Iain McKell „The New Gipsies“: romų gyvenimo būdą perėmę klajokliai D. Britanijos anarchistai
kontrkultūra

naujieji romai 01986 m. anarchistinių pažiūrų pankų kompanija, protestuojanti prieš valdžios politiką, paliko Londoną ir romų pavyzdžiu ėmė klajoti po šalį. Savo kultūrą jie grindė neribotos laisvės, paprastumo ir betarpiško sąlyčio su gamta idealais. Ilgainiui ši komuna išaugo – gimdė vaikus, įsigijo vežimų ir kitokio klajoklių turto, prie jos nuolat prijungdavo bendraminčių.

 

2001 m. prie jos prisijungė fotografas Iainas McKellas, ištisą dešimtmetį fotografavęs šią keistą klajoklių gentį, propaguojančią anarchoprimityvizmo idėjas ir supanašėjusią su nuolat keliaujančių romų būriu. 2011 m. jis išleido fotografijų albumą „Naujieji romai“ („The New Gipsies“), kurioje pateikiami šimtai civilizacijos atsisakiusių žmonių nuotraukų.

 

naujieji romai 1

 

naujieji romai 2

 

naujieji romai 3

 

naujieji romai 4

 

naujieji romai 5

 

naujieji romai 6

 

naujieji romai 7

 

naujieji romai 8

 

naujieji romai 9

 

naujieji romai 11

 

naujieji romai 10

 

naujieji romai 12

 

Daugiau nuotraukų: www.iainmckell.com/newgypsies/

 

Parengė N.K.

2011 09 05


 

Komentarai  

 
0 # netvarkakubilius Y-m-d H:i
jie juk nemoka mokesčių!!!!!!! !!!!!!
 
 
0 # .flu Y-m-d H:i
Gėris.
 
 
0 # ;)žmogus Y-m-d H:i
Atsiputę tokie. Dėkui už trumpa fotoreportažą, buvo įdomu :-)
 
 
0 # bet tai jaurealusis Y-m-d H:i
turetu smirdet jie ten nerealiai,tuose vagonuose...
 
 
0 # U/f'uižmogus Y-m-d H:i
Retai, kada būna nutiestas auksinis nuvalytas takas ir viskas paruošta KITŲ, kad tau būtų idealu kažką daryti. Bet tai, kad šie žmonės daro tai ką daro, parodo kad visiškai DABAR (o ne anam gyvenime ar kuomet įvyks kažkokia utopinė revoliucija, o gal prasidės rojus žemėje) galima užsiimti tuo, reikia TIK DIDELIO NORO (jūs visur matot tik kliūtis - su tokiu požiūriu jokios revoliucijos dar 500 metų neturėsit ir visus tik kaltinsit dėl savo nesugebėjimo ką nors nuveikt apie ką svajojat). Visą laik galima prisigalvoti priežasčių kodėl viena ar kita neįmanoma, bet tai tik prielaidos. Jeigu tai būtų neįmanoma nei čigonai nei šitie britai negalėtų daryti tai ką čia daro. (p.s.: tikrai ne visur "private zone" dar (tenka pavažinėt po Lietuvą, o ir nebūtinai reik apsiribot tokiam gyvenimo būdui Lietuva, galima pasieškot laisvesnių zonų Europoje, kad ir toj pačioj UK)). Kas liečia "capitalism and freedom", tai esmė tokia - laisvę susikūri pats, niekas tau jos nesukurs (jokia santvarka)... ir jeigu lauki, kad sukurtų, vadinasi nori, kad už tave visi nuolat kažką nuveiktų ir iš esmės nori būti priklausomas nuo kitų.
 
 
0 # bubaguga Y-m-d H:i
Žinoma, kad nišos "asmeninei laisvei" visada egzistavo ir egzistuoja. Kai kuriais atvejais sistema pati jas kuria, kad negalintys prisitaikyti (susitaikyti) prie sistemos žmonės rastų ten daugmaž saugų prieglobstį ir nebekeltų rūpesčių pačiai sistemai. Ir teisingai, reikia tik noro, ir kiekvienas nerimstantis bus nuramintas tabore, ašrame, klube, brolijoje, sveiko maisto vartotojų susivienijime, ekojudėjime, gamtinės žemdirbystės ratelyje, jogos ar aikido kursuose, vienuolyno celėje, anoniminių alkoholikų grupėje ar sinefilų draugijoje. Laisvė rinktis čia tikrai yra. Tokie pasirinkimai net naudingi sistemai, šiuo atveju- kapitalizmui. Galima sakyti "matote, viskas įmanoma, tai tik pasirinkimo, kurį mes garantuojame, klausimas, todėl viskas pas mus yra gerai, o jei kam nors kas nors nepatinka, tai yra tik klaidingo pasirinkimo klausimas, tik asmeninė klaida, tik asmeninės problemos, žiūrėk į save, kovok su savimi, įveik save, pakeisk save, susikurk (nusipirk) laisvę pats...". Esmė čia yra sąlygos laisvei. Sąlygas kuria aplinka, sistema. Žinoma, kad sistema kuo puikiausiai suvirškina vieną ar kelis keliaujančius taborus, vieną ar kelis infoshopus, vieną ar kelis sąmoningai nedirbančius ar freeganus, vieną ar kelis anarchistus, bet akimirksniu įjungia savo represinį aparatą, kai tokių žmonių atsiranda gerokai daugiau. Tiesą sakant, represinis aparatas veikia iš anksto, preventyviai, per propagandą, per žiniasklaidą, kad tokių laisvės vaikų nebūtų per daug, pavojingai per daug. Galimybė būti laisvam yra lygiavertė galimybei būti prezidentu. Sakoma, tik norėk ir tapsi prezidentu, nes visi juo gali tapti, tačiau iš tikro prezidentais tampa tik tam tikri žmonės, nekeliantys grėsmės hierarchijoms, nepavojingi galingiesiems, patrauklūs nerimstančioms masėms, ir t.t. ir pan. Lygiai taip pat "laisvais" gali tapti tik tie, kurie nekelia grėsmės esamai sistemai, kuriuos galima pateikti kaip įmanomos laisvės pavyzdį pavergtai visuomenei ir tuon pateisinti totalų išnaudojimą. Nežinau ar aiškiai čia rašau, tie žmonės tikrai labai mieli, tikrai verti pagabos, tikrai labai fotogeniški ir įkvepiantys, bet jie absoliučiai nepavojingi karų organizatoriams , absoliučiai nepavojingi pridėtinės vertės plėšikams, nepavojingi korporacijoms ir galios svertų valdytojams. Žmogus, sakydamas, kad mes nesugebam ką nors nuveikt apie ką svajojam, yra neteisus. Sugebam, veikiam ir nuveikiam, kiekvienas savaip, nebūtinai su taboro pagalba, bet nesame tuo patenkinti, nes, bent jau man, akivaizdu, kad to visiškai nepakanka. Pavadinti tai skundimusi irgi neteisinga. Keliami nelengvi klausimai ir ieškomi nelengvi atsakymai. Dažnai- klystant ir nukrypstant, bet niekada nepamirštant platesnio požiūrio, perspektyvos, nepaleidžiant iš akių pačios sistemos.
 
 
0 # sakauHeh Y-m-d H:i
"visų šių tavo deklaruojamų veiksmų rezultatas - "anarchistinė valstybė""
Pranašas apsiriko. Labai gali būti, kad visų šių deklaruojamų veiksmų rezultatas- anarchistinė visuomenė.

"noras tvarkyt kitų gyvenimus, o ne savo, yra tikrasis savanaudiškumas"
O kas tau sakė, kad anarchistai nori tvarkyti kitų gyvenimus? Aš visą laiką maniau, kad anarchistai siekia, kad pats žmogus ar sutariančių žmonių grupė galėtų tvarkyti savo gyvenimus.

"tiesa yra anarchisto tiesa ir niekas daugiau"
Bullshit.

"Ne "DIDELIO NORO", o DARYTI reikia"
OK. Tai ką darom? Jei tu manai, kad čia niekas nieko nedaro, tai gal pakomentuok, išminčiau, kaip veikia šitas portalas- iš noro, ar iš darymo. Pakomentuok, kaip atsiranda koks "juodraštis", infoshopas, LUNI, grafičiai gatvėse? O gal tau darymas yra tik revoliucija?! Bl, kaip mane nervina tokie dausose skrajojantys revoliucionieriai...

"Tik nereikia visiems kitiems bandyti kišti savo vertybių..."
Nes į tas galvas jau prikišo vertybių kiti? Tai pasakyk, kokios yra tavo labai ypatingos, išskirtinės vertybės, kurias anarchistai, atseit, bando pakeisti savomis, kenkėjiškomis?
 
 
0 # mhmšiaip Y-m-d H:i
šiaip tikrai, jei jums toks gyvenimo būdas patrauklus tai kodėl taip negyvent?