Švietimo sistema: „Mes siekiame, kad guvūs vaikai virstų apatiškais piliečiais“
švietimas

represyvi pedagogika 0       „Mokykla – pikčiausias šiuolaikinės visuomenės priešas. Mokykla blogiau už kalėjimą, blogiau už kariuomenę. Reikia ne tik apriboti jos įtaką, bet ir visiškai jos atsisakyti“. Ivanas Illičius „Išmokyklinta visuomenė“ („Deschooling Society”, 1971).

 
 
 
represyvi pedagogika
 
a.lt, 21010 11 05

 

 

Komentarai  

 
0 # hmguga Y-m-d H:i
Gal kiek perlenkta, bet ,hm
 
 
0 # ...v. Y-m-d H:i
neperlenkta. aisku, yra mokyklu, kurios uzsiima kurybingesniu ugdymu, taciau tai vienetai. zinot, kad per tikybos pamokas vaikam draudziama rodyti filma "zeitgeist" (apie jo verte dabar nediskutuosim)? tai daryti draudzia religines institucijos grasindamos nepaklustantiem s mokytojams sankcijomis pries juos. kokios tai sankcijos, ivardinti negaliu, nes duomenu neturiu. galbut griezti papeikimai, o gal ir rimciau... ar turi vaikai galimybe ugdyti kritini mastyma ir tureti alternatyvu poziuri?
 
 
0 # ...v. Y-m-d H:i
bet baisiausia yra ne tai, jog kai kurie dalykai yra neleistini. tai tik tikrosios problemos viena is manifestaciju. baisiausia yra tai, jog yra diegiama (ir ne tik mokyklose) vienos negincijamos tiesos ideja. tai labiausiai ir suvarzo protus. ugdomas linijinis mentalitetas, kuris nepalieka galimybiu istrukti is užburto rato ir pazvelgti i pasauli is kitos perspektyvos. mintis, jog "gali buti ir kitaip, visai priesingai nei yra" užgniauziama paciose uzuomazgose.