Vilis Normanas. Inkvizicija grįžta – į ugnį nusidėjelius!
laisvoji tribūna

berasciai patriotai      Nežinau, kaip dabartiniame pasaulyje vertinti tautiško jaunimo akcijas, kurios balansuoja ties susidorojimo ir grotesko riba. Sudaromi susidorojimo sąrašai (kaip Rusijoje), į kuriuos įtraukiami visi, kas nesimeldžia Vyčiui. (O juk tai beveik galima laikyti homoseksualumo ženklu.)

 

     Būčiau nekreipęs į tai jokio dėmesio, bet įsižeidžiau, kad nebuvau įtrauktas, nors visada esu labai kritiškas agresyvių fanatikų atžvilgiu.

 

     Jie nesupranta, kas yra valstybė, nei tautinė, nei dar kokia nors kitokia (kaip JAV), jie tarsi ir nepavojingi, nes priešingai nei naciai ar nūdienos kremlinai yra nebaigę greičiausiai nė mokyklos. Tokius taip ir norisi nurašyti kaip viešos erdvės paraštininkus, kurie priterlioja ir tai viskas, ką sugeba.

 

     Bet ar skelbti inkviziciją kiek ne too much? Kai nusišneka koks nors tikrai ne kvailas Užkalnis, tai yra juokinga: galima pasimokyti naujų žodžių (keiksmažodžių) ir kažką atrasti. Nepaisant besikartojančio turinio: have money – love story, no money – I‘m sorry, ten esama nesuvaidinto noro pritraukti dėmesį. Tekstai irgi ribiniai, bet visai nepavojingi, mintys radikalios, bet tik tiems, kas neturi pinigų, idėjos nuvalkiotos, bet naujos tiems, kas skaito tik delfi.lt. Tai Houllebecqas be talento, Beigbederis, nesimokęs ir neskaitęs nė vienos knygos. Tai dėmesio troškimas, už kurio, deja, nieko nebėra.

 

     Tautinis jaunimas nėra toks pažangus – tai visiški atsilikėliai. Jie nenori dėmesio, nenori būti kritikuojami, bijo pajuokos, nesistengia nieko prajuokinti. Jie patys nesupranta, ką daro. Dėl to net Algis Greitai greičiausiai yra įdomesnis. Tai apskritai yra geriausias rusų kalbos žodynas, kokį esu skaitęs. Respect.

 

     Man įdomesnis ir A. Paleckis, kuris save reklamuoja fraze: „savi šaudė į savus“ ir niekas nesugeba protingai atkirsti, jog dėl to laisvė netampa kitokia ir Rusijos smarvė nesumažėja.

 

     Tautinis jaunimas keistas tuo, kad čia nesama net vaidinamos ideologijos. Iš nuotraukų, darytų Sausio 13 – ą, kai patriotai ėjo paminėti, jų supratimu, pergalės, galėjai pagalvoti, kad jie net nežino, kas tą dieną prieš 22 metus vyko: vieni juokiasi, kiti neša vainikus, treti nuleidę galvas bijo parodyti akis. Kažkoks nevispročių paradas, su labai siaubingu absurdo prieskoniu.

 

     Jie įsivaizduoja, kad reprezentuoja tautą – tik jie tai ir gali įsivaizduoti. Normaliam žmogui sunkiai kiltų mintis kalbėti už tris milijonus, kai net už savo šeimą ne visada gali atsakyti.

 

     Bet ribiniam tautiniam jaunimui – tai ne problema. Jie žino, kas yra Lietuva, nors nežino, kas yra istorija.

    

     O dabar apie inkviziciją – nebūčiau linkęs pritarti bandymui tai uždrausti, bet nesinorėtų, kad viešas diskursas taptų dabartinio paribio diskursu. To būtų kiek per daug. Per daug, nes Lietuvoje ne visi mąsto binarinėmis skirtybėmis – jeigu tu ne su manim, tai tu prieš mane. Gerbk Lietuvą, bet Londone darysiu, ką noriu. Lietuva – lietuviams, bet norvegiškos braškės – mūsų!

    

     Į paprastus dėmesio trokštančius žmones galima nekreipti dėmesio, jei nesinori pasijuokti, bet kai siūloma deginti, tuomet visai nereaguoti – tarsi pritarti šitai beprotybei.

    

     Kas toliau? Gal tikrai atsiras koks beprotis, kuris pradės įgyvendinti inkvizitorių planus? Tai nėra holivudinė fantazija – Lietuvoje tikrai daug nelaimėlių, kurie norėtų sudeginti Kitą.

 

     Nesvarbu ką. Svarbu, kad Kitas išpirktų savos nelaimės priežastis.

 

     Ribiniai žmonės man patinka, jie – kitokie. Bet tai patinka iki ribos, kai neperžengiama Kito laisvė. Tegul liejasi kalbos – net su prakeiksmais, bet kai jos virsta kūnu, tuomet jas norisi išspjauti iš viešos erdvės.

 

     Iniciatyva deginti žmones jokiame humoro kontekste nėra juokinga. Juolab – atsilikusio tautinio Lietuvos jaunimo.

 

     O klausimas, vedantis į diskusiją, būtų toks: kokių problemų kamuojami žmonės ima mylėti ideologinę tautinės valstybės fantaziją ir net yra pasirengę deginti tos pačios tautos žmones, kad fantazija nesubliūkštų?

 

     Įprastas psichoanalitikų atsakymas būtų toks: tai vaikystėje patirtų traumų pasekmė. Bet ar tikrai? Ar trauminis šitos ligos branduolys nesusideda iš daug gilesnių problemų: nepilnavertiškumo, nesugebėjimo prilygti Užkalniui, nemokėjimo užsidirbti pinigų, baimės kalbėti „už save“ ir t.t. Ar visa, ką taip įtaigiai puoselėja dešinieji, nėra to, dėl ko jie ir serga, pasekmė?

 

     Kitaip sakant, turim dvigubą problemą – puoselėjamas noras būti turtingiems, žavingiems, laimingiems, populiariems ir bla bla bla, bet kadangi nesugebama to pasiekti, tai tampa liga, manija, fanatizmo priežastimi?

 

     Tada tautinė valstybė yra geriausia išeitis – jos nereikia užsidirbti, nereikia dėl jos šukuotis, nereikia stengtis, nereikia nieko daryti. Užtenka teigti, kad ji yra vertybė. Tiesiog. Kaip iš dangaus nukritęs paplotėlis. Vertybė, kuri įgalina vertinti. Vertybė, kuri suteikia bent jau šiokį tokį pranašumą prieš tuos, kas visko turi daugiau. Kas daug geresni.

 

     Kodėl parašiau šį tekstą? Nes manau, kad nevykėlių Lietuvoje yra tikrai daug. Jie nedirba, nesimoko, nieko nesiekia, jie tik valkiojasi po patriotinius mitingus ir geriausiu atveju dar sugeba prisigerti.

 

     Tokių valkatų – tautinio jaunimo atstovų - pilni patvoriai. Treninguotų nevykėlių armija yra daug didesnė už mąstančių piliečių skaičių. Jie nėra nepavojingi, nes neduok, Dieve, prie jų prisidėtų nors vienas protingas žmogus. Koks nors šiaip sistema nusivylęs intelektualas. Taip gimė visi totalitarizmai: pirma, krūva kvailių, tada vienas protingas – ir turim pasaulinį karą.

 

     Kol kas kovos laukas – viešas diskursas. Bet gi viskas nuo to ir prasideda. Be kalbos neįmanoma sukurti ir neapykantos. Šitoms šiukšlėms reikia drąsiai parodyti konteinerį ir nepamiršti išversti, ką reiškia užrašas ant jo: „welcome“.

 

     Vilis Normanas yra nepriklausomas publicistas ir rašytojas

 

     skinai patriotai

     Patriotai muša

 

 

Komentarai  

 
+8 # n-an-a Y-m-d H:i
Tai kaip vis dėlto yra? Ar "neteisinga" ideologija automatiškai visus paverčia "fanatikais-idi otais", ar fanatikai-idiot ai sugadiną ideologiją?

Nes tokie teiginiai (akivaizdžiai paimti remiantis statistiniais duomenimis) kaip ideologijos ryšys su intelektu ir išsilavinimu veda prie išvados, kad yra tik vienas "teisingas" požiūris.
Reiktų spėti, kad būtent autoriaus požiūris?

Čia spėju absoliučia priešingybe aprašomiems runkeliams turėtų būti laikomas "publicistas ir rašytojas" tyliai iš kampučio cituojantis ar perfrazuojantis jau tiek kartų girdėtas (vėlgi tikrai statistiškai paremtas) nuvalkiotas pasakas


tarp kitą ko, pagal HITLERĮ visi jam netinkantys ar su juo nesutinkantys irgi buvo nevykėliai/idiotai/valkatos.
Ta pati diktatūra tik kita idėja paremta vis tiek lieka diktatūra
 
 
+15 # (paskutinis) pareiškimasLTJS Y-m-d H:i
Po šio Vilio Normano (Povilo Senūtos) straipsnio, LTJS nusprendė išsiskirstyti.. . Nebeatlaikėme.
 
 
+3 # patiko prierašas po paveiksliukuPilietis Y-m-d H:i
>>berasciai patriotai
>>Image 1 of 3


- toks įspūdis,jog oponentai irgi beraščiai,tik jie to nežino :D
 
 
-2 # jieRarara Y-m-d H:i
Klaida daro kairieji kreipdami agresyvų dėmesi į rurojančius gatvinius nacius. Ignoravimas geriausias būdas juos sunaikinti, nes jie neturi jokios rimtos ideologijos, ar politiniu tikslų. Jie yra grynai emociški, trokštantis dėmesio ar kažkokio tai identiteto, kad galėtų atsiriboti nuo to fakto, kad yra tiesiog užduchintos klasės nariai.
 
 
+6 # Klases priešuj normanujEmancipavevasis Y-m-d H:i
"Kodėl parašiau šį tekstą? Nes manau, kad nevykėlių Lietuvoje yra tikrai daug. Jie nedirba, nesimoko, nieko nesiekia, jie tik valkiojasi po patriotinius mitingus ir geriausiu atveju dar sugeba prisigerti."

Kalbi kaip grynas konservas su savo laisvos rinkos propaganda apie darba, mokymusi ir siekimais. Nesuvoki, kad tavo niekinami žmonės yra galbut veikiami visaj kitų aplinkybių nei tavo idealizuojami intelektualus piliečiai. Vietoj savo negatyvios isivaizduojamos kovos prieš fašizma, geriau suprask kodėl tie žmonės taip masto ir ka gali padaryt, kad tai pakeisti, o ne tik dar labiau su jais susipriešinti. Sumeti visa proletarini jaunima į viena degradavusią patriotinę rušį ir atskiri nuo "intelektualių piliečių". Kalbi kaip koks glušas elitistas ir aš nežinau kaip patrejotinis jaunimas elgtusi su tokiu "intelektualų" kaip tų, bet aš kaip kairysis toki siusčiau toli.
 
 
0 # ATS: Vilis Normanas. Inkvizicija grįžta – į ugnį nusidėjelius!kvaila Y-m-d H:i
man atrodo kvaila dalies "entelektualų" pasirinkta pozicija, "nesusipriešint i", "ignoruoti" ir pan. Visos tos eisenos - tai agresija, aliuzija į didžiausias žudynes šioje šalyje ir Europoje. ieškoti sutarimo su agresoriumi - tai stoti į jo pusę (kas mokėsi istorijos ga pamena kuom baigėsi Miuncheno susitarimas), o ignoravimas - tai bailumas laukiant kad gal šį syki agresorius puls ne mane...
 
 
+3 # sarasasgatvinis Y-m-d H:i
apie koki mistini sarasa kalbama?
 
 
+4 # įvertinau... :)Pikc Y-m-d H:i
Perskaičiau, ir pasigailėjau, kad psichopatologij os nestudijuoju - tokia medžiaga straipsniui būtų! :)
Gal galima šitą nepriklausomos publicistinės minties šedevrą panaudoti? Pažadu nieko nekarpyti - geresnės antireklamos visam šitam tolerantiškųjų/ anarchistų/anti fašystų/šiaip raudonikių judėjimui sunkiai surastum... :)
P.S. LTJS už (paskutinį) pareiškimą - pagarba! Puikus humoro jausmas! :)
 
 
-3 # proporcijosPasasy Y-m-d H:i
Cituojamas Pikc:
Perskaičiau, ir pasigailėjau, kad psichopatologijos nestudijuoju - tokia medžiaga straipsniui būtų! :)
Gal galima šitą nepriklausomos publicistinės minties šedevrą panaudoti? Pažadu nieko nekarpyti - geresnės antireklamos visam šitam tolerantiškųjų/anarchistų/antifašystų/šiaip raudonikių judėjimui sunkiai surastum... :)
P.S. LTJS už (paskutinį) pareiškimą - pagarba! Puikus humoro jausmas! :)


Antireklamos kam? Vienam asmeniuj kuris parašė tau nepatinkanti straipsni? Matosi su proporcijom tau negerai.
 
 
+2 # >PasasyPikc Y-m-d H:i
Na, kodėl gi vienam "asmeniuj"? Gi rašiau - tai faunai, kurios atstovas jis yra. Taigi, viskas su tomis proporcijomis gerai :) Nebent jūs iš tiesų skelbiate straipsnius veikėjų, kurių nuomonei iš principo nepritariate - tokiu atveju esu pasirengęs pripažinti savo klaidą, kai tik gausiu įrodymų.
 
 
-1 # LaukiamJonas Y-m-d H:i
"Rubrikoje „Laisvoji tribūna“ publikuojami tekstai, kurių idėjos nesutampa su a.lt redkolegijos narių nuomone, tačiau yra aštrūs, aktualūs ir gali sukelti naudingą polemiką."

Laukiam klaidos pripažinimo.
 
 
+3 # mea culpaPikc Y-m-d H:i
Prisipažinsiu, esu kiek nustebęs. Ankstesni anarchistų veiksmai ir pasisakymai (įskaitant ir komentarus čia) statė juos į vieną eilę su mano jau minėta fauna. Sakote, suklydau? Ką gi - mea culpa. Gal aš tikrai kažką pramiegojau, ir anarchistai jau nebėra komunistuojanti prieš tautiškumą ir patriotizmą nusistačiusi šutvė. Galbūt per valstybines šventes anarchistai jau bus ten, kur Trispalvės, o ne ten, kur padleckio chebra ir pederastų vėliavėlės?
 
 
-5 # Viso pasaulio normanaitikras lietuvis Y-m-d H:i
Klysti - jie bus ten, kur bus viso pasaulio normanai - kur nėra Lietuvos, kur jie yra tik patys sau, kur niekada nereikia nei už nieką atsakyti, kur nesvarbu kas bus rytoj.
Vienžo, tai tokia laisvė kaip prostitutės ir žodynai kaip ramanauskų.
Račas tai įvardijo kaip srutų duobę.
Ir pataikė į tašką.
 
 
+3 # ?Jonas Y-m-d H:i
O ką tu veiki srutų duobėj?
 
 
0 # Manęs ten nėratikras lietuvis Y-m-d H:i
Meluoji, niekše.
Mūsų reikalas - kritikuoti blogį.
 
 
+1 # dar kartagatvinis Y-m-d H:i
tai kas nors teiksis atsakyti, gal pats vilius normanas, apie koki sarasa snekama straipsnyje?
 
 
-4 # ATS: Vilis Normanas. Inkvizicija grįžta – į ugnį nusidėjelius!Kandža_666 Y-m-d H:i
Prasidedant paskutiniam šių metų mėnesiui vyko vyrų lyderystės konferencija kartu su Krikščionių vyrų tinklo (Christian Men's Network - CMN) vadovu Europos regionui Rev. Daniel Kwaku.

Jaukioje sodyboje netoli Vilniaus susirinko daugiau nei 30 tikinčių krikščionių vyrų. Kartu studijavome Dievo žodį, dalinomės patirtimi, šlovinome Jėzų. Taip pat turėjome gražų laiką bendraujant grupelėse ir pirtyje.
„Vyrų lyderystės konferencija - ilgai lauktas renginys. Lauktas pagal mano matomą poreikį Lietuvos bažnyčiose, bet brandintas mano širdyje daugiau nei trejetą metų. Kaip visada rengdamas renginį, kuris aktualus ne vien mūsų bendruomenei, bet ir daugeliui bažnyčių, užsibrėžiu tikslą - išpildyti tai ką Dievas įdėjo į širdį. Manau neapsirikau. Konferencijai pasirinkau užmiesčio VILĄ. Tam, kad vyrai galėtų bent parai laiko atsiskirt nuo savo kasdienių rūpesčių. Šito renginio tikslas - ne tik smagus laiko praleidimas bei naujos pažintys, bet rimta galimybė susimąstyti kas aš esu Kristuje ir kokį vaidmeny atlieku Jo Karalystėje. Atsiliepimai rodo, kad šis renginys buvo išties palaimintas. Tačiau, norėčiau į šį renginį žvelgt kaip į sėją, o ne pjūtį“ – pastorius Vaidas Vyšniauskas.
Po šios konferencijos pastorius Daniel Kwaku pasiliko dar keletui dienų Vilniaus mieste ir apsilankė protestantų bendruomenėse „Naujoji karta“ bei „Kristaus paliepimas“.
 
 
+2 # dejadeja Y-m-d H:i
normanui net iki užkalnio toli toli, todėl jis tik čia ir tesipublikuoja :)
 
 
-3 # ATS: Vilis Normanas. Inkvizicija grįžta – į ugnį nusidėjelius!Audrius Kasperavičiu Y-m-d H:i
Viską čia Vilius teisingai surašė. Tik nepridūrė, kad "budulius" gali užverbuoti ir kairieji. Turėdami gražių idėjų ir ne iš piktos valios, žinoma... Bent jau kol kas... Įsivaizduokite kaip Paleckis stebuklingu būdu pradeda traukti žmones, lyg koks magnetas. Rėžia ugningas kalbas ant šarvuočio pasilipęs, lietuviai mūžikai ploja ir prisiklause apie "saviškius šaudančius į saviškius" daro tą patį...
Ačiū Viliui ir šitam anarchistų būreliui, kad jie drįsta baksnoti pirštu ir šaukti ką mato. Dešinieji dėl to visada bus pasitempe, ir galbūt bus mažiau linke į fizinį smurtą. Linkiu to paties ir kairiesiams. O stumdymasis dėl kampų, kuriais suvokiama regimybė, visada varys šitą (ir ne tik šitą) šalį į priekį.
 
 
+3 # ATS: Vilis Normanas. Inkvizicija grįžta – į ugnį nusidėjelius!Rod Y-m-d H:i
Nuo kada paleckis priklauso kairėj? Jis tiesiog populistas, kuris apeliuoja į sovietmečio nostalgijas norėdamas užimti ko aukštesni posta.
 
 
+1 # Kas per ?Kas per? Y-m-d H:i
Gal galit neziurinciam aziniu paaiskinti apie ka cia?
 
 
+1 # atatasmalsu Y-m-d H:i
kas šitą autorių iš durnyno prieš laiką paleido?
 
 
+1 # Kažkokie kliedesiaiHerkus Mantas Y-m-d H:i
nuo kada anarchija.lt ar kokia antifa gynė laisvę? visi žino, kad tai yra tik rusiškų banditėlių ir fašistukų organizacijos. Ir joms didžiausia vertybė - pakštelt į šikną rusų carui ir tiek. Tai faktas.
 
 
+1 # ATS: Vilis Normanas. Inkvizicija grįžta – į ugnį nusidėjelius!pasiduok Y-m-d H:i
oi autoriau normanai pasiduok savo noru i psihiatrine kol gali vietu dar ras o jai ilgai temsi atvarys su baltais halatukais ir per prievarta isvez kaip pavojinga visuomeniai vot gedos apturesi tad neveluok ir mars tikrintis
 
 
0 # ATS: Vilis Normanas. Inkvizicija grįžta – į ugnį nusidėjelius!teisingai Y-m-d H:i
rašo sąmoningas pilietis- tegul patriotinės kiaulės ėda mūsų jiems numestą pašarą, o fašistinės patelės kalės tegul kandžioja mūsų aukštas kulnis šiek tiek žemiau ažūrinių kalgotkių..jee- anarchija- jėga. Kas prieš- tam į snukį..