Lesbietiško kino kūrėjos Kianos Firouz Irane laukia mirties bausmė
politika

kiana firouz        Irano aktorė ir režisierė Kiana Firouz, sukūrusi filmą apie homoseksualų gyvenimą konservatyviame Irane, siekia gauti politinį prieglobstį Didžiojoje Britanijoje, tačiau jos prašymas buvo atmestas. Jei Kiana bus išsiųsta į Iraną, ten jos laukia represijos ir mirties bausmė. LGBT aktyvistai organizuoja Kianos palaikymo kampaniją.

 

27-erių metų lesbietė Kiana Firouz savo filmą „Cul de Sac“ pradėjo kurti dar gyvendama Teherane. Prieš du metus ji atvyko į Londoną mokytis. Per tą laiką Irano valdžia atrado jos filmą ir užsiundė slaptąją policiją. Homoseksualumas Irane yra laikomas nuodėme ir sunkiu nusikaltimu.

 

Kiana pasiprašė politinio prieglobsčio, tačiau Didžiosios Britanijos valdininkai jos prašymą atmetė sakydami, jog jai Irane pavyks išvengti represijų, jei ji bus „atsargi“. Vis dėlto joks atsargumas jai nebepadės, nes apie filmą, kuriame ji vaidina pagrindinį vaidmenį, žino Irano valdžia. Filme „Cul de Sac“ yra keletas lesbietiško sekso scenų, o to užtenka, kad jo kūrėja ir aktorė Irane būtų nubausta.

 
 

Ši istorija prikaustė Didžiosios Britanijos žiniasklaidos atstovų dėmesį, tačiau Kiana baiminasi netgi jų ir atsisako su jais bendrauti. Praeitą mėnesį (2010-ųjų balandį) ji išplatino kreipimąsi, kuriame sako, kad tikrai bus išsiųsta į Iraną. „Homoseksualumas Irane laikomas nuodėme ir nusikaltimu, už kurį laukia rūsti bausmė. Pagal dabartinius įstatymus už laisvanoriškus tos paties lyties santykius yra baudžiama šimtu rykštės smūgių. Antrą ir trečią kartą ši bausmė pakartojama, o už ketvirtą kartą skiriama mirties bausmė.“

 

Režisierę palaikančio LGBT aktyvisto Paulo Canningo nuomone, Kianai grįžus į tėvynę, ji bus įmesta į kalėjimą ir išprievartauta. „Tokie atvejai Irano kalėjimuose gana dažni. Praeitais metais Irane nubaudė nuo 50 iki 100 homoseksualų, bet tai tik tie atvejai, apie kuriuos pavyko sužinoti. Iš tikrųjų tokių bausmių yra nepalyginamai daugiau.“

 

Kianos palaikymo grupė FB: www.facebook.com

Pasirašyti peticiją: www.petitiononline.com

 

Pagal www.timesonline.co.uk parengė N.K.

2010 05 31

 

 

Komentarai  

 
0 # ???Kostia Y-m-d H:i
o tai i LT ji nenori ? suprantu, kad UK nenori pyktis su Iranu. Jau vien del Salmano Rusdey koks buvo skandalas. O LT su Iranu net turbut ir dplomatiniu kanalu neturi.na taip as manau, cia tiek LT geju akltyvistams, tiek jums mielieji anarkystai yra narti dirvonai - daryk akcijas, ruoksit peticijas, del tokio dalyko ir as pasruoses pasirasyti pats pirmasis. Parodykti, kad mokat buti ne tik " internetiniai anarkystai",bet esate i kazkas daugiau. Sekmes.
 
 
0 # Visi kartu kartokimeViktoras Butas Y-m-d H:i
Ne nelegaliems, iškrypusiems imigrantams
 
 
0 # nesuprantuSimonas Y-m-d H:i
gerb. a.lt redkolegija, kodėl dauguma a.lt komentatorių yra arba fašistai, arba debilai? nuoširdžiai nesuprantu. :-)