Lapkričio 11-ąją 1500 žmonių blokavo neonacių maršą Varšuvoje (foto)
aktyvizmas

antifa varsuva 2010       Lapkričio 11-ąją, kada Lenkijoje švenčiama Nepriklausomybės diena, ultradešinieji tradiciškai rengia maršą centrinėmis Varšuvos gatvėmis. Šiemet jų maršą blokavo apie 1500 žmonių, užėmę sankryžas ir gatves, kuriomis planavo žygiuoti neonaciai.

 

Nacionalistų eitynes organizavo dvi grupuotės – „Tautinių radikalų stovykla“ (Obóz Narodowo-Radykalny, ONR) ir „Visos Lenkijos jaunimas“ (Młodzież Wszechpolska, MW). Neonaciai norėjo pražygiuoti per Varšuvos centrą iki paminklo Romanui Dmowskiui, kadaise pagarsėjusiam ne tik nacionalistinėmis, bet ir antisemitinėmis pažiūromis.

 

Antifašistų surengtos gatvių ir sankryžų blokados užkirto kelius 700 neonacių, ir jie buvo priversti pakeisti žygio maršrutą. Neonacių kolona vis dėlto pasiekė aikštę prie paminklo, nes jiems į pagalbą suskubo specialioji bei raitoji policija, ardžiusi blokadas ir skynusi neonaciams kelią. Policija areštavo 29 žmones, sužeistas vienas policininkas.

 

Lenkijos anarchistų portalai šią akciją laiko sėkminga. „Nepaisant to, kad fašistai galų gale pražygiavo, blokada buvo sėkminga. Vieningu frontu prieš juos veikė 1500 žmonių – socialistų, anarchistų, feministų bei paprastų Varšuvos gyventojų. Deja, prie blokados neprisijungė profesinės sąjungos, nors keliolika profsąjungų aktyvistų vis dėlto dalyvavo. Ateityje reikia užmegzti glaudžius ryšius su  darbininkais ir taip sugriauti socialinę fašizmo bazę“, – pažymėjo blokadose dalyvavę antifašistai.

 

antifa varsuva 2010 1

 

antifa varsuva 2010 2

 

antifa varsuva 2010 3

 

antifa varsuva 2010 4

 

antifa varsuva 2010 5

 

antifa varsuva 2010 6

 

antifa varsuva 2010 7

 

antifa varsuva 2010 8

 

antifa varsuva 2010 9

 

antifa varsuva 2010 10

 

Pagal http://poland.indymedia.org parengė Pinčius

2010 11 13 

 

Komentarai  

 
0 # :)Kirvis Y-m-d H:i
Tai ką Pocevičiau, esu tikras, kad vakarais prieš užmigdamas apie tokius įvykius svajoji kovą Vilniuje .
Deja, bet tai ir liks tiktavo svajonės, na gerai, kad bent internetas yra, gali pažiūrėti kaip kitur, tokie kaip tu, kovoja prieš piktuosius fašistus. O tu su savo anarchistų būreliu taip ir liksi luzerių vaidmeny. :-)
Su pagarba
piktasis fašis :-)
 
 
0 # fffffffffffffff fffffffffffffffffff Y-m-d H:i
O tai Lenkijos veliava jau tapo fasizmo simboliu?
 
 
0 # Faszystowska Polskaen arche Y-m-d H:i
Obóz Narodowo-Radyka lny
http://www.youtube.com/watch?v=2KZgkhAtGVg

Faszystowska Polska
http://www.youtube.com/watch?v=ftjPQNzvl1c
 
 
0 # niech zyje LITWAsadam Y-m-d H:i
a Litwa DLA litwinow!
 
 
0 # Kurwa negrolitevska lesbijska psiakrew!Patrijotas Zbigniew Y-m-d H:i
Lietuvių Tautinis Centras visiškai palaiko visus baltus Lenkijos patriotus ir griežtai smerkia jų eisenai trukdžiusius komunistuojanči us bei anarchistuojanč ius banditus, o taip pat jų anarchobolševik iniu, antifašistiniu ir feministiniu teroru atsiduodančias idėjas. Belieka viltis, kad šių teroristų pastangos pasijusti svarbiais bus tinkamai įvertintos visame pasaulyje specialiais įstatymai bei potvarkiais, užtikrinančiais efektingą bei maksimaliai griežtą kovą su radikaliais kairiaisiais nusikaltėliais, antifašistais, feministais, lesbijiečiais ir visais jų rėmėjais, aktyviai palaikančiais bei šlovinančiais antifašistinės ir kitos teroristinės veiklos būdus. 14/88! Wilno nasze! Už Lietuvą tik pro šikną!
Lietuvių Tautinis Centras

Dar pora zodziu no savias. Kuodite! Giejus riami, a mus nacijanalpydera stus jau pamiršai! Kialk šytą klausymą eiliniej Siaimo siesijoj, arba mias skusimes Šikučiui!!!