G20 viršūnių susitikimas Toronte: abipusis policijos ir „Juodojo bloko” smurtas (video)
aktyvizmas

G20 Toronte        Birželio 26-27 d. Toronte vykęs G20 viršūnių susitikimas tradiciškai pasižymėjo smurto veiksmais tiek iš policijos, tiek iš radikaliųjų alterglobalistų, dažnai vadinamų „Juoduoju bloku”, pusės. Birželio 27 d. korporacinė žiniasklaida tiesiog pratrūko pranešimais apie „kaukėtųjų protestuotojų” siautėjimus Toronto centre, tačiau nepranešė apie policijos smurtą prieš taikius demonstracijų dalyvius bei nepriklausomus žurnalistus.

 

Korporacinė žiniasklaida su pasimėgavimu rodė, kaip grupelė kaukėmis prisidengusių žmonių lazdomis daužė brangių parduotuvių ir bankų vitrinas, degino policijos automobilius. Buvo sakoma, kad riaušės kilo keliems šimtams anarchistų atsiskyrus nuo didelės taikios protesto demonstracijos. Toronto policijos viršininkas Billas Blairas nuolat kalbėjo apie „iki šiol nematytą smurto protrūkį“. „Niekada savo gatvėse nematėme tokio nevaldomo nusikalstamumo, vandalizmo ir naikinimo lygio“. Pranešimai apie suėmimus buvo itin skirtingi: vienų žiniasklaidos priemonių duomenimis, policija areštavo mažiausiai 130 žmonių, kitų – apie 300.

 
 

Taigi žiniasklaida, kaip įprasta, savo dėmesį sukoncentravo į kelių dešimčių žmonių veiksmus, nuošalyje palikdama tūkstančius kitų protestuotojų. Tokiu būdu radikaliojo „Juodojo bloko“ veiksmai, sulaukiantys vis daugiau kritikos iš pačių alterglobalistų ir anarchistų pusės, vėl tapo protestų „vizitine kortele“.

 

Žiniasklaida akivaizdžiai „pamiršo“ G20 susitikimų istoriją, kurią peržvelgus, reiktų prieiti išvados, jog Toronto G20 susitikimas buvo vienas taikiausių per daugelį metų. Ankstesni protestuotojų susidūrimai su policija dažnai baigdavosi kraujo praliejimu ir net žmonių žūtimis, o Toronte sužeistųjų nebuvo.

 

Tačiau didžiausia korporacinės žiniasklaidos yda – įsisenėjęs pranešimų tendencingumas bei vienpusiškumas. Didžioji žiniasklaida nė vienu žodžiu neužsiminė apie smurtinius policijos veiksmus prieš taikius protestuotojus. O tokių veiksmų buvo daugybė – ne tik prieš demonstracijų dalyvius, bet ir prieš žurnalistus.

 
 
 
 
 

Nepasitikėkite korporacinės žiniasklaidos melu. Naudokitės alternatyviais informacijos resursais. Apie įvykius Toronte galima sužinoti šiuose portaluose:

 

http://2010.mediacoop.ca/;

http://toronto.mediacoop.ca/;

http://www.causecommune.net/;

 
a.lt info
2010 06 28

 

 

Komentarai  

 
0 # Paskutinis videootep Y-m-d H:i
Paskutinis video siek tiek juokingas. Kad ir kaip zurnalistas norejo padaryti visiskai nepriklausoma reportaza, bet deja jam nepavyko.
Rode musamus zmones, bet nieko pats nekomentavo. Bet kaip pradejo musti ji pati, pradejo kalbeti apie demokratija :D
Nors is dalies gerai kad si karta ir zurnalistus pamuse. Zinos kaip paprasti zmones kurie protestuoja jauciasi :-)
 
 
0 # keletas pastabuKostia Y-m-d H:i
1 video " demonstrantai" elgiasi kaip lygiai taip pat, kaip " nasistu" marodieriai Taline per " bronzine nakti".
2-3 video, ypac kur prie Viktorijos paminklo parko matyti, kaip juvelyriskai dirba Kanados policija - is minios neutralizuoja visus " zavadylas" - tiksliai, greit ir praktiskai be skausmo.Superin is darbas. Ypac patiko, kada 2 video vienas atsisake pasitraukti is kelio policininkui. Tai tas ilgai nelaukes papurske duju ir viskas. Siaip ir gumines lazdos pas juos sustumiamos, su tokiom zmogui zalus nepadarysi. Zinant, kokia Kanada rami ir taiki salis, jos policijos darbas tiesiog kelia susizavejima. Suzalotu nera, tvarka ivesta.
 
 
0 # taip ir reikia pydaeram mentam,ZYDEIVIS Y-m-d H:i
jie nuzude mano drauga superultrapatri ota.sieg heil,sieg heil,sieg heil........... ............... ............... ............... ............... ............... ............... ............... ............... ............... ............... ............... ............
 
 
0 # smurtas?berkman Y-m-d H:i
Ar jūs vadinate vitrinų daužymą prievarta ir smurtu? Prievarta prieš daiktą? Nedarykit gėdos anarchistams su tokiais nusišnekėjimais . Prievarta čia tik iš vienos pusės - kiaulių mentų. O taip pat ir iš korporacjų ir valstybės.
 
 
0 # NesmurtaspekA Y-m-d H:i
Paskutiniam video žurnaliūkštis loozeris.Šiaip tai šitie žliumbikai to verti...
 
 
0 # ordo ab chaopekA Y-m-d H:i
G20 TORONTO BLACK BLOC RIOTS
http://www.youtube.com/watch?v=2kcrEL-HHtA
 
 
0 # .|.Bybys Y-m-d H:i
"Nepasitikėkite korporacinės žiniasklaidos melu. - pasitikėkite mūsų melu". Mes teisingiausieji ir objektyviausiej i :-))))) graudžiai juokinga.