Pirmosios LGBT eitynės Sankt Peterburge: milicija suėmė ne tik aktyvistus, bet ir išpuolį planavusius skustagalvius (foto, video)
aktyvizmas

geju eitynes Sankt Peterburge 0        Birželio 26-ąją, šeštadienį, Sankt Peterburgo LGBT judėjimo atstovai surengė pirmąsias eitynes šiame mieste. Eitynės buvo nesankcionuotos, jos susilaukė skustagalvių atakos ir milicijos represijų. LGBT akcijoje dalyvavo apie 30 aktyvistų, ji buvo surengta pačioje netikėčiausioje vietoje – Ermitažo muziejaus vidiniame kieme.

 

Gėjų teisių aktyvistai eitynių vietą paskelbė tik paskutinę minutę, mėgindami tokiu būdu pergudrauti miliciją. Plakatus, vėliavas ir transparantus jie atsinešė pasislėpę po rūbais ir išskleidė tik prie pat įėjimo į Žiemos rūmus. Eitynių dalyviai marširavo Ermitažo kieme palei žmonių eilę, laukiančią prie muziejaus kasos. Jų plakatai skelbė: „Lygybė be kompromisų“, „Homofobija yra liga“, „Homofobija – šalies gėda“, „Mano lytis – mano pasirinkimas“, „Petras I buvo biseksualas“.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Po kelių minučių pasirodė du milicijos mikroautobusai. Milicijos pareigūnai, panaudoję jėgą, sulaikė ir milicijos poskyrin išvežė 5 eitynių dalyvius. Visi jie buvo visuomeninio.judėjimo „Lygiateisiškumas“ („Равноправие“) nariai, anksčiau prašę oficialaus leidimo šiam renginiui.

 

„Mums surašė protokolus už nesankcionuoto viešo renginio organizavimą. Jame kažkodėl įrašyta, kad aš esu organizatorė. Tai pažeidimas. Aš būčiau buvusi organizatorė, jei valdžia būtų išdavusi leidimą renginiui ir jis būtų įvykęs planuotoje vietoje“, – sakė viena iš sulaikytųjų Marija Jefremenkova.

 

geju eitynes Sankt Peterburge 1

 

geju eitynes Sankt Peterburge 3

 
geju eitynes Sankt Peterburge 31
 
geju eitynes Sankt Peterburge 4
 
geju eitynes Sankt Peterburge 5
 
geju eitynes Sankt Peterburge 6
 
Milicijai suimant LGBT aktyvistus, kitoje vasaros sodo pusėje pasirodė apie 50 trumpai kirptų jaunuolių su beisbolo lazdomis rankose. Kai kurie jų ant rankovių buvo užsirišę raiščius su užrašu „Pasipriešinimas“. 4 skustagalvius milicija „susėmė“ tiesiog prie Žiemos fontano, vėliau buvo suimti dar keli homofobai. Milicija pranešė, kad iš viso sulaikė 22 žmones.
 
Geju eitynes Sankt peterburge 8
 
Geju eitynes Sankt peterburge 9
 
Geju eitynes Sankt peterburge 10
 
Geju eitynes Sankt peterburge 11
 

„Akivaizdu, jog pažeidžiama konstitucija“, – pareigūnų veiksmus pakomentavo žinomas Rusijos gėjų teisių aktyvistas Nikolajus Aleksejevas.

 
2010 06 27

 

 

Komentarai  

 
0 # 280669gay pride world wide Y-m-d H:i
simpatiski zmones :-) Haters gonna hate.
 
 
0 # dejaŽmogaus teisių aktyvistas Y-m-d H:i
Deja, bet Rusijoje vėl pažeistos žmogaus teisės, sulaikytą amerikiečių beisbolininkų komandą, turinti plaukų augimo problemų, vien todėl, kad išėjo pasigrožėt Sankt-Peterburg u
 
 
0 # jergau.dcf Y-m-d H:i
pakanka isižiūrėti į milicininkų veidus..dar baisesni, nei skustagalviai.
 
 
0 # AutoriuiAUtoriui Y-m-d H:i
Kasparėli tu ką pydarastas kad tau taip rūpi jų teisės ir kas juos mušt kur nori ar nenori
 
 
-1 # Eitynės buvo nesankcionuotosArijas Y-m-d H:i
Tuom viskas ir pasakyta.
 
 
0 # Ar tikrai?Kas straipsni rase. Y-m-d H:i
Ar tikrai buvo panaudota jega? Mano galva, tai buvo pakankamai svelniai ir graziai sulaikyta. Nebuvo ne vienam uzdeti antrankiai, ne vienas dalyvis nebuvo parverstas ant zemes. Kur ponas jus matot jegos panaudojima?
 
 
0 # klsnorisi Y-m-d H:i
kiek tavyje grazulio?