapti, kaip ir įvairių rūšių seksualinės obsesijos, asmenybės sutrikimų išraiška.” Turint omeny, kad vien JAV žalai atlyginti katalikų bažnyčia kunigų pedofilų aukoms iki 2008 m. vidurio sumokėjo per 5 milijardus litų, šie sociologo žodžiai įgauną protu neaprėpiamo žiaurumo prasmę.

 

Mums gėda, kad formaliai dėl to, kad esame tam tikros katalikų parapijos sąrašuose, katalikų bažnyčios vardu, t.y. ir mūsų, kaip formalių bendruomenės narių, vardu yra daromi šie nusikaltimai ir akivaizdžiai pažeidžiamos prigimtinės žmogaus teisės.

Katalikų bažnyčiai, jeigu ji sugebės reabilituoti savo suterštą sąžinę ir atgauti prarastą žmonių pasitikėjimą, linkime esminių reformų:

 

1. Pirmiausia panaikinti dogmą, neleidžiančią krikščioniškai palaidoti nekrikštytą vaikelį.

2. Antra, paviešinti visas pedofilijos aukas, ekskomunikuoti prieš Dievą prasikaltusius kunigus ir suteikti dvasinę pagalbą nuo jų nukentėjusiems mažutėliams.

3. Trečia, reabilituoti homoseksualumo sąvoką, nelaikant to nuodėme ir netapatinant su pedofilija.

4. Ir galiausiai – įsileisti moteris į dvasininkų luomą, sugriaunant šį kritikos neatlaikantį patriarchato bastioną.

 

Apostazė – tai visiškas, savanoriškas ir sąmoningas tikybos išsižadėjimas. Birželio 7-13 d. kviečiame kolektyviai apostuotis Vilniaus arkivyskupijos teritorijoje krikštytus asmenis. Tikslus akcijos laikas ir data priklausys nuo susitarimo su Vilniaus vyskupu A. Poniškaičiu, kuris išduoda apostazės liudijimus. Apostuotis norinčius asmenis iš kitų vyskupijų kviečiame organizuotis ir nešti prašymus dėl apostazės savo vyskupui, solidarumo vardan būtų geriausia birželio viduryje. Pridedame prašymo ir apostazės liudijimo pavyzdžius.

 
Feministinio Fronto info

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , +37061617324, http://feministinisfrontas.wordpress.com/

2010 05 19
 
apostaze prasymas 3
Apostazės prašymas
 
Apostatas
Apostazės liudijimas

 

 

Komentarai  

 
0 # ačiū :)Sandra Y-m-d H:i
Pasirodo, ta procedūra visai nesudėtinga, ačiū už informaciją!
 
 
0 # et, tas ideologinis mąstymasEdvardas Y-m-d H:i
Dėl kunigų vertimo pagal krikščioniškus papročius laidoti nekrikštą ir pripažinti homoseksualumą ne nuodeme tai čia yra visiškas absurdas, gal nep*skit proto, mielosios aktyvistės. RTFM, blyn :-)
Kas biblijoj parašyta, to neišbrauksi ("istorijos nesuklastosi!").

O dėl moterų įleidimo į dvasininkų luomą ir pedofilų išviešinimo beigi ekskomunikavimo , tai čia jau true - tai yra tikrai pagrįsti reikalavimai.
 
 
0 # Iš patrankos į museeeeeeeeeees ... Ugnis!rac. pradas Y-m-d H:i
Atsisakyti tikybos, protestuojant prieš kunigų veiklą, yra tas pats, kas nusižudyti, protestuojant prieš blogą sveikatos apsaugos sistemą.
 
 
0 # Nepatinka susirask ar susikūrk kitą religiją. Čia nerėkiasViktoras Butas Y-m-d H:i
Įdomu kokią teisę turi bažnyčiai ar religijai nepriklausanti žmonių grupė reikšti pretenzijas. Jeigu tai su siją su religijos vidiniu reikalu. Tai, kad man nepatinka, kad prolaslavų popai augina barzdas, ar aš turiu moraline teisę reikalauti, kad jas pasitrumpintų. Arba kas liečia Tibeto lamų plikai skutamas galvas, o gal dėl per muzulmonų ramadaną pastatytas piligrimų palapines skirtas atskirai juodaodžiams. Va iš savo krivio tai gal ir turiu reikalauti, kad pasiilgintų barzda( bent jau išreikšti savo nuomone) bet ir tai tik pilnai įrodęs, kad daugybe metų esu ištikimas, atsidavęs visa širdimi pagonis. Nepatinka, išeik, pakeisk, susirask ar sukūrk savo asmeninę religiją su bažnyčia.
 
 
0 # pseudo "racionaliam pradui"justelis Y-m-d H:i
tai ble, jeigu priklausytum formaliam satanistų sąrašui, tai nenorėtum išsibraukti iš jo? Tikyba galima teisinti pedofilų dangstymą tavo manymu? kaltę už savus pedofilus versti niekuo dėtiem homoseksualiems žmonėms?
O tau kostia jei popų barzdos sutampa su pedofilų dangstymu ir celibatu, kurio nėra stačiatikių bažnyčioj šiaip, tai gal pirma tatos pagalį išsitrauk iš šiknos prieš rašydamas tokį briedą.
 
 
0 # re: Įdomu kokią teisę turi bažnyčiai ar religijai nepriklausanti žmonių grupė reikšti pretenzijasjustelis Y-m-d H:i
Įdomu, kokią teisę turi kas nors savo oficialiuose sąrašuose laikyti tam reikalui nepritariančius žmones?
Kodėl giminės turi teisę mane palaidoti pagal katalikų papročius, nors visą gyvenimą mano poziciją dvasiniais klausimais niekaip nesusišaukia su jų dogmom?
apostazė lengvai ir greitai šį absurdišką reikalą išsprendžia, tad siūlau visiems tai padaryti dėl šventos ramybės, nebūtinai akcijos metu.
 
 
0 # o kaip su pagonybe ?Kostia Y-m-d H:i
tai bent zuikis - drasuolis :-). Gal kas nori atsisakyti LT pilietybes , nes as skaitau, kad ka tik gimes zmogus dar negali apsipresti, ar jis nori buti LT pilieciu, o ir Valstybe neturi teises savintis zmogaus. t.y visi iki 18 metu turi buti be pilietybes.
 
 
0 # ui...kanspyrato riaiKostia Y-m-d H:i
nu blt saugokit zmogaus duomenis, ka cia viesinat ??? gal koks psichas jau beldzias tuo addresu ???? labai lengva rasti - atsisedai prie padjezdo, ir lauki, kada praeis 50 metu barzdyliukas, retkarciais besiblaskantis anarkystu renginiuose:-)) )
 
 
0 # deja vuahoj Y-m-d H:i
buvo sovietų rusijoj tokie fruktai - воинствующий безбожник...

they made my day

xD
 
 
0 # -Mefisto Y-m-d H:i
Iš didelio rašto, išėjo iš krašto. Wtf? Čia jų religija, nepatinka - netikėk, niekas neverčia. Kas čia per prašymai keisti dogmas?
 
 
0 # re:išėjimas iš raštojustelis Y-m-d H:i
ne prašymai, o linkėjimai reformų. Ir skatinimas susimąstyt ten esančius žmones. Neįžvelgiu čia jokio išėjimo iš krašto, kaip ir įžeidimo, tik nuomonės paraišką.
Kostia, su pilietybe lyginimas irgi šūdo vertas. Jei prarasiu galimybę būti palaidotas pagal katalikų papročius ir "kitas malones" man realiai niekuo nepablogės, priešingai nei pilietybės atsisakius. O ne drąsos čia reikalas, bet principo. So shut up.
 
 
0 # pastebėjimasJustelis Y-m-d H:i
Ir siūlau nesifiksuoti ant šito kvietimo teksto, o orientuotis į pačią apostazės idėją. Neišvengta trupučio populizmo, apeliacijos į emocijas ir kitų ne itin "intelektualizu otų" dalykų, tačiau buvo pasirinkta tokia koncepcija orientuojantis ir į katalikų bažnyčiai aktyviai priklausančius žmones, siekiant užmegzti su jais produktyvų socialinį dialogą. Kas jeigu ne jie suinteresuoti labiausiai savo reputacijos reabilitavimu, apsivalymu nuo vidinių "gėdų"?

Kitus, suinteresuotus apostaze, kviečiu rašyti šia tema informatyvesniu s straipsnius, išsamesnę poziciją atskleisti nei pavyko sudėti į šį pirmąjį idėjos viešinimo blyną. Mes tik padėkosime už idėjos eskalavimą, gilinimą ir kuo platesnį įgyvendinimą.

VU FeF vardu.

Justinas Pladas
 
 
0 # FeF atstovui+ Y-m-d H:i
O jums neatrodo, kad, orientuojantis į katalikų bažnyčiai aktyviai priklausančius žmones, geriau būtų agituoti juos aktyviai siekti permainų katalikų bažnyčioje? Užuot raginus apostazuotis (gerai dar, kad ne bažnyčias deginti).
 
 
0 # pliusuiJustelis Y-m-d H:i
Mes neraginam jų apostazuotis, raginam daryti reformas iš vidaus.
Mūsų anrchofeministi nė pozicija niekaip nesuderinama su hierarchiniu tos bažnyčios pobūdžiu. Neketinam priklausyti jokiai organizacijai, kuri nesivadovauja tiesioginės demokratijos principais. Tai neužkerta galimybės dialogui su jais.
Tik kviečiame argumentuotai reaguoti į išsakytą kritiką, būtent į
"1. Pirmiausia panaikinti dogmą, neleidžiančią krikščioniškai palaidoti nekrikštytą vaikelį.

2. Antra, paviešinti visas pedofilijos aukas, ekskomunikuoti prieš Dievą prasikaltusius kunigus ir suteikti dvasinę pagalbą nuo jų nukentėjusiems mažutėliams.

3. Trečia, reabilituoti homoseksualumo sąvoką, nelaikant to nuodėme ir netapatinant su pedofilija.

4. Ir galiausiai – įsileisti moteris į dvasininkų luomą, sugriaunant šį kritikos neatlaikantį patriarchato bastioną. "

pagarbiai,

Justinas Pladas
 
 
0 # viešas atsiprašymas ir padėka redaktoriamsVU Feministinis frontas Y-m-d H:i
Ačiū, kad pataisėte prašymo formą, kurioje dėl mūsų neatsargumo buvo paviešinti žmogaus asmeniniai duomenys.
Viešai atsiprašome šio asmens už šį liapsusą.
 
 
0 # ...+ Y-m-d H:i
"Mes neraginam jų apostazuotis"
Tipo, nori pasakyti, kad aš jau girtas kaip kiaulė?

"Simboline apostazės akcija kviečiame parodyti"
"Antra, mūsų savigarba reikalauja nutraukti visus ryšius su religine konfesija, kuri (ir t.t.)"
"Apostazė – tai visiškas, savanoriškas ir sąmoningas tikybos išsižadėjimas. Birželio 7-13 d. kviečiame kolektyviai apostuotis Vilniaus arkivyskupijos teritorijoje krikštytus asmenis... Apostuotis norinčius asmenis iš kitų vyskupijų kviečiame organizuotis ir nešti prašymus dėl apostazės savo vyskupui... Pridedame prašymo ir apostazės liudijimo pavyzdžius."

Visą tai ne aš sugalvojau, tai citatos iš jūsų atsišaukimo. Ir pridedamuose pavyzdžiuose tekstas nedviprasmiškas .
 
 
0 # pliusuiJustelis Y-m-d H:i
na ko dabar karščiuojiesi.
Tai ką tu nupastinai skirta žmonėms, kurie tik formaliai priklauso Romos katalikų bažnyčiai. Padaryti apostazę jiems - logiškas žingsnis, nes ir šiaip nedalyvauja jos veikloje ar dėl tam tikrų asmeninių principų nebenori jai niekaip priklausyti.
Niekas neketina įteigti toje bažnyčioje esantiems asmenims, kad apostazė vienintelis teisingas žingsnis siekiant RKB reformų.
Tačiau tai jau kad tikrai siekiame juos supurtyti, kad neignoruotų savo konfesijoje vykstančių negerovių ir imtų tvarkytis savo kiemą.
 
 
0 # raginimasJustelis Y-m-d H:i
Mielai išgirsčiau šioje diskusijoje poziciją žmogaus, kuris mato RKB situaciją iš vidaus. Pirmiausia sesers Kazlauskaitės ir Kasparo.
Kviečiu konstruktyviam dialogui ir asmenis, kurių nepaminėjau, nes nežinau apie jų priklausymą RKB.
Ginkite savo poziciją ir parodykite alternatyvų kelią krikščionims, kurie nusivylė dabartine RKB situacija.
Kokias matot išeitis? Kokių veiksmų jau buvo imtasi, yra imamasi ar numatoma imtis, pradžiai dėl pedofilijos aukų reabilitavimo?
Lietuvos RKB pedofilijos atvejų nesu girdėjęs, tačiau kokia jos oficiali pozicija dėl visą pasaulį krečiančių vis naujų ir naujų faktų apie pedofilinį vaikų išnaudojimą?
Ar ten esančius asmenis tenkina oficialus bažnyčios požiūris į homoseksualumą? Į mokslinių faktų neigimą manipuliuojant biblinėmis tiesomis?

būsiu dėkingas už išdėstytas mintis šiais ir kitais klausimais, kurie kyla perskaičius mūsų kreipimąsi.

su visa derama pagarba.
 
 
0 # FeF+ Y-m-d H:i
Tai kad aš visai nesikarščiuoju. Ypač dabar, kai sužinojau, kad jūsų atsišaukimas skirtas tokiems, kaip aš:-)
Deja, man logiškas žingsnis yra palikti viską, kaip yra. Aš ir taip esu ekskomunikuotas latae sententiae ekskomunika pagal 1364 kanoną, ir man to pilnai pakanka:-)
 
 
0 # pliusuiJustelis Y-m-d H:i
Jeigu esi ekskomunikuotas , tai tau apskritai tema turėtų būti neaktuali. Kam burną aušini?
Hm, norėčiau iš pačios sesers išgirsti, kaip galima suderinti laisvamanybę su vienuolyste?
 
 
0 # kovotojau, pažink tai, prieš ką kovoji+ Y-m-d H:i
"Jeigu esi ekskomunikuotas , tai tau apskritai tema turėtų būti neaktuali."
Neaktuali, bet...

"Tai ką tu nupastinai skirta žmonėms, kurie tik formaliai priklauso Romos katalikų bažnyčiai."
... juk aš irgi formaliai priklausau RKB. Figūruoju krikšto knygose kaip katalikas, ir visa kita. Latae sententiae ekskomunika tam visai netrukdo:-)
 
 
0 # ekskomunika pagal 1364 kanonąJustelis Y-m-d H:i
c.l. http://www.vatican.va/archive/ENG1104/__P52.HTM
"an apostate from the faith, a heretic, or a schismatic incurs a latae sententiae excommunication"
Kuris iš šitų atvejų esi tu?
Ir kokie įrodymai, kad tavęs nėra Krikštų įrašų knygose ir kituose Bažnyčios dokumentuose? Esi tikras, kad naudodama tavo asmeninius duomenis LKB nemanipuliuoja statistika valstybės paramai gauti?
 
 
0 # ...+ Y-m-d H:i
Antrasis, žinoma. Eretikas yra žmogus, kuris neigia ar pernelyg neortodoksiškai (konkrečios religijos požiūriu) interpretuoja bent vieną religinę dogmą. Akivaizdu ir visuotinai sutariama, jog ateistas atitinka eretiko apibrėžimą. Turėkit tai omeny, katalikai nekrikščionys:-)
Niekad nesikreipiau į RKB su klausimu, ar tikrai figūruoju jų dokumentuose. Tačiau tikiu savo mama ir tėte, kurie tvirtina, jog tikrai tikrai mane pakrikštijo, ir dar keliais giminaičiais, kurie tvirtina, jog mano tėvai sako tiesą:-)
Ir ką reiškia "nemanipuliuoja statistika"? Nemanipuliuoja, nes aš kol kas oficialiai neišsižadėjau savo krikšto anei formalios narystės RKB.
 
 
0 # feministemsVytis Y-m-d H:i
klausykite ar agurku ir morku jums feministes uztenka? A?
 
 
0 # pliusuiJustelis Y-m-d H:i
aš laikau save irgi eretiku.
Netapatinu katalikų su krikščionybe apskritai.
Bet nenoriu pavyzdžiui, kad mane laidotų pagal katalikų papročius - gaila asmenų, kurie norėdami mane pagerbt turės atkentėt tas absurdiškas pamaldas ir kitas nesąmones.
Apostazė labai lengvai sprendžia šitą reikalą priešingai nei
"ekskomunika pagal 1364 kanoną". Pavyzdžiui nenoriu mokėti mokesčių už LKB išlaikymą ar bent jau priklausyti narių statistikai, pagal kurią tradicinės religijos gauna finasavimą. Apostazė irgi sprendžia šitą reikalą puikiai.
Ir šiaip geriau daug progresyvesnei liuteronų bažnyčiai priklausyti tarkim, jei taip norisi oficialios krikščioniškos konfesijos pamaldų - daug kukliau, daug anarchistiškiau : Danijos liuteronų bažnyčia panaikino pragaro dogmą pvz., nors kitos liuteronų bažnyčios pasmerkė tą veiksmą. kada RKB tiek pažengs?.. veikiausiai niekada.
 
 
0 # ...+ Y-m-d H:i
Ką gi, tavo poziciją supratau. Mano paties pozicija kitokia.

Asmeniškai man tas pats, kaip mane laidos - aš paprasčiausiai to nepamatysiu ir nesužinosiu. "Niekad niekados". Tarp ateisiančių manęs pagerbti gali atsirasti ne tik tokių, kuriuos katalikiškos pamaldos kankins, bet ir tokių, kuriuos jos paguos. Kuo pastarieji blogesni už pirmuosius?
Sutinku mokėti mokesčius už LKB išlaikymą, nes pripažįstu LKB svarbia ir neatimama kultūrinio, istorinio bei dvasinio Lietuvos landšafto dalimi. Sutanotieji pedofilai su savo priešais-brolia is svarinskais ateina ir išeina, o LKB lieka. Sutikčiau mokėti jau vien iš pagarbos Antanui Strazdui ir Antanui Mackevičiui.
Protestantiškas "progresyvumas" yra perdėm buržuazinis, šleikščiai individualistin is ir man labai svetimas, todėl ir kalbėti čia nėra apie ką. Jau geriau RKB ar pravoslavybė, jose dar užsilikę kažkas iš pasaulio be buržuazijos, be "viskas perkama ir parduodama" ir be "žmogus žmogui vilkas" laikų. Puošnios, iškilmingos pamaldos turi savų estetinių bei psichoterapinių privalumų. Pragaro dogma taip pat turi savų privalumų, tačiau mane ji bet kuriuo atveju mažai jaudina, tuo labiau, kad paties pragaro jokia bažnyčia neįves (jei pragaro nėra) ir nepanaikins (jei pragaras vis dėlto būtų).

Apibendrinant, nematau nė vienos priežasties formaliai apostazijai. Štai taip.
 
 
0 # pliusuiJustelis Y-m-d H:i
aš tavo poziciją irgi užskaitau.
Nepamąsčiau, ka tarkim tie pinigai gali nueiti ir vienuolynų ansamblių renovacijai ir šiaip kultūros paveldo saugojimui. Tikrai nenoriu ir nesiekiu, kad būtų bažnyčiose ateizmo muziejai kaip sovietmečiu.

Dėl laidotuvių, na nežinau ką gali paguosti ta kankynė. Neseniai teko ši nemaloni pareiga, tai tie papročiai man atrodė kaip pasityčiojimas iš man brangaus žmogaus ir kaip jis gyveno.

Liuteronų bažnyčioje bent nėra tiek nuolankumo. Tiek rypavimo, klūpavimo, susitaikėliškum o ir mazochistiško mušimosi į krūtinę. Kai bus stiprūs individai - sustiprės ir kolektyvas. Kolektyvas mintantis individo krauju ir save silpnina, ir individą. Orientacija į pasaulietinę veiklą, o ne pomirtinį gyvenimą mane žymiai labiau tenkina.

"Puošnios, iškilmingos pamaldos" tai makabriška puota ant neturtėlių ir kapitalizmo paverstų "šiukšlėm" ir vergais žmonių skausmo stalo. Kokią prasmę tada turi artimo meilės principas? Prabanga bus teisėta krikščioniškai, kai pasauly nebeliks nei vergų, nei šeimininkų, nei bado, nei karo, t.y. dar negreit arba niekada.

Pragaro dogma varo krikščionims šizofreniją, neurotišką kaltės ir gėdos jausmą ir kitas bausmės baimės išvestines. jei būtų toks dievas, kuris sutvėrė pragarą, mes jį turėtume nužudyti.
jei žmonės patys išsigalvojo tokį briedą, jį reikia užkonservuoti religijos istorijos ir sociologijos knygose ir pašalinti iš dvasinio gyvenimo. Neįžvelgiu jokių šios dogmos privalumų.
 
 
0 # tarp kitkoJustelis Y-m-d H:i
pirmąkart su kuo nors šitam psl. užsimezgė prasminga diskusija.
Mielai su tavim (+) prie alaus bokalo padiskutuočiau net ir nebūtinai apie krikščionybę.
A.Strazdas, A.Mackevičius verti pagarbos, bet mano favoritai yra Kristijonas Donelaitis ir Antanas Baranauskas.

Labos nakties.