Dvi trumpos, bet karštos istorijos iš graikų gyvenimo (foto)
aktyvizmas

graikija - bande susideginti        Pirmoji istorija: krizė degina žmones

 

2010 m. birželio 2 d. viename „Piraeus Bank“ filiale Salonikuose bandė susideginti 54 metų vyriškis. Šio įvykio detalių nepranešė nei Graikijos, nei tarptautinė žiniasklaida. Juk tokia informacija nepadės nieko parduoti, be to, kažkaip nepatogu – graikų gerbūviu dabar „rūpinasi“ ir Tarptautinis valiutos fondas, ir didžiausios Europos šalys.

 

Štai trumpa žinutė, kurią išplatino kai kurios žiniasklaidos priemonės: „Birželio 2-ąją į darbo dienos pabaigą banko filiale, esančiame Salonikų centre, save padegė 54 metų vyriškis. Policija pranešė, kad jis apsiliejo benzinu ir bandė susideginti visų banko darbuotojų akivaizdoje. Banko tarnautojai tučtuojau paliko pastatą. Gaisrininkų brigadai pavyko užgesinti ugnį, kol ji dar nepadarė mirtinų sužalojimų. Po to buvo užgesintas ir gaisras banke. Kalbama, kad susideginti mėginęs žmogus buvo to banko klientas, turėjęs finansinių problemų.“  

 

graikija - bande susideginti 2

 
 
Antroji istorija: anarchistai degina pinigus
 

2010 m. birželio 14 d. grupė anarchistų apsilankė viename Salonikų prekybos centre. Pirmiausia jie sugadino vaizdo apsaugos ir stebėjimo sistemas. Po to prisikrovė maisto ir kitokių produktų. Už prekes jie ne tik nesumokėjo, bet ir paėmė kasoje esančius pinigus. Pinigus jie viešai sudegino gatvėje priešais prekybcentrį! Atskubėjusiai policijai nė vieno anarchisto sulaikyti nepavyko.

 

graikija - degina pinigus 1

 

graikija - degina pinigus 2

 
Daugiau nuotraukų: http://athens.indymedia.org
 

Pagal http://onthegreekriots.livejournal.com/ parengė en arche

2010 06 15

 

 

Komentarai  

 
0 # simboliškapagarba Y-m-d H:i
Viešai supleškinti krūvą pinigų - mažas, bet vis tiek žygdarbis... Tokie veiksmai turi didžiulę simbolinėę vertę.