Čekų neonaciai vėl ketino surengti baudžiamąjį žygį į romų kvartalą (video)
aktyvizmas

Delnicka strana      2008 m. spalio 18 d. apie 300 ultradešiniųjų čekų nacionalistų iš „Darbininkų partijos“ („Dělnická  strana“) buvo surengę maršą į Janovo kvartalą Litvinovo mieste, kuriame gyvena daugiausia romų tautybės žmonės. Šiuo žygiu neonaciai norėjo atkeršyti romams, kurie spalio pradžioje neva užpuolė „Darbininkų partijos“ smogikus, ketinusius perimti rajono kontrolę. Spalio 18 d. surengto mitingo metu Litvinovo meras pranešė, kad neonacių maršas uždraustas ir pareikalavo išsiskirstyti. Nacionalistų minia nepakluso ir ėmė mėtyti akmenis į policiją. Policija atsakė sprogstamaisiais užtaisais. Panaši situacija pasikartojo ir lygiai po mėnesio, lapkričio 17 d. Tik šį kartą buvo daugiau nukentėjusiųjų.

 

      Šiandien, lapkričio 17 d., į Litvinovą susirinko apie 600 neonacių. Policija iš anksto žinojo apie planuojamą nacionalistų pogromą, tad mieste buvo sutelkta apie 1000 specialios paskirties policininkų. Specialiosios paskirties daliniams užtvėrus kelią, į policiją ėmė lėkti akmenys ir  buteliai. Policija panaudojo sprogstamuosius užtaisus ir ašarinių dujų granatas. Sužeista 14 neonacių, 15 suimta. Yra sužeistų ir policijos pusėje. Padegtas policijos automobilis.

 

      Nepaisant to, kad policijos jėgos dvigubai viršijo pogromininkų skaičių, iki šiol neaišku, ar bus išvengta kraujo. Situaciją komplikuoja patys romai. Policijos apsuptame Janovo kvartale buvo susirinkę apie 300 romų, ketinančių prasiveržti pro policijos kordoną ir susiremti su neonacistais. Tvarkos saugotojams teko raminti ir šią gyventojų grupę. Čekijos vidaus reikalų ministras Ivanas Langeras viešai pareiškė, kad inicijuos „Dělnická  strana“ uždraudimą.

 

      Įdomu tai, kad ultradešinieji „Dělnická  strana“ neonaciai, norėdami pritraukti žemiausius socialinius sluoksnius, savo arsenale plačiai naudoja darbininkišką simboliką ir retoriką, panašią į tą, kurią anksčiau naudojo Čekoslovakijos komunistų partija.

 

      Parengė en arche

      2008 11 17

 

 

                           2008 m. spalio 18 d. neramumai Litvinove

                          

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

                           Antrasis bandymas surengti žygį į romų kvartalą (2008.11.17.)

                          

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

                           Mūšių su policija vaizdai (2008.11.17.)

                          

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

 

Komentarai  

 
0 # visur panašiaievaldas Y-m-d H:i
policija leidžia naciams organizuotis, dalį jų patys apmoko, kitą dalį apmoko kariškiai, o paskui vaidina, kad kovoja vieni su kitais, o išrikro tai visiems kitiems, ne policininkams ir ne naciams pasidaro nesaugu gyventi.
O pas mus ką kitaip? Mažonas dar tarybinės milicijos aiklėtinis, murza karybos pamokas gavo krašto apsaugoje, kovo 11 nacių maršė dalyvavo irgi nemenkai savanorių...
 
 
0 # tdmVilma-Fiokla Y-m-d H:i
"Tvarka, drausmė, muštras" būdinga visoms valdžios represinėms-mil itaristinėms struktūroms ir manau, kad romus policija gina "dantis sukandus" ir tik kad gėda prieš Europą būtų dėl pogromų. Nors tokia nauda iš ES
O dėl čekijos romų, tai jie jau seniai persekiojimus patiria. Labai daug ju Kanada priglaude
 
 
0 # O reikia kazaka darytiVIKTORAS BUTAS Y-m-d H:i
Reiketu tvarka padryti ir su Vilniaus taboru, nes ten tai jau tikra narkomanu irstva. Netoliese dirbu tai matau, kad ten praktiskai judejimas kaip i Maxima. Nezinau ka daro musu pareigunai, bet kiek anksciau girdeti teko, tai buvo didele konkurencija tarp pareigunu dirbti salia taboro.
 
 
0 # taigi, kad reikia kai ką daryti+ Y-m-d H:i
Reikėtų kažką daryti su narkotikų kontrabandistai s (pavyzdžiui, sodinti 25 metams) ir narkomanais (pavyzdžiui, priverstinai gydyti). Bet tai juk būtų "antilietuviška veikla", o gal net "lietuvių tautos genocidas", a ne?:-) Žymiai patriotiškiau yra įsivaizduoti, kad narkomanija atsirado iš čigonų, ir išnyktų kartu su jais...
 
 
0 # Tikrai reikia kazka darytiViktoras Butas Y-m-d H:i
Reiketu tiek narkotiku tiekejams, tiek pardavejams kuo grieztesnes baudas min 25 metus, kad kiti bijotu. Ir nedaryti jokiu nuolaidu nepriklausomai ar tu cigonas, ar tu lietuvis, lenkas,zydas, rusas. Nes taip yra naikinamos tautos, net ir tu paciu cigonu jau puse narkomanu.
 
 
0 # kažką daryti+ Y-m-d H:i
Narkotikai vis dėlto naikina žmones, ne tautas. Nebent tai būtų kokie nors "žydų išrasti antiarijiški narkotikai", kaip antai pacifizmas, socializmas ar demokratija:-). Dabar rimtai. Taboras tėra galutinis paskirstymo punktas, ir jo likvidavimas duos tik tiek, kad prekė kaip mat persikels į kokį nors kitą punktą, ar tiesiai į gatvę. Nes išliktų esminės schemos grandys - tiekėjai ir, deja, vartotojai.

Bet kuriuo atveju, kovoti prieš narkotikus įmanoma tik pirmiau iškėlus sau aiškų galutinį tikslą, būtent, likviduoti opiatinę narkomaniją kaip reiškinį. Ar kuri nors kapitalistinė vyriausybė gali sau išsikelti tokį tikslą? Ne, dėl daugybės priežasčių. Tad ir kalbėti toliau nėra apie ką.
 
 
0 # Del kapitalistiniu valstybiu taiViktoras Butas Y-m-d H:i
Kazkaip skandinavijoje nera paplites reiskinys, iskyrus lengvuosius. Taipat Sveicarijoje, Danijoje. Kuo labiau salys yra issivyste ir aukstesnis pragyvenimo lygis, tuo mazesne narkotiku paklausa. JAV be jokios abejones, pagrindiniai kaltininkai yra juodaodziai ir meksikieciai, zemiausias socialinis sluoksnis, pagrindiniai vartotojai.
 
 
0 # Atsipagadyk, ar ką, "teoretike"?:)+ Y-m-d H:i
"Kuo labiau salys yra issivyste ir aukstesnis pragyvenimo lygis, tuo mazesne narkotiku paklausa."

Eee... Tu gal iš mėnulio nukritęs? Kažkodėl opiatų kontrabanda vyksta iš Afganistano ir Turkijos į Europą ir JAV. Dar niekas neužfiksavo fakto, kad ji vyktų priešinga kryptimi, nors pagal V. Buto teoriją turėtų būti kaip tik taip.

"JAV be jokios abejones, pagrindiniai kaltininkai yra ... zemiausias socialinis sluoksnis"

Apie širkę ir kreką dabar patylėsim, bet, pavyzdžiui, geros kokybės kokainas yra labai brangus narkotikas (gramas kainuoja šimtus litų mūsų valiuta). Iš kur pas žemiausią socialinį sluoksnį tokie pinigai?
 
 
0 # Del teoretiku filosofu, ir fantaziju pasaulio geriau patylesim betViktoras Butas Y-m-d H:i
1Procentaliai aukstos kokybe Kokaina naudoja tik kokie 5%, o visi kiti tik cirke ir panasu kokaino ir ttt. birzgala.2 Todel JAV ir NATO ir bando pastatyti visus afganistanieciu s, kubiecius i savo vieta. Aisku butinai reikia uzsijimti ir turkais, cigonais, meksikonais ir pan. Nes jie jai tik gales atsistos ant ausu. Ka turkai aisku jau ir padare Vokietijai
 
 
0 # Tu kiek klasių baigęs?+ Y-m-d H:i
Jei ne paslaptis?
 
 
0 # desimtam +Viktoras Butas Y-m-d H:i
Matai JAV ir kokioje pvz Skandinavijoje nelabai leis auginti istisas plantacijas kokos, skirtingai nuo visokiu atsilikusiu socialistiniu Pietu amerikos saliu, vadovaujamu narko diktatoriu. Ir dar del zemesnio sluoksnio. Matai Afganam ir kokiems meksikonams narkotiku nereikia isivesti, jie puikiai pasigamina patys kiek reikia. Ar tu zinai kiek Afganistane afganu yra priklausomi nuo narkotiku:-)Ten vaikai nuo 4 metu jau yra pratinami savu motinu kramtyti atitinkamus misinius, kad nejaustu alkio. Kai jiems sueina 12 metu, jie jau buna tape tikrais narkomanais su geru stazu.
 
 
0 # ar gerai supratauKirvis Y-m-d H:i
Kadangi kapitalistine valdzia neturi galutinio tiklso iveikti narkomanija, todel cigonai turi teise pazeidineti isakymus ir juos platinti?
 
 
0 # su supratimu tau blogai12-am skinkiedui Y-m-d H:i
Kadangi kapitalistinė valdžia neturi tikslo įveikti narkomaniją, tai ji ir klestės. Todėl nėra jokio skirtumo, kokią procentinę dalį tame versle turės čigonai ir kokią - lietuviai, jei bendra apimtis lieka ta pati. Žinoma, tas negalioja nečigonų tautybės dragdileriams, konkuruojantiem s su taboru dėl klientų - jiems skirtumas iš tiesų didžiulis. Nenustebčiau, jei ta publika dėl šios priežasties imtų finansuoti visokius skinkiedus... jei dar to nedaro.

O kovai su pažeidinėjančia is įstatymus yra mentūra. Ne skinkiedų tai reikalas.
 
 
0 # Viktorėliuiketurioliktas Y-m-d H:i
JAV ir ypač Skandinavijoje niekad nebus kokos plantacijų dėl tos paprastos priežasties, kad koka ten negali normaliai augti dėl klimato sąlygų. Opiatinės aguonos auga, bet labai blogai, taip blogai, kad jų auginimas didelės apimties gamybai tuose kraštuose visiškai neapsimokėtų. Užtat sintetinių narkotikų, kurie reikalauja cheminių laboratorijų, o ne klimato sąlygų, pasaulinėje gamyboje tvirtai pirmauja Olandija. Ne Afganistanas.

Dėl briedo apie "socialistines Pietų Amerikos šalis" pasakysiu tik tiek, kad pasaulinis kokaino eksporto lyderis yra Vašingtonui draugiška Kolumbija. Vienintelėje socialistinėje tų kraštų šalyje, Kuboje, kokos plantacijų nėra visai.

Dauguma Afganistano narkomanų yra šalutiniai gamybos nuostoliai. Pasidomėk kada laisvu laiku, kuo savo pasekmėmis skiriasi opijaus žaliavos kramtymas (tradicinis azijinis vartojimo būdas) ir heroinas į veną (tradicinis vakarietiškas kapitalistinis) . Ir dar, kodėl opijaus žaliavos kramtymas į Europą taip ir neatėjo, tačiau Afganistane plinta "heroinas į veną". Tai daug pasako, kas ką moko narkomanijos ir kas toje srityje diktuoja madas.

Ir šiaip, jei nė velnio nerauki kalbamąja tema, tai ir nepulk įrodinėti savo juokingų "tiesų".