Gintautas Mažeikis kritikuos marksistinį požiūrį į formacijas
švietimas

g-mazeikis      Naujoji kairė (NK95) kviečia į viešą paskaitą-diskusiją „Ar egzistuoja socialinė-ekonominė formacija? Marksistinio požiūrio kritika“, kuri vyks sausio 11 d., trečiadienį, 18 val. kavinėje „La Boheme“ (baltoji salė), Šv. Ignoto g. 4/3 (Vilnius). Pranešėjas – filosofas Gintautas Mažeikis. Disputantas – filosofas Andrius Bielskis. Renginį moderuos filosofas Algirdas Davidavičius.
     
      Ar šiandien politiškumas liko tik susitarimo reikalu? Ar politikoje išliko radikalios analizės galimybė ir poreikis? Pasak Gintauto Mažeikio, K. Marxo ir F. Engelso „Vokiečių ideologijoje” išplėtota socialinių-ekonominių formacijų analizė ir jų kritika tapo prielaida komunizmo ar socializmo socialinių-ekonominių formacijų aiškinimui. Atverta „komunizmo“ perspektyva vėliau tapo didžiausiu marksizmo kritikos objektu. Tačiau išnykus perspektyvinėms ir naujas socialines-politines sąlygas atveriančioms socialinių-ekonominių formacijų teorijoms politiškumo aiškinimas neteko daugelio savo fundamentalių prielaidų ir esmės. Jis pradėtas laikyti susitarimo reikalu, tokiu būdu atimant iš dalyvių radikalios analizės galimybę ir poreikį.
     
      J. Rawlso viešojo proto ar J. Habermaso komunikacinio proto funkcijos pradėtos laikyti žymiai svarbesnėmis sprendžiant politinius klausimus nei esminiai gamybinių jėgų ir gamybinių santykių pokyčiai ir jų sąsajos su pasaulėžiūra ir santvarka. Tradicinė ekonominių formacijų kritika pirmiausia remiasi istoricizmo, t.y. istorinio tikslingumo, istorinio dėsningumo atmetimu, klasinės propagandos demaskavimu, tuo pačiu atmetant ir diskusijos apie formacijas galimybę. Tačiau atmetus marksistinę teleologiją arba, kitaip tariant, istoricizmą poperiška prasme, formacijos anaiptol neišnyksta, o Marxo politinė-ekonominė kritika yra ne klaidinga, bet nepakankama.
     
      NK95 informacija
      2012 01 10

 

Komentarai  

 
-1 # Prancūzų kairėViktoras Butas Y-m-d H:i
Nemirtingus filmus varleėdžiai gamina http://www.youtube.com/watch?v=THcNJ1EfiSc
Nu čia tas ofiso žmogelis galima apsimyžti ties 08:35min http://filmin.ru/3525-sutener.html
 
 
+1 # Ats: Gintautas Mažeikis kritikuos marksistinį požiūrį į formacijasVerde Y-m-d H:i
gal kas zino kokios G.Mazeikio paziuros?
 
 
-1 # nelabai...šiaip žmogas Y-m-d H:i
Buvau jo paskaitoj, jo pažiūros gan eklektiškos, bet toks įspūdis, kad svarbiausia jam kažkam prieštarauti, kartais net ir nesistengiant per daug argumentuoti. Bet šiaip - nieko žmogelis.
 
 
0 # Ats: Gintautas Mažeikis kritikuos marksistinį požiūrį į formacijastop Y-m-d H:i
http://www.topvideo.lt/
Čia yra Donskio paskatia apie sąmokslo teorijas