Vokietijos antifašistai rengiasi blokuoti neonacių maršą rugsėjo 4-ąją Dortmunde (video)
aktyvizmas

dortmund stellt sich quer 2010        Rugsėjo 4 d. Vokietijos neonacistai 6-ąjį kartą minės vadinamąją „Nacionalinę dieną prieš karą“ („Nationaler Antikriegstag“). Jie žygiuos Dortmunde, į kurį žada suvažiuoti neonaciai iš visos Europos. Po to, kai šių metų vasario 13 d. antifa aktyvistai sėkmingai blokavo neonacių maršą Drezdene, vadinamieji „autonominiai nacionalistai“ būtinai sieks atsirevanšuoti Dortmunde.

 

Pastaruoju metu Dortmundas išgarsėjo jame gyvenančių aktyvių neonacių skaičiumi. Padažnėjo išpuoliai prieš imigrantus, antifašistus, skvotus ir socialinius centrus. Neonacis Michaelis Bergeris yra nužudęs tris policininkus, nuo neonacių rankos žuvo pankas Thomas Schulzas. 2009 metais neonaciai užpuolė gegužės 1-osios demonstraciją, kurią rengė Vokietijos profesinių sąjungų susivienijimas (GDB).

 

Nuo 2005 m. neonacių minima „Nacionalinė diena prieš karą“ susijusi su 1939 m. rugsėjo 1-ąją Vokietijos pradėtu II-uoju pasauliniu karu, kuris nusinešė 50 milijonų žmonių gyvybių. Neonaciai sakosi esą prieš karą, tačiau tokia poza yra tik apgaulė. Jau kelerius metus jie žygiuoja Dortmunde skanduodami antimilitaristinį šūkį „Karo nebebus...“ ir užbaigdami jį skanduote „...kai mes nugalėsim!“ Jie neigia vermachto nusikaltimus ir išdidžiai neša plakatus „Mūsų seneliai buvo didvyriai!“.

 

Tokia veidmainiška ideologija atsispindi ir jų „antikapitalistinėje“ retorikoje. Pasisakydami prieš bedarbystę, jie nori išsaugoti darbo vietas tik vokiečių tautybės dirbantiesiems. Tokia nacionalistinė pozicija ardo darbininkų vienybę ir yra naudinga tik kapitalistams.

 

Antifašistai kviečia visus rugsėjo 4 d. atvykti į Dortmundą ir prisidėti prie akcijų, kurias vienija pavadinimas „Dortmundas stoja skersai kelio!“ („Dortmund stellt sich quer!“). Kada fašistai išeina į gatves, mes turime jiems pastoti kelią!

 

„Dortmund stellt sich quer!“

 
Parengė dp
2010 08 08
 

Taip pat skaitykite:

Dortmundas, rugsėjo 5-oji: taikūs protestai baigėsi mūšiu su nacius saugojusia policija (foto, video)

10 000 antifašistų blokavo didžiausią Europos neonacių maršą Drezdene (video)

 
Kvietimas mobilizuotis 2010-ųjų rugsėjo 4 d.
 
2009 m. rugsėjo 5-oji Dortmunde

 

 

Komentarai  

 
0 # lauksimantifa Y-m-d H:i
Vokiečiai dabar taip daro visada - prieš mėnesį paskelbia apie planuojamą blokadą ir per jį sukuria daug įvairių aktyvistų grupių. O atėjus laikui, grupės koordinuoja veiksmus ir stengiasi įtraukti į akcijas kuo daugiau biurgerių.
 
 
0 # Norėčiau labaiViktoras Butas Y-m-d H:i
Gal kitai metais, reiks ir man bandyt nulėkt pasižmonėti.