Kas nupieš Lietuvos imperijos žemėlapį?
politika

Lietuvos imperija        „Mes – imperinio mąstymo žmonės, o mūsų charakteriai – valdantys. Mes – imperijos vadovų genties suformuota tauta, gentis, kuri gimusi valdyti.“ Taip savo brošiūroje „Imperijos darymas“ rašė didžialietuviško kvaitulio apimtas a.a. G. Beresnevičius. Deja, jis nesuspėjo nupiešti Lietuvos Didžiosios Imperijos žemėlapio kontūrų, todėl mums lieka varvinti seilę spoksant į kitų imperijų žemėlapius.

 

 Pažvelkite į šias dviejų galingų valstybių – JAV ir Rusijos – karikatūras. Pirmąją greičiausiai piešė europietis G. Busho valdymo metais. Antroji piešta visiškai neseniai, jos autorius – rusiškuoju nacionalizmu pasišlykštėjęs rusas. Abi jos taiklios ir gana realios. O kas nupieš bent vieną karikatūrą imperinėms G. Beresnevičiaus klejonėms?

 

amerikos zemelapis

 

rusijos zemelapis

 
N.K.
2010 06 21

 

 

Komentarai  

 
0 # LDKKunigaisktis Y-m-d H:i
Nu, sakykim, LDK teritorijos Algirdo-Vytauto laikais plius minus. Tinka?
 
 
0 # LDK - 2pekA Y-m-d H:i
Sakykim,aplink Kauną plius minus dešimt km.spinduliu.Ti nka?
 
 
0 # vysks yraevaldas Y-m-d H:i
Vakaruose geras stiprus kaimynas -Atlantas, rytuose, kadangi mes ramūs ir taikingi - Pasifikas, pietuose kaip ir turėtų būti pas indoeuropiečius -indijos vandenynas, o šiaurėjė? Na šiaurėje gyvena meška ir senelisšaltis.. . A tos žemėlapius per geografiją rodo.
 
 
0 # klklklklklArijas viena rasė šūdų rasė Y-m-d H:i
Manau užtektų nupiešti šiknaskylę trijų spalvų.
 
 
0 # nuomoneX Y-m-d H:i
Anarchistai irgi imperialistai. Ju 'blogieciai' yra fasistai, krikscionys ir pan. velniai. Visi mes esame imperialistai, nes norime, skleisti savo idejas ir pan. O tam reikia sunaikinti jau esamas. Taigi, net ir pacifistai yra imperialistai :-). Tik vieni tai daro atvirai (pvz. Rusija), o kiti - vedmainiskai (pvz. Amerika) :-)
Ech..., ziaurus tas pasaulis.
 
 
0 # KlausimasKlausimas Y-m-d H:i
nešvankybės nepageidaujamos
 
 
0 # echVytas Y-m-d H:i
Straipsnio autorius matyt ne visai įsigilino į Beresnevičiaus klejones ir jo aptariamų laikų kultūrą