Filmas apie kanapių auginimą: drausti toliau ar pagaliau legalizuoti?
politika

the union        2007 metais kanadiečių Bretto Harvey ir Adamo Scorgie filmas „The union: the business behind getting high“ („Sąjunga: už svaigulio slypintis verslas“) skirtas kanapių auginimo ir marihuanos legalizavimo problemoms. Jame tyrinėjama, kokiu būdu šešėlinis kanapių auginimas, prekyba ir vartojimas išlieka totalaus karo prieš narkotikus sąlygomis.

 

Filmas niekada nebuvo rodomas kino teatruose, tačiau yra gerai vertinamas tiek dokumentikos žanro puoselėtojų, tiek kanapės legalizavimu suinteresuotų asmenų, tiek ir pačių filmo žiūrovų.

 

Greito tempo, intensyvaus informacijos srauto, profesionaliai sumontuotame filme tyrinėjama, kokiu būdu šešėlinis kanapių auginimas, prekyba ir vartojimas išlieka totalaus karo prieš narkotikus sąlygomis. Filmo kūrėjai klausia: kodėl kanapė yra nelegali, su kokiais pavojais sveikatai susiduria kanapių vartotojai, ar kanapių draudimas yra veiksmingas, kas būtų, jei kanapė būtų legalizuota ir apmokestinta? Taip pat filme kalbama apie vaistų, popieriaus, kuro, audinių, maisto ir kt. gamybą iš kanapių.

 
 

Plėtojantis filmo siužetui aiškėja, kad kanapė išlieka visų pirma todėl, kad ji iš tikro reikalinga visiems – ne tik svaigulio ieškantiems pramogautojams, bet ir ligoniams, nusikalstamo pasaulio atstovams, kanapių augintojams, kanapių produktų gamintojams ir net elektrikams, statybininkams, bankininkams, teisininkams, politikams ir policininkams. Visi iš to gauna vienokios ar kitokios naudos. Kaip tik šis visą visuomenę persmelkęs tylus susitarimas leidžia egzistuoti šiam multimilijardiniam verslui, kurį filmo kūrėjai vadina sąjunga, ir kuris, nepaisant akivaizdžios naudos ir aiškiai išreikšto socialinio poreikio, ir toliau išlieka nelegalus.

 

Kodėl yra taip, o ne kitaip? Kodėl sveiku protu nesuvokiami draudimai dešimtmečiams atima iš žmonių laisvo pasirinkimo galimybę, o svarbiausia – atima galimybę visiems visuomenės nariams lygiomis teisėmis naudotis šio augalo teikiamais privalumais?

 
 

Į šiuos ir kitus klausimus, kartu su filmo autoriais atsakymų ieško: buvęs Sietlo policijos vadovas Hornas Stamperas, Vankuverio meras (2002-2005 m.) Larry Campbellas; buvęs slaptas kovos su narkotikais skyriaus agentas Jachas A. Cole‘as, psichiatrijos profesorius Dr. Grinspoonas, komikas Joe Roganas, Harvardo universiteto ekonomikos profesorius Jeffrey Mironas, Marcas Emery – vadinamasis „žolės karalius“, kuriam gresia ekstradicija į JAV, Simono Frasero universiteto kriminologijos profesorius Neilas Boydas, Edas Rosenthalis – rašytojas, kanapės auginimo ekspertas, kuriam už medicininių kanapių auginimą gresia 100 metų kalėjimo, Toddas McCormickas – medicininės marihuanos vartotojas, už kanapių auginimą atsėdėjęs kalėjime 5 metus, Gregas Williamsas – „Marihuanos žmogus“, kuriam gresia ekstradicija į JAV, Watermellon Girl – nudistė, komikė, narkotikų prekeivė ir virėja, Craig X – marihuanos aktyvistas, Dana Larsen – buvusi žurnalo „Cannabis culture“ redaktorė, Markas Klokeidas – licenzijuotas legalus marihuanos augintojas, Gregas Cooperis – išsėtine skleroze sergantis medicininės marihuanos vartotojas.

 

Oficiali filmo svetainė: http://www.theunionmovie.com

Atsisiųsti filmą: http://thepiratebay.org
Atsisiųsti lietuviškus subtitrus: http://www.mediafire.com

Parengė RB
2010 04 22

 

 

Komentarai  

 
-7 # Blogis gimdo didesnį blogįViktoras Butas Y-m-d H:i
Visi narkotikai yra blogis vedantis prie tautos sunaikinimo. Tegul ten savo reikmėms augina ir vartoja visokie indusai ir afrikiečiai. Mums nuo to bus tik geriau.
 
 
+7 # :)GamtosVaikis Y-m-d H:i
Neargumentuotas komentaras. KDL taip sakai? Tu su tuo atrodo neesi susiduręs. Žmonės, kurie visą gyvenimą vartoja kanapes nepajaučia nei atminties sutrikimų nei dar kaži ko ką liaudžiai nuolatos diktuoja propogandos mylėtojai iš aukščiau. Seniai įrodyta, kad kanapės ne tik, kad nepavojingos žmogui, bet ir galbūt jos yra pats naudingiausias produktas,kokį tik kada nors žmogus yra vartojęs. Ir tai tikrai toli gražu ne narkotikas. Kaip jus nesuprantate, visi kas tik tuo pasidomėtų rimčiau, suprastų,kad juokinga kanapes laikyti kažkuo pavojingu, jas net svaigalu nelaikyčiau. Rūkymas tam tikra prasme yra savotiška meditacija, atsipalaidavima s. Alkoholis nė iš tolo neprilygs tam, ardo visą organizmą, sukelia priklausomybę, neatpalaiduoja, kelia agresiją, padauginus nieko apskritai nesupranti, bet kadangi tai žmonių kultūros dalis - tai legalu. "Xa Xa". Na o kanapes visi aplinkiniai rūko kai su sveikata nelabai, depresijai numušt, kai užmigt negali, apetito jei nėra, galu gale tiesiog "pachillint" po sunkios darbo dienos:))) visi laimingi atsisakę sintetinių vaistų, nuo kurių (kaip ir minėjo filme) kasmet miršta tūkstančiai, taip pat kurie pereina prie kanapių, visi džiaugiasi atradę save, ir jų netraukia nė kiek narkotikai. Atvirkščiai: megėjai išgert - svaigalų ieškotojai. Greičiau jau alkoholis pastumėja toliau. Kanapės tai tik kultūra, ir retas,kuris jos ieško, tam,kad nusisvaigint iki kritimo...
 
 
-10 # ...any Y-m-d H:i
gims jums vaikai su šešiom kojom, narkomanai prakeikti
 
 
+5 # :DBaa Y-m-d H:i
Nuo kanapių? nesu girdėjęs tokių baisenybių. Tačiau faktas tas, kad tos mamytės,kurios mėgsta alkoholio paragaut, nikotino užtraukt yra pagimdžiusios nesveikų naujagimių. Verkt ar juoktis, tačiau pažiūrėkite kiek Bobukas Marlis turėjo sveikų vaikų!:)
 
 
-2 # HmHeh Y-m-d H:i
Tai jau gimė, bet visi su trim kojom, vėl nepataikei.
 
 
-5 # jaigu jus uz narkotikus tai jus ne kairieji1 Y-m-d H:i
kuo vergija narkotikams, alkoholiui ir kitam meslui geresne uz kitas vergijos formas?jaigu jus uz svaiginimasi ir proto isjungimas jums laisves israiska tai jus tokie pat kairieji ir anarhistai kaip ir navickas
 
 
+4 # AHeh Y-m-d H:i
A vo, čia įdomiai užlenkta. Bet primityviai ir naiviai. Visų pirma, alkoholio, tabako, kavos, kanapės ar šokolado vartojimas turėtų būti siejamas su laisvu pasirinkimu. Antra, visi arba beveik visi žmonės vienaip ar kitaip svaiginasi, visi ieško atsipalaidavimo būdų, atitrūkimo nuo sunkios kasdienybės. Ir jei žmogus laisvai renkasi svaiginimosi ar pramogavimo būdą, tai su vergija čia lyg ir nėra jokio ryšio ir anarchistai turėtų būti už. Ar čia tu vergiją kažkaip kitaip supranti? Tada pasakyk, ir dar pasakyk kaip tu leidi laisvalaikį, o aš pabandysiu tokiu pat kaip tavo principu įrodyti, kad tai yra tik kita vergijos forma, tik kitokio mėšlo krūva. Sakyčiau, kad sporto varžybų lankymas žymiai daugiau siejasi su vergyste, nes tas reikalas gerokai kainuoja. Ne tik sirgaliui, bet ir viuomenei kepančiai milžiniškus sporto kompleksus, kuriuose iš tikro ne sportuojama, o žiūrima kaip kiti sportuoja, o tiksliau- dirba už pinigus.
Kairieji yra labai įvairūs. Kai kurie jų mano, kad jie geriau už patį žmogų žino kaip jam pramogauti, kaip atsipalaiduoti po darbo dienos. Kai kurie jų net manosi geriau žinantys kaip gyventi. Tokiu atveju tikrai, anarchistai su kairiaisiais turi labai mažai bendro.
Ir bent jau aš tai nesu už narkotikus. Aš esu už laisvą pasirinkimą, į kurį įeina ir narkotikai. Kiekvienas suaugęs žmogus geriausiai žino ko jam reikia. Tu niekini svaigalus? Valio, kimšk kugelį, kaifuok operhauze ar stumdyk rutulius boulinge- tavo valia rinktis. Bet jei kažkam atrodo, kad alus ar kava yra kenksmingesnis narkotikas už kanapę. Kodėl jis negali rinktis kanapės?
 
 
-2 # O Heh Y-m-d H:i
vertėtų kalbėti apie laisvės galimybę po pasirinkimo, o ne apie kažkokią laisvę rinktis ;-)
 
 
+1 # linkasIlythiiri Y-m-d H:i
http://www.senberniai.com/?cnt=rubric&rid=health&id=357

linkas senas, bet straipsnis geras :-)

"...Tačiau didžioji visuomenės dalis iki šiol tebetiki mitais, paskelbtais ir vis pakurstomais žiniasklaidos. Tiki jais ir didelė dalis narkotikų vartotojų, o mitas apie tai, kokius skausmus sukelia opiatų abstinencija ir kaip sunku nuo jų atprasti, tapo tobulu pasiteisinimu tūkstančiams narkomanų, niekaip neprisiruošianč ių mesti savo žalingus įpročius, ir tobulu "atpirkimo ožiu" ieškantiems įvairių su narkotikais susijusių problemų priežasčių."
 
 
0 # Christian anarchistChristian anarchist Y-m-d H:i
kodel mes sukureme toki sudina pasauli, kad paskui turime nuo jo begti svaigindamiesi? Gal kekviena diena eikime i pasauli su noru bent truputi ji padaryti geresniu ir nereiks mums svaigintis. Psichoaktyvios medziagos (bradendant kava, baigiant sunkiais narkotikais) yra gyvenimo neigimas. Teikime gyvenima - mylekime ji, save ir pasauli!
 
 
0 # Christian anarchistChristian anarchist Y-m-d H:i
kodel mes sukureme toki sudina pasauli, kad paskui turime nuo jo begti svaigindamiesi? Gal kekviena diena eikime i pasauli su noru bent truputi ji padaryti geresniu ir nereiks mums svaigintis. Psichoaktyvios medziagos (pradedant kava, baigiant sunkiais narkotikais) yra gyvenimo neigimas. Teikime gyvenima - mylekime ji, save ir pasauli!
 
 
0 # Drug Descriptions & EffectspekA Y-m-d H:i
http://www.drugfree.org/Portal/drug_guide/ByName/
 
 
+1 # "kodel mes sukureme toki sudina pasauli, kad paskui turime nuo jo begti svaigindamiesi? "Heh Y-m-d H:i
O iš kur tu ištraukei, kad kanapės vartotojai bėga nuo pasaulio? Svaiginimasis visada buvo žmonių visuomenės, taigi, ir pasaulio dalis. Visada ir visose visuomenėse. Maža to, evoliucijos eigoje žmogaus smegenys išvystė specialų mechanizmą, skirtą priimti tokias medžiagas. Jis niekam kitam nenaudojamas, o jei tokių medžiagų ilgą laiką nebūna, organizmas pats jas išskiria (endorfinus, adrenaliną, etc.). Taigi, tokių, perkeičiančių sąmonę būsenų išgyvenimas yra visai natūrali žmogaus būties dalis ir todėl yra visiškai priešingai nei tu sakai- būtent vengiantys bet kokio svaigulio žmonės bėga nuo pasaulio, nenori priimti žmogaus tokio, koks jis yra ir lipdo savo, sakyčiau, iškreiptą supratimą, kurį, naudodami galios svertus bando primesti ir visiems kitiems.
 
 
0 # ............... ............... .......pekA Y-m-d H:i
Prisiminiau anegdotą : - ты куриш ? - нет - ты пьеш ? - нет - ты принимаеш наркотики ? - нет - Епта ! ну как то же ты раслабляешся ? - да я не напрягаюсь . ...
 
 
0 # kadtaigi Y-m-d H:i
"bambukas" - pajuokos verta daržovė;-)
 
 
+2 # The UnionTadas M. Y-m-d H:i
Tikriausiai geriausias matytas dokumentinis filmas apie kanapes. Vertėtu pažiūrėti visiems neliberalių pažiūrų žmonėms kanapės klausimu, galbūt priverstu jus atmerkti akis. Tokia dokumentika reiktu mokyklose rodyti, kad neaugtu nauja neišmanėlių karta.
 
 
0 # Argumentai :DDDArgumentas Y-m-d H:i
Kadangi alkoholis blogai, tai rukau kanapes.


Zmones sukurti taip, kad turi svaigintis. (Primena kapitalistu "zmones sukurti konkuruot ir vieni kitus isnaudot")

Zala yra isgalvota korporaciju is tikro tie kur svaiginas yra sveikesni.

O tu geri kava, tai narkotikas! Todel visi zmones narkomanai ir reik legalizuot narkotikus. (Hah, o jei negeriu kavos ir alaus kaip tada?)

Siaip tai as uz legalizavima, valstybes biudzeta gerai papildytu revoliucionieri ai.
 
 
-3 # ApibendrinimasApibendrinimas Y-m-d H:i
Religija - debilu narkotikas.

Narkotikai - debilu religija.
 
 
+3 # kanapė lietuvojepūtėjas Y-m-d H:i
Tuštybės pilni jūs, žmonės, kapstantys akis tiems, kurie veikiau parūkys kanapės nei vartos narkotikus (alkoholį, tabaką, kavą ir t.t.). Ginčijatės be jokio pagrindo, be jokių argumentų, niekuomet nesidomėjote kas vistik yra ta kanapė, kas tai per augalas, koks jos poveikis, kuos skiriasi nuo narkotikų, nesidomėjot augalo bendra istorija ir nesidomėjot lietuvių kanapės vartojimo, auginimo istorija. Tai jei nežinot kas tai per daiktas ir su kuo jis valgomas taipatylėkit, o ne pulkit šūkauti ''narkomanai, raus! raus!'' grrr
Labai nusistačiusiems prieš šį augalą siūlau persiskaityti šį straipsnį:

babilono-sistema.blogspot.com/2010/01/kanape-lietuvoje.html

Jei perskaičius kylą klausimų, tuomet perskaitykit dar kartelį arba klauskite tų, kurie žino kas tai, klauskite ją rūkančių, valgančių, klauskite rastamanų, šiaip dorų žmonių, kurie augina, medikų ir t.t. Yra daugybė žmonių, kurie net nebandę tos kanapės rūkyti ar brownių valgyt, bet yra labai pozityviai nusiteikę augalo atžvilgiu. Suprantama kodėl. Tai pats universaliausia s augalas ant žemės. Nėra lygių tiesiog.
 
 
0 # kapitalizmasqga Y-m-d H:i
http://left.ru/2010/4/ciudad197.phtml
 
 
-2 # Uz blaivybe ir laisva prota.Zigfrindas Y-m-d H:i
Pilnai pritariu alkoholio draudimui. Zmones nuo jo tampa apgailetini tipai ir siaip menkystos. Paziurek i girta zmogu is salies... Uzuojos vertas liurbis, bet dabar garbes reikalas kuo dazniau ir kuo daugiau gert. Alkoholiku ir juokdariu Europa. Va todel koks zydelis visada i virsu pakyla, nesigincija jis ar alu gert, ar kanapes rukyt.
O siaip gerkit, rukykit. Vienas dziaugsmas valdzios vyram, kad palauzti zmones ir stumdyt lengva. Pakeli mokescius banda alaus privaro, dar pakeli su zolem atsipalaiduoja, dar keli nueina sokt su ratais. Tobuliau ir but negali. Korporacijos matai nenori, narkomanu. Pigus robotai, geriau nebuna. Kaip kekses ant heroino, kur niekur pabegt ar kam priestaraut negali. Tokia ir visuomene formuojama.
 
 
+3 # kur gi nekanapinis Y-m-d H:i
man tai keista iš kur tiek pas žmones pykčio? kodėl būtinai jūs norit kažką atimti iš kito, kuomet tai ką jūs atimat yra viskas ką tas žmogus turi ar domisi? jums ką, skauda rankas kojas jei kitas bus laimingas? tokius kaip jūs aš vadinu aklais, netolerantiškai s ir tamsiais žmonėmis, o kartais net ne žmonėmis, o velniais nes pas jumis nėra nei meilės nei taikos nei nieko
 
 
-1 # kanapiniuiaklas, tamsus, netolerantikas velnys :DDDDDDDDDDDD Y-m-d H:i
"kuomet tai ką jūs atimat yra viskas ką tas žmogus turi ar domisi?"
Kanape yra viskas ka tu turi ir kuo domiesi?
Tai tik dar kart irodo, kad gyvenam tokioje santvarkoje kurioje is zmogaus atimta viskas ir paliktas tik narkotiku pavidalo stabilizatorius , be kurio si santvarka neisgyventu.
 
 
+2 # to ei durnelipatriotas Y-m-d H:i
ne apie tai kad nori svaigintis kalba, o kad nori žinot kad joks policininkas, kuris leidžiasi valdžios "mylimas" kada ji paprašo, negalės tavęs uždaryt kaleiman vien dėl to kad pas tave darželį auga ne česnakai o kanapės

------------------

Nu gerai pagal tave legalizuojam viska
AS NRIU GAMINTI BRANDOLINES BAMBIOSKES KURIAS SPROGDINSIU PER NAUJAKA
GAL REIK PAPRASYTI KAD LEGALIZUOTU TAI
AS NORIU GAMINTI NUODUS KURIUOS PARDAVINESIU BOMZAMS (JUK TIA JU PASIRINKIMO LAISVE PIRKTI ARNE) GAL LEGALIZUOJAME TAI?
 
 
+5 # piktiems ir netolerantiškie msRimvydas Y-m-d H:i
Besmegeniai jūs ko jūs rėkiat ir ardotės dėl tų kanapių? Lai augina ar rūko žmonės jeigu nori. Kam juos sodint į kalėjimus? JUms asmeniškai ką nors blogo bent vienas apsirūkęs padarė? Kas per tamsumas žmonių toks neišpasakytas jeigu sugeba lyginti paprastą dievo kurtą augalą su žmogaus kurta atomine bomba:D jums ką, nieko gyvenime nėra gražaus ir gero, kad tik šūdus kalbat ir leidžiat putas reikia nereikia? Kuris iš jūsų bent ką nors skaitė apie kanapės augalą? eilinė media nesiskaito nes gali parašyti bet ką, svarbu už rašliavą sumokėta. Geriau atsiverskit nacionalinę kinijos augalų knygą ir susiraskit cannabis sativa - L. augalą ir skaitykit prieš komentuodami. Kinijoj žmonės 5 tūkstančius metų kanapes žino ir naudoja, o čia mat buduliai savo kunkolus trina vaistinėse pirktais chemikalais ir norit, kad ir mes tą patį darytume. Avių banda čia kažkokia nei meilės, nei tolerancijos, nei tikėjimo nei pagarbos kitam. Jeigu jums alus ar šnapsas su tabaku yra skanu tai jūs tai ir vartokit, o man tai yra absoliutus nuodas ir aš nenoriu to kas yra aprduotuvėse. Aš noriu to ką man davė gamta, noriu kanapės nes tai sveika, tai gali mane aprengti, pamaitinti ir nuraminti kuomet sunku bei suartinti su dievu. O ką gali jūsų alkoholis? tik nužudyti vidurį gatvės, sužaloti ir apdergti kaimyno gyvatvorę. Sėkmės jums gyvenime , o jos jums tikrai prireiks nes be tolerancijos, pagarbos netoli nueisit
 
 
+1 # safsafsuifuiRimvydas Y-m-d H:i
Dievu ir remiuosi, o kuo remiesi tu? Neapykanta? Pagieža? Nemeile kitam?
 
 
+1 # Kazkas svarbauscrazydude1992 Y-m-d H:i
Geriau jau visus narkotikus legalizuoja, ne vien kanapes. Tada narkomanai galetu gauti receptus kiekvienai dienai ir jiem nereiketu vogti ir daryti nusikaltimu. Nu jei ne rukymui, tai tegu zole legalizuoja kad is jos daryti popieriu, tekstiles, plastika, degalus ir t.t.
 
 
+1 # "Super High Me"giode Y-m-d H:i
Filme "Super Size Me" žmogus mėnesį valgė McDonalds, o čia žmogus mėnesį, nuo ryto iki vakaro, įvairiais būdais vartojo marihuaną:
http://v.youku.com/v_show/id_XMzIxODcxMTY=.html
 
 
+1 # Ats: Filmas apie kanapių auginimą: drausti toliau ar pagaliau legalizuoti?zmogus Y-m-d H:i
Kas man i akis pasake kad kanape yra narkotikas be melines po akies nelikdavo. isiplaukit galvas kas pries ir nulipkit nuo mamyciu piniginiu noliferei
 
 
+2 # mama ganjaadidunia Y-m-d H:i
no panic it's organic !
 
 
+2 # zolyre jegarolas Y-m-d H:i
blin paskaitai cia jusu komentarus tai nu nafik as nesmerkiu tu kurie ten paruko zolytes jau daug geriau negu gert votke ar sejp koky suda nors paprikolini su draugais pazvengi po to saldytuva nusiaubi o ka girtas blin vaikstai akim apsiblaususiom ir kancofkej nuusti kur patvory psimyzes nu aisku cia skonio reikalas