Mefisto: Paskutinį kartą apie sata(dur)nizmą
politika

marilyn manson meldziasi        1999 metais JAV, Kolorado valstijoje, įvyko šis tas, kas Amerikoje jau praktiškai tapo įprasta – pora vaikinų, neapkentę socialinės priespaudos ir patyčių, įsigijo ginklų, nuėjo į mokyklą, nušovė visus juos erzinusius bendramokslius bei nusišovė patys. Amerikiečiai netgi turi terminą tokiems nusikaltimams įvardyti – „school shooting“ („mokyklinės šaudynės“).

 

 Tąsyk (ir ne tik tą) politikai, dvasininkai ir žurnalistai labai lengvai atrado žudikų motyvacijos priežastis – smurtinius kompiuterinius žaidimus, piktąją sunkaus metalo kultūrą ir dainininką Marilyną Mansoną.

 
 

Visa bėda ta, kad paaiškėjo, jog minėtieji paaugliai buvo Marilyno Mansono fanai. Niekas nekalbino atlikėjo ir nekvietė jo į tyrimą, viskas buvo ir taip „aišku“. Mansonas, nors ir nesutiko su visuomenės reiškiamais kaltinimais, bet kaip žmogus jautė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems ir kelioms dienoms nutraukė savo turą. Tačiau kai po 2 metų jis nutarė Denveryje surengti koncertą, prasidėjo masiniai religinių bendruomenių protestai. Tikintieji nuoširdžiai tikėjo, kad Mansonas propaguoja smurtą bei satanizmą, todėl, jų nuomone, dainininko pasirodymas gali išprovokuoti naujus šaudymus.

 

Tačiau buvo žmogus, kuris visu tuo netikėjo. Michaelas Moore‘as, amerikiečių režisierius, statė filmą apie mokyklinius susišaudymus ir nutarė pakalbinti ekstravagantiškąjį dainininką:

 

 M. Manson: Kai buvau vaikas, muzika buvo išsigelbėjimas. Vienintelis dalykas, kuris neteisė. Žinai, kai paleidi įrašą, jis nerėkia ant tavęs dėl to, kaip tu apsirengęs, jis kaip tik tave palaiko bei padrąsina. [...] Žinau, kodėl jie pasirinko mane – todėl, kad labai lengva rodyti mano veidą per televiziją ir kaltinti. Juk galų gale esu baimės etalonas – darau tai, ko visi labiausiai bijo: sakau ir darau tai, ką noriu. [...] Du minėtos tragedijos šalutiniai produktai buvo smurtinių scenų vaizdai bei ginklų kontrolės debatai. O aš tapau parankiu objektu dėmesiui nukreipti, jei turėsime omenyje, jog artėjo rinkimai. Ir visi pamiršo Monikos skandalo įtaką, pamiršo apie tai, jog prezidentas užjūryje mėtė bombas – tai aš - blogas vyrukas. Nes aš dainuoju rokenrolą. Tai, visgi, kas daro didesnę įtaką žmonėms, prezidentas ar Marilynas Mansonas? Aš norėčiau galvoti, kad tai aš, tačiau turiu užleisti vietą prezidentui.

 

M. Moore: Ar žinai, kad dieną prieš tai, kai įvyko žudynės, Jungtinės Amerikos Valstijos Kosove numetė daugiausiai bombų per visą karą? (1)

 

M. Manson: Aš žinau tai! Ir manau, labai ironiška, kad niekas nekaltina prezidento dėl smurto protrūkio. Na, žiniasklaida tiesiog nenori to mums pateikti. Jie bando mus išgąsdinti: juk kai žiūri televiziją ir matai žinias, gauni dozę baimės, vyksta potvyniai, plinta AIDS, žmogžudystės, tada reklaminė pauzė, pirk „Akura“, pirk „Collgate“, juk jei iš tavo burnos sklinda nemalonus kvapas – niekas su tavimi nekalbės, jei turėsi spuogų – merginos su tavimi nesidulkins... Tai baimės ir vartotojiškumo kampanija. Aš manau, kad viskas paremta visuotiniu gąsdinimu bei vartojimo skatinimu. Tai visos sistemos pagrindas.

 

M. Moore: Taigi jei tau tektų galimybė susitikti su tais vaikais iš Kolumbino (Kolorado valst. – aut. past.), ką tu jiems pasakytum, jei jie dabar būtų čia?

 

M. Manson: Aš jiems nieko nesakyčiau. Aš juos išklausyčiau, paklausyčiau, ką jie turi pasakyti. Išklausymas – tai, ko niekas nepadarė.

 
Dialogo įrašas, anglų k.
 

Pastaruoju metu tenka gauti vis daugiau laiškų nuo įvairių egzorcistų (iš įvairių šaltinių). Kaip minėjau senesniame straipsnyje, akivaizdu, kad jie visas pasaulio bėdas suverčia išgalvotiems priešams. Tokiuose laiškuose paprastai sutiksi daugybę faktinių bei loginės argumentacijos klaidų, nebūtais dalykais bei erezijomis (satanizmu) kaltinami įvairūs žymūs žmonės ar ištisų subkultūrų atstovai.

 

Prisimenu Friedricho Nietzschės samprotavimus apie krikščionybę, jog krikščionybė – didžiausias nuklydimas nuo tikrovės į fantazijų pasaulį: „Nei krikščioniškoji moralė, nei religija neturi jokio sąlyčio su tikrove. Vien menamos priežastys („Dievas“, „siela“, „Aš“, „dvasia“, „laisvoji valia“ – ar net „nelaisvoji“), vien tik menamos pasekmės („nuodėmė“, „išganymas“, „malonė“, „bausmė“, „nuodėmės atleidimas“); menamų būtybių bendravimas („Dievo“, „dvasių“, „sielų“); menamasis gamtos mokslas (antropocentrinis; visiškai neegzistuojančių gamtinių priežasčių sąvoka); menama psichologija (visiškas savęs nesupratimas, malonių ar nemalonių visiems būdingų jausmų – pavyzdžiui, nervus sympathicus būsenų – aiškinimai pasitelkus moralinės-religinės idiosinkrazijos ženklų kalbą – „atgaila“, „sąžinės graužimas“, „šėtono gundymas“, „Dievo artumas“); menama teologija („Dievo karalystė“, „Paskutinysis teismas“, „amžinasis gyvenimas“),“ .

 

Religinis „pasaulis“ yra visiškai menamas ir nepagrįstas nei mokslu, nei tikrove. Ar Biblijoje yra nors kokios naudingos informacijos, kuris praverstų gamtos moksluose? Visa tai yra menama, numanoma, nematerialu, paprastai net neapibrėžiama. Objektyvi tikrovė, apibrėžta ir tiriama mokslininkų, neturi sąsajų su religijos pateikiamais objektais bei dogmomis.

 

Iš esmės tokio fantazijų bei iliuzijų pasaulio propagavimas tiesiogiai kenkia tikintiesiems. Pavyzdžiui, iš „apsėstųjų“ varomas „šėtonas“ užuot kryptingai gydomos psichinės ligos. „Apsėstajam“ tai kenkia tiesiogiai – negydomos psichinės ligos progresuoja, sunkėja jų forma. Religija palaiko paranojikus, kurie girdi nesamus balsus ir mato nesamus vaizdus. Jei žmogus mato vaizdus, kurių nemato kiti, arba bendrauja su balsais, kurių negirdi kiti – akivaizdu, kad tai psichikos sutrikimai (tai aiškus mokslinis paaiškinimas). Ir akivaizdu, kad „Dievas“, tai žinodamas, siųstų žinią ne vienam paskiram asmeniui, o keliems arba visai žmonijai (nes žinia, siunčiama vienam žmogui, yra tiesiog nonsensas). Taigi turintys psichinių sutrikimų ligoniai užuot gydomi, yra palaikomi, ligos gilėja, kartais girdimi balsai tampa nusikaltimų priežastimi (pvz., balsai liepia ką nors nužudyti).

 

Užuot sprendę socialines problemas, tikintieji meldžiasi ir kovoja su menamu blogiu. Visuomenės bėdas „nurašydami“ šėtonui, jie jų nesprendžia, o nesprendžiamos bėdos tik gilėja.

 

Vaikai, kenčiantys nuo psichologinio bei fizinio smurto, negauna pagalbos. Kaip ir Kolumbino atveju, užuot bendravę su vaikais ir stengdamiesi jiems padėti, tikintieji pradėjo kovoti su Marilynu Mansonu, kuris su tais įvykiais neturi jokių sąsajų. Po Kolumbino žudynių buvo dar ne vienos identiškos ar panašios – juk nesprendžiamos problemos tik gilėja.

 

Savanaudiška dvasininkijos veikla kenkia visai bendruomenei. Kad ir kaip būtų gaila, minios geraširdžių, dažniausiai nuo vaikystės prijaukintų žmonių tiki įvairiais lyderiais, dažnai netgi neturinčiais mokslinio išsilavinimo (kalbu apie tikrą mokslą, ne apie teologiją). Žlugdomas visuomenės kritinis mąstymas, stabdomas progresas. Ir tik besiaukojančių dėka judame pirmyn – kas iš didžiųjų mąstytojų tikėjo į Dievą? Už bedievystę nuteistas Sokratas? Vos už ereziją nesudegintas Galilėjus? Už ereziją sudegintas išradėjas Tesla? 93% JAV nacionalinės mokslų akademijos mokslininkų yra arba ateistai, arba agnostikai. Kada šis kitaminčių ir kitokių persekiojimas baigsis?

________________
 

(1) Tarp taikinių taip pat buvo mokyklos bei ligoninės, vėliau dėl to prezidentas Billas Clintonas oficialiai atsiprašė – aut. pastaba

 
 
2010 02 01

 

 

Komentarai  

 
0 # 1tikralaisveiranarchija Y-m-d H:i
Kaip visada taiklus straipsnis! Visi anarchistai turetu prisidet prie religines debilizmo kulturos demaskavimo ir atakavimo. Tik islaisvinus zmogaus prota nuo didziausio tyrono dievo idejos bus imanoma anarchija.
 
 
0 # !!slavik Y-m-d H:i
prytariu. ir dar prideciau, kad tyk nugaliejus fashyzma bus imanoma giventi anarkyjoje. virai einam kovoty!
 
 
0 # killerscolumbine Y-m-d H:i
noreciau lietuvoj savo mokykloj nusoves 50 mokiniu paziuret i ju tevu snukius
 
 
0 # F*CK INSTEAD OF GODUpe Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=6D7rWLzloOI&feature=email
 
 
0 # ?Lape Y-m-d H:i
MAn įdomu kur visos tolerantiško jaunimo organizacijos, ir šiaip tolerencijos skleidėjai, kai žudosi dėl patyčių mokleiviai? - nors jie nei pederastai nei ka... bet jums tolerancija tai pirmiausiai tolerancija pedikams ir kitoms rasems.. o invalidai, užgauliojami vaikai tai px...svarbu įvyktų homikų eisena...
 
 
0 # Faktinė klaidaMaikUniversum Y-m-d H:i
Tesla mirė sava mirtim (širdies smūgis).
 
 
0 # columbine bowlingIlythiiri Y-m-d H:i
filmas sukurtas 2002ais

...
"...“Noriu prisidėti” - argi jums nekelia šypsenos šie žodžiai? Man kelia. Ir galiu atsakyti kodėl.
Būtent ties “noru” viskas ir pasibaigia. Atrodo, tada lyg visi kažko lauktų. Lyderio, o gal vadovo, kuris nuvestų už rankutės paėmęs ar kaip kai kurie gyvūnai - suvirškintų viską ir paduotų ėdimui..."
(citata)


o apie religija
... o tai, 4 is 5 lietuviu isdidziai atsakys "as katalikas!", kai ta "katalikybe" susiveda i 2-5 ismoktas maldas (telpa i A4) ir vestuves/laidotuves/sventes.

... ir nuosirdziai duos i ausi jei suabejosi tokiomis religinemis :D vertybemis :D

o US dar smagiau - kaip tik neseniai nusove viena medika uz abortu vykdyma
 
 
0 # ...+ Y-m-d H:i
Kas apie ką, o Mefisto - apie blogąją krikščionybę. Krikščionybė kalta dėl school shootingų. Krikščionybė kalta dėl to, kad ji nepatiko Nyčei. Krikščionybė kalta dėl to, kad Biblijoje nėra informacijos, kuri praverstų gamtos moksluose (galima pagalvoti, tokios informacijos yra Platono, Euripido arba Herodoto raštuose). Turbūt dėl to, kad aš dabar bjauriai jaučiuosi ir kad mes visi kada nors mirsim, irgi kalta krikščionybė.
 
 
0 # susivelesTomas Y-m-d H:i
O ka man daryti jeigu as byby dejes ant jusu isgalvotiems dievams tarnaujanciu ilgaskverniu, susiktos jusu pensininku tevu renkamos valdzios, visokiu merlinu mensonu, depesu modu, pinku floidu, metalistu, panku, komunistu, konservatoju, kasdien i darba einanciu proletaru, i univerus studentpalaikiu , nyciu, seneku, saibabu, pediku su veliavom, negru su ozkom, paksu su lektuvais, kudirku su himnais, gandziu su sandalais, rastamanu su kanapem, miestieciu su ju klausoma "muzika", kaimieciu su runkeliais ir ant visu tu, kurie su savo susiktom nuomonem bei teorijom lenda i akis ir trukdo gyventi. As byby dejes ant ju visu ir noreciau tureti stebuklinga aks'a, kuriame niekad nesibaigtu soviniai ir neperkaistu vamzdis. Dvokia man jusu visu persamos tiesos veronikos povilionienes, gelezinio vilko ir to mensono sudais. Gal as anarchistas?..