LGBT eitynes Slovakijoje blokavo ne neonaciai, o pati valdžia (video)
aktyvizmas

slovakija lgbt 0        Gegužės 22 d., šeštadienį, Slovakijos sostinėje Bratislavoje turėjo įvykti pirmosios šios šalies istorijoje LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) eitynės. Centrinėje Bratislavos aikštėje susirinko apie 1000 seksualinių mažumų atstovų ir žmogaus teisių gynimo organizacijų narių, tačiau jie nepajudėjo iš vietos, nes valdžia atšaukė leidimą motyvuodama tuo, kad policija negali garantuoti jos dalyvių saugumo.

 

Žiniasklaida praneša, jog kelią eitynėms blokavo apie 80 fašistuojančių homofobų, kurių negalėjo sutvarkyti žymiai gausesnės policijos pajėgos. Tuo tarpu dauguma eitynių dalyvių mano, kad skustagalviai buvo tik patogus pretekstas atšaukti renginį, kuriam nepritarė kai kurie aukšti valdžios pareigūnai.

 
 

Prieš eitynes griežtai pasisakė Slovakijos katalikų organizacijos. Slovakijos nacionalinės partijos lyderis pareiškė, kad pats ateis į gėjų paradą, kad galėtų spjauti į jo dalyvius. Dauguma oficialių Slovakijos valdžios atstovų seksualinių mažumų eitynių atžvilgiu laikėsi tylaus nepritarimo pozicijos. LGBT judėjimas palaikymo susilaukė tik iš nevyriausybinių organizacijų ir iš užsienio diplomatų pusės.

 
 

Bratislavos centre susibūrę keliasdešimt skustagalvių pastojo kelią eitynių dalyviams skanduodami „Atmatos“ ir „Slovakija – slovakams“. Nors policija ir suėmė aštuonis homofobus, tačiau likusieji savo pasiekė – gausios specialiosios policijos pajėgos užtikrinti eitynių saugumo ir jas uždraudė.

 
 

Taigi Slovakijoje susiklostė visai kitoks konfrontuojančių jėgų santykis nei per pirmąsias LGBT eitynes Lietuvoje. Lietuvoje homofobų buvo kur kas daugiau nei eitynių dalyvių, tačiau renginys įvyko, o Slovakijoje tūkstantinės eitynės buvo uždraustos dėl saujelės agresyviai nusiteikusių „patriotų“.

 

Nepaisant išpuolio, eitynių organizatoriai neatšaukė kitų LGBT renginių. Neįvykusių eitynių dalyvius jie pakvietė į koncertus bei Petrzalkos kvartale vykusį vakarėlį.

  
Parengė N.K.
2010 05 23
 
slovakija lgbt 1
 
slovakija lgbt 2

 

 

Komentarai  

 
0 # Šaunuoliai slovakaiViktoras Butas Y-m-d H:i
Slovakai yra pavizdys visai supuvusiai Europai. O galėjom tokiu pvz būti mes
 
 
0 # :Dverkia Y-m-d H:i
:D
 
 
0 # iš įvykių vietosnedidelis pastebėjimas Y-m-d H:i
Slovakijoje nebuvo grotų, čia nebūtų buvę grotų, tai nespėtų pabėgti Kasparas su co
 
 
0 # pazadasKostia Y-m-d H:i
kada tik paimsim valdzia, butinai skirsim lesu sexualiniams iskrypimams gydyti. Tiems zmonems, reikia medicinines -psichologines pagalbos, o ne draudimu.
 
 
0 # Slovakų valdžia buvo teisitikras lietuvis Y-m-d H:i
Jei visuomenei tokie dalykai nėra tinkami, tai valdžia ir neturi jų leisti.