Arnoldas B. Europos universitetų pasipriešinimas. Įspūdžiai iš Paryžiaus
švietimas
paris-logo-02        Kovo 2 d., trečiadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su LUNI koordinatoriumi Arnoldu Blumberg, kuris neseniai lankėsi Paryžiuje ir dalyvavo Europos universitetų pasipriešinimo aktyvistų suvažiavime (European Meeting of University Struggles). Susitikimas vyks baro „Misterija“ I a. salėje (Totorių g. 18, Vilniuje).

 

Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose vilnijant perversmų bangai, Europa gali pasigirti nebent vis dar besitęsiančia protestų estafete universitetuose. Politinis ir ekonominis elitas neoliberalizmo krizės akivaizdoje ne tik nesiūlo pristabdyti savo reformų, tačiau jas kiek įmanoma spartina. O tai reiškia naują privatizaciją, didėjančius studentų įsiskolinimus, nesaugumą, diržų veržimąsi ir žinių komercializavimą.

 

Šių metų vasario viduryje Paryžiuje vyko Europos (ir ne tik) studentų protestų organizatorių bei alternatyvaus švietimo sistemos kūrėjų suvažiavimas (European Meeting of University Struggles). Jame buvo dalinamasi įvairių šalių patirtimis, mezgami kontaktai ir kuriamos strategijos, kaip  pasipriešinti Bolonijos procesui ir neoliberalioms universitetų reformoms. Diskutuojama, kaip universitetai bei alternatyvios žinių kūrimo institucijos galėtų tapti kritiškomis ugdymo įstaigomis, o ne siaurų ekonominių interesų vykdytojomis.

 

Moderatorius apžvelgs esmines suvažiavimo temas, trumpai papasakos apie pastarojo meto studentų protestus, okupacijas ir alternatyvaus švietimo iniciatyvas. Vėliau vyks laisva diskusija, paliesianti ir Lietuvos aktualijas.

 

Daugiau informacijos apie suvažiavimą: www.edu-factory.org

 

LUNi info, 2011 03 01

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Komentarai  

 
0 # bbaa Y-m-d H:i
jo jo. 30 "anarchistu" vel ateis i VU ir gaus i duda nuo 2 policinyku. Ar gali buti geriau? A?