Ukrainos anarchistų filmukas: „Tu esi fašistinės valstybės sraigtelis“ (video)
politika

        rusija kaip fasistine valstybeŠį propagandinį videofilmą sukūrė N. Machno Revoliucinės anarchosindikalistų konfederacijos aktyvistai iš Ukrainos. Jame lyginamos 3 valstybės – 1933-1945 m. Hilerio Vokietija, 1922-1953 m. Stalino TSRS ir 2000-2010 m. Putino Rusija. Pasitelkus vaizdingus pavyzdžius, daroma išvada, kad šios trys valstybės nesiskiria viena nuo kitos ir yra fašistinės.

 
Videofilmo tekstas:
 

„Fašizmas – valstybės valdymo forma, grindžiama autoritarizmu, militarizmu, prievarta prieš kitaminčius, teroru prieš dirbančiųjų judėjimą, valstybės korporatyvizmu ir kišimusi į visas visuomeninio gyvenimo sferas. Pažiūrėkime, koks jis buvo anksčiau ir kokiu tapo dabar...

 

Asmens kultas, „valdžios partijos“ egzistavimas, militarizmas, prievartos metodai prieš kitaminčius – ar yra principinių skirtumų? Ne! Korporatyvizmo metodais fašistinė valstybė valdo visą visuomenę ir kiekvieną žmogų. Korporatyvizmo sfera neribota, jo poveikį jaučia vaikai ir suaugusieji. Fašizmas manipuliuoja žmonėmis, tačiau jie šito nesuvokia. Jie manosi esą laisvi, tačiau iš tikrųjų yra tik sistemos sraigteliai. Sistemos, kurios vardas – fašistinė valstybė.

 

Ar įžvelgei principinių skirtumų tarp šių trijų valstybių. Jų nėra. Sąžiningai sau atsakyk: ar tau reikia fašizmo, ar tau reikia valstybės? Jei nereikia, jei tavo idealai yra laisvė, lygybė, brolybė, jei esi pasiryžęs keisti šį pasaulį – stok į anarchistų gretas!”

 

Videofilme panaudota Jegoro Letovo daina „Sveikai ir amžinai”.

 
Vertė N.K.
2010 01 31 

 

Komentarai  

 
0 # ..Arturas Y-m-d H:i
siek tiek propagandinis toks video :D
 
 
0 # честь, ум и совесть эпохиKostia Y-m-d H:i
va cia anarkystai ir prasove per sali - ne kiekviena valstybe yra fasistine. jeigu kas irodys, kad LT yra fasistine valstybe -duodu prisikiti i savo unoformine kepure.
jeigu kalba eina tik apie Rusija - tai klipa palaikau 100%. Bet kaip matau anarkyja.lt si klipa nori pritaikyti bet kuriai valstybei - va cia ir rodo LT anarkystu bukuma ir imebeciluma. O rusijoj - tai dabar isties fasizmas.
 
 
0 # kostiai,,, Y-m-d H:i
Seip Ltu jei kas rmtj pradetu kas kanors daryti pries valdzia tai ir prasimatytu kokia ltu fasistine salis . O tai kada visi patogei sedi prie teliku tai valdziai ir veikt nk nereike
 
 
0 # nuNU Y-m-d H:i
Daina apgailetinai siaubinga!!!
 
 
0 # tesentgremlin Y-m-d H:i
ir kas is tos teorijos? vistiek jus pilni sudo. Graikijos anarchistu pavyzdziu net didziuotis kai kurie pradejot, kad ne patys nezinot kaip reiktu tvarkytis "nuvertus valdzia". Tai va taip ir butu 1 anarchisto diktatura 1000 zmoniu.
 
 
0 # AkivaizduViktoras Butas Y-m-d H:i
Tai dar vienas filmukas tolerastų kuriems vadovauja JIE, norint sunaikinti nepriklausomas tautas ir globolizuoti visa pasaulį