LUNI ir žurnalo “Juodraštis” diskusija “Jų krizė ir mūsų krizė”
aktyvizmas

  6a00d83451d75d69e20111689edbd8970c-320wi      Spalio 14 d. ketvirtadienį, 18:00 val., Vilniuje, VU Chemijos fakultete, 227 aud. (Naugarduko g. 24, Vilnius), Laisvasis universitetas ir žurnalas „Juodraštis“ rengia atvirą diskusiją „Jų krizė ir mūsų krizė“. Joje dalyvaus socialiniai aktyvistai, judėjimo „Naujoji kairė‘95“ nariai, anarchistai ir socialistai, savo nuomonę galės pasakyti kiekvienas atėjęs. Diskusiją moderuos „Juodraščio“ bendradarbis Saulius Užpelkis. 

 

       Ištisus porą metų spauda mirgėte mirga nuo įvairiausių pranešimų apie ekonominę krizę, bet turbūt ne visiems aišku, kas už šių žodžių slypi. Kaip ir kodėl ji prasidėjo, kokių priemonių Lietuvoje ir visame pasaulyje ėmėsi kapitalas ir valstybė, kaip ji paveikė mūsų kasdieninį gyvenimą? Bankams kasdien siūlant naujus trumpalaikius kreditus, valdžiai „sunkmečio“ akivaizdoje karpant socialines išmokas ir nuolatos kalbant apie deficito mažinimą, kyla būtinybė patiems suvokti tai, kas vyksta ir pradėti patiems spręsti kilusias problemas – juk grįžimas prie „gerovės“ valstybės modelio neįmanomas. Galiausiai, ar kapitalo ir valstybės nesėkmės turi tapti mūsų problemomis?

 

       Diskusijoje bus paliesti tokie klausimai:

 

       Kas išprovokavo krizę? Ar ji yra sisteminė? Ar dėl visko kalti Švedijos bankai? Kaip krizę įtakojo spekuliacijos nekilnojamu turtu, vartojimo ir paskolų bumas? 

 

       Kokių priemonių krizės akivaizdoje ėmėsi valstybė? Kaip tos priemonės kinta krizės eigoje? Kaip valstybės santykiai su kapitalu skiriasi nuo valstybės santykių su dirbančiaisiais? 

 

       Kokia našta krizės metu buvo užkrauta ant mūsų pečių? Kokia buvo visuomenės reakcija ir kaip visuomenė susisluoksniavo krizės eigoje? Kaip buvo paveiktos mūsų bendruomenės ir darbo vietos? 

 

       Kokios yra galimybės organizuotis anapus kapitalo ir valstybės?

 

       LUNI info

       2010.10.10.

 

 

Komentarai  

 
0 # What financial crisis? Number of billionaires hits new highflumen Y-m-d H:i
http://www.independent.co.uk/news/people/news/what-financial-crisis-number-of-billionaires-hits-new-high-1919449.html

With the Economic Crisis, the Number of Billionaires has Soared
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=18078
 
 
0 # tai ir yra krizės požymiskre Y-m-d H:i
Staigus milijardierių skaičiaus padidėjimas galbūt ir yra vienas iš krizės požymių. Milijardieriai praturtėjo nuskurdusių masių sąskaita.
 
 
0 # Introduction To The Road Through 2012: Revolution or World War IIIflumen Y-m-d H:i
Until we can become politically intelligent enough to see this as the reality and root cause of our current crisis, we will not be able to overcome it, our living standards will continue to decline and we will all be sentenced to a slow death in a neo-feudal system built on debt slavery.

The stock market and economy have become weapons of mass oppression manipulated by an imperial banking cartel to impose order and exploit the masses. This crisis boldly represents the manifest evolution of the fascist spirit reasserting itself as the dominant ideology.

http://www.zerohedge.com/article/introduction-road-through-2012-revolution-or-world-war-iii

http://www.youtube.com/watch?v=QQlUH95syXc