„Kristaus Gelbėtojo ansamblis“ – ir linksma, ir baisu (video)
kontrkultūra

jezaus_gelbetojo_ansamblisŠ. m. rugsėjo 15 d. Maskvos „Chleb“ klube įvyko pirmasis paslaptingo ir labai kontroversiškai vertinamo „Kristaus Gelbėtojo ansamblio“ koncertas. Po sceną, papuoštą didžiuliu pravoslavų kryžiumi ir užrašu „Šlovė demokratijai“, lakstė išprotėjusi bobutė ir vapėjo antisemitinius šūkius, o salėje susirinkę jaunuoliai – nesuprasi, juokais ar ne, – pritarė grupės pasirodymui romėniškais pasveikinimais „Sieg Heil“.

 

Prieš šį koncertą Rusijos žiniasklaidoje pasirodė keletas straipsnių ir interviu, iš kurių aiškėja, kad kai kurių Rusijos neonacių grupuočių pamėgta „pati nepolitkorektiškiausia grupė Rusijoje“ yra trijų Tverės andergraundo muzikantų projektas, grubiai ir kartu subtiliai parodijuojantis buitinį nacionalizmą, antisemitizmą bei klerikalizmą.  

 

Per ketverius „Kristaus Gelbėtojo ansamblio“ veiklos metus buvo išleisti bent septyni itin vienodo turinio bei stiliaus albumai, kuriuos patys muzikantai priskiria „radikaliojo pravoslaviško hardkoro“ krypčiai. Muzikos tematiką gerai atskleidžia albumų pavadinimai: „Ksenofobija“, „Artėjančio Holokausto kauksmas“, „Šovinizmo angelai“ ir pan. Visuose juose skamba monotoniškas ir agresyvus „black metall“, paįvairintas smurtą, neapykantą bei ksenofobiją skatinančiais dainų tekstais.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Visos „Kristaus Gelbėtojo ansamblio“ dainos kalba apie tą patį. Hitleris ir fašizmas yra gėris, todėl tikrieji rusai gyvens gerai, kai bus išnaikinti visi nepravolavai, nerusai, žydai, liberalai, gėjai, lesbietės ir kitos atliekos. Trumpai tariant, grupės dainose ir vaizdo klipuose pačia atviriausia forma propaguojamas buitinis ultradešinysis ekstremizmas ir buka ksenofobija, tačiau tai daroma pabrėžtinai idiotiška forma, todėl gaunamas (galbūt) priešingas rezultatas.

 

Grupės įkūrėjas Aleksejus Gluchovas (pavardė tikra), retai pasirodantis vaizdo klipuose, vaizduoja seną užkietėjusį skustagalvį su granatsvaidžiu rankose. Grupės pažiba – vokalistė Ksenija Hitler yra seksuali sadomazochistė, jo kovų draugė. Antroji (-asis) vokalistė (-as) – Senė Izergil – įkūnija agresyvią davatką, svaidančią prakeiksmus visų aplinkinių adresu.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Šie „Kristaus Gelbėtojo ansamblio“ personažai atrodo absurdiški, tačiau yra labai tikroviški – kiekvieną dieną juos galima sutikti Rusijos gatvėse. Štai kodėl internete iki šiol netyla diskusijos, ar ši grupė yra tikras neonacių projektas, ar „tolerastų“ pakištas „feikas“. Šiaip ar taip, klausytis šios grupės muzikos bei žiūrėti jos vaizdo klipus ir linksma, ir baisu.

 

Rusijos žurnalistai išsiaiškino, kad Senė Izergil yra Aleksandras Konstantinovas – Tverėje pagarsėjęs palaidūnas, turintis transvestito polinkių. Laisvu nuo kūrybos metu jis teikia sekso telefonu paslaugas. Jo manymu, grupės nariai gyvenime visiškai kitokie nei scenoje. Visi trys baigė Tverės universitetą. Ksenija Hitler – Gluchovo žmona – 25-erių metų filologijos mokslų kandidatė.

 

Aleksejus Gluchovas, kitų grupės narių vadinamas „meniniu grupės vadovu”, niekada nesišypso ir itin primena piktą skinhedą. Uždarbiauja vietiniame turguje pardavinėdamas piratinius filmus.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

„Liberalizmas ir viskas, kas aplinkui vyksta, – yra velnio išmonė. Mūsų personažai iš visų jėgų to nekenčia ir tą keikia. Tačiau ir jie patys yra baisūs ir siaubingi, todėl vienareikšmio atsakymo nerasite. Viena mūsų eilutė dažnai visiškai prieštarauja kitai. Normali beprotybė“, – aiškino A. Gluchovas.

 

„Mūsų ideologija – kuo daugiau marazmo. Todėl mūsų personažai irgi marazmiški. Mano senė širsta ant visų iš eilės, jos galvoje baisūs prieštaravimai, ja labai lengva manipuliuoti. Mums norėjosi parodyti, iš kurs kyla visas tas bukumas, nacionalizmas, homofobija. Pasikalbėjęs su eiliniu sutiktu žmogumi, dar ne to sužinai...“ – sakė A. Konstantinovas (Senė Izergil).

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Aleksandras žurnalistams skundėsi, kad filmuojant „Žudyk kosmonautus“ vaizdo klipą Gluchovas vertė jį valgyti kiaulės smegenis, ištaškytus ant nėščios Ksenijos pilvo. Troško natūralizmo kaip Fulci siaubo filmuose, tačiau į galutinį klipo variantą šios scenos neįmontavo. Užtat įdėjo filmuotą medžiagą, kurioje pusnuogis girtas vaikinas nuolat krinta į purvą, žegnojasi ir vapa: „Pas mus Tverėje nebeliko žydpalaikių. Mes su Miša Krugu ir Jėzumi juos patvarkėme, nachuj bliat“. Aleksejus paaiškino, kad šis vaikinas – jo kaimynas, tikras pravoslavas, su kuriuo kartais žaisdavo futbolą. Jo neįdėti jis negalėjo.

 

Pagal www.openspace.ru ir www.afisha.ru parengė N.K.

2011 10 20

 

Komentarai  

 
+1 # Lietuvoje ši grupė jau būtų iškilusiistorikas Y-m-d H:i
"Diktatūra" irgi pradėjo nuo "negrą užmušk", tik ji į reikalą žiūrėjo rimtai, o ne kaip į parodiją. Ir štai dabar ji kviečiama į LRT konkursus, kad pakeltų tautiečių patriotizmo lygį.
 
 
+1 # Ats: „Kristaus Gelbėtojo ansamblis“ – ir linksma, ir baisu (video)melomanas Y-m-d H:i
žmonėms neturintiems humoro jausmo, tai čia tikrai naciai :)
 
 
-1 # PUIKIOS PARODIJOS !Pilietis ~ ~ Y-m-d H:i
Išties labia geros parodijos ! Vulgarios , bet labai taiklios. Puikiai pasijuokta iš religinių fanatikų, taip pat ir iš tam tikrų politinių fanatizmo formų.

Bet nenuostabu kad APSIRŪKĘ, APSIUOSTĘ anarchistai sunkiai skiria jumora nuo rimtų dalykų. Ir net nesupranta,kad čia parodijos.
Gal laikas būtų iš jų pačių pasijuokt - gal tada dašustų ? nors bijau jie lygiai taip pat nepribrendę prie SAVIKRITIKOS,ka ip ir kitų kripčių radikalūs FANATIKAI.

P.S. beje - tas vaikinas klipo gale,kur sako, cituoju: „..Tverėje nebeliko žydpalaikių. Mes su Miša Krugu ir Jėzumi juos patvarkėme...“. - ATKREIPKIT DĖMESĮ PUSGALVIAI, JIS KALBĖDAMAS BANDO IMITUOTI ŽYDIŠKĄ AKCENTĄ. Negi nesuprantat,kad čia vienas iš parodijos elementų ?

kokiem reik bukiem būt,jog priimt rimtai šį teksta ir apskritai visus šiuos BAJERIUS ???


MAŽIAU ŽOLĖS, anarchoholikai ! ;)

PYSSSS !
 
 
+1 # Aišku, kad puikioskrepšas Y-m-d H:i
Pilieti trumparegi, taigi aiškiai parašyta: "Kai kurių Rusijos neonacių grupuočių pamėgta „pati nepolitkorektiš kiausia grupė Rusijoje“ yra trijų Tverės andergraundo muzikantų projektas, grubiai ir kartu subtiliai PARODIJUOJANTIS buitinį nacionalizmą, antisemitizmą bei klerikalizmą." Atrodo, kad šneki pats su savimi, lyg užprogramuotas.
 
 
0 # krepšui >Pilietis ~ ~ Y-m-d H:i
Šnekuosi ne su savim, o su tokiais,kurie visu įžvelgia "siaubą-baubą" ir paskui deda tokius "straipsnius" , tipo su didžiausia nuostaba ir samprotauja taip, cituoju iš straipsnio: "salėje susirinkę jaunuoliai – nesuprasi, juokais ar ne, – pritarė grupės pasirodymui romėniškais pasveikinimais „Sieg Heil“".

- O dieve gelbėk... matyt nejuokais jie ten zyghailino... o paskui matyt ėjo mušti žydus,antifa ar dar bala ką :D

Jei dar nesupratai - esmė yra tame,kaip pateiktas straipsnis,koki a jo potekstė.
Ir ji labai primityvi...
 
 
0 # Pats tu primityvusBMW Y-m-d H:i
Nes įsivaizduoji esąs gudriausias ir vienintelis, suprantantis potekstes. Kad grupsas feiką varo tai čia visiems aišku, o tarp žiūrovų pilnai gali būt įsimaišęs koks atlėpausis fašiukas, nepagaunantis kas vyksta. Bet apskritai tai toks kelias niekur neveda. Po kiek laiko atsiras ir anarcho parodijuojančių , nu ir ką? Kaip tam anekdote apie du kaubojus: viskas tas pats, tik abi pusės šūdų prisivalgė.
 
 
0 # to bmw >Pilietis ~ ~ Y-m-d H:i
Bmw, nebijok parodijų ;) o anarcho parodijuot nereik - jie patys save parodijuoja.

Beje, šis straipsnis duoda vieną puikią mintį - norint išgąsdinti tokius kaip Tu - matyt užtenka pakelti ranką prieš jus ir imituot zyghailą... šokas bus garantuotas :D
 
 
-2 # Nesupratau paskutinio sakinioBMW Y-m-d H:i
bet nesvarbu. Čia tik klaviatūra.
 
 
-2 # http://www.youtube.com/watch?v=YBCnYXttM9QLG Y-m-d H:i
Jei kas išverstų tekstą į lietuvių kalbą, galėtų būti oficiali LAF pagerbimui skirtų renginių daina.

O šitas (http://www.youtube.com/watch?v=x283jUtx0VU) taip ir prašosi būti paskelbtas TS-LKD partiniu himnu.

Žodžiu, nors ir ruskiai, bet šaunūs vyrai, tikri lietuvių partizanai.