Kauno LUNI diskutuos: reikia ar nereikia anarchijos?
švietimas

ar_reikia_anarchijos_0Laisvasis, tikrai ne pelno ar šlovės siekiantis universitetas LUNI, kaip įprasta, ketvirtadienį, kovo 17 d., dar įprastesniu laiku – 18 val. Kauno lunatikams neįprastoje, bet visiems gerai žinomoje vietoje – „Antipop’s Pube“ (Laisvės al. 51 a., Kaune) pristato dar vieną lauktą ir debatus jau dabar, skaitant šį pranešimą, galinčią sukelti paskaitą – „Ar reikia/nereikia anarchijos?“.

 

Paskaitą ves filosofas Nerijus Čepulis, Kauno Technologijos universitete dėstantis kino medijas, o Vytauto Didžiojo universitete – religijos filosofiją.


Jau nuo senų laikų, atsiradus pirmiesiems besipriešinantiems būties komfortui ir kraugeriams valdovams, siekiantiems laisvės ir nesutinkantiems mokėti mokesčių neaiškiam dariniui, pavadintam valstybe, išdygo šventoji deganti išeitis – anarchija (gr. αναρχία – be valdžios.) – santvarka, paremta savivaldos principais, be valdžios ir hierarchijos, kuriai amžių bėgyje konformistai primetė kitą, negatyviąją reikšmę – chaosas, suirutė, dezorganizacija.

 

Taigi kokia anarchijos, anarchizmo esmė, privalumai ir trūkumai? Kodėl ja nenustojama žavėtis ir tik labai retai kada sumanoma gyventi pagal mamos anarchijos siūlomus štrichus? Į šiuos ir kitus probleminius klausimus mėgins atsakyti Nerijus Čepulis neformalios muzikos ir meno erdvėje „Antipop’s Pube“, įsikūrusioje pačiame miesto centre (Laisvės al. 51 a.).

 

Registruotis Facebook‘e

 

LUNI info

2011 03 16

 

ar_reikia_anarchijos_1

 

Komentarai  

 
0 # !!!slavik Y-m-d H:i
Keiksmai trinami. Red.
 
 
0 # wavyrishkis Y-m-d H:i
ot grazu. Slavik
 
 
0 # neskaiciaunieko neskaiciau Y-m-d H:i
reikia anarchijos.
 
 
0 # GailaSiela Y-m-d H:i
Gaila, tačiau pasidavęs anarchijai N.Č. pats sugriovė savo ne tik savo išorinį bet ir vidinį pasaulį. Buvo viskas, tapo niekas...