Štai kokios „tautinės revoliucijos“ trokšta šūkio „Lietuva – lietuviams“ skelbėjai (video)
politika

osh        Ant pusę milijono gyventojų turinčio Kirgizijos miesto Ošo namų sienų pasirodė užrašai „kirgizas“ arba „uzbekas“. Žmonės užsibarikadavo savo namuose ir atsišaudė nuo užpuolikų. Mieste išplito gaisrai, dingo elektra. Įvairiais vertinimais, Oše nužudyta 60-70 žmonių, beveik 1000 sužeista. Iš šio miesto Uzbekijos sienos link patraukė ilgos pabėgėlių kolonos.

 

Dželalabade – kitame Pietų Kirgizijos mieste – irgi ėmė pokšėti šūviai. Čia irgi vyksta masiniai kirgizų ir uzbekų susidūrimai.

 

Valstybines Kirgizijos struktūras susilpnino ir išjudino revoliucija, nuvertusi korumpuotą Bakijevo režimą. Tokioje situacijoje bet kokie liaudies maištai įgauna ypatingą jėgą, o valdžiai ypač sunku juos numalšinti.

 

Sena tiesa byloja: „Kieno revoliucija sustoja pusiaukelėje, tas išsikasa sau duobę“. Nuversti valstybės vagių, oligarchų ir mentų diktatūrą – tik pusė darbo, dar reikia sukurti stabilią žmonių susirinkimų sistemą ir įsteigti visų žmonių išrinktas bei susirinkimų kontroliuojamas tarybas. Tik tada žmonės galės tvarkyti savo gyvenimą, gyvenamąją teritoriją ir ūkį. Be to, būtina, kad tokie susirinkimai bei tarybos vienytų visų tautybių žmones.

 

Tačiau yra ir kita alternatyva – ta, kurią siūlo įvairių šalių nacionalistai. Vietoj to, kad stengtųsi pašalinti valdžioje sėdinčius išnaudotojus ir perduotų visuomenės reikalų tvarkymą į jos pačios rankas, jie stengiasi išlaikyti esamą parazitinę visuomenės struktūrą ir imasi engti tam tiktas tautines grupes. Šis kelias veda į pogromus, genocidą, radikalų visuomenės susiskaidymą į tarpusavyje kovojančias etnines grupes.

 

Vietoj to, kad kolektyviai tvarkytų visuomeninius reikalus, įvairių tautybių žmonės ima kautis tarpusavyje už žemę, namus ir darbo vietas.

 

Pažvelkite į Pietų Kirgiziją. Štai kokios „tautinės revoliucijos“ trokšta šūkio „Lietuva – lietuviams!“ skelbėjai: dešinysis konservatorių sparnas su G. Songaila bei K. Uoka ir Lietuvių tautinis centras (LTC) su R. Ozolu bei M. Kundrotu priešakyje.

 
 
 
 
 
N.K.
2010 06 12

 

 

Komentarai  

 
0 # !!slavik Y-m-d H:i
spamas nepageidaujamas
 
 
0 # v zope dubinka byla ( 2 video )Kostia Y-m-d H:i
ten visada buvo itempti santykiai - visos pjautynes vyksta tik del zemes ir priejimo prie irigacines sistemos. Cia velgi sovietines sistemos palikimas- komunistai kirgizus vare i miestus, o i zemes uki veze uzbekus ( tie mokejo auginti medvilne). Paskui isisirus kolukiams kirgizai norejo gryzti ant savo zemes,bet ten jau gyveno uzbekai ( jie ir stipresni ekonomiskai, labaiau issilavine). Tad va - ir pjautynes. O ten tos pjautynes tradiciskai ziaurios, su paprievartavima is. Anarchija.lt nezinodama VIdurines azijos specifikos ir istorijos,netur etu kaltinti nei vienos puses. Puse metu pratarnanavau Ferganos sleny. Gerai pamenu, kas ten buvo , ka radome kaimuose. del visko kaltinu tik komunistus, dariusius " tautu katila".
 
 
0 # tarp viso kitofth Y-m-d H:i
Vokietijoje gyvena keleriopai kartų daugiau turkų, nei Lietuvių Lietuvoj, o dar nereikia pamiršti italų, kinų bei kitų.
 
 
0 # Info on-lineen arche Y-m-d H:i
Situacija Oše (chronologija pagal laiką)
http://kg.akipress.org/news:218151/

Pietuose gyvenančio blogerio nuotraukos
http://sherboto.livejournal.com/

Informacinė agentūra fergana.ru
http://www.ferghana.ru/
 
 
0 # fffffffffffffff fhifpjhpofjghfghfghfghgfh Y-m-d H:i
rasistiniai komentarai nepageidaujami
 
 
0 # dėl visko kaltinu tik komunistusjedem das seine Y-m-d H:i
Aš irgi dėl visko kaltinu tik komunistus. Nebūtų anie laimėję Antro pasaulinio, žmonijos atlieka Kostia dabar čionais nebezdėtų ir negadintų žmonėms nuotaikos.
 
 
0 # ar a.lt draugauja su kavkazcenter ?Kostia Y-m-d H:i
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2010/06/13/73145.shtml
 
 
0 # metafizikai jus...puspankis b. Y-m-d H:i
tokioje situacijoje ieskoti priezasciu -- gniloj bazar! vienintele teisinga iseitis -- kovoti su pasekmemis, t. y. stabdyti skerstuves, uzdaryti skerdykla. jeigu chirurgas, uzuot operaves apendicita pradetu rasyti poleminius straipsnius apie teisinga mityba (priezasti)? kaip jums toks palyginimas?
 
 
0 # kodėlgeras rytas Y-m-d H:i
kodėl reiktų su jumis diskutuoti? t.y. anarchistais? jūs jau žinote geriau už kitus ką jie nori pasakyt, ir ką nori padaryt...

Žinosiu, kad žodžiais jums nėra ką pasakyt.
 
 
0 # pliusuiKostia Y-m-d H:i
gaidy, dar paasikink zinau tavo adresa - zaliuju ezeru gatve...:-) feminstes vistos juk isdave tavo duomenis:-)))
 
 
0 # AleksandrAleksandr Y-m-d H:i
DAVAI DAVAI anarchistai vaziojam į kirgizija kvoot tu fasistais !

Aleksandr ir jo tiavas jau susiruosie !