Polemika: Ar egzistuoja „tautos“?
kontrkultūra

HOMO LITUANUSŠia tema galima parašyti disertaciją arba knygą, bet tai beprasmiška ir kvaila – pakanka vieno straipsnio. Kalbėsiu apie pakankamai abstrakčią ir idealistinę savoką „tauta“, kurios pagrindu buvo sukurta daugybė įvairiausių bukų ideologijų. Įrodysiu, kad tautų iš viso NĖRA ir jos egzistuoja tik nacionalistų ir jiems pritariančių smegenyse.

 

Nacionalistai, vartodami žodį „tauta“, pirmiausia turi omenyje konkrečius žmones, gyvenančius vienoje teritorinėje erdvėje, kurie pasižymi bendru kultūriniu identitetu, bendru skoniu, bendru mąstymu, bendrais pomėgiais, bendra kalba, bendromis tradicijomis, bendra pasaulėžiūra, bendra istorija ir netgi bendra išore. Žodžiu, tai žmonės, kurie tarpusavyje iš principo nesiskiria. Likusieji žmonės yra visiška jų priešingybė, todėl jie privalo šlovinti ir ginti „savo tautos“ interesus.

 

Toks požiūris būtų visai logiškas, jeigu... „kultūrinis identitetas“ iš tikrųjų egzistuotų! Aš pats būčiau nacionalistas, jeigu mes visi gimtume vienodi ir mąstytume vienodai!

 

Bet realiame pasaulyje nėra nei jokio kultūrinio, nei juo labiau įgimto vienodumo! Kiekvienas žmogus Žemėje (nori jis to, ar ne) yra individualus ir unikalus. Kiekvienas žmogus pasižymi individualiu skoniu ir pomėgiais, individualiu pasaulio suvokimu, savitu protinio išsivystymo lygiu, individualia vaizduote, asociacijas, fantaziją, savo gyvenimo istoriją, siekius, interesus ir polinkius.

 

Vieni žmonės lavina intelektą, o kiti degraduoja; vieni mėgsta saldų, o kiti rūgštų skonį; vieni žmonės romantikai, o kiti liberalai, demokratai, nacionalistai, kosmopolitai, internacionalistai, nacistai, fašistai, antifašistai, stalinistai, anarchistai, skinhedai, pankai, gotai, metalistai, musulmonai, budistai, krikščionys! Vieni gimsta fiziškai stiprūs, o kiti silpnesni; vieni aukšti, o kiti žemesni; jų akys mėlynos arba žalios; skiriasi odos atspalvis ir nosies forma... O juk mes apskritai neprašome, kad mus gimdytų – tai už mus padaro mūsų motinos!

 

Man dažnai sako: „Na, mes esame lietuviai, vadinasi, kalbame ir galvojame viena kalba – o tai ir yra mūsų bendra kultūra!”. Tada aš atsakau: „Jei žmonės žodžių junginiuose naudoja tas pačias raides, tai dar nereiškia, kad jie tiems patiems žodžiams suteikia tą pačią prasmę. Vieną ir tą patį sakinį įvairūs žmonės supranta labai skirtingai. Tam pačiam žodžiui kiekvienas iš mūsų gali priskirti skirtingą informaciją, todėl sakyti, kad „mes” mąstome vienodai – tiesiog absurdas.”

 

Žodis „tėvynė“ mieščioniui, nacionalistui, stalinistui ir protingistui nėra ta pati sąvoka, visi jie tam pačiam žodžiui suteikia skirtingą prasmę. Nacionalistas mano, kad tėvynė – tai teritorija, kuri priklauso jo tautai, o tautai jis priskiria visus savo tautiečius: biurokratus, mentus, kapitalistus, narkomanus, pedofilus ir žmones, kurių jis netgi nežino... Stalinistui tėvynė – tai vieta, kur valdžioje yra komunistų partija, paskelbusi socializmą. Miesčioniui tėvynė – tai gimdymo namai Nr. 40, o protingistui šis žodis apskritai neturi jokios racionalios prasmės, todėl jis jo tiesiog nevartoja.

 

Ypač juokinga, kai nacionalistai ima kalbėti istorinėmis temomis: „MES esame didi tauta, MES laimėjome visus didžiuosius mūšius, Kokia didinga MŪSŲ istorija, kokie iškilūs MŪSŲ rašytojai, kokie garsūs MŪSŲ mokslininkai!”. O apie kokius „MES” iš tikrųjų jie kalba??? Nėra jokių „MES” ir niekada nebuvo – yra tik AŠ ir JIE, o žodį „mes” galima vartoti tik įvardijant draugus.

 

Atkreipkite dėmesį, tokias nesąmones kalba žmonės, gimę, pavyzdžiui, 1991 metais, kurie neturi nė mažiausių sąsajų nei su mūšiais, nei su istorija, nei juo labiau su išradimais ar kūrybingais veikėjais… Kokiu reikia būti kvailiu, kad nesuprastum, jog jų asmeninė istorija prasideda nuo 1991 metų! Jie naiviai tapatinasi su seniai mirusiais žmonėmis, prisiskirdami sau jų šlovę ir nuopelnus, nors su jais neturi jokių sąsajų! Nieko nenuveikę, jie jau laiko save didžiais – argi tai ne paskutinis idiotizmas?!

 

Artimiau pabendraukite su tai pačiai „tautai“ priskiriamais narkomanais, buhalteriais, morozais, pagonimis, stalinistais, gotais, konservatoriais, anarchistais – ir klausimas apie „kultūrinį indentitetą“ savaime išnyks! Asmeniškai aš su anarchistais ir hardkorininkais turiu daugiau bendro, nei su savo giminaičiais ir kaimynais, todėl galiu sakyti, kad būtent jie yra mano „tauta“!

 

Jei intelektas neišvystytas, žmogaus smegenys gali patikėti kuo tik nori: dievais, tautomis, raganomis, Kalėdų seneliais... Kvailystės negalima įrodyti – ja galima tik tikėti… Taigi jokių tautų NĖRA! Ir niekada nebuvo! Tautos egzistuoja tik silpnai veikiančiose nacionalistų ir jiems pritariančių smegeninėse!

 

N.K.


2011 09 08

 

Komentarai  

 
0 # n-an-a Y-m-d H:i
Jei intelektas neišvystytas, žmogaus smegenys gali patikėti kuo tik nori: anarchija, lygybe, sugebėjimu rašyti straipsnius...

net fiziniai žmonių bruožai skiriasi tautose, bet kur tau.

“I reject your reality and substitute it for my own.”
 
 
0 # šalin individualizmą.emptiminded Y-m-d H:i
šitas straipsnis - tai šūvis pro šalį.
TAIP - šiuolaikinė šalis (darinys su savo apibrėžta teritorija, žmonėm ir pinigais) yra visiškai dirbtinis darinys. dažnai savo teritorijoje ribojantis keletą bendruomenių, kurių nariai tapatina save vieni su kitas. Lietuvoje - žemaičiai, suvalkiečiai; Ryškesnis pavyzdys Čekija - ostrava, bohemija, moravija.
Dabartinis darinys 'šalis' yra visiškai dirbtinis toms bendruomenėms, kurios paprastai priešinasi centralizacijai.
.
NE - žmogus nėra vienas. gyvename 1mln-kelių milijonų žmonių bendruomenėmis, su kuriomis save ir tapatinam. Šios bendruomenės turėtų turėti stiprią savivaldą (kaip vokietijos federacijoj). O centrinis aparatas (šalis pagal dabartinį apibrėžimą) turi tik koordinuoti keletą tokių centrų. Pvz jei žemaitija nori tapti vokietija - prašau, jei nori tapti dar labiau nepriklausoma - irgi prašau.
.Esmė, kad žmogus iš prigimties sociali būtybė ir jei skelbsi Hobsišką 'visų karą prieš visus' labai sėkmingai degraduosi į pirmykštį žvėrišką būvį. Jei esi individualistas tai eik gyvent į negyvenamą salą. Jei gyveni visuomenėj tai būk malonus atkreipk dėmesį į kitą, panašų į tave, jo interesus ir tt. Esi tik lego dalelė ir jei esi per daug kampuota - netiksi į jokią visuomenę.
 
 
0 # na na...šiaip žmogas Y-m-d H:i
"Žodis „tėvynė“ mieščioniui, nacionalistui, stalinistui ir protingistui nėra ta pati sąvoka..." vienintelė frazė, kuri šiame straipsnyje lyg ir galėtų skambėti kaip įrodymo, deklaruojamo straipsnio pradžioje dalis (nes kaip teigia pats autorius - tėvynės sąvoka neatsiejama nuo tautos sąvokos). Visa kita atrodo kaip iš kažkokio konteksto ištrauktų teiginių, kurių net nebandoma giliau panagrinėti, ar juolab įrodyti kratinys. Gerb. autoriau, jei šiame straipsnyje (nors pagal apimtį tai iki straipsnio "nepritempia"), kitą kartą pasistenkite labiau argumentuoti.
O dėl žmonių individualumo ir vietovės kurioje gyvenate: pabandykite nuvažiuoti į Vidurinę Aziją, atsigerti vietinio iš šaltinio bėgančio vandens, kurį ramiausiai geria vietiniai, ir po nepamirštamų įspūdžių, trunkančių minimum kelias dienas, pagalvokite, ar nesate prisitaikęs gyventi jei ne tam tikroje šalyje, tai bent jau tam tikroje klimato juostoje...
 
 
0 # egzistencijadudu Y-m-d H:i
Ar egzistuoja anarchistai? Na taip, kai intelektas išvystytas, tokio klausimo sau neužduodi. Kitaip pastebėtum, kad tie įrodymai, kurie nuneigia tautų egzistavimą, neleidžia egzistuoti ir jiems. Jei iliuzinės bendrijos gali susikurti ir stipriai veikiančioje hardkorininko smegeninėje, tai ko norėti iš kur kas silpnesnių smegenų naudotojų?
 
 
0 # Tauta RasėViktoras Butas Y-m-d H:i
Gera tema. Kaip tik paskambino draugelis, pasakė, kad senas pažystamas vėl sėdo. Sakoma Rusijoje 1 milijonas zekų sėdi kitas valdo. Nežinau. Aš esu komoje antrą parą ir svarstau ar man į strip klubą pas kurvas važiuoti ar gilintis į Lietuvos istoriją. Rimtain dabar mastau. Pagarba jaučiu tyrinėtojams . Anarchistai prisiminkit. Jai neliks tautos neliks ir to kas ją prisimintų. Valstybė be tautos tai ta pati prostitutė. Dabar turim JAV Aangliją Prancūzus(kūrva blet Parkeris) http://www.youtube.com/watch?v=2I6RLvNDy64
 
 
0 # ssss Y-m-d H:i
Puikus straipsnis!
 
 
0 # :): Y-m-d H:i
Tai Simoną Švėgždą galima laikyti protingizmo pradininku?
 
 
0 # BaisuU/f Y-m-d H:i
Baisu ką ir pasakyt, nes palaikys durne. Jaučiu psichologinį intelektualų terorą... Mieliau mantras klausysiu...
 
 
0 # pastabatevynainis Y-m-d H:i
Tauta yra zmones kurie prikaluso tia paciai etninei grupei turi bendra istorija tradicijas ir paprocuius
o kad tu esi buhalteris narkomas ar gotas tai cia pomegiai juk ir jiek alba ta pacia kalba isrite is tu pacviu prteviu (o ateities kelia jie pasirenka patys kuo buti) zodziu isauge is to patis kamineno ir tt
 
 
0 # mazvaikio tekstasmazvaikio tekstas Y-m-d H:i
anarkystai ir hardkorininkai irgi neegzistuoja pagal tuos pacius argumentus. tik ju paciu tusciose galvose.
 
 
0 # ;Rabarbaras Y-m-d H:i
Panašiau ne į polemiką, o į garažinio anarchokomunist o kliedesius, po to, kai jis sumaišė pigų spirituotą vyną su analginu. Visiškai šališkas padrikų minčių kratinys su visiškai nelogiškais argumentais. Vienas iš tų "perliukų". Gėda.
 
 
0 # ThatcherFidel Castro Y-m-d H:i
Koks čia Thatcher fanas rašė? "Nėra visuomenės, yra tik individai"
 
 
0 # Ats: Polemika: Ar egzistuoja „tautos“?Cassius Y-m-d H:i
Na kai žmonės tūkstančius metų gyvena vienoje teritorijoje ir santykiauja tik tarpusavyje, tai atsiranda bendri bruožai. Išsiūskim vokietį, rusą, prancūzą ir dar ką nors į salą, izoliuokim tūkstančiui metų ir ta tai bus tokia bendrija, kuri turės istoriją, savo tradicijas ir pan. Kalba taip pat būtų velniai žino kokia. Na ir turim tautą. Ar protinga garbinti ir šlovinti tai kas susiformavo vien dėl to, kad tam tikri žmonės nekėlė kojos už kokios nors upės?