Tony Gonzales. JAV švenčiama Padėkos diena yra skerdynių diena
istorija

padekos diena 0       Žmonės vis dar nesuvokia faktų, kuriuos slepia Padėkos diena, JAV švenčiama ketvirtą lapkričio ketvirtadienį. JAV visuomenėje kuriamas mitas apie bendrus pietus su indėnais prie vieno stalo pažymint išgyventus sunkius laikus ir naują derlių! Palikus nuošalėje „likusią istorijos dalį“, tai virsta tik dar vienu bandymu apkvailinti mus ir mūsų vaikus, kurie, veikiami šios visą apimančios propagandos, patiki melu!

 

1974 metais indėnai Alcatrazo saloje, norėdami sunaikinti šį mitą ir kartu paminėti Alcatrazo karius, kurie buvo okupavę salą 19 mėnesių, pradėjo rengti saulės patekėjimo šventes ir bendruomeninius pietus, pavadintus „Nepadėkos diena“.

 

Tikroji Padėkos dienos istorija atrodo kiek kitaip. Tai įvyko 1637 metais. Kasmetiniam „žaliuojančių javų šokiui“ vietovėje, dabar žinomoje kaip Grotonas (Konektikuto valst.), susirinko 700 Pequot genties vyrų, moterų ir vaikų. Čia juos apsupo anglų ir olandų samdiniai. Indėnams buvo liepta išeiti iš pastatų, o jiems išėjus, jie buvo nušauti. Likę buvo gyvi sudeginti pastatuose.

 

Kitą dieną Masačiusetso įlankos kolonijos valdytojas paskelbė „Padėkos dieną“, per kurią „dėkojama dievui, kad pavyko sunaikinti 700 vyrų, moterų ir vaikų“. Kitus šimtą metų kiekviena valdytojo ar prezidento įsakymu švenčiama „Padėkos diena“ buvo skiriama paminėti šią pergalę ir padėkoti dievui už laimėtą mūšį.

 

Konektikuto universiteto antropologas Williamas B. Newellas atliko tyrimą, kuriame rėmėsi Olandijos archyvais ir tryliktuoju kolonijinės istorijos dokumentų tomu. Abiejuose šaltiniuose gausu kolonijų pareigūnų laiškų ir pranešimų savo vadams ir Anglijos karaliui, o taip pat asmeninių sero Williamo Johnsono, Britų Indijos agento Niujorko kolonijoje, išbuvusio čia 30 metų, dokumentų. Newellas tvirtina, kad jo tyrimai yra autentiški, nes remiasi dokumentais: „Visa ši informacija yra iš pirmų rankų, nieko tikslesnio negali būti“.

 

W. Newellas sako, kad ištisus 100 metų per Padėkos dieną buvo minimos šių indėnų žudynės, o ne švenčiama kartu su jais. Jis tvirtina, kad Padėkos dieną už vieno didelio, apvalaus stalo susėdusių indėnų ir piligrimų įvaizdis yra fikcija, nors ir žinoma, kad indėnai dalijosi maistu su pirmaisiais atsikėlėliais.

 

padekos diena 1

 

padekos diena 2

 
2010 11 23