27-oji diena po žemės drebėjimo. Haitis skaičiais
politika

Haitis        890 milijonų – tai tarptautiniai Haičio įsiskolinimai kreditoriams. Besivystančių šalių finansų ministrai pareiškė, jog nebereikalaus iš Haičio 290 milijonų dolerių. Šaltinis: Wall Street Journal.

 

644 milijonų – tai pinigai, kuriuos Haičiui jau surinko privačios organizacijos. Virš 200 milijonų dolerių buvo perduota Raudonajam kryžiui – prieš žemės drebėjimą sveikatos projektuose Haityje dirbo 15 šios organizacijos atstovų. Apie 40 milijonų perduota “Sveikatos partneriams” – prieš žemės drebėjimą šios organizacijos narių Haityje buvo 5,000. Šaltinis: New York Times.  

 

1 milijonas žmonių Haityje dar yra be namų ar pastogės. Šaltinis: MSNBC.

 

1 milijoną žmonių Porto Prense pamaitino JT Pasaulinė Maisto programa – kitam milijonui Porto Prenso gyventojų dar reikia pagalbos. Šaltinis: JT Pasaulinė Maisto Programa.

 

300,000 žmonių sužeista žemės drebėjime, praneša Haičio premjeras Jeanas-Maxas Bellerive. Šaltinis: CNN.

 

212,000 žmonių žuvo žemės drebėjime, praneša Haičio premjeras Jeanas-Maxas Bellerive.  Šaltinis: CNN.

 

63,000 – Tarp po žemės drebėjimo be pastogės likusių žmonių yra 63,000 besilaukiančių moterų. Vidutiniškai 7,000 moterų pagimdys vaikus kas mėnesį. Šaltinis: UN Gyventojų Fondas.  

 

17,000 JAV karių Haityje ar prie jų krantų, anksčiau jų buvo 22,000. Šaltinis: AFP.

 

9,000 Jungtinių tautų karių Haityje. Šaltinis: Miami Herald.

 

7,000 palapinių išdalino Jungtinės Tautos. Šaltinis: Miami Herald. Haičio prezidentas Prevalis yra prašęs 200,000 palapinių. Šaltinis: Reuters.

 

4,000 amputacijų Haityje atlikta nuo žemės drebėjimo. Šaltinis: AFP.

 

900 išviečių iškasta namų netekusiems žmonėms. Dar 950,000 žmonių vis dar tikisi sanitarinės pagalbos. Šaltinis: New York Times.

 

75 centų atlyginimą per valandą Jungtinių Tautų plėtros programa moka žmonėms iš Haičio, kurie yra įdarbinti, kad padėtų tvarkytis. Minėta programa 30,000 žmonių už šešias darbo valandas moka po 180 Haičio gurdų (4.47 dolerio).Programa tikisi įdarbinti 100,000 žmonių. Šaltinis: United Nations News Briefing.

 

JAV pažadėjo Haičio atstatymui 379 milijonų dolerių, tai yra, maždaug 1.25 dolerio vienam asmeniui Jungtinėse Valstijose. Šaltinis: Canadian Press. 

 

Iš vieno JAV dolerio, skirto Haičiui, 42 centai atitenka pagalbai nuo katastrofos, 33 centai – JAV armijai, 9 centai – maistui, 9 centai – maisto transportavimui, 5 centai skiriami haitiečiams, kad jie atsigautų po nelaimės, 1 centas – Haičio valdžiai ir ½ a cento – Dominikos Respublikos valdžiai. Šaltinis: Associated Press

 
Bill Quigley
Counterpunch, www.counterpunch.org
Vertė KP, 2010 02 12
 
Haitis WTO

 

Komentarai  

 
0 # Piesinuke pavaizduotaViktoras Butas Y-m-d H:i
Kol amerikonai realiai vieninteliai iš pasaulio bando atkasti, tai haitietis sėdi prie savo ar kaimyno namo nuolaužų krūvos ir ėda banana. Čia maždaug iš tos operos kur rodė nuskambejusi filmuka per telika. Haitietis skundziasi, kad nėra namo, zuvo artimieji, jau trys dienos praejo, o dar nėra pagalbos tai net patys pradėjo atkasinėti
 
 
0 # ..Arturas Y-m-d H:i
As tai skaiciau kazkur.. nzn gal siek iek nerealei bet kad tai kokios STIPRIOS salies bandyta bomba ar kazka panasaus kuri sukelia zemes drebejima. Gal siek tiek paranojiska . Bet
 
 
0 # ...mx Y-m-d H:i
Norit anarchijos vaziuokit i Haiti..
 
 
0 # :(evaldas Y-m-d H:i
Haiti valdžia suorganizavo tokį bardaką, kokio apart jos niekas negalėtų sukurt. 33 procentai pagalbai skirtų pinigų atitenka JAV armijai. Kokia gėda turėtų būt turtingai šaliai taip akiplėšiškai prisidengiant pagalbą plėšt skurdžius.
 
 
0 # Paziurekit Palestinos filmuka.Taikdarys Y-m-d H:i
http://www.euronews.net/nocomment/2010/02/12/mideast/
 
 
0 # Anarchistai prijaučia aborigenamsAnarchistai prijaučia aborigenams Y-m-d H:i
pseudo anarchistai, paprasčiausi rusofilai bei komunistai, kurie nemėgsta JAV. Evaldas kažkoks išlindo netgi.

Esmė tame, kad Haičio niekam gelbėti nereikėjo. Tai būtų geriausias variantas. Esu tokios politikos šalininkas. Tada toks "evaldas" galėtų padėkoti, kad patys aborigenai kasinėjasi ir gelbėjasi, kad niekas iš to pelno nedaro.

O pseudo anarchistai galėtų rašyti apie Iraką, Afganistaną, pamiršdami Čečėniją. Nes duoas įsakymas pulti JAV. Pulkite, fas. Kitaip motina Rusija pyks ant savo auklėtinių.

Atsilikusios civilizacijos turi pačios pasirūpinti savo išlikimu. Blogiečiai JAV, Europa ir kiti neprivalo rūpintis jų ateitimi. Pseudo anarchistai gali važiuoti padėti aborigenams. Jeigu iš tikrųjų jiems rūpi. Arba sėdėti ir rūkyti žolę toliau, leistis narkotikus ir tylėti.
 
 
0 # blt (jautirems neskaityt, raudonai juodas humoras)pzdc Y-m-d H:i
nešvankus komentaras pašalintas
 
 
0 # bltpzdc Y-m-d H:i
tai kodel mano komentara istrynet? Gi be keiksmazodziu buvo. Narkotikai, sudu kibirai gi nera svetima anarchistams? Nuo kada jums tai tapo nesvanku?